PDA

Zobacz pełną wersję : problem z ellevillem - help



happymum
03-02-2011, 16:17
Dziewczyny, nie wiem co robic.

W zeszly czwartek przyszlo do mnie zamowione prosto ze strony ellevilla jade. od razu je sobie obmacalam i obejrzalam... i znalazlam urwane, prujace sie nitki i chusta w tym miejscu miala spory przeswit. napisalam do firmy Ellevill maila, w zalczniku umiescilam zdjecia uszkodzenia.

Odpowiedzieli mi, ze po zdjeciach to trudno ocenic i ze to juz ja sama musze stwierdzic czy to jest do zaakceptowania czy nie, i ze w razie czego "you are welcome to change it for a new wrap"

No to w piatek napisalam do nich jeszcze raz, ze chce wymienic (bo to naprawde sie bedzie prulo dalej, to nie jakis maly supelek czy drobna niedoskonalosc) i ze w zwiazku z tym mam kilka watpliwosci (i tu zadalam moje pytania).

I cisza. Nie dostalam odpowiedzi.

Jako ze mialam troche problemow z moja skrzynka, jesli mi odpowiedzieli w miare szybko, mogl mail nie dojsc, wiec napisalam jeszcze raz, wyjasniajac problem ze skrzynka i proszac o przeslanie jeszcze raz ich odpowiedzi.

I nadal nic.

Co mam robic?

Sadzilam ze to powazna firma...

Bede wdzieczna za wszelka rade.

demona
03-02-2011, 16:19
Normalka. Nigdy już nie kupię nic od nich. Przyzwyczaj się. Cały ellevill:(

happymum
03-02-2011, 16:22
no co ty??? tak zle jest? a maz mowil nie kupuj :duh:

zaplacilam paypalem i cos mi dzwoni ze mozna zareklamowac transakcje, chyba. ide o tym poczytac. kurde. ze niby skandynawowie solidni, psz.

gouraanga
03-02-2011, 16:23
Ania nemhain jest przedstawicielem, zaczekaj, na pewno coś podpowie.

jak nie Ania, to ktoś inny, nie takie sprawy foremki rozwiązywały.

paskowka
03-02-2011, 16:24
Normalka. Nigdy już nie kupię nic od nich. Przyzwyczaj się. Cały ellevill:(

to żeś ja pocieszyła:)
pisz, pisz i pisz do skutku. Nie wiem innej rady ci nie dam.

pati291
03-02-2011, 16:26
Potwierdzam.
Ellevill skutecznie zniechęcil mnie do zakupu ich chust. Samo piękno wzoru, kolorystyki to jednak za mało.

demona
03-02-2011, 16:27
Dobra dobiję Cie:P Paypal nie pomoże, można reklamować brak dostawy, wadliwy towar nie podlega pod nadzór paypala.

nemhain
03-02-2011, 16:29
Niestety to norma, prześlij mi zdjęcia na skrzynkę sklepową maminek(at)maminek.pl i też do nich napiszę, bo do nich trzeba pisać, pisac i mieć duzo cierpliwości niestety ale wszystko da się załatwić.

Jest dobra wiadomość, Ellevill znalazł nową fabrykę i nowe utkane chusty będa już bez baboli :D

mi.
03-02-2011, 16:29
demona, jesteś :evil: ;)
ale cieszę się, że to napisałaś, bo warto takie rzeczy wiedzieć...

no, a Tobie - happymum - współczuję :(

happymum
03-02-2011, 16:31
kurcze a tyle sie naczytalam tego forum o ellevillach przed realizacja zamowienia, i wszedzie w recenzjach ze super chusty.

i jeszcze cos kojarze ze ktoras z dziewczyn mieszka niedaleko siedziby firmy i pisala ze wlascicielka bardzo mila i ze bez problemu jej wymienila jak byl problem.

juz nic nie rozumiem :confused:

happymum
03-02-2011, 16:32
dzieki nemhain, juz Ci wysylam maila.

