PDA

Zobacz pełną wersję : Polar a welur syntetyczny - porównanie



Vena
14-02-2011, 17:39
Nie znalazłam wątku porównawczego więc zapytuję:

Czy widzicie różnice w użytkowaniu polaru i weluru syntetycznego w kieszonkach /formowankach w zakresie:
a/ reakcji pupy dziecka
b/ suchości przy pupie
c/ temperatury przy pupie
d/ trwałości materiału
e/ obsługi (schodzenie plam w praniu, szybkość schnięcia, itp.)?

Zastanawiam się, czy to w zasadzie to samo i wszystko jedno, co się wybierze, czy jednak są jakieś różnice warte uwagi.

Z góry dzięki za Wasze refleksje.

panthera
14-02-2011, 18:25
w tych pieluchach co ja mam -
a/różnicy w reakcji pupy nie zauważyłam, ze wszystkim jest ok o ile pielucha zmieniana nie rzadziej niż co 1,5 max 2 godz.
b/ suchość przy pupie -najlepiej mi się mikropolar sprawdza, ale testowałam kiedyś pieluszkę z czerwonym welurkiem (nie pamiętam czyja była) i było rewelacyjnie - wiec to pewnie tez od jakości materiału zależy. te które ja mam z welurem to są tanie minkee.
c/ hm...we wszystkim cieplutka, nie jestem w stanie zmierzyć różnicy (jeszcze zależy przecież co dalej , pul czy wełna np?)
d/ najgorzej wygląda polar taki zwykły (kulkuje się),welur cały czas gładki, szarzenie/żółknięcie zależy od wody i traktowania, wydaje mi się ze welurek w moich jest nieco bardziej szarawy (ale to tez może kwestia jakości),
nie mam tak starych pieluch żeby cos się zniszczyło (przetarło, rozeszło itd)

e/ kupki najlepiej się spłukują z mikropolaru. i to takiego cienkiego jak są wkładeczki; z takiego włochatego polarku - gorzej a z weluru...coś pomiędzy.

martita
14-02-2011, 18:32
welur sie nie kulkuje ;)

ewaibartek
14-02-2011, 19:50
dla mnie welur to najgorsza rzecz przy pupie dziecka,bardziej sie grzeje wg mnie,mojego dziecia pupa czerwona, no i wogole jakis taki najbardziej sztuczny

agatha
14-02-2011, 21:36
Moim zdaniem welur jest sztywniejszy i mniej przyjemny w dotyku generalnie (mam jedną taką pieluchę i nie jest ulubiona). Wolę mikropolar (najlepiej) albo polar.

yetta
15-02-2011, 01:38
welur sie nie kulkuje ;)

Też tak kiedyś myślałam, ale miałam bum geniusy z welurem, Itti Bitti z welurem i niestety kulkowały się.

Anyczka
04-03-2011, 16:51
Mi welur się nie kulkuje, ale też pytanie, czy te kuleczki na polarze komuś oprócz mojego oka przeszkadzają? Bo małej chyba nie... Ogółem welurek dłużej wg mnie wygląda na nowy.
W dotyku rzeczywiście gorszy, ale to znów ja, mała nie zwraca uwagi;)
Ale ja mam ogółem cudowne dziecko jeśli chodzi o reakcje skórno-pupowe... Na razie...;)

erithacus
04-03-2011, 21:56
Welur się lepiej szyje ;)
A tak naprawdę, to każdy welur czy mikropolar jest inny i inaczej się zachowuje. Np. welurek w starszych wersjach BG jest (u mnie) nadal biały jak śnieg i nic nie skulkowany. W nowszych BG już się kulkuje. Polarek w większości pieluch się bardzo kulkuje, a np. w Yettowych długo wygląda jak nowy.
W miękkości i suchości też są róznice między różnymi welurkami lub polarami. Myślę, że nie można generalizować.

s0nata
05-03-2011, 13:14
ja mam zielony0syntetyczny welur w kilku pieluszkach i kupy mleczne schodzą rewelacyjnie, od razu po splukaniu śladu nie ma, z mikropolaru czasem dopiero po praniu. Wydaje mi się. ze suchość przy pupie porównywalna. No i welur dłużej wygląda ładnie choć to jest na pewno jak dziewczyny mówią, zależy jak się trafi. Ten welur z chińskich minkee jest gorszy i się kulkuje.

KaiDo
05-03-2011, 23:56
Mam welur tylko w pieluszkach itti bitti i mimo intensywnego używania jest jak nowy - biały, nie kulkuje się. Polar wręcz odwrotnie, ale też zależy jaki to polar.

wiki100
06-03-2011, 21:25
miałam 2 pieluszki "samoróbki" z welurkiem i byłam zachwycona- nie kulkował się , cieniutki, pupcia miała się dobrze. Gdybym miała wybierać wybrałabym welurek.