PDA

Zobacz pełną wersję : schudnie przez chuste...



msophie
27-12-2007, 21:24
Moja corcia gdy ja nosze w chuscie czesto przesypia pore jedzenia (nawet 1,5-2h) - nigdy nie zdarza jej sie to gdy spi w lozeczku... Dziec mi schudnie przez chuste hihi ;)

fajerwerka_1
27-12-2007, 22:11
Moje pierwsze dziecko było typowym piersioholikiem, on zawsze mial ochote na piers, niezaleznie od tego, jak dawno jadl. Duzo w tym bylo tez aspektu emocjonalnego, niekoniecznie był glodny, ale mial ochote trzymac w ustach moją piers jak smoczek, a ja nie chcialam mu odmawiac, bo mnie to tez sprawialo przyjemnosc.
W związku z tym w wieku pół roku wazył juz 10 kg. Pediatrzy zaczeli nam wtedy zwracac uwage aby uważac na wprowadzane mu pokarmy, bo dziecko jest na granicy nadwagi. Mieliśmy nie dawac mu kaszek, nie zageszczac mleka, ani nie dawac zadnych przegryzaczy, typu chrupki kukurydziane, biszkopty, pieczywo.

Przy drugiej córce (ma teraz 2 i pół miesiąca) zapowiadalo się podobnie, też lubi bardzo bliskosc i cieplo mojej piersi, chetnie robi z niej smoczek, a jak cos akurat poplynie to jasne, ze z przyjemnoscią połknie. Tym razem jednak mamy chustę i juz teraz, patrząc na jej przybieranie, wiem, że nie osiągnie takiego stanu jak jej starszy brat, wlasnie dzięki chuscie. Często spiac w chuscie, wytrzymuje bez jedzenia 2 i 3 godziny, , co nigdy nie zdaza się jezeli spi w swoim lóżeczku - w nim budzi się po godzinie i oczywiscie od razu domaga się przytulenia do piersi. Masz rację - chusta chroni takie piersiolubne dzieci przed nadwagą :).

marta
27-12-2007, 22:15
Wygląda na to, że przy piersi zaspokajała swoją potrzebę bliskości, nie głód, a teraz wystarczy samo przytulanie w chuście :) Jak dla mnie, to kolejny argument "za" chustami :D

Mary-Anne
27-12-2007, 23:52
Mój chustowy dzieć też chudszy niż starszy niechustowy w jego wieku, chociaż urodził się większy i cięższy. I faktycznie, ze starszego był większy "cycol" :)

Ruda
30-12-2007, 16:49
Moja corcia gdy ja nosze w chuscie czesto przesypia pore jedzenia (nawet 1,5-2h) - nigdy nie zdarza jej sie to gdy spi w lozeczku... Dziec mi schudnie przez chuste hihi ;)

bedzie laska i tyle :)

bonsai
30-12-2007, 20:20
No to już wiem dlaczego z mojego malucha jest taki patyczek :lol: .... mając ponad 70 cm ma tylko 6 kilo.... :roll:

Ruda
30-12-2007, 20:44
No to już wiem dlaczego z mojego malucha jest taki patyczek :lol: .... mając ponad 70 cm ma tylko 6 kilo.... :roll:

6 kilo? moja hanka miala tyle na pol roku :) heheh ale jak po skonczeniu 6 mcy zaczela dostawac solidne jedzienie, to niesamowicie przyspieszyla:) teraz jedyna, ktora chudnie podczas chustowania to ja-jej mamusia :)

bonsai
31-12-2007, 17:31
Wiem, że jak na wiek to ma ładną wagę, ale on jest długości dziecko 9-miesięcznego [a przynajmniej nosi ciuszki na 6-9 mc - są idealne, albo na roczek - lekko przyduże, ale tylko odrobinkę] :roll: .. i w efekcie z niego taki patyczek mały