Olapio
03-02-2011, 16:32
podobno z nimi sie ciezko kontaktuje
czekaj

paskowka
03-02-2011, 16:33
kurcze a tyle sie naczytalam tego forum o ellevillach przed realizacja zamowienia, i wszedzie w recenzjach ze super chusty.

i jeszcze cos kojarze ze ktoras z dziewczyn mieszka niedaleko siedziby firmy i pisala ze wlascicielka bardzo mila i ze bez problemu jej wymienila jak byl problem.

juz nic nie rozumiem :confused:

No chusty może i super, ale producent i sposób realizacji zamówień i reklamacji to juz co innego:) i to ze właścicielka miła nie znaczy że pracownicy kompetentni:(

nemhain
03-02-2011, 16:34
kurcze a tyle sie naczytalam tego forum o ellevillach przed realizacja zamowienia, i wszedzie w recenzjach ze super chusty.

i jeszcze cos kojarze ze ktoras z dziewczyn mieszka niedaleko siedziby firmy i pisala ze wlascicielka bardzo mila i ze bez problemu jej wymienila jak byl problem.

juz nic nie rozumiem :confused:

to wszystko prawda, chusty sa super ale czasem maja babole :(
Benedicte jest sympatyczna tylko z opóźnieniem odpisuje na maile ale nigdy nie robiła mi problemów z reklamacjami.

demona
03-02-2011, 16:35
demona, jesteś :evil: ;)
ale cieszę się, że to napisałaś, bo warto takie rzeczy wiedzieć...
naprawdę lubiłam elleville (zanim się nie nacięłam), no i mam nadzieję, że się coś zmieni na lepsze po tej zmianie fabryki. Trzymam kciuki &&&

Olapio
03-02-2011, 16:38
to jeszcze dodam ze kolory z ich sesji zdjeciowych a kolory realne to tez co innego :(

nemhain
03-02-2011, 16:40
to jeszcze dodam ze kolory z ich sesji zdjeciowych a kolory realne to tez co innego :(

u Didka tez kolory zupełnie inne niz na zdjęciach...

Olapio
03-02-2011, 16:42
no tak ale didek to juz kompletna porazka bo nawet sesji nie maja, rzuca tylko jedno zdjecie i sie domyslaj ;)
no a tu sesja zacheca jak nie wiem co, a przychodzi troche inny kolor...

paskowka
03-02-2011, 16:44
no tak ale didek to juz kompletna porazka bo nawet sesji nie maja, rzuca tylko jedno zdjecie i sie domyslaj ;)
no a tu sesja zacheca jak nie wiem co, a przychodzi troche inny kolor...

Kolory tez czesto zalezą od monitora, którego my używamy:)

nemhain
03-02-2011, 16:45
no a tu sesja zacheca jak nie wiem co, a przychodzi troche inny kolor...

Chyba wszystkie modele Ellevillów przewinęły się przez moje ręce i się z tym nie zgodzę.

Olapio
03-02-2011, 16:46
ok ale jak ogladam zdjecia juz nie sesjowe to tam kolory sa prawdziwe :P

przykladowe chusty: blueberry, curry, jade spring

nemhain
03-02-2011, 16:47
ok ale jak ogladam zdjecia juz nie sesjowe to tam kolory sa prawdziwe :P


oj nie zawsze :)

mi.
03-02-2011, 16:48
Kochane! a która firma tak NAPRAWDĘ pokazuje na zdjęciach kolor? bo ja jeszcze chyba takiej nie spotkałam ;)

nemhain
03-02-2011, 16:49
Kochane! a która firma tak NAPRAWDĘ pokazuje na zdjęciach kolor? bo ja jeszcze chyba takiej nie spotkałam ;)

Święta prawda :D

Olapio
03-02-2011, 16:49
Kochane! a która firma tak NAPRAWDĘ pokazuje na zdjęciach kolor? bo ja jeszcze chyba takiej nie spotkałam ;)

storchenwiege

happymum
03-02-2011, 16:51
wiecie co, mi by nie przeszkadzal kolor odbiegajacy od rzeczywistosci (bo to tez bardzo zalezy od monitora) ani nawet kilka(nascie baboli). (babole to takie supelki jakby?) No dobra, nie bylabym zachwycona, ale da sie z tym zyc.

