PDA

Zobacz pełną wersję : Jak zmiĂŞkczyĂŚ pieluszki?



landa
15-09-2008, 19:30
Dziewczynki help me, bo mam zgryza.
Używam tetrówek i one po praniu (proszek Bobas) takie jakieś sztywne są coraz bardziej. Próbowałam dolać do płukania trochę octu, ale jakoś specjalnie poprawy nie widzę (a właściwie nie czuję pod palcami). Wiem, że prasowanie by pomogło, ale nie chce mi się stać przy desce :oops:
Do tego zakupiłam, dzięki pomocy a-linki ręczniki frotowe z Ikei i już się martwię jakie one będą po kilku praniach.
Podrzućcie jakieś patenty na płyny abo co pliiiiiiisss :D

polaquinha
15-09-2008, 20:01
Magda moze pomoze :D
Cus wspomniala o kuracji lanolinowej na tych frotowkach....
tez mnie to martwi, no!
pralko suszarka by pomoga chyba...

landa
15-09-2008, 21:29
Ta kuracja lanolinowa to była chyba do wełnianych gaci :hmm:
kobitki help :mighty:

Ania
15-09-2008, 23:14
plyn do plukania 8)) sama chemia :twisted: ale jak miekko :hide:

Mag
15-09-2008, 23:30
ju,ju :lol:
płyn do płukania to be dla pupy,wszyscy wiedzą,poza tym zmniejsza chłonność-robiłam eksperymenta i tak mi wyszło,niestety (chciałam sprawdzić to co przeczytałam).bo nawet używałam płynu do płukania ekologicznego-dobry dla skóry,ale chłonność tak samo się zmniejsza.
so:jedyne co mi zmiękcza-składam tetrówki i frotki w prostokąty na wkładki i ciągnę żelazkiem tylko po woerzchu.ogólnie rzecz biorąc uważam,że prasowanie też zmniejsza chłonność-pielucha powinna nie mieć spłaszczonych i ugniecionych nitek,no,chyba że jest baaardzo gęsto tkana to wsio ryba.
na marginesie piorę pieluchy w płynie do prania wełny ecover,zresztą wszystko piorę w tym płynie.
można też w Ulrich Naturlich z ekobaby-jest od razu ze zmiękczaczem-Aniamamaaleksa go testowała i wyszło ok.
ale czy faktycznie zmiękcza pieluchy? nie wiem.
ja raz pociągnę żelazkiem z jednej,raz z drugiej strony (nie więcej 8)) ) i jest git.

kobra
16-09-2008, 00:25
ju,ju :lol:
płyn do płukania to be dla pupy,wszyscy wiedzą,poza tym zmniejsza chłonność-robiłam eksperymenta i tak mi wyszło,niestety (chciałam sprawdzić to co przeczytałam).bo nawet używałam płynu do płukania ekologicznego-dobry dla skóry,ale chłonność tak samo się zmniejsza.
so:jedyne co mi zmiękcza-składam tetrówki i frotki w prostokąty na wkładki i ciągnę żelazkiem tylko po woerzchu.ogólnie rzecz biorąc uważam,że prasowanie też zmniejsza chłonność-pielucha powinna nie mieć spłaszczonych i ugniecionych nitek,no,chyba że jest baaardzo gęsto tkana to wsio ryba.
na marginesie piorę pieluchy w płynie do prania wełny ecover,zresztą wszystko piorę w tym płynie.
można też w Ulrich Naturlich z ekobaby-jest od razu ze zmiękczaczem-Aniamamaaleksa go testowała i wyszło ok.
ale czy faktycznie zmiękcza pieluchy? nie wiem.
ja raz pociągnę żelazkiem z jednej,raz z drugiej strony (nie więcej 8)) ) i jest git.

