PDA

Zobacz pełną wersję : Czy znacie nosidło WOMAR RAINBOW ZAFIRRO??? Proszę o radę...



mogway_aisha
20-03-2011, 22:45
Hej,
Jestem jeszcze zielona w temacie chust i nosideł :oops: i potrzebuję fachowej porady, mam nadz, że pomożecie....? Poszukuję czegoś dla mojego 8-mies synka :heart:. W trakcie szukania natrafiłam na nosidło WOMAR RAINBOW ZAFFIRO. Czy macie jakieś doświadczenia z tym nosidłem? Proszę o pomoc.

rhodiana
20-03-2011, 22:46
................
A inaczej nie dałoby rady? Post nic nie wniósł, a jego wydźwięk jest mało sympatyczny.
Może warto się ugryźć w język następnym razem.

Zatem się gryzę.. a i przepraszam jeśli kogoś uraziłam to nie było w mojej intencji:oops:

Bonita
20-03-2011, 23:04
Nikt tu nie używa nosideł WOMARa. Tu się nosi zdrowo, w chustach lub ergonomikach ;) Poczytaj forum a zrozumiesz

yanettee
20-03-2011, 23:08
Kup dla smyka nosidło ergonomiczne, z prawdziwego zdarzenia, tak by nosić go zdrowo dla Niego i dla Ciebie z przyjemnością.

Mayka1981
20-03-2011, 23:10
Hej,
Jestem jeszcze zielona w temacie chust i nosideł :oops: i potrzebuję fachowej porady, mam nadz, że pomożecie....? Poszukuję czegoś dla mojego 8-mies synka :heart:. W trakcie szukania natrafiłam na nosidło WOMAR RAINBOW ZAFFIRO. Czy macie jakieś doświadczenia z tym nosidłem? Proszę o pomoc.

To nie jest nosidło ergonomiczne mimo że producent tak napisał. Jest za sztywne a dobre nosidło powinno otulać dziecko a nie tworzyć pancerz.

Poza tym rozmiar producent promuje niezdrowe noszenie - "wiszenie dziecka" - a nie siedzenie w nosidle.
W dobrym nosidle (i dobrze dobranym) dziecko siedzi i ma całe uda oparte o nosidło, przyjrzyj się - rzeczony womar (ze str producenta)
http://www.bobomarket.pl/img/fullsize/27588471_2.jpg

Zobacz jak modelka musi się odchylić do tyłu zeby zrównoważyć ciężar dziecka, zwróć też uwagę że chodząc będzie się kopać zwisające nóżki dziecka...

Przeczytaj tę ulotkę http://klubkangura.com.pl/kangur/wolisznosidlo.pdf

poza tym producent promuje noszenie przodem do świata czego NIE WOLNO robić! a tutaj dlaczego: http://www.chustomania.pl/online/chustomania/CiS-web2_chust.nsf/Inhalt/Noszenie_twarza_do_swiata

AJ
20-03-2011, 23:11
Hej,
Jestem jeszcze zielona w temacie chust i nosideł :oops: i potrzebuję fachowej porady, mam nadz, że pomożecie....? Poszukuję czegoś dla mojego 8-mies synka :heart:. W trakcie szukania natrafiłam na nosidło WOMAR RAINBOW ZAFFIRO. Czy macie jakieś doświadczenia z tym nosidłem? Proszę o pomoc.

Czyli podsumowując - nie polecamy!
:)

Gina
20-03-2011, 23:14
tylko się nie przestrasz!
dziewczyny są ostre w swoich opiniach ale na prawdę wiedzą o czym piszą!!
Ja też byłam zielona a teraz nie kupiłabym "wisiadła" bo zrozumiałam o co w tym wszystkim chodzi :)

grimma
20-03-2011, 23:23
za 105pln mozesz kupic juz jakies ergonomiczne
http://www.ononatural.pl/start/nosidla.htm
te sa fajne podobno

albo MT jakis na bazarku chustowym.
fajnie ze chcesz nosic :)

mogway_aisha
21-03-2011, 00:03
No to mnie zjechałyście....:oops::-(
jak pisałam jestem jeszcze zielona, więc proszę o wyrozumiałość. forum zaczęłam czytać, ale chyba zanim bym wszystko przeczytała i zrozumiała, to moje dziecko już chyba by nie potrzebowało nosidła/ chusty :D
Oczywiście wszystkie uwagi przyjmuję z pokorą i dziękuję za zainteresowanie i reakcję.

Czy możecie mi podać mniej więcej co można kupić żeby było zdrowe i nie kosztowało majątku (moja obecna sytuacja mi na to nie pozwala...:-(:-(:-()

Czy to w ogóle możliwe żeby kupić coś dobrego w rozsądnej cenie?

