PDA

Zobacz pełną wersję : Ulubione wiązanie Mam i dwulatków...?



morepig
07-02-2011, 15:33
No właśnie, jakie jest Wasze ulubione?
u nas od wczoraj hitem jest JBC popularny na tbw, wiązany na lodenie i royalu olapio :D
dzisiaj bede wiazac na pumpkinie...

podrzućcie jakieś inne egzotyki bo sądzę że to nasze ostatki chustowe, w lecie to już bedzie noszenie okazjonalne na krotkich dystansach :(

sabcia
07-02-2011, 15:36
Boże, ale jestem opóźniona, nie mam pojęcia o czym ty do mnie piszesz. Noszę prawie dwulatkę w plecaku prostym.
Edit: sobie rozszyfrowałam :D
Plecaczek Jordana ( tak, można też po poslkiemu ;)) Wiązałam przy Zuzi, i coś tam jeszcze kombinowałam. Teraz to już tylko noszę :D

Olapio
07-02-2011, 15:42
dajcie linka do wiazania i instrukcji
ja to plecak prosty z tybetanem
ale ja lubie szybko i prosto

silver
07-02-2011, 15:43
zaskoczę Cię :)
nadal noszę w 2X :lool:

morepig
07-02-2011, 15:50
Boże, ale jestem opóźniona, nie mam pojęcia o czym ty do mnie piszesz. Noszę prawie dwulatkę w plecaku prostym.
Edit: sobie rozszyfrowałam :D
Plecaczek Jordana ( tak, można też po poslkiemu ;)) Wiązałam przy Zuzi, i coś tam jeszcze kombinowałam. Teraz to już tylko noszę :D

he he he :) no JBC lepiej brzmi :P

mnie się podoba aczkolwiek miałam wrazenie że jedną nogę mu uciska. niby jest niesymetryczny ale dwulatek to juz nie noworodek, nie musi miec wszystkiego zawsze ciagle symetrycznie, ważne chyba żeby sie rownowazyło, tak ogólnie..?
dawajcie wiecej, jak się nazywa tez koszulką po angielskiemu? idę szperac bo w koncu mam chetnego do wiązania :)

morepig
07-02-2011, 15:53
zaskoczę Cię :)
nadal noszę w 2X :lool:

oj, faktycznie. ale ja nienawidzę 2x :) już kangurka wolałam, heh

sabcia
07-02-2011, 16:21
he he he :) no JBC lepiej brzmi :P


Jes of kors łaj not ;)

Kasia.234
07-02-2011, 16:23
U nas też 2X wygrywa :D

paskowka
07-02-2011, 16:25
zaskoczę Cię :)
nadal noszę w 2X :lool:

Żadne zaskoczenie - ja nadal w kieszonce:) jak się da uwiązac w ogóle of kors. I żadne tam pumpkiny i inne india, tylko swojsko - LL lub Jesienna Polka :p

v
07-02-2011, 16:29
poka poka, JBC z TBW by MMS!

ja prosty niezmiennie od dwoch lat
dzis wyjatkowo 2x do ululania chorej, ale ledwo sie w drzwi pozniej z nia zmiescilam, jak sie rozkraczyla po staremu do zawiazania ;)

sabcia
07-02-2011, 16:32
poka poka, JBC z TBW by MMS!
:lol::lol::lol: Mi tó :D
Zaraz, ale wy te 2X z dwulatkami to tak z przodu na wyjście? I widzicie gdzie idziecie?

morepig
07-02-2011, 16:34
poka poka, JBC z TBW by MMS!

ja prosty niezmiennie od dwoch lat
dzis wyjatkowo 2x do ululania chorej, ale ledwo sie w drzwi pozniej z nia zmiescilam, jak sie rozkraczyla po staremu do zawiazania ;)

na fejsunia wrzucem :D

co do rozkroku to mamy podobnie, nawet jak na rece go biore to nogi mogłyby objąc mnie i marcina razem :D

hexi
07-02-2011, 16:38
szacun - ja 2x z roczniakiem ledwo godzinke wytrzymuje (i to tylko dlatego ze w zimie wole go miec caly czas na oku ;) )
generalnie z oboma caly czas cwicze plecaki - prosty, hanti, z koszulka - reszta mi srednio pasuje...

b.szczelna
07-02-2011, 16:59
my ten z krzyzem,
od neidawna polubiłam wreszcie prosty
czasami kieszona jak zęby idu
i...pouch;]

Kasia.234
07-02-2011, 17:04
Zaraz, ale wy te 2X z dwulatkami to tak z przodu na wyjście? I widzicie gdzie idziecie?

