PDA

Zobacz pełną wersję : Tetra + otulacz



Leika
14-09-2008, 16:21
Mam trochę pytań do mam, które taki zestaw stosowały bądź stosują u swoich dzieci - jak to wygląda w praktyce? To znaczy tetrę trzeba od razu przewijać po jednym siknięciu (bo nie ma tej warstwy utrzymującej suchość pupki) żeby nie było odparzeń? Czy między warstwy tetry dajecie dodatkowe wkładki chłonne, czy może bezpośrednio na tetrę, a więc na pupkę dziecka? Ile taka tetra wytrzymuje siknięć, zanim zacznie przeciekać? Czy otulacz jest wystarczającym zabezpieczeniem ubranka przed wyciekiem?

Czytałam gdzieś, że otulaczy wystarczy mieć 2-3, czy to oznacza, że przy zmianie pieluszki otulacz pozostaje ten sam? Czy że wkładamy nowy, a zuzyty trzeba szybko zaprać ręcznie?

Składacie pieluszkę i zapinacie klamerką czy otulacz sam jest w stanie utrzymać pieluszkę na miejscu?
No i wreszcie, który wzór składania tetry jest najodpowiedniejszy dla noworodka?

Dziękuję z góry za odpowiedź jak komuś będzie się chciało podzielić doświadczeniem :wink:
Szukam różnych rozwiązań pod kontem mającej się w styczniu urodzić córeczki :)

landa
14-09-2008, 16:28
Ja używam tery i otulaczy od niedawna, więc nie wiem czy dla noworodka są jakieś inne patenty 8))
Ja robię tak: otulacz, tetra i papierek celulozowy i już. Mam dwa otulacze i na razie mi to wystarcza (choć trzeci rezerwowy też by się nie marnował). Pieluszki składam w prostokąt, po kupce papierek do kibelka, po siknięciu do przepłukania i wysuszenia.
Co do częstości zmiany, wszystko zależy od wielkości :wink: siknięcia, ale noworodki często robią kupkę więc problem sam się rozwiąże.
To chyba tyle, ale jak coś pytaj :D

mart
14-09-2008, 18:09
tetra w prostokąt ma sens przy większych dzieciach i niemlecznych kupkach. do mlecznych kupek trzeba zawijać w trójkąt - sposobów jest kilka. poszukaj na ekobaby.pl. warto kupić snappi - bardzo przydatne przy niemobilnych maluchach
tetra generalnie jest do wymiany po 1 siknięciu, po dwóch jeszcze się z niej nie leje ale u nas tak jest tylko jak się zupełnie zagapię.

otulacz pierzesz jak się zabrudzi albo źle pachnie.

polaquinha
14-09-2008, 20:09
Mart dobrze prawi-na ekobaby so sposoby wiaznia tetry.

Nie mam zadnego (albo parwie zadne) doswiadczednia z wielorazowkami ale ja zaopatrzylam sie dzieki uprzejmosci Marty w reczniczki z ikei -takie frotowe. Moze beda mialy zdziebko wieksza wyrzymalosc inz tetra a w kazdym razie byly w dobrej cenie :D

Otulaczy mama mi nadzierga -no nie wiem -2-3
Do tego odkupuje od Agul Bumgeniusy i inne otulacze.

Od Irlaaa oddkupilam papierki.

Ide w wersje ekonomiczne :D

Cos czuje Leika,ze bedziemy sie nawzajem wspierac w wysilkach :lool:

Leika
14-09-2008, 20:35
bumGeniusy już od 2 miesięcy testuję na synku :wink: po prostu przy noworodku, który potrafi zrobić kupkę po każdym karmieniu nie wyrobiłabym z praniem i szukam czegoś jeszcze właśnie na ten pierwszy okres :)

A które otulacze możecie polecić do tej tetry?

polaquinha - fajnie, że masz gotową do współpracy mamę :) Ja się od babci nie mogłam naprosić, żeby mnie nauczyła robić na drutach (ani mama ani teściowa już nie umieją). A babcia to nawet koronkowe obrusy kiedyś robiła :)

ladybird
15-09-2008, 00:48
Czy i ja mogę się wciąć z pytaniem? Jak i z czego najlepiej uszyć otulacz? Coś już podczytywałam na ten temat, ale mam totalny mętlik w głowie... Puki co nazwy firm nic mi nie mówią, a chciałabym spróbować właśnie podobnej konfiguracji: tetra + otulacz u mojej ponad rocznej córeczki. Jakie otulacze polecacie?
(Planowałam używać tetry od jej narodzin, ale moje zrywy kończyły się po tygodniu... Może teraz będzie lepiej? Zwłaszcza, że już w dużej części nocnikujemy :))

scharon
15-09-2008, 10:12
Ja urzywalam tetry z otulaczem od samego poczatku ,przy dwoch synach...tylko ze kiedys nie bylo tak fajnych optulacze jak teraz.

