PDA

Zobacz pełną wersję : Jak przekonac do nocnika?



kajka78
23-12-2007, 13:44
Najwazniejsze to nie zmuszac i nie sadzac na sile.. tyle wiem, ale co zrobic, jak dziecko placze sadzane na nocnik?
Staram sie ja przyzwyczajac stopniowo. W spodenkach na nocnik siada - zabieram ja zawsze jak ja ide do lazienki, po spaniu itp.

hanti
23-12-2007, 13:50
ja bym 11 miesięczniaka nie zmuszała to siadania na nocnik, bo dla dziecka w tym wieku to uziemienie bez wyraźnych (dla niego )przyczyn.
Może zacznij od używania pieluszek flanelowych czy tetrowych żeby zobaczyć czy dziecko wogóle zauważa ze ma mokro. Z czasem zauważysz kiedy zaczyna siusiać i wtedy myk na nocnik :D

kajka78
23-12-2007, 14:52
Chyba sprobuje... mam juz dosyc odparzonej pupy, a Karolka raczej przewidywalna jest. Z kupa w pieluszce juz do mnie przybiega;)

hanti
23-12-2007, 20:25
nocnik jej nie pasuje :? woli do kibelka, ale nawet jak przeleci i pokazuje że właśnie robi to zanim dobiegniemy do toalety to już po wszystkim :lol: ale najważniejsze że wie że robi, na resztę przyjdzie czas

kajka78
23-12-2007, 20:38
No wlasnie, fajnie, ze rozumie ze trzeba do toalety gnac;)))
a nosi pampki czy tetre???

hanti
23-12-2007, 22:13
w dzień tetra (a w zasadzie flanelka :lol: ) w nocy moltexy, ale to dlatego że ja leń straszny jestem, wystarczy ze co chwila z piersią biegnę

mart
23-12-2007, 23:31
ale to dlatego że ja leń straszny jestem

Hanti, to ja poproszę receptę jak być leniem przy trójce dzieciów.... też planuję, więc będzie akurat :lol: :lol: :lol:

jakoś tak Ci nie wierzę, hihihihihi....

hanti
23-12-2007, 23:58
ale to dlatego że ja leń straszny jestem

Hanti, to ja poproszę receptę jak być leniem przy trójce dzieciów.... też planuję, więc będzie akurat :lol: :lol: :lol:

jakoś tak Ci nie wierzę, hihihihihi....

a to dość proste jest :) moje dzieci nawet rano wiedzą że mamy sie nie budzi, bo robi się nerwowa 8)) dziś popołudniu szarańczy dałam zadanie bojowe, a ja oddałam się przyjemności czytania. Dużo u mnie takich kwiatków :lol:

bonsai
24-12-2007, 12:44
Hanti czyli obie uczymy dzieci [no ja na razie dziecko], że mama śpi i się jej nie przeszkadza.... mój się już nauczył, że wcześnie rano to on może co najwyżej cyca dostać, a wstaje się o 10 :lol:

Anna Nogajska
26-12-2007, 15:45
z zazdroscia czytam, bo alex ostatniej nocy dal czadu...


ja zamiast nocnika wysadzalabym mala. dziecko czuje wtedy kontakt fizyczny z rodzicem. mozna to robic do toalety: siadasz przodem do spluczki na krawedzi toalety a mala sadzasz przed soba, albo na odwrot, jak wolisz. druga opcja to nocnik na kolanach i mala na nim w twoich objeciach. trzecia to wysadzanie nad miseczka. umywalki nie polecam, bo mala jest dosc duza i kregoslup ci wysiadzie.

hanti
26-12-2007, 16:50
dzięki Aniu :) ja skorzystam, Kinia nie przepada za nocnikiem, będziemy razem siadać na toalecie :D

kajka78
26-12-2007, 20:43
Musze sprobowac z tym wysadzaniem..
ona wyraznie boi sie nocnika, tak jakby po zdjeciu pieluchy dotyk czegos innego niz pampers ja draznil... w sumie nie ma sie co dziwic - od 11 miesiecy tylko to miala na pupie;)

Bonkreta
26-12-2007, 23:44
Hanti czyli obie uczymy dzieci [no ja na razie dziecko], że mama śpi i się jej nie przeszkadza.... mój się już nauczył, że wcześnie rano to on może co najwyżej cyca dostać, a wstaje się o 10 :lol:W takim wieku to moje tez takie kooperatywne były :lol:
Szkoda, że później im przeszło...

bonsai
27-12-2007, 02:49
Bonkreta ale twoje dziecię pewnie pada szybciej niż moje... mój maluch właśnie [o 2 w nocy :shock: ] postanowił iść spać :roll:

No, po 10 godzinach snu dziecię mi wstało - jest równiuteńko 12 :wink: ...

Na początku martwiłam się, e mały tak późno zasypia, dopóki nie dowiedziałam się, że też tak miałam, a nawet jeszcze gorzej - potrafiłam całą noc nie spać :roll: .... w sumie do dzisiaj tak mam i żadną siłą nie da się tego zmienić - budzenie wcześniej sprawia tylko że jestem cały dzień wściekła, a i tak zasnę o 2-3 w nocy :? ...

kajka78
14-01-2008, 21:42
SUKCES!!!!!!!!!!!!!!!
Karolka zalatwia sie na toalete;)))))))))))))))))
poki co siusiamy kilka razy dziennie, nie zawsze sie udaje, czasem siusiu laduje w pieluszce, ale grunt ze nie boi sie toalety (a przed nocnikiem zwiewala)!!!

Dzieki za wszystkie rady;))))))))))))))

Oto fotka mojej sikajacej dziewczynki:

http://images33.fotosik.pl/108/8a83603b5042294c.jpg

Jasnie Pani :)
14-01-2008, 21:52
kajka :high: :high: :high: :high: :high: :high:

serafinka
14-01-2008, 21:56
o jaki sukces!!!!!!!!!!!!!!!!! pominęła etap nocniczka i od razu powazna muszla!!!!!

McBaby
14-01-2008, 23:13
Gratuluję :)
ja w tym tygodniu idę po majteczki i podkoszulki i zaczynamy :)
Tetra z wkładem Canpol, żeby nie siusiał sobie na spodnie i bierzemy się do pracy :))))

nocniczek mamy, nie wzbudza zainteresowania więc myślę, że będzie kibelek bo bardzo go interesuje co my z Marcinem robimy :)
Niestety w tym temacie u nas zero intymności bo Fran potrafi i przy gościach otworzyć kibel i pokazać co potrafi hehe :))

kajka78
15-01-2008, 11:08
trzymamy kciuki za Frania;)

lila4
16-01-2008, 12:48
Ja durna dopiero dziś pomyślałam,że Sara widzi jak ja sikam (po prostu od dawna ciągnę ją do toalety,bo jak znikam jej z oczu to zaraz płacz-najpier w foteliku była,potem z niego wychodziła,a teraz siedzi przede mną i się śmieje) to może jej to bliższe niż nocnik-ten jest ewentualnie do zabawy.

Anna Nogajska
16-01-2008, 13:41
lila, już ci w innym wątku to sugerowałam:):):)