PDA

Zobacz pełną wersję : LennyLamb chusta z bambusem



babolek
07-02-2011, 12:52
Zapraszam do opiniowania naszych chust z Bambusem. Tak się składa, że chusta ma już rok, a nie doczekala się własnego wątku z ocenami. Zupełnie przypadkiem moje bliźniaki tez mają już rok i właśnie znalazłam troszkę czasu by to zmienić :)


http://pl.lennylamb.com/images/products/podmiana_29_w350h350.jpg

paskowka
07-02-2011, 12:54
Asia,
Wątek z recenzjami bambusów tu:
http://www.chusty.info/forum/showthread.php?t=26169

babolek
07-02-2011, 12:58
Dzięki Gosiu :) , jednak zależy nam również na ocenach ;) (zupełnie od niedawna :) )

kajkasz1
27-07-2011, 00:30
Od trzech dni motam Kajtka (7 kg, 3 m-ce) w bambusika w kolorach męskiej piżamy ;), czyli Tikangę. Dla mnie bomba!
Materiał - cieńszy niż bawełna, bardziej śliski, lekki połysk. Nie sprężynuje tak jak inne bambusy i nie skraca się tak bardzo po praniu (może to stosunek procentowy włókien bambusowych?). Kolory zabójczo męskie i dużo bardziej intensywne niż na zdjęciach. Paleta kolorów jest zresztą tak bogata, że dwa dni się zastanawiałam, którą chustę wybrać.
Szycie - idealnie odszyte brzegi, ładnie ścięte końcówki, minusem jak dla mnie jest jednostronne zaznaczenie środka (i metka zanaczająca trochę ostra jak dla mnie).
Wiązanie - z racji cienkości chusty wiązanie wymaga przyłożenia się (ale generalnie cienkie chusty wymagają uwagi przy motaniu, więc to nie minus), za to bardzo mały węzełek rekompensuje wszystko.
Instrukcja - czytelna, choć żałuję, że nie jest papierowa, bo jakoś nie lubię uczyć się wiązania stojąc przed kompem.
Cena - przystępna.
Ogólna ocena: 5- (w pięciopunktowej skali)
Minus tylko za zaznaczenie środka.

kuszlielka
27-07-2011, 08:20
Ja od msc jestem posiadaczką pięknej salsy :) i motamy się nią praktycznie codziennie (Adaś ma 6 msc i 8,5 kg)Tak jak kajkasz1 nie mogłam się zdecydować na kolor bo wszystkie bardzo mi się podobały, i tak po dwóch dniach obstawiłam Tikangę i Paradiso i postanowiłam że w Waszym sklepie podejmę ostateczną decyzję. No i kupiłam salsę :) Ale najchętniej to kupiłabym wszystkie 3 :)
Materiał- (wcześniej testowałam tylko kółkową LL z bawełny, więc do niej porównuję) lekki połysk i materiał jest trochę śliski. Lekka i przewiewna, sprawdziła się u dziecka które nie cierpi być ubierane bo mu ciągle za gorąco, więc na lato polecam.
Szycie- brzegi ładnie obszyte, zaznaczenie środka jak dla mnie widoczne i nie przeszkadzające. Zresztą logo mi się bardzo podoba.
Wiązanie- Jak dla nowicjuszki to daje radę, więc chyba nie jest trudno, wystarczy dobrze dociągnąć i chusta pracuje sama.
Instrukcja- dla mnie fajnie że nie na papierze, bo takowy zawsze zgubię, albo zamarzę swoimi bazgrołami, czytelna, chociaż miałam 2 płyty ponieważ jedna mi się nie otwierała.
Cena- do przeżycia :)
Ogólna ocena- 5

Cieszę się że wybrałam właśnie LL z bambusem, bo chusta się sprawdziła i dzięki temu zapałałam miłością do chustonoszenia, bo wcześniejsze próby z elastykami ( Pętelki) jakoś mnie odstraszały.

goshya
27-07-2011, 08:27
Mam LL Tropicanę z bambusem
chusta cudowna!!!! kocham ją nad życie:) piękna, miła w dotyku, materiał świetnie się dociąga, świetnie nosi!
rzeczywiście brzegi są znakomicie obszyte:)
cena ok:)

OCENA 6!!!! dla mnie ideał:)

Pat
09-12-2011, 13:21
Od kilku dni mam bambusa LL :) Chusta jest śliczna (mam Tęczę)! Uwielbiam w LL to przeplatanie się różnokolorowych nitek, co sprawia, że paski nie mają jednolitej barwy (w wełnach LL jest tak samo). Chusta nie ma nic wspólnego z bambusami Nati, które błyszczą i są kocykowate (aczkolwiek też je lubię).

