PDA

Zobacz pełną wersję : Wasze sugestie etc.



konrad white
15-09-2008, 14:12
Jeremi ma już trzy miesiące. Stosujemy tetry od początku, sporadycznie jednorazówki. Nie stosowaliśmy żadnych otulaczy (niestety, nieszczęsne ceratki only), poza jednym kupionym w ciuchlandzie (natures baby - świetny był!). Mały już wyrósł, kupiłem na próbę bambino mio. Mam pytanie: powinienem dokupić jeszcze jeden, ewentualnie dwa otulacze, zależy mi na takim, który jest jednorozmiarowy - jaki polecacie? Druga sprawa: mamy zwykłe tetry, myslę że na noc warto byłoby zakładac jakąś lepiej chłonna - co kupić? Kupiłem bibułowe nakładki na tetry canpola, będziemy testować:)

agul
15-09-2008, 14:55
2 otulacze miec to poprostu wygoda, otulaczy onesize raczej nie znajdziesz... Imse Vimse sa bardzo ok no i welniane gatki tez, a pielucha na noc... to chyba temat rzeka, ale napewno nie tetra, pielucha frotkowa albo jakas formowana, a tych jest tysiace ....

Mag
15-09-2008, 15:50
proponuję znaleźć więcej wolnego czasu i przetłuc całe podforum,jest kilka wątków właśnie dla osób początkujących gdzie wszystko podane jest jak na tacy,jak znajdę to wkleję :D

agul
15-09-2008, 15:55
przepraszam zle napisalam, 2 otulacze sa niezbedne, a 3 albo wiecej to wygoda...

konrad white
15-09-2008, 16:33
imse vimse wyglądaja ciekawie, ale te pieluszki bez otulacza są drogie.

Anna Nogajska
18-09-2008, 12:18
napisałam pw w sprawie otulacza one size

scharon
18-09-2008, 13:14
Pieluchy formowane sa drogie ,zgodze sie z tym ,ale pamietaj ze starcza Ci na dlugo ,tym bardziej jak kupic one size.

Mozesz tez odkupic urzywane ,sprawuja sie tak samo dobrze jak nowe ,a cena mniejsza.Potem mozesz je jeszcze sprzedac.

powodzenia

konrad white
19-09-2008, 14:08
Byłem w babyfancie, ale niestety nie było pieluch bambinomio 7-16kg, zastanawiam się czy nie kupić formowanych frotowych ImseVimse, 4szt za 122zł. Drogo, ale na nocne sikanie i wypady gdzieś poza dom byłyby chyba ok. Ma ktoś takie?

Lulka
19-09-2008, 14:18
dla mnie imse vimse to taki sobie wybor..
minus- brak napek czy rzepow
a flanelka tak naprawde na dwa sikniecia...

polecam np motherease ( np one size) lub nature babies lovable od ani z ekobaby.pl
do tego wkladka bambusowa czy konopna

proponuje kupic po jednej z roznych rodzajow a potem wybrac te ktore sa naj dla Ciebie :D
powolutku i zlozysz caly stosik

konrad white
19-09-2008, 22:02
Zależy mi na jakiś chłonnych pieluchach na noc i na spacer, mam już otulacze bambino i zwykłe tetry, czyli jakie wkładki ewentualnie polecacie, superchłonne tak aby na tetrę położyć? Myślałe, że formowane frotowe ImseV sa ok?

konrad white
19-09-2008, 22:08
Skłonny jestem kupić na początek 2sztuki kieszonkowych, BG już mają jakieś chłonne wkłady, zastanawiam s tylko które sa sprawdzone na wieksze powodzie i żeby dziecko nie czuło wilgoci od razu po jednym siknięciu w nocy czy na spacerze.

aggie
19-09-2008, 23:29
Byłem w babyfancie, ale niestety nie było pieluch bambinomio 7-16kg, zastanawiam się czy nie kupić formowanych frotowych ImseVimse, 4szt za 122zł. Drogo, ale na nocne sikanie i wypady gdzieś poza dom byłyby chyba ok. Ma ktoś takie?

Z moich doswiadczen to na noc tylko kieszonka z podwojnym wkladem i PULem dobrym, czyli nie warto na tym oszczedzac, i tak sie zwroci kilkakrotnie. Ja wkladam zakupione za rada Ani wklady bawelniano-konopne, ktore sa na tyle cienkie, ze i tak podwojna warstwa, a wlasciwie poczworna, bo one sa podwojne z natury, jest dosc cienka i wygodna.

Co do otulacza, to jesli chcesz oszczedzic, mozesz robic jak ja - w domu, gdzie cieplo - majtki bawelniane a w nie tetra i wymieniam tetre po siknieciu, z reguly niewymowne zostaja suche. A na zime nogi w getry i dalej w niewymownych po mieszkaniu.

Na wypady za dom tez tylko kieszonka, szczegolnie w polskim klimacie. ImseVimse sa swietne, ale u nas na jedno sikniecie, a kupsko latwiej splukac z kieszonki niz z formowanej i ewentualnie otulacza.

