PDA

Zobacz pełną wersję : Zmiana chusty



alina
27-12-2007, 19:58
Zastanawiam się nad nową chustą (a właściwie sprzedaniem hopa Paris standard i kupnem innej).
Hop jest jakiś twardy, szorstki, nie mogę go dociągnąć, jest przede wszystkim za szeroki (nie za długi, tylko za szeroki, bo strasznie dużo materiału jest po bokach plecków dziecka np. w 2x), a poza tym dziecko po wyjęciu jest spocone jak mysz.
Po poczytaniu różnych Waszych opinii myślałam o elastycznej (dziecko ma 6 tygodni) albo didymos indio albo Storchenwiege.
Może lepiej idzie wiązanie, jak dziecko trzyma już samo główkę?
Za każdym razem przy pochyleniu w przód dziecko odstaje ode mnie, czyli za słabo wiążę:(
Może powinnam mieć krótszą chustę? Na stronie Storchenwiege znalazłam informację, że 4,10m starczy na wszystkie wiązania do rozmiaru 44.
Przez te niepowodzenia nie podoba mi się już ten czerwony Paris :)
Może na jakimś kolejnym spotkaniu w św. Annie coś mi się rozjaśni w głowie.

Vega
27-12-2007, 20:07
Hmm... dokładnie wiem o czym piszesz... też miałam hoppa paris, ale już nie mam.
Didymos trochę przesadził z tą długością 4,10 dla rozmiaru 44... ja nosiłam 42 i miałam problemy z kieszonką i podwójnym X przy takiej długości chusty.
Dopiero 38-40 może sobie z takiej długości (czyli rozmiaru 5) wiązać kieszonkę...
Ja bym optowała za 4,6 jednak bo przy takim maleństwie najlepszym wiązaniem jest kieszonka jednak... Szczególnie jeśli, jak piszesz, dzidziulek tak Ci się poci - w kieszonce będzie na nim tylko jedna warstwa materiału - czyli optymalnie :)

Przyjdź koniecznie do św. Anny w czwartek (tylko w ten była przerwa), albo w sobotę 29 grudnia jest spotkanie Ekodzieciaka - zobacz na www.ekodzieciak.pl (http://www.ekodzieciak.pl) - o 14 w okolicy SGH. W tajemnicy powiem, że będzie dyplomowana instruktorka wiązania i ona najlepiej Ci doradzi jak wiązać :)
Jeśli Ci nie pasuje sobota, to ja często bywam w Warszawie i też Ci chętnie pomogę. Mam chusty każdej prawie firmy to sobie pomacasz i zobaczysz - może jeszcze któraś dziewczyna się skusi i sobie zrobimy małe spotkanko przy kawce i motaniu.

Jazzoo
27-12-2007, 21:01
Ja jestem wielbicielka chust elastycznych! :D Juz chyba wszedzie na forum to pisze. :rolleye:

Chusta elastyczna jest latwiejsza do wiazania. Chusty elastyczne MAM ECO z dodatkiem konopii sa troche sztywniejsze i mozna w nich nosic ciezsze dzieci, sa troszke grubsze i bardziej "szorstkie" niz inne ale sa przewiewne.

Wiem ze chusty sa drogie i by sie chcialo najlepiej jedna ktora wystarczy na caly okres noszenia ale niestety sie chusta nudzi po jakims czasie i sie chce probowac inne marki inne kolory. Uwazam ze powinien rynek uzywanych chust sie rozkrecic aby bylo wiecej mozliwosci dla chustofanek poprobowac roznych rodzaji chust. :wink: :)

Didymos indio tez polecam. Jest cieniutka, wezsza od hoppa i mieciutka. :D
Indio dla kazdego! :vagen:

Kanga
27-12-2007, 22:40
ie :)

Przyjdź koniecznie do św. Anny w czwartek (tylko w ten była przerwa), albo w sobotę 29 grudnia jest spotkanie Ekodzieciaka - zobacz na www.ekodzieciak.pl (http://www.ekodzieciak.pl) - o 14 w okolicy SGH. W tajemnicy powiem, że będzie dyplomowana instruktorka wiązania i ona najlepiej Ci doradzi jak wiązać :)

gdzie w tą sobotę??
to ja się chętnie piszę. nie mogę znaleźć na stronie ekodzieciaka nic na ten temat

dioneja
27-12-2007, 23:26
w wątku o spotkaniach w Warszawie jest informacja :). a oto dokładny adres: Herba Thea,
ul. Bruna 20.

mart
28-12-2007, 00:00
[b:2babh04w]

Magdalena
28-12-2007, 09:51
Mart! Ja jestem zdecydowana na sobotnie warsztaty. Poszukuję sali i jest już spora grupa. Będą więc!!! :-)

Kanga
28-12-2007, 10:30
tak dla informacji tylko - raz w miesiącu w Ośrodku KUltury Ochoty są spotkania chustowe - właśnie w soboty :)

mart
28-12-2007, 11:11
Mart! Ja jestem zdecydowana na sobotnie warsztaty. Poszukuję sali i jest już spora grupa. Będą więc!!! :-)

Bosko. Mam nadzieję, że weźmiesz mojego M. w obroty, bo już mi się znudziło dociąganie na nim wiązań.... :D :D :D

alina
28-12-2007, 12:56
Bardzo chętnie przyjdę w sobotę:)

alina
28-12-2007, 21:16
Jeszcze przyszło mi na myśl po dłuższym wczytywaniu się w różne wątki, że może ten mój hop jest taki twardy, bo go dopiero dwa razy prałam ( i nie używałam płynu zmiękczającego, a wodę mam średnio twardą, i nawet flanelowa piżamka mojego dziecka po praniu bez płynu sama "stoi":)

Vega
28-12-2007, 22:23
Super - wpadnij jutro na spotkanie Ekodzieciaka to pomacamy Twojego hoppa i Ci powiemy, czy może być miększy czy nie :) a może spróbujesz go złamać jednym ze sposobów Donkaczki ?