Bambus LL jest miękki, dość cienki i nie tak śliski. Ktoś w innym wątku napisał, że bambusy LL mogą być fajną alternatywą dla chust elastycznych i ja się pod tym podpisuję. Jak wszystkie chusty LL, bambus jest bardzo starannie obszyty. Chusta dobrze się dociąga. Aha, noszę w niej 12-kilowca i nie narzekam :).

A oto i fotki :). Kolorki wyszły ciut ciemniejsze niż w rzeczywistości.

http://images38.fotosik.pl/1248/ff667e8f40b5903e.jpg

http://images41.fotosik.pl/1204/1d8eb89e45583d07.jpg

pijana_wiatrem
18-04-2012, 19:38
Materiał - Tu mogę być trochę mało obiektywna, bo chyba nie polubiłam się z bambusem... Jak dla mnie za cienki, o wiele ca cienki. I za śliski. Co zawiązałam to musiałam zaraz poprawiać.
Szycie - Brzegi fajnie obszyte, ale kurde ta metka jakoś mało wyraźna, zawsze spędzałam kilka chwil na wyszukaniu środka.
Wiązanie - Ciągle mi się luzowała i coś uciekało. Jakoś nie umiałam jej okiełznać. Za to węzełek malutki :)

Ogólna ocena: 3 (w pięciopunktowej skali)

dorothy
15-04-2013, 08:44
Bambus LL był moją pierwszą chustą i dzięki niemu zakochałam się w noszeniu.
Mam Tęczę - piękna jest! Wygląda duużo lepiej niż na zdjęciach.
Chusta jest miękka i milutka od początku i moim zdaniem jest łatwa w użytkowaniu - świetnie się dociąga, ma mały węzełek, jest dość cienka (nie powiedziałabym, że śliska) ale całkiem dobrze nosi moje 11kg. Jak dla mnie to jest samowiążąca.
Zaznaczenie środka jest super, malutkie ale łatwo znaleźć, no i uwielbiam to logo, które właściwie nie jest tylko użytkowe, ale nawet dekoracyjne. Fajnie, że z chustą przychodzi też woreczek do przechowywania. Szkoda tylko, że nie ma dodatkowo papierowej instrukcji - CD to super pomysł, ale nawet go nie odpaliłam.
No i cena! Jak na chustę z domieszką to baardzo przystępna.
Same plusy i polecam! :D

onka
15-06-2013, 20:36
Ja mam bambusa diamentowego Turcję. Nie znalazłam osobnego wątku, więc podłączę się tutaj.
Chusta jest fantastycznie miękka i cienka. Jak dla mnie idealna dla małego dzieciaczka i na początek. Pomimo, że mój staż chustowania jest niewielki, nie mam kłopotów z motaniem. Owszem, jak się nie przyłożę do dociągania to w trakcie spaceru muszę po jakimś czasie poprawić.
Macałam też zwykłego bambusa i stwierdzam, że diament jest cieńszy. Jest to też jego wada, ponieważ wydaje mi się, że nie poniesie ciężkiego chuściocha.
Moja subiektywna ocena: polecam bambusa diamentowego na początek chustowania, dla małego dzieciaczka, na lato.

Frahenka
17-08-2013, 08:42
Ja mam bambusową tropicane.
Motamy się od 3 miesięcy i jestem bardzo zadowolona :)
Chusta była miękka od początku, lżejsza i bardziej przewiewna niż te bawełniane. Polecam, to moja pierwsza chusta i była strzałem w 10!!