Z góry dzięki za wszystkie uwagi

erithacus
21-03-2011, 00:08
Przejrzyj bazarek. Tu raczej nie znajdziesz wisiadła, a w modelach i cenach możesz przebierać :)

rzufik
21-03-2011, 00:08
poszukaj na allegro "timaru" infant
to chinska tania podóbka nosidła ergo.
ale jest ok i nie kosztuje wiecej niz 100 zł :) powodzenia :)
poza tym grimma podała linki do ono no i ma przeszukaj chustostragan, tylko chyba gdzies tam było jakies wisiadło :roll: tyle ze sprzedajaca została poinformowana o tym ze TU (na tym forum) wisiadeł nikt nie promuje i nie kupuje (do noszenia) bez reakcji niestety :(


wnosze zatem do moderacji/administracji
o dodanie do regulaminu określenia ze wisiadeł tu nie wolno wystawiac bo własnie mzoe sie trafic osoba zupełnie nie znająca sie na tym wszystkim i widząc tanie nosidło skusi sie na nie :(

Dagmara
21-03-2011, 00:13
Bardzo fajnie że chcesz nosić, niestety nosidło o którym piszesz to zwykłe wisiadełko :(
Jeśli znajdziesz chwilę poczytaj o chustach i ergonomicznych nosidłach, przejrzyj bazarek. Często można kupić coś w bardzo przyzwoitej cenie.
Pozdrawiam

Mayka1981
21-03-2011, 00:14
No to mnie zjechałyście....:oops::-(
jak pisałam jestem jeszcze zielona, więc proszę o wyrozumiałość. forum zaczęłam czytać, ale chyba zanim bym wszystko przeczytała i zrozumiała, to moje dziecko już chyba by nie potrzebowało nosidła/ chusty :D
Oczywiście wszystkie uwagi przyjmuję z pokorą i dziękuję za zainteresowanie i reakcję.

Iiii tam zjechałyśmy ;) po prostu na gwałt chcemy Cię powstrzymać przed popełnieniem błędu :)

Najtaniej to chyba kupić używanego mei-tai'a, faktycznie zajrzyj na bazarek albo daj ogłoszenie, za 100zł zdarzały się całkiem fajne nosidła (albo nawet i taniej ;))

Poza tym jest jeszcze opcja pożyczena czegoś od jakiejś niedalekiej chustomamy - skąd jesteś? Są wątki lokalne w dziale warsztaty/spotkania, są podfora dla większych miast i regionów, wreszcie możesz się wybrać na jakieś spotkanie Klubu Kangura i poprzymierzać bo nie wszystko każdemu pasuje...
Powodzenia!

mogway_aisha
21-03-2011, 00:22
Dzięki, jestem wdzięczna za wszystko.

Właśnie najbardziej chciałabym mei tai'a. Będę szukać na bazarku.

Grimma dzięki- weszłam na tą str ale niestety chwilowo w przebudowie.

A co myślicie o tym- to poleciła mi koleżanka:

http://allegro.pl/nosidlo-ergonomiczne-mei-tai-klamra-kaptur-i1505537792.html

A tak w ogóle to jestem z Lublina i gorąco pozdrawiam!!!

peluche
21-03-2011, 08:41
ten mei tai wygląda ok!

jak jesteś z Lublina, tam jest duuuużo chustomam, moze warto sie spotkać i zobaczyć parę nosideł, zanim wybierzecie ostatecznie!

tak w ogóle, to witaj na forum! :hey:
życzę dobrych wyborów!

qmpeela
21-03-2011, 09:06
Tutaj jest podforum lublin, zajrzyj możesz się z kimś spotkać, nawet teraz dziewczyny ustalają termin spotkania :)
http://chusty.info/forum/forumdisplay.php?f=135

dankin-82
21-03-2011, 09:20
no właśnie najlepiej się spotkac i "pomacac" a może jakaś szmata Ci wpadnie w oko ;)
Jeśli chodzi o mt to zależy od posiadanego dziecka, musisz panel wybrac pod jego faktyczne potrzeby ;) (chodzi o szerokośc) i jak to już będziesz wiedziała to możesz spokojnie buszowac po bazarku czy all. Pamiętaj że dzieciak powinien sam siedziec
Timaru jako nosidło jest fajne, nie rewelacyjne i majątku nie kosztuje ;) Lepsze takie niż womar ;)
Krytyką z naszej strony się nie martw, my tak zawsze i to z dobrego serca choc wisiadła zawsze wywołują gorącą dyskusje ;)
miłego noszenia ;)

panthera
21-03-2011, 13:29
mt do którego dałaś link wygląda bardzo porządnie. tak jak dziewczyny radzą przed zakupem najlepiej sie spotkac -
mt powinien byc na wymiar dziecka - dziewczyny na pewno podpowiedza jak zmierzyć, zeby było ok. (szerokość i wysokośc panela) no i jak poprzymierzasz to tez zobaczysz jak sie czujesz Ty i dziecko (nie każdy lubi np grubo wypełnione lub bardzo szerokie pasy, nie zawsze tez potrzebny jest 2 m pas biodrowy -to od Twoich gabarytów zależy)

sylvetta
21-03-2011, 16:53
O hej!!! Ja tez z Lublina!!!:lol:
Jakbys chciała wypróbowac chuste to wal smiało:lol:
Ciesz sie Moja Droga, ze Cie tu chustoswirki przed Womarem uchroniłY:) - araczej Twojego synka. A ja moga jeszcze Manduce dac pomacac jakbys chciała:)
Miłego noszenia:hey:

mogway_aisha
21-03-2011, 18:47
Dzięki wszystkim za cenne info:kiss:. Wczytam się w wątek lubelski i bazarek i mam nadz, że jakoś pójdzie. Nie martwcie się, nie kupię nic pochopnie :). Pozdrawiam wszystkie chustofanki i dziękuję za przyjęcie do swojego grona, mam nadz, że za jakiś czas też będę miała tak bogatą wiedzę

yanettee
21-03-2011, 21:02
każda z nas kiedyś jakoś zaczynała, wiele z nas się nacięło na piękne obietnice, reklamy i kupiła super WISIADŁO... wiele z nas do tej pory pluje sobie w brode że nie znała tego forum wtedy, nie zapytała... Ty masz to szczęście że już wiesz dużo więcej niż większość z nas na początku noszenia swoich dzieci