PDA

Zobacz pełną wersję : Sasanka :)



Sasanka
05-02-2011, 11:23
Witam. Jestem na tym forum głównie z powodu zainteresowania kosmetykami bez szkodliwych substancji, podziwiam też talenty szyjących, widziałam piękne torby damskie :) Na razie robię rozeznanie na forum.
Pozdrawiam
Sasanka
mama dwóch dziewczynek :)

marjen
05-02-2011, 22:09
Sasanko witaj, ja trafiłam na forum głównie zainteresowana chustami - obecnie czytam o BLW, AP, wielo, przymierzam się do pierwszej wymianki, uzależniłam się od wątku rówieśniczego ....

Sasanka
07-02-2011, 09:25
Sasanko witaj, ja trafiłam na forum głównie zainteresowana chustami
ja właściwie też z powodu zainteresowania chustami - miałam króciutką przygodę z chustą, niestety musiałam zrezygnować bo okazało się, że córka ma wzmożone napięcie mięśniowe :( jest rehabilitowana oraz pod stałą opieką neurologa, mamy zupełny zakaz noszenia jej przodem do siebie, nie ważne - w chuście, czy bez, poza tym odpowiednia pielęgnacja na co dzień...

Mayka1981
07-02-2011, 09:34
Hej Sasanko, witaj :)

a może jednak wybierzesz się do doradcy dobrego albo fizjoterapeuty znającego się na rzeczy? Skąd jesteś?

Synek miałam wzmożone napięcie i był chustowany, chusta daja poczucie "całego ciała" tak jak to robisz przy odpowiedniej pielęgnacji, obracaniu, myciu, ubieraniu etc...
Nam fizjo też zabroniła na dźwięk samego slowa chusta, ani oglądać nie chciała - na szczęście trafiłam do fajnej neurolożki, która nas pochwaliła za chustowanie - i po kilku miesiącach nie było śladu wzmożonego napięcia ani asymetrii...
NO ale specjalista musi znać się na rzeczy i wiedzieć na czym chusta polega, bo wielu lekarzom itd chusty kojarzą się torbami na dzieci...

Tak czy siak witaj, na forum jest wiele ciekawych działów i babeczek (i chłopów;)) znających się na wieeelu sprawach, być może i w sprawie napięcia będziemy mogli coś pomóc... :)

rhodiana
07-02-2011, 09:44
Witaj Sasanko :)

Sasanka
07-02-2011, 09:49
w tej kwestii akurat wierzę Zawitkowskiemu ;)
dlaczego zakładasz, że nie trafiłam do dobrego fizjoterapeuty znającego się na rzeczy? Przecież nie napisałam, w jakim stopniu i czym objawia się to wzmożone napięcie u mojego dziecka :/

Mayka1981
07-02-2011, 09:52
Nic nie zakładam - pytam, bo wiele podobnych historii już tutaj czytałam. Toż to forum jest ;)
Właśnie niewiele napisałaś, więc dopytuję. Zawitkowski jest Waszym fizjoterapeutą?

Sasanka
07-02-2011, 10:16
Zawitkowski jest Waszym fizjoterapeutą?
nie, nie jest ;) ale to, co on proponuje, tzn. sposób noszenia i pielęgnacji jest zgodny z tym, co robimy my - rodzice oraz nasza rehabilitantka.
Niewiele napisałam bo uważam, że na podstawie tego, co się napisze na forum to można się jedynie domyślać, wyobrażać sobie, dopiero jak się zobaczy/poobserwuje dziecko to można wydać opinię ;)
Wolałabym - jeśli pozwolicie - skupić się na temacie, który mnie interesuje, czyli na kosmetykach, wiele ciekawych rzeczy wyczytałam na tym forum!!! A w sobotę przetestowałam ziaja bloker - nigdy nic, poza niklem w sztucznej biżuterii, guzikach, zegarkach itp. mnie nie uczuliło a po tym blokerze myślałam, że skonam :( zrobiły mi się palące rany po JEDNYM użyciu zgodnym z instrukcją :(

Mayka1981
07-02-2011, 10:26
Pozwolimy pozwolimy - chociaż gdybym ja zaufała pierwszej fizjoterapeutce i natenczas głoszonym teoriom PZ to bym nie nosiła synka od początku, na czym byśmy onoje bardzo stracili. Jakoś założyłam że Cię chustowanie jednak interesuje ;) EOT.

A w kosmetykach niestety nie pomogę, nie miewam uczuleń. Miłego forowania ;)

mamaslon
07-02-2011, 12:46
wita mamuska kruszynki :D