PDA

Zobacz pełną wersję : rozmiar na początek



Ninnka
23-02-2011, 13:23
Hej!
Zastanawiałam się w którym wątku tematycznym to napisać i w końcu padło na to, ze tu.:)

Noszę się z zamiarem kupienia pierwszej chusty (do tej pory był tylko MT dla starszaka), w której będzie noszony malutki maluch, po urodzeniu. Dodam, że jestem na ogół szczupłą osobą (choć zobaczymy co się będzie działo po porodzie;D).
Zatem: od jakiego rozmiaru zacząć??

Ninnka

Asiolek
23-02-2011, 13:46
Najlepiej 4,6.

annya
23-02-2011, 13:47
Szczupła ok, a jaki wzrost?
Może okazać się, że 4.2 wystarczy.
Inna sprawa, że niektóre chusty mają długość podaną (co do cm), inne potrafią mieć nawet 45 cm więcej ;).

Ninnka
23-02-2011, 14:27
Wzrost 167. Mówicie, że 4,2 - 4,6. Myślicie, że szczupły, niewysoki mąż też ew. się w nią zmieści?;)

Asiolek
23-02-2011, 14:40
Dlugosc 4,6 jest uniwersalna (maz sie zmiesci).

Ninnka
23-02-2011, 16:07
Dzięki wielkie.:)

Mamba
11-03-2011, 17:25
moja droga Mambo, to nie pierwszy raz kiedy startujesz tu z ukrytą reklamą Mamuki (ex Bebelulu). Pamiętam dwa takie posty i dwa na konto autofotelików. Właściwe to już się należy ban, ale pozostawię ten post ku przestrodze. Ukrytą reklamę tępimy na tym forum bezlitośnie.

Marleno, prosiłabym o subtelniejsze formy używania tego forum!

mart

Kasia
11-03-2011, 18:10
Hej, zastanawiam się nad kupnem chusty do noszenia dzieci i mam wątpliwości małe... Czy to aby jest zupełnie niegroźne dla dziecka? Bo to czasami wygląda po prostu źle... dzieci mają bardzo rozstawione nogi, albo widać wyraźny ucisk na krocze... Czy chusty dla dzieci (http://portal.pycia.com/2011/01/chusty-do-noszenia-dzieci-2/)są bezpieczne dla chłopców – wiecie, chodzi mi o genitalia... :/

Wiesz, nie wystarczy sobie ponabijac licznika takimi postami, zeby moc bezkarnie wrzucac reklame, zmieniajac jedynie kolor czcionki...

misunderstanding
12-03-2011, 09:32
Też szukałam uniwersalnej, żeby mąż mógł nosić, ale zaufaj, jeśli jesteś szczupłą osobą, kup lepiej rozmiar 4,2. Ja kupiłam 4,6 i nadmiar materiału utrudniał mnie, na początku kompletnie zielonej, prawidłowe zamotanie chusty. I tak okaże się zapewne, że kupiłaś chustę dla siebie, a nie dla siebie i męża. :P

trzya
12-03-2011, 12:23
tylko czy mąż będzie chciał nosić?

mój na początku nie chciał o tym słyszeć, ale jakoś jednak się przekonał ...:)
ja przy wzroście 170 mam 4.6 - mąż też podobnego wzrostu...(tylko więcej brzucha ;) ale cii:)
na plecaki mam już krótszą 4,2 bo mi za duży ogon wisi przy 4.6

s0nata
12-03-2011, 12:45
ja bym jednak kupiła 4.6 jeśli to jest realna długośc , bo Nati np najczęściej są dłuższe niż miały być. Taka by 4.2 starczyła :)

decylia
12-03-2011, 19:14
A jaka dla nas? Ja 170 cm i rozmiar XS/S, luby 195 cm i chudzina ogromna. W elastyku nosimy oboje i już nam się marzy jakaś tkana...tylko jaki rozmiar?

misunderstanding
13-03-2011, 10:02
dziewczyny, ja mam 176 cm i noszę rozmiar 36/38 i spokojnie motam się w 4,2, plecaki w 3,7 a nawet 3,2, ale na skosach. mąż 200 cm i, hm, raczej podstawny z niego facet, ani gruby ani chudy i 4,6 w kieszonce mu wystarcza, chociaż zamotał się tylko raz. raczej nie sugerujcie się mężami, we większości to WY nosicie, mój w ciąży (tzn. jak ja byłam w ciąży :D ) zapowiadał się, że też się nauczy i mhm, teraz mówi, żebym nosidło czy MT kupiła, to on będzie nosił. dobierajcie rozmiar raczej pod siebie. :P

szast.prast
13-03-2011, 10:37
chłopy są różne i nie ma co generalizować (każda baba swego zna;-) i wie ile warte są jego deklaracje). mój, mimo że się w ogóle nie deklarował (był wręcz dość zachowawczy), załapał bakcyla chustonoszenia i teraz zabrania mi kupowania piątek :-)
więc odpowiem tak:
- jeśli w domu ma być jedna chusta, a przewidujesz, że posłuży również mężowi, kup taką o długości 4,6. faceci, nawet jeśli nie są bardzo wysocy i mocno zbudowani, mają inną budowę tułowia i potrzeba więcej materiału, żeby ich omotać. Tobie końcówki będą dyndać, ale to nie jest problem.
- jeśli wiesz, że nie przekonasz swego pana do noszenia, a jesteś szczupła, kup sobie 4,2. ja mam 172 cm i noszę rozmiar 38/40 i mi taka długość spokojnie wystarcza. no chyba, że chusta jest lniana, wtedy jednak lepiej się sprawdza długość 4,6 (na supeł:-))

decylia
13-03-2011, 18:24
Mój chłop uważa, że jak gdzieś wychodzimy razem, to byłoby dla niego dyshonorem iść sobie swobodnie obok, jak ja dziecko tacham, więc się mota i bardzo mu się to podoba :)

Dzięki za porady, już mogę spokojnie polować na wymarzoną naszą kolejną chustę :)