Majtki welniane sa fajne, ale chyba moja cora ma uczulenie na welne. :cry:

aggie
19-09-2008, 23:31
napisałam pw w sprawie otulacza one size

Aniu, ja tez bym chciala wiedziec, jesli mozna?

konrad white
19-09-2008, 23:40
napisałam pw w sprawie otulacza one size

nie mogłem znależć tego otulacza na stronie, wyslij mi jeszcze raz link:) czyli warto kupic dwie kieszonki BG na poczatek? dobre są?

kobra
20-09-2008, 00:09
napisałam pw w sprawie otulacza one size

nie mogłem znależć tego otulacza na stronie, wyslij mi jeszcze raz link:) czyli warto kupic dwie kieszonki BG na poczatek? dobre są?

BG sa chyba jednymi z lepszych dostepnych w Polsce, ja ich nie lubei za to,ze Kajtkowi rzepy brzuszek drapia.

Bushido
20-09-2008, 07:31
sa :) ekomama ma takie :) Petit Dessous

Ewa-Krystyna
20-09-2008, 07:43
czy Petit Dessous to to samo co Fuzzi Bunz?

Bushido
20-09-2008, 10:32
nie to nie to samo :) ale podobne.

Anna Nogajska
20-09-2008, 12:23
he he, ale się z siebie starsznie uśmiałam:):)
dałam konradowi namiary, że niby mam otulacz one size! ale go jeszcze nie mam! dopiero testuję. he he
przepraszam za zamieszanie.

uważam, ze inwestycja w dobre kieszonki zawsze się opłaca.
kobreczko droga, może spinaj rzepy w kształt litery V kierując rzepy ku dołowi.

z napów nature babies u mnie lub też świetne petit dessous u ekomamy.

otulacz można uszyc też samemu z podwójnej warstwy polarku, na dzień na pewno się sprawdzi. albo odrysować otulacz i uszyc podobny z podwójnej warstwy wełny. trzeba go tylko potraktować lanoliną. albo zrobić na drutach porządne majtki z wełny i nalanolinować. możliwości naprawdę na "po domu" jest wiele.
ja też praktykuję majtki plus wkładka plus getry (profesjonalne lub po prostu obcięte podkolanówki ze starszaka).

zdradzę wam tajemnicę, że testuję kolejne marki i kilka pieluszek baardzo mi się podoba.
przy okazji testów kupuje teraz różowości, bo w brzuszku podobno dziewczynka :).

konrad white
20-09-2008, 13:27
ok :) zamierzam właśnie się szarpnąć i kupić u Ciebie dwie BG, dwie frotowe Lenya i może jakieś wkładki, bambusowe czy konopne lepsze i jaki rozmiar? Chyba lepszy max rozmiar, bo podwójnie można złożyć. Jeremi ma 3 miesiące i 7kg waży, więc duże powinny być chyba w porządku.

konrad white
20-09-2008, 13:55
Kiedy będą dostępne te wkładki konopne? Chciałbym zamówić wszystko za jednym zamachem.

kobra
20-09-2008, 13:58
kobreczko droga, może spinaj rzepy w kształt litery V kierując rzepy ku dołowi.

zdradzę wam tajemnicę, że testuję kolejne marki i kilka pieluszek baardzo mi się podoba.
przy okazji testów kupuje teraz różowości, bo w brzuszku podobno dziewczynka :).

Aniu,dziekuje za rade :)
powiedz, czy Happy Heinys beda w Polsce niedlugo, baaardzo je lubie, ostatnio wprowadzili piekne wzory, a o oslawionej krowce to chyba nawet nie trzeba wspominac-sliczna jest

edit: sprobowalam rzepy spinac ku dolowi, ale wtedy Kajtkowi drapia nozki :evil: Wyglada na to,ze BG nie dla nas sa

aggie
20-09-2008, 15:12
[quote=aggie][quote="annamamaalexa":rp47gys1]napisałam pw w sprawie otulacza one size

nie mogłem znależć tego otulacza na stronie, wyslij mi jeszcze raz link:) czyli warto kupic dwie kieszonki BG na poczatek? dobre są?

BG sa chyba jednymi z lepszych dostepnych w Polsce, ja ich nie lubei za to,ze Kajtkowi rzepy brzuszek drapia.

gmmazur
21-09-2008, 21:39
a ja może trochę nieprofesjonalnie :D na pieluszkę formowana stosuje jako otulacz majteczki z suchą pielucha np Canpol lub Nakins

Lulka
22-09-2008, 00:01
najlepsze jak dla mnie wkladki konopne na drugim miejscu bambus

aniu aniu jak sie ciesze na dziewczynke!!!
ach uchyl rabka co testujesz bo mnie korci!!!!

bumy sa warte zakupu!!!! jak najbardziej

Lulka
22-09-2008, 00:03
aha i ja za namowa ani kupilam konopna do skladania pieluszke i pocielam na 3 i mam 3 podwojne wkladki konopne o!

http://www.ekobaby.pl/sklep.php?cat=6&id=40&ec=0

scharon
22-09-2008, 07:17
Ja tez za namowa Ani pocielam prefolda konopnego -wyszlo duzo taniej niz kupowanie wkladek osobno.Jestem bardzo z nich zadowolona :D