Tetre skladalam na prostokat i na to trojkat i na gore otulacz.Dodatkowy trojkat z tetry zabezpieczal otulacz przed zabrudzeniem,tylko w razie siku bie pieluchy do prania.
Otulacz mam imse-vimse w baranki i jest naprawde super do tetry ,dopasowany i schnie szybko.

calineczka
15-09-2008, 21:48
Hej!
Jesteśmy na ec od kiedy Konrad skończył 3 miesiące. TZN. od tego czasu go wysadzam nad miseczką. Na poczatku nic nie mówiłam nikomu i praktykowałam jak byliśmy sami w domku. Po paru dniach coś zaczęłam przebąkiwać mojemu jeszcze-nie-mężowi (patrzył na mnie jak na aliena jakiegoś) aż w końcu zrobiliśmy "pokazówkę". Kilka razy. Dziś już wierzy w ec.
Niestety ze względu na chore nerki jesteśmy jeszcze na jednorazówkach (częste posikiwanie) ale jest już coraz lepiej z tymi nerkami i przymierzam się do rezygnacji z jednorazówek (zresztą nie zużywamy ich wiele ).
Ze względu na brak funduszy myślę o pieluszkach składanych+otulacze z polarku (sama uszyję). Jak myślicie-ile tego potrzeba na początek???

http://www.ticker.7910.org/as1cCqT0g410010NjA4MjY0b3w1NTk3NmR8S29ucmFkIG1hIGp 1vyA.gif (http://www.ticker.7910.org/eng)

scharon
16-09-2008, 07:06
Mysle ze ok 20szt powinno Wam wystarczyc,przy EC.
Jesli bedzie za malo,bedziesz mogla dokupic na bierzaco.
Otulaczy 2szt wystarcza.

Budzik
29-09-2008, 17:14
To znaczy tetrę trzeba od razu przewijać po jednym siknięciu (bo nie ma tej warstwy utrzymującej suchość pupki) żeby nie było odparzeń?

Ja zmieniam pieluszki średnio co 2 godziny (rano częściej, bo więcej sika). Odparzeń nie ma.


Czy między warstwy tetry dajecie dodatkowe wkładki chłonne, czy może bezpośrednio na tetrę, a więc na pupkę dziecka?

między warstwy tetry nie, na pupę daję coś a'a papierek, tylko Canpola - różni się od prawdziwych papierków tym, że nie można wyrzucać do toalety, to coś w rodzaju fizeliny - kupa zostaje na tym, nie trzeba jej spierać z pieluszki i dziecko też nie czuje tak wilgoci. Kupiłam kilka wkładek Imse Vimse (przepuszczalnych? nie pamiętam jak się nazywają), ale kompletnie się nie sprawdziły, robią sie tak samo mokre jak pieluszka.


Ile taka tetra wytrzymuje siknięć, zanim zacznie przeciekać? Czy otulacz jest wystarczającym zabezpieczeniem ubranka przed wyciekiem?

Jedno siknięcie = mokre majtki. Bez otulacza oczywiście. Otluacz zabezpiecza skutecznie. U mnie nigdy jeszcze ubranko nie przesiąkło, no chyba że przez moją niezdarność - jeśli pieluszka wystawała spod otulacza, to wtedy na zasadzie efektu knota świecy ubranko ciągnie wilgoć.


Czytałam gdzieś, że otulaczy wystarczy mieć 2-3, czy to oznacza, że przy zmianie pieluszki otulacz pozostaje ten sam? Czy że wkładamy nowy, a zuzyty trzeba szybko zaprać ręcznie?

Mam dwa, zmieniam co kilka dni, no chyba że mały zrobi wielką kupę która zabrudzi otulacz - to wtedy przepieram w ręku. A porządne pranie co kilka dni z innymi rzeczami (nie z pieluszkami, bo pieluszki piorę w 90st. a otulacz można w 60).


Składacie pieluszkę i zapinacie klamerką czy otulacz sam jest w stanie utrzymać pieluszkę na miejscu?

Składam w prostokąt, pieluszka trzyma się na miejscu.