Ja noszę tylko na zewnątrz, nie w domu. Staram się wiązać nisko dość, ale wychodzi jak wychodzi ;) Do domu trafiam, więc chyba widzę, gdzie idę ;)

klusiecka
07-02-2011, 17:20
plecak jordana- jest super i ellevilowy też, i o dziwo kieszonka !
za to z dwoma ixami sie nie mogę dogadac od początku.

marza
07-02-2011, 17:31
nie będę oryginalna..a może?;) moją 2,5latke noszę głównie 2x lub w kółkowej :)

sabcia
07-02-2011, 17:40
Ok, to mogę jeszcze zapytać dlaczego nie na plecach? Napewno lżej i mniej ograniczeń ruchowych, a jakie są argumenty przeciw?

mamuchap
07-02-2011, 17:50
a my dalej w kieszonce,
a na plecach plecak z krzyżem, z bluzeczką i mt

Havanka
07-02-2011, 17:57
ja sie chce nauczyc plecaka hanti bo z tego co czytam z waszych opini jest dosc prosty,ale czy ktos poratuje instrukcja gdzies w sieci chociazby?

marza
07-02-2011, 17:57
Argumenty przeciw czemu?

Poruszam się komunikacją miejska, młoda lubi zasypiać z przodu wtulają się we mnie a mi zdecydowanieeee tak wygodniej :)
Jest tyle wiązań iż każdy znajduje coś dla siebie. To co dla jednych jest super wygodne, nie oznacza ze dla innych też takie będzie ;)

sabcia
07-02-2011, 18:01
Pewnie tak, pytam, bo ciężko mi sobie wyobrazić swobodne poruszanie się z moim 13 kg klockiem z przodu, choć po domy dla ukołysania też noszę z przodu, ale na wyjścia tylko z tyłu i dlatego pytam.

mamuchap
07-02-2011, 18:08
ja sie chce nauczyc plecaka hanti bo z tego co czytam z waszych opini jest dosc prosty,ale czy ktos poratuje instrukcja gdzies w sieci chociazby?

prosze http://www.youtube.com/watch?v=Pq3sg2ujoZ0&NR=1

Havanka
07-02-2011, 18:10
Mamuchap! Ślicznie dziękuje :)

marza
07-02-2011, 18:10
Lila waży 13kg? Moja 2,5latka też tyle waży bez zimowych ciuchów ;) :lol:

hexi
07-02-2011, 18:13
remek tez 13 ;)
co mi troche ulatwia zrozumienie - ja do jakichs 12kg z przodu spokojnie nosze, potem juz wylacznie plecy

dankin-82
07-02-2011, 18:15
my czasami w 2x ale moja mała to Kropka 10kg ;) no i wszelakie plecaki dla nas najwygodniejsze

marza
07-02-2011, 18:20
Hexi, hehe..to u nas waga lekka :)

Aby nie było, w plecaku noszę też czasami(więcej z krzyżem niż w prostym)..ale ulubione i najczęściej używane wiązanie to 2x :D

Kasia
07-02-2011, 18:38
Ok, to mogę jeszcze zapytać dlaczego nie na plecach? Napewno lżej i mniej ograniczeń ruchowych, a jakie są argumenty przeciw?