Ale w tym wypadku chodzi o to ze chusta ma w jednym miejscu poprzerywane kilka nitek (jedna nawet sobie wystaje na 3 cm ze splotu, taka urwana), co sprawia, ze splot w tym miejscu jest bardzo rzadki (widac to mocno jak sie patrzy pod swiatlo), no i te nitki moga sie latwo pruc dalej. gdyby byla przerwana tylko jedna i splot bylby gesty, zawiazalabym to jakos na supelek i zylabym z tym, ale tak to sie raczej nie da tego naprawic.

nemhain, wyslalam Ci juz maila ze zdjeciami, czy moglabys potwierdzic czy doszedl? bardzo dziekuje!

mi.
03-02-2011, 16:53
storchenwiege

nigdy nie widziałam dobrego zdjęcia czerwonego leosia. pozostałe też są niedoskonałe...

nemhain
03-02-2011, 16:55
Dostałam, ewidentnie do reklamacji, uznaja ja na 100% tylko musisz się przypominać wiem, że to wkurzające no ale nie ma innej możliwości. Zaraz napiszę do Benedicte.

happymum
03-02-2011, 17:03
wielkie dzieki nemhain

mam nadzieje ze sie uda jakos w miare szybko to zalatwic...

mialam zamiar zabrac te chuste na mini-warsztat o nosidlach ktory niedlugo poprowadze , ale chyba sobie daruje reklamowanie tej firmy.

szkoda, piekne chusty, ale uroda to nie wszystko ;)

Aha, jeszcze gwoli sprawiedliwosci musze napisac ze mimo ze mam zdradziecki monitor, to jednak kolor chusty mnie nie rozczarowal ani troche.

Amparo
03-02-2011, 17:10
Tu był wątek o ellevillowych babolach:
http://www.chusty.info/forum/showthread.php?t=33181&highlight=babole

happymum
03-02-2011, 17:42
amparo, dzieki!

wlasnie skonczylam go czytac i jestem w szoku. jak dla mnie to nie jest powazna firma. wspolczuje dystrybutorkom, jako jedyne ratuja honor firmy i bardziej sie staraja od wlascicieli :-?

nemhain
03-02-2011, 18:04
Dziewczyny, to nie jest tak, że Ellevil ma w nosie klientów, Benedicte- właścicielka bardzo martwi się jakością chust i dlatego zmieniają tkalnie, trwa to długo bo cały proces ma miejsce w Indiach i na odległość trudno jest wszystko sprawdzić i ocenić. Teraz podpisali umowę i miejmy nadzieje, że nie będzie już błędów tkackich, dziur itp przykrych spraw a wełenki będa zachwycać nie tylko uroda ale i jakością, staram się w to wierzyć ;)

Olapio
03-02-2011, 18:12
ja rozumiem ze ona sie stara
ale np nie zauwazylam obnizki cen chust u ellevilla ktora by szla w parze z obnizona jakoscia
poza tym chusty z Indii najpierw trafiaja do nich wiec mogliby je przejrzec przed sprzedaza

nemhain
03-02-2011, 18:21
Z tego co wiem to kontrola jakości miała byc przeprowadzana w Indiach bezpośrednio po utkaniu chust, niestety to nawaliło, a ceny ustala producent.

happymum
03-02-2011, 18:26
rozumiem nemhain ze benedicte zalezy na poprawie jakosci. rozumiem, ze drobne niedorobki leza w filozofii firmy. nie jestem czepialska, pare supelkow moim zdaniem jest OK.

Ale w momencie kiedy jest cos ewidentnie do reklamacji, firma powinna reagowac szybko. a nawet jak nie moze zareagowac szybko dzialajac/wymieniajac, to powinni szybko odpisywac, zapewniajac ze im przykro i ze wymienia jak najszybciej sie da. wtedy klienci maja wiecej szacunku i zaufania, i latwiej wybaczaja bledy. ale kiedy rozne chustomamy sie zgaduja i wychodzi ze takie traktowanie klienta jest nagminne, to jednak zaufanie siada, i wielu przechodzi chec kolejnych zakupow.