Leika
29-09-2008, 20:01
Dzięki za wyczerpującą odpowiedz :)

Gertruda
11-10-2008, 20:06
dopisuję się do wątku...tylko nie bardzo wiem jaki ten otulacz powinnam kupić dla noworodka...ważna dla mnie jest też cena...usiłowałam czytać inne wątki ale jakoś się pogubiłam ze wszystkim. Mam 30 pieluch tetrowych (70x80cm) tylko nie wiem co z tym otulaczem - wyczytałam już, że 2-3 wystarczą ale jakie??byłabym wdzięczna za przykładowe linki bo ja jestem na prawdę zielona w temacie...

scharon
11-10-2008, 20:14
Ja mam imse-vimse(zielony klebuszek) i do pieluch tetrowych sprawdza sie znakomicie.
http://www.pieluszkarnia.pl/index.php?k ... -pieluszke (http://www.pieluszkarnia.pl/index.php?k1,otulacze-na-pieluszke)

Czesto na bazarku sa ogloszenia ze sprzedaza otulaczy :)

Poza tym mam jeszcze popolini Pul i wydaje mi sie ze na skladane pieluchy sie nie nadaje ,jest bardzo obszerny.

polaquinha
11-10-2008, 20:19
dopisuję się do wątku...tylko nie bardzo wiem jaki ten otulacz powinnam kupić dla noworodka...ważna dla mnie jest też cena...usiłowałam czytać inne wątki ale jakoś się pogubiłam ze wszystkim. Mam 30 pieluch tetrowych (70x80cm) tylko nie wiem co z tym otulaczem - wyczytałam już, że 2-3 wystarczą ale jakie??byłabym wdzięczna za przykładowe linki bo ja jestem na prawdę zielona w temacie...

jesli umiesz robic na drutach to welniane majtaski sa dobrym rozwiazaniem :D
Ja tak wlasnie planuje rozpoczac nasza przygode z pieluszkami wielorazowymi i noworodkiem :D
Do tego kupie jakies otulacze uzywane, zeby zobaczyc co wole i wtedy wybrac. Ale opinie o welence sa tak dobre,ze to im zaufalam najbardziej.

Biedronka
11-10-2008, 20:39
ja tez mam otulacze z imse vimse ( zoo :wink: ) i jest rewelacyjny .Fajne gumeczki przylegają do nóżki ale nie obciskają .Duże rzepy trzymają stabilnie pieluszkę .
Jest jeszcze taki mały dynks :wink: w tym otulaczu że przy samych gumeczkach przy nóżkach jest taki materiał jakby guma ( ale to eni guma;) ) i jak kupa dziwnym trafem ufajda tą ala gumę to nie trzeba prać całości tylko wystarczy przetrzeć , przepłukać tą gume i wszytko jest nadal suche :)
uf ale wyjaśniłam , mam nadzieje że ktos zrozumiał :wink: :lol:

Anna Nogajska
13-10-2008, 12:50
tetra i otulacz jak najbardziej sie sprawdzą. jesli chcecie same uszyc otulacz to najlepiej z dwóch warst w miarę cienkiego polarku, PUL niestety u nas niedostępny jest.

uważam, że dla noworodka i do tetry najlepsze są otulacze z PUL, bo są szczelne i bardzo szybko wysychają. nalezy wybierać modele dobrze dopasowane przy nóżkach. kupując przez internet najlepiej wysłać pytanie do sprzedającego, który model będzie najlepszy do tetry. wtedy faktycznie wystarczą dwa. z wełną jest tak, że szorty nie wyłapią nic, bo są po prostu luźne, trzeba więc pod nie stsoowac w miarę szczelne pieluszki. albo dla starszych dzieci, które są na ec i nie robią już mlecznych wypływających kupek. my stosujemy od 7 miesiąca szorty wełniane plus wkłądka uszyta z 1/4 pieluszki frotowej, można też uszyć z konopnej.

do tetry można wkładać dodatkową wkładkę uszytą właśnie z froty, albo z konopii. niebagatelne znaczenie ma też jakość tetry, ta dostępna w naszych sklepach to często totalne chińskie badziewie. najlepiej kupić 1 sztukę, wyprać i zobaczyć, czy nie zwija się w harmonijkę...

faktycznie na bazarku często otulacze się pojawiają, bo dzieci przecież z nich wyrastają :)

Gertruda
13-10-2008, 21:40
Tetrowe pieluchy są ok już je wyprałam i wprawne oko mojej mamy powiedziało, że dobre są :) Co to są otulacze z PULem??Czasem jak czytam wątki tutaj to te wszystkie nazwy brzmią dla mnie strasznie kosmicznie :oops:
Dziękuję za wszelkie odpowiedzi i przy okazji zadam jeszcze jedno pytanko takie bo zauważyłam na bazarku otulacz super brite. Czy ten otulacz nadaje się do tetry??Jeszcze raz dziękuję za podpowiedzi dla niewprawnej przyszłej mamy :)