dzieki Bogu mam suszarke, bo prasowanie pieluch to juz nie na moje sily :? chyba bym predzej do pampkow wrocila ;)

landa
16-09-2008, 08:53
Spróbuję z tym żelazkiem po wierzchu :lol:
Magda Ty to masz patenty :lool:

scharon
16-09-2008, 09:03
Ja w trakcie skladania gniote je w rekach,nawet pomaga.
Nie uzywam zadnych zmiekczaczy i nie chce mi sie prasowac :oops:

landa
16-09-2008, 13:32
Ja też gniotłam i rozciągałam w rękach, ale to jakby mało było 8))
Przeprasowałam dziś po wierzchu, jeszcze z rana zdążyłam coby zapas babci zostawić, i faktycznie lepiej. Potem rozprasuję resztę :D

Mag
16-09-2008, 13:37
Kobra-ja 99% rzeczy ne prasuję :lol:
najpierw leżą w wielkim pomieszanym stosie w łazience-duże łazienki to przekleństwo :evil: ,i albo z tej kupy wybieram co mi trzeba,albo układam ubrania i modlę się,żeby dzięki temu się rozprostowały 8)) :lol:

pieluchy ciągnę tylko dlatego,że wyobrażam sobie przed prasowaniem,jak by to było,jakbym sama miała przy tyłku chropowate majtki 8)) :lol:

Mag
16-09-2008, 13:49
szybciutko reaktywuję wątek :lol:
działanie wybielające i zmiękczające:
http://apmp.natura.xip.pl/product_info. ... ts_id/1002 (http://apmp.natura.xip.pl/product_info.php/cPath/147_148_152/products_id/1002)

erithacus
16-09-2008, 14:10
Skład:
• 15 - 30%: naturalny kwas cytrynowy
• woda do 100%


Hmm, kwas cytrynowy za 18 zł? Trochę naciągane jak dla mnie, co to znaczy naturalny kwas cytrynowy? Kwas to kwas. Chociaż przy nastepnym praniu wypróbuję taki roztwór.

scharon
16-09-2008, 14:22
Ja tez chetnie.Sama zrobie.
Tylko nigdy nie dodawalam nic do odkamienniania pralki,mam nadzieje ze po takiej kapieli w cytrynie nic sie jej nie stanie :roll:

landa
16-09-2008, 15:11
Czyli co? Cytrynkę wcisnąć do pralki należy :wink:
Ciekawe to :hmm:
Spróbujcie i dajcie znać czy działa :D

scharon
16-09-2008, 15:16
Rozrobie z wada.
szkoda ze wczesniej nie wiedzialam ,pranie pieluchowe juz zrobione...suszy sie na suszarce ,bo na dworze leje.Bedzie pewno schlo wieki :evil:

agul
16-09-2008, 16:04
można też w Ulrich Naturlich z ekobaby-jest od razu ze zmiękczaczem-Aniamamaaleksa go testowała i wyszło ok.
ale czy faktycznie zmiękcza pieluchy? nie wiem.

mi nie zmiekczal ani ani, po wysuszeniu moglabym pieluchy w pionie stawiac, ale to oczywiscie nie wina plynu tylko b twardej wody, tez mietolilam w rekach, zelazka w reku nie mialam 100 lat brrrrr....

konrad white
18-09-2008, 15:45
Czyli co? Cytrynkę wcisnąć do pralki należy :wink:
Ciekawe to :hmm:
Spróbujcie i dajcie znać czy działa :D

a moze lyzeczkę kwasku cytrynowego...do ostatniego płukania?

agul
18-09-2008, 15:58
ocet zmiekcza, tylko jesli sie uzywa pieluszek formowanych to podobno niszczy gumki, ale do pieluch skladanych to ok i dodatkowo pralke z kamienia przeczysci, u mnie dzialalo, uzywalam octu winnego i wlewalam do pojemnika na plyn do plukania, mniej wiecej 1/3 szklanki, ale to w czasach kiedy mialam tylko pieluchy skladane, czasem jeszcze robie tak kiedy piore ubrania albo reczniki

konrad white
18-09-2008, 16:16
nawet ocet spirytusowy moze byc, szybko wietrzeje.