PDA

Zobacz pełną wersję : Problemy z kieszonką :(



erica
08-02-2011, 14:23
Witam Was i proszę o pomoc w kwestii wiązania kieszonki. Maluszek ma 4 miesiące i od niedawna zaczęliśmy się nosić w chuście. Największy problem sprawia nam symetryczne ułożenie rączek, bo maluch nie za bardzo lubi mieć ograniczoną możliwość ruchów.
Wkleję parę fotek z naszego wiązania, z góry przepraszam bo zdjęcia nie są najlepszej jakości.

https://picasaweb.google.com/104962287471360643822/Chusta?authkey=Gv1sRgCKPr8p3D3OrszAE#

Wczoraj wybraliśmy się na pierwszy spacer i nie wiem czy dobrze zawiązałam chustę, bo maluszek cały czas miał główkę obróconą w jedną stronę. Na codzien nie mamy takich problemów, bo ładnie obraca główkę w obie strony. Miałam wrażenie jakby chusta ograniczała mu mozliwośc ruchów główką. Co na to poradzić?

Dziękuję za wszelkie sugestie i uwagi;)

Pentla
08-02-2011, 15:50
Po pierwsze, 4 miesięczniak nie musi mieć wałeczka podtrzymującego głowę. Jeżeli głowa nie jest przez pół dnia obrócona w jedną stronę, tylko na spacerze, to też nie powód do paniki, zawsze można odwrócić w drugą stronę, kiedy dziecko zaśnie.
Samego wiązania wolę nie oceniać, bo nie nosiłam w kieszonce. Niech się ktoś mądrzejszy wypowie :)

IzaBK
08-02-2011, 17:53
na zdjęciach widać, że zbyt słabo dociągnięta jest chusta przy karku, bo mały się odgina. Wałeczek robisz zapewne dlatego, że masz luzy przy szyi. Jednak wałeczek nie napręża chusty na plecach..
Moim zdaniem to przez to, że rączki są z przodu a nie po bokach. Przez to dziecko odpycha się od Ciebie i uniemożliwia prawidłowe dociągnięcie.

Mayka1981
08-02-2011, 18:26
Wczoraj wybraliśmy się na pierwszy spacer i nie wiem czy dobrze zawiązałam chustę, bo maluszek cały czas miał główkę obróconą w jedną stronę. Na codzien nie mamy takich problemów, bo ładnie obraca główkę w obie strony. Miałam wrażenie jakby chusta ograniczała mu mozliwośc ruchów główką. Co na to poradzić?

Dziękuję za wszelkie sugestie i uwagi;)

Gratuluję pierwszego spaceru w chuście :D

Co poradzić? Wywalic wałeczek - to na pewno. Pordządnie rozciagnąć materiał na plecach zeby się nie marszczył i mocniej dociagnąć przy karku.
Jeżeli generalnie malec obraca głowę na wszystkie strony to nie ma powodu du niepokoju - nawet w mocno dociagniętej chuście nie powinien miec ograniczonej ruchliwości szyi - widocznie tak mu było wygodnie;) reszta później bo mi córka lamentuje...

margeritta
09-02-2011, 11:05
ja tylko chciałam dodać że macie śliczną chustę, bardzo Wam pasują te kolorki :-)
jeszcze trochę wyżej kolanka bym dała i naciągnij materiał na pleckach, powodzenia!

brikola
09-02-2011, 11:24
1.wałeczek wywalić!!
2.materiał na dziecko naciągnij tylko tyle ile potrzeba-do szyjki a resztę całą wsadź pod pupę, żeby gładko leżał na dziecku i nie tworzyły się fałdki na plecach
3.kolanka trzeba na koniec podciągnąć wyżej a pupe "wsadzić" w chustę. Jak zawiążesz to złap pod udami i podkolankami i unieś do góry by były wyżej niż pupka.

czekam na zdjęcia kolejnych prób :D

edajta
10-02-2011, 13:51
Tez mam taka samą chuste i dopiero zaczynam sie uczyc. Jak patrze a ciebie to widze ze mi podobnie wychodzi. A co ztymi raczkami robic? Moja Dominika tez sie wychyla w jedną strone