Anna Nogajska
13-10-2008, 22:58
PUL to po prostu skrót od jednego z rodzajów poliestru. Jest cieniutki i oddychający :o ot i cała tajemnica. Otulacze moga być z PUL powleczone na zewnątrz bawełną (takie jak imse wimse pieluszkarni), tylko z PUL (takie jak mother ease z ekobaby), z polarku, z wełny.....

nazwanych przez ciebie otuaczy nie znam, najlepiej zapytaj sprzedającego, czy jest szczelny w okolicy nóżek.

magnolia17
22-10-2008, 17:26
Dziewczyny,

Doszłam do wniosku że spróbuję uszyć taką małą pieluszkę - w rozmiarze new born (z ręczników IKEA), ale mam problem, nie mam na stanie żadnej takiej gotowej - żeby sobie odmierzyć, a maluszek jeszcze w brzuszku. Chcę uniknąć kupowania tych najmniejszych, a onesize-y wydają mi się zbyt wielkie jak na takiego tyle co urodzonego niemowlaczka. Czy ktoś mógłby mi pomóc i zmierzyć - jeśli ma w domu jakieś pieluszki w rozmiarze NB? Chodzi mi o takie wymiary jak długość całej pieluszki, szerokość w trzech miejscach: na górze, w części środkowej i na dole...ufff...resztę jakoś wykombinuję :)

Pomocy!!!!:)

Anna Nogajska
22-10-2008, 20:23
piszę ci pw :)

Budzik
23-10-2008, 13:58
Też mam Imse Vimse, białe, i jestem b. zadowolona.

erithacus
23-10-2008, 17:36
Dziewczyny,

Doszłam do wniosku że spróbuję uszyć taką małą pieluszkę - w rozmiarze new born (z ręczników IKEA), ale mam problem, nie mam na stanie żadnej takiej gotowej - żeby sobie odmierzyć, a maluszek jeszcze w brzuszku. Chcę uniknąć kupowania tych najmniejszych, a onesize-y wydają mi się zbyt wielkie jak na takiego tyle co urodzonego niemowlaczka. Czy ktoś mógłby mi pomóc i zmierzyć - jeśli ma w domu jakieś pieluszki w rozmiarze NB? Chodzi mi o takie wymiary jak długość całej pieluszki, szerokość w trzech miejscach: na górze, w części środkowej i na dole...ufff...resztę jakoś wykombinuję :)

Pomocy!!!!:)

Tu masz gotowy wykrój: http://goodnessgraciousdiaper.wordpress ... /01/30/11/ (http://goodnessgraciousdiaper.wordpress.com/2008/01/30/11/)
Powodzenia w szyciu :)

magnolia17
30-10-2008, 16:00
Super, będę próbowała :)

gata_bonita
16-11-2008, 17:31
tetra i otulacz jak najbardziej sie sprawdzą. jesli chcecie same uszyc otulacz to najlepiej z dwóch warst w miarę cienkiego polarku, PUL niestety u nas niedostępny jest.

a czy polarkowy otulacz nie będzie przeciekał? :oops:

ala
17-11-2008, 11:47
przy tetrowych będzie niestety :evil:
ale przy ręczniczkach z ikea już mniej - testujemy już od dawna

jujama
23-11-2008, 00:22
Ja też stosuję tetrę i otulacz (najbardziej mi podpasowały z Imse Vimse). No i dopiero kilka dni temu pożegnałam się z rozmiarem S u mojego półrocznego, dużego synka. Od razu mogliśmy przejść na L. A to z racji tego, że wkładam tylko jedną pieluchę (tak na wszelki wypadek). Więc jestem mile zaskoczona tym jak długo stosowałam ten otulacz. Natomiast już dawno nie dałabym rady założyć tej S-ki na jakąś pieluchę formowaną.

sza
12-12-2008, 18:13
a i u nas sie sprawdzily tetrowki plus otulacze. Jak dzieciuch byl maly, to mielismy otulacze welniane "loveybums"- byly super, nic nie przeciekało, tylko minus za napy, na ktore trzeba bylo uwazac. A po 4 miesiacach przeszlysmy na otulacze z polarku made by babcia i sprawdzaja sie do dzis. Czasem sie zdarzy jakis wyciek bokiem (za luzno przy nozkach), ale jakos nas to nie martwi zbytnio.
Wiec jak najbardziej polecam takie rozwiazanie, zwlaszcza, ze jest najbardziej ekonomiczne w kwestii wielorazowek.