Jakby sie postarac, zawsze sa plusy dodatnie i plusy ujemne. W tym przypadku te drugie to np:

- Katar z kategorii glut wiszacy w kolorach u potomka. Tak daleko reka nie siegne.
- Zazwyczaj nie chce sie dac przywiazac do niesionego plecaka,. Malo tego, sam - siedzac na plecach- plecaka nie poniesie. Nieuzyty jakis.
- Gdy aura wymaga czapki, a nie ma podoredziem wiazanej pod broda, pod koniec spaceru moze sie okazac, ze pelne dezaprobaty spojrzenia skierowane do mamy maja swoje uzasadnienie
- Samodzielnie chodzacy, a po jakims czasie odmawiajacy wspolpracy potomek - latwiej go zapakowac do przygotowanego uprzednio 2X niz instalowac na ulicy na plecach

Wlasciwie cala reszta to pikus. Najgorsze jest, gdy w mrozny zimowy dzien przytroczony do plecow szczur rozpina matce w metrze zamek na plecach w plaszczyku do noszenia. I nie zamierza go zapiac.

Czasem nosze tak, czasem tak.

sabcia
07-02-2011, 18:44
Ja po prostu fajtłapa jestem i bym się bała, że się zabiję jak mi będzie taki klocek z przodu dyndał :D
A co do czapki Kasiu, to był kiedyś taki wątek, dawno temu jak poprawić dziecku czapkę w plecaku. Ja mam dwie opcje. Jak nikt nie patrzy, to się opieram o najbliższą ścianę i już do czapki sięgam. Stosowałam głównie przy pierwszym.Teraz najskuteczniejszą metodą jest jednak "Zuziu, popraw Lilce czapkę" :D

morepig
07-02-2011, 18:48
"Zuziu, popraw Lilce czapkę" :D
oj, u nas nie przejdzie, musi być 'Miśkow, popraw Czakowi czapke' :D
hehehehe :D

ja z przodu niecierpie nosic, od razu mi ciezko- czasem wyjde z nim z przodu i umieram zanim dojde do przystanku :| już wolę biodro...

Mayka1981
07-02-2011, 18:50
Mój dwulatek 12kg w cuchach ;)
2x rzadko do ululania, kieszonki na nim daaawno nie próbowałam,
plecak prosty albo Hanti - jak model wytrzyma moje motanie...

morepig
07-02-2011, 19:17
aa, czyli plecak hanti to taki najklasyczniejszy plecak z krzyzem? he he :)
lubię go bardzo, niecierpię chestbelta

Kasia.234
07-02-2011, 20:02
Ja noszę z przodu m.in. dlatego, że mam kurtkę tylko z opcją noszenia z przodu :) Ponadto sporo korzystam z komunikacji, więc tak jest mi po prostu wygodniej.
Aha, synek waży ok 12 kg (bez ciuchów).

brikola
07-02-2011, 20:04
my się cały 2 rok życia w prostym nosili, mąż w kieszonce. Teraz zima i się nie nosim, wiosną znów prosty-mój faworyt :)

pati291
07-02-2011, 20:14
Plecak prosty. Szybko i prosto:)

Pentla
07-02-2011, 20:16
Na dłuższe wyjścia plecak prosty z tybetanem, na krótkie plecak prosty albo wzmocnione rebozo.

rebelka
07-02-2011, 20:19
Jak się dawał nosić to tylko prosty plecak :)

kachna_zg
07-02-2011, 20:24
mój klocek u mnie tylko na plecach w plecaku prostym, mąż jeszcze daje rade z przodu :) ale nasze maleństwo waży jakieś 14-15 kg w zależności od ilości ciuchów

edziab
07-02-2011, 20:30
Dla nas ze wszystkich chust najwygodniejszy jest MT lub NubiGo :ninja:, zwłaszcza zimą...

matka.kobitka
07-02-2011, 20:38
prosty, prosty i jeszcze raz prosty :)

z przodu to ostatnio nosiłam chyba z 1,5 roku temu, a moja waży 9300 (waga z dzisiaj)

aniakom
08-02-2011, 00:35
Najukochańszy prosty plecak; odkąd Zosia skończyła 3 lata, to preferuję z tybetańskim. Z przodu już od dawna nie noszę, czasem na biodrze, ale to na krótkie przebiegi.