jestem pewna ze ellevill stracil wiele klientow nie przez to, chusty nie byly idealne, ale przez to, jak reagowal na reklamacje.

ale nie watpie ze jak sie zawezma, to poprawia i obsluge klienta, i jakosc wyrobow, i oby tak sie stalo :)

nemhain
03-02-2011, 18:35
Kochana to dam Ci przykład korespondencji z nimi przy reklamacji, tak w skrócie po polsku. Ja do nich maila, ze wady, dziurki, ze prosze o wymianę, dodaje zdjęcia i po 3 dniach dostaje odpowiedz "ok" i nic więcej ale już się przyzwyczaiłam, aha i nie to, że bronię Ellevilla ale Didek nie jest lepszy, po kilka dni czekam na odpowiedz w sprawie reklamacji i miałam 2 czy 3 przypadki gdzie ewidentnie powinni przyjąć reklamację (dwa razy było tak, że po wypraniu nowej chusty klientki znalazły dziure i Didek odpisał, ze to wina prania) a tego nie zrobili.

joleczka
03-02-2011, 18:55
vatanai nie lepszy :twisted: nawet nie napiszę ile już czekam na reklamowanego orkneya, marzyłam o tej chuście, pokochałam od pierwszego wejrzenia a jak wróci to chyba na bazarku wywieszę bo całkiem serce do vatka straciłam :( ale pocieszankowego trigreena chyba masz dla mnie Aniu co??

nemhain
03-02-2011, 18:57
vatanai nie lepszy :twisted: nawet nie napiszę ile już czekam na reklamowanego orkneya, marzyłam o tej chuście, pokochałam od pierwszego wejrzenia a jak wróci to chyba na bazarku wywieszę bo całkiem serce do vatka straciłam :( ale pocieszankowego trigreena chyba masz dla mnie Aniu co??


Mam :) to vatek jeszcze nie dotarł??

joleczka
03-02-2011, 18:59
:dunno: nie ma, 2 maile wymieniłam, miał być wysłany, wczoraj znów pisałam i narazie cisza, na szczęście Adaś to drobnica to może jeszcze zdążę ponosić

pati291
03-02-2011, 20:43
Ellevill jak uznał moją reklamacje to błyskawicznie dostałam chustę prosto od nich z Norwegii do domu. Juz nie przez sklep.
Co z tego jak miała kolejne babole ale już nie nadające się do reklamacji. A naiwnie myślałam, ze chociaż sprawdzą.
Jak już zmienią tkalnię to i tak nie kupię, bo mi chuściochy za szybko rosną;)

happymum
03-02-2011, 22:22
pati291 czyli z tego co mowisz wynika ze moge wpasc z deszczu pod rynne?

mimo wszystko mam nadzieje ze 1) wymienia i 2) jak juz wymienia to przyjdzie bez dziur, pare baboli mi nie przeszkadza (o ile mowiac babole macie na mysli nierownosci i supelki).

Ja kupuje bardzo malo chust, naprawde bardzo malo. I jak juz kupuje, to najpierw czytam, czytam, ogladam, porownuje. Wiec jak juz przychodzi i ma dziure, to jakos tak plof sie robi.

no ale nic, juz nie marudze, mam nadzieje ze wsparcie udzielone przez Nemhain pomoze i sie zmobilizuja tam na polnocy ;)

tsumiko
03-02-2011, 22:29
nie czytalam calego watku bom leniwa,ale u nas w UK dziewuchy po prostu wysylaja chuste i dostaja nowa zazwyczaj,pewnie z wielka mozliwoscia kolejnych ubytkow jakosciowych,ellevill jest paskudny w kontakcie niestety,ja na szczescie wiekszych klopotow nie mialam z nimi ale wspolczuje,sama juz teraz wiekszosc chust kupuje od sprzedawcow,dluzej trwa ale taniej!:)

happymum
03-02-2011, 22:31
hm ale sluchajcie, w momencie kiedy towar jest uszkodzony oni mi oddadza kase za odeslanie tego do Norwegii?

tsumiko
03-02-2011, 22:34
hm ale sluchajcie, w momencie kiedy towar jest uszkodzony oni mi oddadza kase za odeslanie tego do Norwegii?
watpie (niestety) /choc didek mi kase za wysylke do nich oddal pamietam,ale to didek/

nemhain
03-02-2011, 22:51
hm ale sluchajcie, w momencie kiedy towar jest uszkodzony oni mi oddadza kase za odeslanie tego do Norwegii?

hmmm... nie wiem, stawiam na to, ze powiedza zebys ta ferelna sobie zostawiła.