ala
13-12-2008, 12:31
kiedy zaczynałam z wielorazówkami to miałam do dyspozycji tetrę i otulacze - to było latem więc tetra szybko schła, w terenie mogłam Antonka swobodnie przewinąć, na noc uzywałam ręczniczków frotowych i było ok :)
teraz mnie to wciągneło i raczej kolekcjonuje pieluszki :mrgreen: a mogłabym ciągnąć na samej tetrze

blondyneczka_ola
06-01-2009, 14:08
Witam, od przedwczoraj podczytuję to forum, w szczególności ten wątek. Mam prawie rocznego synka, używamy jednorazówek, ale od pewnego już czasu chodzi mi po głowie, że duży jest i nie będzie wiecznie w pieluchach chodził. W związku z powyższym chciałabym przejść na pieluszki materiałowe, żeby czuł, że ma mokro. Mam sporo odziedziczonych pieluch tetrowych i postanowiłam je wykorzystać, na razie tak tylko po domu, a na spacery i na noc nadal jednorazówki (chyba, że się wciągniemy ;) ) Po przeczytaniu forum wiem już, że potrzebne mi będą jeszcze papierki i otulacz. Papierki znalazłam, najtaniej chyba wychodzą te z pieluszkarni 200szt. za 19zł. Waham się tylko co do otulacza. Dzieć jest mocno raczkujący i chodzący przy meblach, bardzo ruchliwy. Początkowo chciałam kupić otulacz imse vimse z PUL i bawełną, ale teraz już nie wiem, czy nie lepiej i taniej wyjdzie uszyć polarkowy, zwłaszcza, że trzeba ich kilka. Brałam też pod uwagę wełniany ręcznie robiony, ale trochę kłopotliwy w pielęgnacji może być. I już sama nie wiem, co wybrać. Zwłaszcza, że chciałabym, jak zrobi się ciepło, ganiał w samej pieluszce z otulaczem + koszulka, więc nie wiem, czy jest sens inwestować w otulacz PUL, w którym dzieciowi może być za gorąco (?). No i rozmiar, wziąć taki na styk, czy rozmiar większy (dzieć waży ok. 12 kg). Pomóżcie, dobre kobity ;) zwłaszcza, że przejścia na wielorazówki nie uniknę bez walk z obiema babciami, więc postanowiłam poddać się walkowerem ;) (moja mama wychowała nas na tetrze - również moją najmłodszą siostrę - obecnie 11-letnią - i ciągle mnie na tetrę jako synonim wielorazówki namawia; teściowa z kolei kupiła już nocnik i nie może doczekać się, kiedy będzie używany - sama była wychowywana na EC (ponad 50 lat temu!) + tetrze - i w ten sposób również wychowywała swoich synów, mam wrażenie, że się trochę dziwi, czemu dziecka jeszcze na nocnik nie wysadzam).

kamaal
06-01-2009, 14:19
Ja Alę (rok i 8 miesięcy) biegajacą aż miło ;) trzymam właśnie w tetrze+otulacz+nocnik;) mam dwa otulacze Imse Vimse i dajemy radę. Nic nie przecieka, nie wycieka więc myślę że jest ok. Ala waży 11 z kawałkiem, kupilam otulacz XL (chyba od 11 kg) i jest w porządku.
Na noc i na spacery niestety jednorazówki :hide:

anesha
06-01-2009, 22:37
... Po przeczytaniu forum wiem już, że potrzebne mi będą jeszcze papierki i otulacz. Papierki znalazłam, najtaniej chyba wychodzą te z pieluszkarni 200szt. za 19zł.

ja mam Canpola, tanie były i są ok do nierzadkich kupek.


Waham się tylko co do otulacza. Dzieć jest mocno raczkujący i chodzący przy meblach, bardzo ruchliwy. Początkowo chciałam kupić otulacz imse vimse z PUL i bawełną, ale teraz już nie wiem, czy nie lepiej i taniej wyjdzie uszyć polarkowy, zwłaszcza, że trzeba ich kilka. Brałam też pod uwagę wełniany ręcznie robiony, ale trochę kłopotliwy w pielęgnacji może być. I już sama nie wiem, co wybrać. Zwłaszcza, że chciałabym, jak zrobi się ciepło, ganiał w samej pieluszce z otulaczem + koszulka, więc nie wiem, czy jest sens inwestować w otulacz PUL, w którym dzieciowi może być za gorąco (?).