Kasia
08-02-2011, 00:54
A co do czapki Kasiu, to był kiedyś taki wątek, dawno temu jak poprawić dziecku czapkę w plecaku. Ja mam dwie opcje. Jak nikt nie patrzy, to się opieram o najbliższą ścianę i już do czapki sięgam. Stosowałam głównie przy pierwszym.Teraz najskuteczniejszą metodą jest jednak "Zuziu, popraw Lilce czapkę" :D

Nie dziala nie tylko z powodu braku Zuzi... Ja po prostu NIE MAM CZEGO poprawiac ;) Gdy Bru ma fantazje, zdziera czapke zaraz za rogiem , albo pozniej, albo....no, patrze w szybe, a tu czapki niet.

Klocek z przodu jakos mi nie przeszkadza, pod warunkiem ze nie jest wysoko zawiazany. Moze to kwestia plaskiego biustu :)

tsumiko
08-02-2011, 00:58
he he he :)

dawajcie wiecej, jak się nazywa tez koszulką po angielskiemu? idę szperac bo w koncu mam chetnego do wiązania :)
double hammock albo chunei back carry,moim zdaniem to wlasnie ono jest najwygodniejsze przy starszakach

silver
08-02-2011, 01:00
Ok, to mogę jeszcze zapytać dlaczego nie na plecach? Napewno lżej i mniej ograniczeń ruchowych, a jakie są argumenty przeciw?
bo nie umiem wiązać plecaczka, bo jak wrzucam dziecko na plecy, to robi sobie ze mnie konika i podskakuje. poza tym-boję się, że źle zawiażę, wysunie mi się.
lubię 2X, bo bliskość, bo widzę dziecko, mam nad nim kontrolę. nie jest mi ciężko (latem w Tatrach niosłam go 10 godzin na szlaku i bolały mnie tylko stopy później ;) ) i nie ogranicza mi widoczności ;)
biustu płaskiego też nie posiadam ;)
Miś waży 12,5kg :)

sabcia
08-02-2011, 02:41
silver, ćwiczenie czyni mistrza. Jak sobie przypomnę pierwsze plecaki z prawie roczną Zuzią, kiedy zawiązanie wymagało kilka prób i kilkunastu minut opiekania potem, a potem kilku tygodniową Lilkę wrzucaną jednym ruchem w kilka sekund, to mogę śmiało powiedziec, ze to się da wyćwiczyć. Na fikające na plecach dziecko mam wiązanie z siedzenia. Dziecko odrazu na plecach unieruchomione z chustą ipewność, że odpowiednia ilość chusty pod pupą. Warto się z plecakiem jednak zaprzyjaźnić, bo teraz już jesteś hardkorowa, ale jak za rok dalej będziesz nosiła z przodu, to ja chcę widzieć zdjęcia :D

lemniscus
08-02-2011, 12:29
prosty jak wiem ze wytrzyma dłuzej albo kolkowa jak co chwile chce sama chodzic a zaraz na rece wazy 11 kg z przodu nie nosilam dawno ale do komunikacji miejskiej na pewno bym ja musiala widziec bo sie boje ze ktos jej cos da albo bedzie dotykal poprawiajac czapke albo cos
babcie nie wiem dlaczego uwazaja ze dzieci to "dobro narodowe" i mozna je zaczpiac :twisted:

Frezis
08-02-2011, 12:43
hej, a dajcie linka do tego plecaka z bluzeczką. nie mam pojęcia jak go zawiązać...

Asiolek
08-02-2011, 13:25
Na dworzu kieszonka, po domu plecak z koszulką, z krzyżem i hanti.

ddosiek
21-02-2011, 02:29
Plecak prosty, czasem hanti(jak mam więcej czasu na motanie), często MT, czasami pouch(ale to na chwilę, bo w pochu nosze na biodrze, więc córa usilnie chce mi "pomóc" w domowych czynnościach :) )
Jak przyjdzie nowa chusta to sie przymierzymy do Jordana.
Z rzodu nie noszę ze względów bezpieczeństwa(Nadia za bardzo lubi pokazywać gdzie jest oko... )

ostroszyc
21-02-2011, 18:35
Mamy - prosty plecak. Dziecia - własne nóżki :( no chyba że do wieszania prania, wtedy łaskawca na plecy mi wejdzie...