Dzisiaj odebrałam chusty z urzędu celnego i 2 chust brakuje :( doślą mi ale troche to potrwa niestety

happymum
03-02-2011, 23:43
hmmm... nie wiem, stawiam na to, ze powiedza zebys ta ferelna sobie zostawiła.


Dzisiaj odebrałam chusty z urzędu celnego i 2 chust brakuje :( doślą mi ale troche to potrwa niestety

hmm pytanie jeszcze kiedy mi to powiedza!

wspolczuje zamieszania z urzedem celnym, mam nadzieje ze dosla szybko mimo wszystko!

aha, tak zeby wiedziec (przepraszam jesli wyglada ze naciskam), napisalas cos do nich w koncu? (jesli juz w tym watku napisalas ze tak to sorry, mam dzisiaj silne ataki amnezji ciazowej, tak przynajmniej uwaza moj maz;))

wielki dzieki za Wasze odpowiedzi dziewczyny!

abeba
07-02-2011, 12:41
wyprzedaz Jade Spring w Ellevillu - myslicie ze warto ryzykowac?

nemhain
07-02-2011, 16:42
Happymum, czy Ellevill coś Ci odpisał?

Dziewczyny, Ellevill robi czystki w magazynie i wyprzedają chusty, promocje są fajne bo nawet 50% ale jak byście kupowały u nich na stronie to doczytajcie czy w razie baboli reklamacja jest uwzględniana? Z tego co wiem to przy wyprzedaży tkanych ręcznie było zastrzeżenie, że reklamacje nie będa uwzględniane.

happymum
07-02-2011, 16:55
ja wlasnie kupilam promocyjnego jade spring, i przed kupieniem przejrzalam strone czy nie ma gdzies ostrzezenia ze promocje moga zawierac bledy, i nic takiego nie znalazlam.

chusta przyszla z dziura, ale ellevill reklamacje uzna, dzisiaj mi w koncu odpisali - mam odeslac im uszkodzona chuste.

green_naranja
07-02-2011, 16:56
ja to chyba jestem szczesciara chustowa, bo nigdy nie mialam zadnych wpadek z ellevilem, wszystkie chusty przychodza bez ekscesow, a duzo zamowilam i zawsze bezposrednio u nich.
raz tylko mi zamiast znizkowej terakoty Candy przyslali;)

nemhain
07-02-2011, 17:00
ja wlasnie kupilam promocyjnego jade spring, i przed kupieniem przejrzalam strone czy nie ma gdzies ostrzezenia ze promocje moga zawierac bledy, i nic takiego nie znalazlam.

chusta przyszla z dziura, ale ellevill reklamacje uzna, dzisiaj mi w koncu odpisali - mam odeslac im uszkodzona chuste.

Ustal z nimi przed odesłaniem czy Ci zwróca pieniadze za przesylkę.

rrkwiatki
07-02-2011, 17:06
witam .czy któras z Was dziewczyn bedzie zamawiała chuste zara z promocji,bo ja jestem chetna na wspólny zakup,zeby zaoszcvzedzic na przesyłce

happymum
07-02-2011, 17:38
nemhain, ustalilam. dlatego nie wysylalam dopoki mi nie odpowiedzieli, to byla jedna z watpliwosci ktora chcialam miec potwierdzona. zreszta tak maja napisane w warunkach zakupu, ze jesli chusta jest uszkodzona to oddaja pieniadze za wysyl, ale ja i tak wolalam sie upewnic.

jutro wysylam, mam nadzieje ze szybko dojdzie i ze szybko mi wysla dobra chuste i oddadza kase za wysylke tej uszkodzonej.

bede Was informowac o postepach calej akcji;)

dzieki za pomoc!!!