Imse Vimse są fajne i cienkie, nie sądzę żeby dziecku było w nich gorąco, z tymże moja wiercipiętka próbuje rozpinać rzepy. Mam wełniane szorty z ekobaby i są super, (nie wiem jak by się sprawowały ręcznie robione - nie umiem, buu :( ) no i dziecko nic sobie nie rozepnie. Na ekobaby są takie otulacze na napki i to zapinane z boku, obecnie rozważam ich zakup. No i z PUL nic nie przemaka a dziecko czuje, że ma mokro.

Przetestowałam dwie kieszonki, tetra+otulacz i to mój wybór, zresztą najtaniej wychodzi.
Polecam olejek z drzewa herbacianego - kilka kropel do wiadra z pieluchami i dla nosa jest znacznie lepiej :) Też staram się "odpieluchować", ale mi marnie idzie. Czasem uda się siku na nocnik, raz była kupa, ale złapałam na nocnik w locie i mała tak nic nie zrozumiała. Sukces? Już usiedzi 30 sek. na nocniku i nauczyła się mówić "psi, psi"...jak mama siedzi na toalecie, hę...
No ale się nie załamuję...

węgielek
06-01-2009, 23:16
a gdzie kupujecie te papierki canpola? czy sa w hipermarketach?

Aneczka
07-01-2009, 12:28
węgielku na allegro.
http://allegro.pl/item519086296_wkladki ... d_baj.html (http://allegro.pl/item519086296_wkladki_do_pieluch_canpol_100_12szt_ nowe_od_baj.html)

Ja kupuje takie
http://allegro.pl/item515604121_jednora ... od_ss.html (http://allegro.pl/item515604121_jednorazowe_wkladki_do_pieluchy_mega _hit_od_ss.html)

Przeprosiłam się jakiś czas temu z papierkami :D
Dla mojego malucha wystarczy połowa takiego papierka, wiec je przecinam

blondyneczka_ola
09-01-2009, 11:54
Dzięki za informacje, chyba spróbujemy z otulaczami imse vimse PUL i zobaczymy, co nam z tego wyjdzie. Zależy mi na tym, żeby pieluszka nie przeciekała i ubranko było suche, więc polar pod tym względem chyba się niezbyt sprawdziłby. Ewentualnie z polarem spróbujemy może później, jak już będzie ciepło i będzie ganiał bez spodenek. Czy może ktoś wie, gdzie w Łodzi można kupić takie otulacze? Jak nie, to kupię pewnie w pieluszkarni, bo w innym sklepie internetowym imse vimse nie znalazłam, a na ebayu są w zbliżonych cenach.

polaquinha
09-01-2009, 12:32
oooo, z lodzi jestes?? :D

Nie wiem czy takie rzeczy sa do kupienia stacjonarnie w Lodzi. Wiem natomiast gdzie jest tani polar -w piramidzie (sklepie firmowym teofila na szparagowej) Mialam tam dzisiaj jechac ale mi nie wyszlo :roll:

Ja tez chyba PULa IV sobie sprawie ale to raczej netowo zalatwie.
No i poniewaz kupie te pieluszki Bambino mio to odrazu kupie tez ich otulacz i zobacze czym to sie je...

Pozdrawiam Lodzianeczke :D

blondyneczka_ola
09-01-2009, 14:09
Również pozdrawiam :) Dzięki za info o polarze :)

Dobra_Wilczycaa
20-01-2009, 16:37
Witam!
Ja już po lekturze forum i pierwszych zakupach, tylko czekam kiedy maluszek będzie na świecie - kwestia dni już chyba :).
Ale mam takie pytanie:
Co zrobić z wystającymi fragmentami tetry z otulacza? Mam PUL Imse Vismse rozmiar new born i s - na noc i z obu jak przyłożyłam tetrę złożoną w trójkąt z pliską to wystaje. Mam to poupychać? A nie będzie gniotło maleństwa w plecki np.?

ala
20-01-2009, 17:16
nie wiem jakie patenty mają dziewczyny ale ja zrezygnowałam z tetry i otulacza bo małemu sięgały po pachy przy tradycyjnym składaniu w prostokąt
możę spróbuj origami?
ja raczej w składanie ori sie nie będę bawić i będę u zywała formowanych i AIO

anesha
21-01-2009, 14:05
Ja składałam w prostokąt, ale tak aby nic nie wystawało, bo ubranko będzie mokre. Nic Anielki nie uciskało. Pieluchy prasowałam nawet gdy schły na słońcu, bo były mięciutkie.
Na ekobaby.pl masz rózne sposoby składania pieluch, jak się maleństwo urodzi poprostu popróbuj. Powodzenia!

