PDA

Zobacz pełną wersję : 14 miesiąc - efekty ec



mart
21-09-2008, 21:09
no muszę się pochwalić! a raczej madzię :lol:

po różnych buntach, skokach rozwojowych i wszelkich atrakcjach rozwijającego się szkraba moje maleństwo mnie kompletnie zaskoczyło.

opiszę co było dziś przy zasypianiu - rytuał jak zwykle: sprzątanie zabawek, nocnik, kąpiel, piżamka, żegnanie misiów, pierś i łóżeczko.
potem czasem musimy trochę potulić a czasem zasypia bez problemu.
dzisiaj - rozpacz! pokazuje na drzwi - to wołam M., madzia dalej pokazuje na drzwi i marudzi. M olśniło i to już drugi dzień z rzędu: NOCNIK 8))
po nocniku młoda nawet dokładki z piersi nie chciała tylko prosto łóżka - cisza, sen, spokój.....

ponieważ w ciągu dnia często pokazuje na nocnik i mówi e-e lub y-y po czym faktycznie okazuje się, że miała potrzebę to dodatkowo po dzisiejszym wieczorze chyba mogę napisać, że moje dziecię WIE i ROZUMIE o co w tym wszystkim chodzi!!!!! przynajmniej z kupką choć siusiu też potrafi zasygnalizować.

to wszystko się pięknie wiąże z nabywanymi umiejętnościami kojarzenia obrazków z przedmiotami, rozpoznawaniem i pokazywaniem przedmiotów, wskazywaniem osób po zapytaniu i co najważniejsze - pokazywaniem czego chce: pić - pokazuje na bidon, chrupka - pokazuje na odpowiednie miejsce etc. czyli kupka - pokazuje na nocnik. ale to tylko dlatego, że tak samo jak na potrzebę picia i jedzenia reagowaliśmy na potrzebę wypróżnienia.

aniu - wielkie dzięki raz jeszcze za wprowadzenie nas w ec!!!!

Dagmara
21-09-2008, 21:14
Mart gratuluję Tobie, mężowi i przede wszystkim Madzi! Zuch Dziewczyna... I po cichutku zazdroszczę...

jujama
21-09-2008, 23:49
Wspaniale! Gratulacje dla Madzi i dla was za to, że jej słuchacie i reagujecie na wszystkie potrzeby, a nie tylko te, które podręcznikowo przypisuje się dzieciom w jej wieku.
Propagować, rozpowiadać!!!!

aniuki
22-09-2008, 00:16
Fantastycznie!! To odpieluchowanie zbliża się do was wielkimi krokami!
Gratulacje także za konsekwencję

agrescik
22-09-2008, 08:43
Miło przeczytać, że Wam sie udaje. Gratuluje sukcesów :thumbs up: .

U nas niestety zdecydowany bunt nocnikowo- wszelaki, trwa juz i konca nie widac :cry:

Anna Nogajska
22-09-2008, 22:59
marta,
gratuluję wam serdecznie i z całego serca.
podziękowania nie należą się mnie, absolutnie nie. cała zasługa leży po waszej, czyli rodziców i madziuli stronie. i tak byś na to wpadła, nawet beze mnie, znam cię :lol:

my w 15 miesiącu też kojarzymy nocnik z siusiu i eee, mówimy sisi jak zrobimy kałużę na podłodze prowadzimy tam grzecznie mamusię i bierzemy już nawet ściereczkę do sprzątania :lol: , ale nadal często biegamy z mokrymi spodniami :lol:

mart
22-09-2008, 23:24
no to Wam opowiem, co moje sprytne dziecko dzisiaj wymyśliło.
drzemki w dzień były dwie, więc wieczorem chętka do snu średnia.
rytuał jak wyżej.
.....łóżeczko - ryk. pokazuje na drzwi. no to my z M. przynosimy nocnik.
i wiecie co?
moje dziecię sobie po dwóch poprzednich wieczorach wydumało, że taki nocnik to dodatkowe 10minut zabawy i kolejne 10 przebywania z rodzicami.... :shock:

no paskuda jedna nas bezczelnie oszukała :twisted: :twisted: :twisted: :twisted:

ale to dodatkowo potwierdza, że naprawdę kuma, o co chodzi.
rano znowu pięknie z fotelika przy śniadaniu pokazała nocnik i "e-e" :D

do odpieluchowania to jeszcze długa droga, bo ja jakoś nie lubię jak ona sika w spodnie i jej się po nóżkach leje. ale może się uda przed drugimi urodzinami.

mart
22-09-2008, 23:25
i tak byś na to wpadła, nawet beze mnie, znam cię :lol:

no nie jestem taka pewna...
choć moja pierwsza reakcja na chustę wiązaną była porównywalna z tą na Twój długi post o ec. :oops: :oops: :oops:
a teraz????
co to forum z człekiem robi :?: :?: :?: :?: :?: :?: :P

slawka
22-09-2008, 23:33
Mart, gratulacje!!!! He he, u nas mlody trzy dni temu skumal ze jak matke sie poklepie po piersiach i powie "ko" "ko" (od mleko), pociagnie za bluzke to sie dostaje mleko. Zazdroszcze Wam tego wysadzania powiem szczerze. U nas kupy ida w pieluchy (bunt trwa nadal), tylko siusie mozna zlapac w nocnik. Mlody czasem jak zrobi siku w pieluche (jest ciepla wtedy), pokazuje sobie ja palcem i wiem ze siusie tam sa.

a-linka
23-09-2008, 09:53
:applause: gratki dla Madzi i dla Was :applause:

u nas wiekszość kup w nocniku ląduje, chyba, że jest czas buntu aktualnie ;)
ostatnio nocnik to miejsce fajowej zabawy - często tam babcię zaciąga sugerując potrzebę zrobienia kupy... wczoraj przed południem 6 razy :lol:
i co mu zrobić? :?

jujama
23-09-2008, 14:41
Gratulacje!
A to z nocnikiem jako sposobem na zabawę znam, bo wykorzystywał to z upodobaniem mój starszaczek - dzieci są istotami myślącymi :lol:
U nas też większość kupek młodszego w nocniczku.