PDA

Zobacz pełną wersję : girasole nowe a stare



Fusia
26-02-2011, 01:07
kmam starego girasola tkanego diagonalnie skośnie jednostronnego i go uwielbiam nic lepszego na lato choć to sama bawełna jest przewiewny milutki i nosi ponad10kg powiedzcie mocno sie róznią w nośności miękkości przewiewnośi et cetera nowe i stare girasole i czy te tkane diagonalnie skośnie mozno sie róznią od skosnokrzyżowych?

Aksamitka
26-02-2011, 01:25
Mnie też bardzo ciekawi ten temat! :)

macierzanka
26-02-2011, 10:53
Nie wiem, czy ktoś udzieli Ci wyczerpującej i satysfakcjonującej odpowiedzi.
Miałam girasole i każdy był inny. Moje dwie skośne opuncje były zupełnie różnymi chustami.
Jedna luźniej tkana i mięciutka, druga bardzo ścisło tkana decha.

peluche
26-02-2011, 11:47
a ja tez miałam trzy girasole - juz skośnokrzyżowe. Jeden ten starszy był duuuużo grubszy niż te dwa nowsze... generalnie nie wiem czemu.

Olapio
26-02-2011, 11:56
mialam pozyczonego starego girasola tkanego skosnie i tak jak macierzanka pisze byl jak deska...widocznie taki egzemplarz sie trafil
mialam nowe, skosnokrzyzowe, mieciutkie i calkiem fajnie noszace

wydaje mi sie ze nowe girasole nosza porownywalnie do didkowych pasiakow (tych nowych) i troche lepiej od pasiakow nati (mowie o amazonii bo taki mialam)

Olapio
26-02-2011, 11:57
fusia
tylko jak bedziesz chciala kupic nowego girasolka to uwazaj na te z jasnymi pasami bo mi na takim wylazly takie ciemne nitki bo upralam w 40 stopniach zamiast 30 :(

annya
26-02-2011, 11:58
Każdy z girasoli, który przewinął się przez moje ręce był inny. Nie ma reguły. Chusty są tkane ręcznie, więc przechodzą przez różne "ręce", a każdy ma swoją technikę-np. stąd się IMO biorą różnice.

Fusia
26-02-2011, 12:28
ja mojego starego girasolka kupiłam i nie puszcze myśle o kolejnym a teraz sie boje bo mojego starego zdażało mi sie i w 60 uprać i mu nic nie było ale jak mówicie ze ciemne nitki a mi te z jasnymi paskami sie podobają

macierzanka
26-02-2011, 12:34
Każdy z girasoli, który przewinął się przez moje ręce był inny. Nie ma reguły. Chusty są tkane ręcznie, więc przechodzą przez różne "ręce", a każdy ma swoją technikę-np. stąd się IMO biorą różnice.
Tez tak myślę:) To coś jak z robieniem na drutach: jeden robi bardzo ścisło, inny luźno:)
Girasole luźniej tkane są bardziej miękkie. Tak przynajmniej było z moimi.

sylwik
26-02-2011, 19:05
Podobno skośne czyli rożne na rożnych stronach były o wiele bardziej nosne. Mam donaua krótkiego ze względu na wygląd nie na możność. Na wycieczkę w góry bym go nie wzięła..

Suzi
27-02-2011, 11:27
Podobno skośne czyli rożne na rożnych stronach były o wiele bardziej nosne. Mam donaua krótkiego ze względu na wygląd nie na możność. Na wycieczkę w góry bym go nie wzięła..

A ja mam Donaua długiego z fryndzlem, kupionego w październiku 2010 i na wycieczkę w góry jeszcze bym go wzięła (synek + ciuchy i pełna pielucha 11kg) :-)

Cobra
22-03-2011, 23:46
ja mam 5 girasoli i każdy inny, liczyłam nawet kiedyś ile wypada nici wątku w każdym z nich i są to różne wartości.

ale kocham je wszystkie miłością wielką, wieczną i bezgraniczną

Fusia
06-04-2011, 18:34
ja mam jednego i poluje na 2 ale róznica pewnie będze wielka bo mój z tych starych diagonalnych za co go jeszcze bardziej uwielbiam
szkoda ze zezyhnowali z tych jednostronnych

Cobra
06-04-2011, 19:16
bo nie szły, ludzie jednak wolą takie dwustronne lub semi-dwustronne

Fusia
06-04-2011, 19:38
co znaczy semi dwustronne -jak to wyglada

Cobra
06-04-2011, 19:48
na przykład niektóre żakardy (hokkaido) lepiej wyglądają tylko z jednej strony nie mówiąc już o pasiakach womara, któreż to paski są nadrukowane a nie utkane ;)