abeba
09-02-2009, 15:07
Powodzenai w przestawianiu na wielorazówki - my sie przestawiamy stopniowo od 6 mca.
Ja w sprawei otulaczy:
mam jeden IV z PUL i potrzebuję mi.ndrugi - zastanawiam sie z czego. Dużo piszecie o polarze, a ja jaokoś nie jestem pewna. Ot, biorę bluzę polarową i mogę ją namoczyć. No to jak ten otulacz nie przemoknie? Mój PULowy w srodku jednak bywa wilgotny, zwłaszcza jak zamiast grubej formowanej wsadzę tetrę + wkładkę mikrowłókna.
Druga sprawa - kupki - często mam pecha że juz przy pierwszym założeniu ootulacz gdzieś z tyłu lub przy udzie sie zabrudzi. Papierki sprawy nie rozwiazują. Czyżby mój (piersiowy) 9miesięczniak był nienormalny że nadal robi w 80% rzadkei kupki? zdrowy jest. No i jak tu teraz ryzykować, że mi kupka wsiąknie w polar (albo i welnę!).
Jesli mnie skutecznei przekonacie to się skuszę na zakupy bez PULa u forumowiczek, więc słucham :D

erithacus
09-02-2009, 15:23
Polar przemaka dopiero po określonym, "granicznym" zawilgoceniu. Jeśli pielucha będzie ekstremalnie mokra, to nie ma bata, otulacz przepuści. Przy normalnie zmoczonych pieluchach nie ma żadnego problemu. Chodzi o to, że polar nie chłonie wody, nie "wpija' jej jak knot i nie namaka dalej. Polarowe otulacze szyte są z dwóch warstw. Jeśli nawet wewn. warstwa jest lekko wilgotna od pieluchy, to ta wilgoć już dalej nie pójdzie.
Z kupką nie ma problemu. Z żadnego innego materiału nie spiera sie tak dobrze jak z polaru.
Przy okazji - piszesz, że mały nadal robi rzadkie kupki - pomiędzy pupę a pieluchę włóż polarową wkładkę, działa lepiej niż papierek.

abeba
09-02-2009, 15:44
no ale innym osobom otulacz wystarcza na 2-3 dni, a mi na 4-5 przewiniec wec moze moj osiaga nienormalne poziomy zawilgocenia;)
wkladki polarkowej nie wyrzuce do wc - wiec to niewiele pomoze. ale cyz masz na mysli wkladke "sucha pupa" czy cos innego?

jujama
09-02-2009, 18:35
wkladki polarkowej nie wyrzuce do wc - wiec to niewiele pomoze. ale cyz masz na mysli wkladke "sucha pupa" czy cos innego?
Ale w momencie spierzesz taką kupkę z polarka.
Poza tym ja zużywam po 2-3 otulacze na dobę, a nie jeden na kilka dni :roll: Często wkładam w nie tylko 1-2 pieluszki tetrowe i jak jest wpadka, to brzegi otulacza na bank mokre. Na szczęście już mam sporo otulaczy (bo dla mnie 2-3 sztuki to zdecydowanie za mało) i się nie martwię. Mam 3 polarowe i chyba 7 PUL. Wolę te drugie, ale polar też spokojnie się sprawdza.
Wełnianych otulaczy nie używam, ze względu na alergię małego (nawet lanoliny w kosmetykach nie trawi), ale sporo dziewczyn je poleca.

abeba
09-02-2009, 19:00
to widze ze uleglam minimalistycznej wizji praktykującej EC wlascicielki Ekobaby, chyba trzeba bedzie wiecej otulaczy, dzieki.

polaquinha
12-02-2009, 18:03
:lool:
ja dwa otulacze zuzylam w ciagu dwoch przewinienc i na szczescie,ze mialam jednorazowki bo 3 inne otulacze z Bambino mio sa jeszcze za duze na malenka pupke.


