PDA

Zobacz pełną wersję : wcześniaczek w kieszonce



Anyczka
11-03-2011, 19:19
Nosimy się w chuście od jakichś dwóch miesięcy, w kieszonce (5 kg mojego szczęścia) ale ostatnio cosik mi nie wychodzi - zauwazyłam, że prawie zawsze nóżki małej dyndają jakoś tak... asymetrycznie. Jedna wyżej, druga niżej. To moje dziecko takie krzywe, ja źle wiążę, czy taki urok kieszonki?

I jeszcze pytanie - co robicie z dzieciem, jak zaśnie w chuście? Czy jak się z takim śpiącym chuściochem w kieszonce usiądzie w fotelu, to nic mu na dłuższą metę nie będzie, tzn. nie będzie to jakoś szkodliwe dla jego kręgosłupa? Niestety wszelkie próby rozwiązania i położenia spać do łóżeczka kończa się obudzeniem, a mi też w końcu kończą się zajęcia do robienia na stojąco i na chodzonego...

No i fotka - nie wiem, czy coś na niej widać, ale takie światło teraz... Mała tu po półtora godziny noszenia i własnie zaczyna się wiercić, więc jest już zupełnie krzywo;(

http://images49.fotosik.pl/706/8616e6e868a8cc48gen.jpg

Olapio
11-03-2011, 19:34
popraw wiazanie, nie moze byc krzywo
i foty!

sandy.pit
11-03-2011, 19:50
dla takiego malucha to kangur byłby lepszy

Pasiata
11-03-2011, 19:55
dla takiego malucha to kangur byłby lepszy

Kangur ma jeszcze tą przewagę, że można łatwo wyjąć Malucha - nie trzeba rozwiązywać chusty.
A asymetrycznie na pewno nie może być.

brikola
11-03-2011, 20:01
dziewczyny już wszystko napisały.
foty konieczne!
ja też czasami siadałam z młodym w chuście, krzywdy raczej małej nie zrobisz.

Anyczka
11-03-2011, 20:26
Dzieki za odpowiedzi! Wkleiłam fotę, ale na niej jest bardziej krzywo, niż z reguły, bo mała własnie zaczęła się wiercić...

Kasia
11-03-2011, 20:41
1. Na etapie wiazania chusty bez dziecka upewnij sie, ze prosto stoisz. Sa osoby, ktore nieswiadomie wysuwaja jedno biodro do przodu lub obnizaja ramie - wtedy przy mlodszych dzieciach wiazanie na brzuchu moze byc niesymetryczne.

2. Wloz malenka do chusty przed lustrem. Po wlozeniu zapakuj 1/3 materialu pod pupe. Pozniej spojrz, czy linia ramionek jest rownolegla do linii bioderek.

3. Dociagnij chuste. Luz w gornej czesci powoduje przekrzywianie sie dziecka.

4. Po zawiazaniu podwojnego wezla poprowadz pionowe pasy na bok, bardziej pod pupe. Zauwazysz wtedy, ze nozki automatycznie ida do gory.

5. Jesli mocno spi i nie przeszkadza jej to, ze jej nie bujasz, mozesz spokojnie usiasc ;) Zdecdowanie lepiej jest, jesli przy tym odchylisz sie nieco do tylu (fotel i kanapa maja przewage nad krzeslem przed komputerem). Jesli chusta jest dobrze dociagnieta i prawidlowo podtrzymuje plecki, nie ma obaw o kregoslup.

6. Zwroc uwage, jak sie mala przekrzywia: czy ma to zwiazek z niedociagnieta chusta? czy zawsze ta sama nozka jest nizej? staraj sie, aby glowke ukladala raz na jedna strone, raz na druga.

7. Z kieszonki takze mozesz wyjac dziecko bez rozwiazywania - nie tylko z kangurka.

8. Nie istnieja zadne obiektywnie potwierdzone dowody, ze kangurek ma przewage nad kieszonka z punktu widzenia dobra dziecka lub rodzica. Oba wiazania moga byc stosowane zamiennie. Roznica polega jedynie na tym, ze jedno z tych wiazan prowadzi do wiekszej niepewnosci niewprawnego w wiazaniu rodzica noworodka, a drugie wymaga dlugiej (pow. 4,20 m) chusty.

DuzaMi
11-03-2011, 22:37
mój wcześniaczek też się bardzo wierci (już 6 kg) ale zostaje na miejscu, może faktycznie chusta za mało dociągnięta.
Na początku to się bałam mocno dociągać, ale teraz już wiem, że nic mu nie będzie.
Na fotelu ciężko się siada, ale da radę na krótko :)
Mam ten komfort, że jak maluszek zaśnie to nie obudzi go nawet trzęsienie ziemi :mrgreen: i łatwo odłożyć go do łóżeczka.

Nie wiem co źle robię, ale kangurek mi nie wychodzi... ech

DuzaMi
25-03-2011, 14:18
W innym wątku znalazłam ten filmik
http://www.youtube.com/watch?v=7R5Xy04OZYs
naprawdę fajny. Może coś pomoże.