Tak w ogole to mam jednak watpliwosci czy pomysl z tetra+otulacz dla noworodka jest dobry -pupcia jest tak obszerna (a specjalnie kupilam ciensza tetre na ten pierwszy okres), ze lezy zdecydowanie wyzej niz glowka!!
To chyba nie jest prawidlowe ulozenie dla tak malenkiego kregoslupa :roll:

Leika
12-02-2009, 19:50
U mnie się to sprawdza, pupcia nie jest za gruba, jedyny "problem" to bodziaki mi się nie dopinają, są przystosowane go pieluch jednorazowych najwyraźniej.

mamru
16-02-2009, 02:19
czytam i czytam i też postanowiłam się podzielić :)
Kiedy urodził się Krzysio to zdecydowaliśmy że będziemy używać tetry i tak też było. Nie miałam wówczas pojęcia o istnieniu otulaczy z pul, polaru, o jakichkolwiek otulaczach nie miałam pojęcia, więc używałam takich ceratek jak nasze mamy nam zakładały. Nigdy nie miał odparzonej pupy, ale strasznie przeszkadzało mi to, że skórka w tym zestawie nie oddycha :/ Potem się Wercia urodziła no i to samo, ale zostałam oświecona i kupiłam otulacze imse vimse. Mam ich w sumie 10: w większości PUL i jeszcze bawełniane. I nie zamienię tego zestawu na nic innego :)tetra+otulacz i papierek z iv. Papierki z canpolu kompletnie mi nie podeszły no i ten minus, że nie mogę ich wyrzucić do toalety :/ Wercia ma teraz 18 miesięcy-niestety przechodzimy kryzys nocnikowy, więc używamy tetry+otulacza a na noc BG albo PD. Zrobiłam niedawno taki myk, że zamiast jednej pieluszki tetrowej wkładam dwie, bo w związku z ząbkowaniem Mała sika więcej niż zwykle i bardzo mi się to sprawdza. Otulacz nigdy nie przemókł-oczywiście poza sytuacją okropnej kuuuuuuupy :hide: no to wtedy otulacz do prania.
Trzeci Maluszek już w drodze i zaopatrzyłam się już w małe otulacze :) no bo przecież przy maluszkach trzeba pamiętać, że praktycznie za każdym razem jest kupa, więc kieszonki opadają. Będę składać i zapinać klamerką snappi a na to otulacz... alem się rozpisała :omg: :omg:

mamru
16-02-2009, 02:21
U mnie się to sprawdza, pupcia nie jest za gruba, jedyny "problem" to bodziaki mi się nie dopinają, są przystosowane go pieluch jednorazowych najwyraźniej.

ja też miałam ten sam problem i wtedy ubierałam ciut większe body :) i się dopinało :thumbs up:

magnolia
16-02-2009, 19:40
My też z Frankiem od kilku dni debiutujemy w tetrze i otulaczu. Rewelacja!!! (wcześniej byliśmy na pampkach), formowane i kieszonki w drodze więc na razie tylko tetra. Mam zatem pytanie do mam, które używają tetry z takimi większymi smykami- sprawdza się ten zestaw z nimi? Nie protestują przy zakładaniu, nie wiercą się za bardzo, a tym raczkującym czy chodzącym to ta tetra się nie przemieszcza?? Tak ciekawa jestem...

Dagmara
16-02-2009, 19:44
My używamy tetry z otulaczem i jest ok. Co prawda mam kilka sztuk pieluch frotowych z mothercare i uważam że są fajniejsze niż tetra tylko dużo droższe niestety.

hanti
16-02-2009, 20:12
ostatnio zaczęłam używać, bo małej wygodniej się nóżkami przebiera jak ma cienko złożoną muślinową tetrę, na to kładę wkładkę polar+bambus. W ciągu dnia kiedy Klucha bryka po podłodze to najmniejsze z możliwych rozwiązań

mamru
16-02-2009, 22:03
My też z Frankiem od kilku dni debiutujemy w tetrze i otulaczu. Rewelacja!!! (wcześniej byliśmy na pampkach), formowane i kieszonki w drodze więc na razie tylko tetra. Mam zatem pytanie do mam, które używają tetry z takimi większymi smykami- sprawdza się ten zestaw z nimi? Nie protestują przy zakładaniu, nie wiercą się za bardzo, a tym raczkującym czy chodzącym to ta tetra się nie przemieszcza?? Tak ciekawa jestem...

nam się sprawdza bardzo dobrze, ale Wercia jest typem żywczyka; wszędzie wejdzie, wszędzie jej pełno i czasami zdarzało mi się, że pieluszka się przemieściła, i teraz częściej zakładam jej muślinową, a jeśli już brak muślinowych "na stanie" to wtedy dwie zwykłe tetry razem poskładane. A protesty przy zakładaniu.. owszem są! Ale sposób mam na to taki, że w trakcie zmiany pieluszki dostaje zabawkę, którą ma tylko wtedy i jesteśmy obie zadowolone :)