abeba
07-02-2011, 18:05
to niech dołożą do niej chustę dla rrkwiatki, będzie najtaniej;)

happymum
07-02-2011, 18:06
abeba, obawiam sie ze nie - nie mieszkam w PL ;)

happymum
11-03-2011, 23:45
OK.

wyslalam wadliwa chuste, dostalam nowa. troche ta cala reklamacja trwala, normalne, wysylanie w te i z powrotem pomiedzy dwoma karajami.

i co?

ta nowa TEZ MA DZIURE!!!

czy ci z Ellevilla jaja sobie robia?

fakt ze dziura mala tym razem, ale dziura to dziura, bedzie sie pruc.

nie licze malych bledow tkackich, dopoki sie nie pruje mam je w nosie.

ale TO...

rece mi opadly, szczeka mi opadla, wierzyc mi sie nie chce.

czy im sie chce tak slac z Norwegii na caly swiat buble raz za razem?

no kurde.

wkurzylam sie troche...

annya
11-03-2011, 23:49
Szczerze współczuję! Tak po ludzku zwyczajnie mi przykro. Masz pecha i to ogromnego.

happymum
12-03-2011, 00:00
annya, wielkie dzieki za empatie :-)

a ja sie teraz zastanawiam, czy mam prawo reklamowac do skutku :?

bo taka chuste boje sie nawet do pralki wsadzic...

jej splot jest ogolnie dosyc rzedki, w bardzo wielu miejscach przeswituje swiatlo, to normalne w jadach?

czy taki ostatni rzut im sie trafil?

porownalam tego jade z moim indio z lnem (moj akurat dosc cienki jest), w paru miejscach ma pozaciagne nitki ale nigdzie nie sprawia to ze jest dziura na wylot, wlasciwie to te nitki nie wplywaja nijak na chuste

a w tym jade wyglada jakby sie zaciagnelo pare nitek jedna obok drugiej, po czym ktos je wszystkie przecial :?

nie da sie tego za bardzo naprawic.

juz napisalam do ellevilla, zobaczymy czy sie w ogole odezwa...

nemhain
12-03-2011, 00:34
Współczuje, mam to samo. Dostałam silverpinka z błędami, wymienili i jak zobaczyłam ten nowy to mi ręce opadły :(

happymum
12-03-2011, 00:39
nemhain, i masz zamiar reklamowac dalej?

nemhain
12-03-2011, 00:42
nemhain, i masz zamiar reklamowac dalej?

Dostałam maila, że przyślą nowa ale czy ta następna bedzie dobra to nie wiem. Co do tych wyprzedażowych to niestety istnieje duże niebezpieczeństwo, że one wszystkie takie i stąd ta niska cena :(

dorulka
12-03-2011, 00:44
Dostałam maila, że przyślą nowa ale czy ta następna bedzie dobra to nie wiem. Co do tych wyprzedażowych to niestety istnieje duże niebezpieczeństwo, że one wszystkie takie i stąd ta niska cena :(

Uuuuu, to kiepsko:-( Sie napaliłam na zare caffe, ale zbabolałej nei chce

Natalia
12-03-2011, 00:52
Chusta tkana nie powinna się pruć, nawet jeśli nitka jest pęknięta lub nawet dwie. Prucie to zjawisko właściwe dla dzianin (np. chust elastycznych). Happymum, ciesz się swoją chustą i tyle. :)

green_naranja
12-03-2011, 01:35
Dostałam maila, że przyślą nowa ale czy ta następna bedzie dobra to nie wiem. Co do tych wyprzedażowych to niestety istnieje duże niebezpieczeństwo, że one wszystkie takie i stąd ta niska cena :(

no niekoniecznie, bo mam obie wyprzedazowe zieleniny (Jade i Zara) i sa bez skaz. ale moze mam szczescie.

blabla0
12-03-2011, 08:24
teraz to sama juz nie wiem czy brac ta wyprzedazowa czy nie... jakos mnie zmartwiłyscie:-(

dorulka
12-03-2011, 09:03
teraz to sama juz nie wiem czy brac ta wyprzedazowa czy nie... jakos mnie zmartwiłyscie:-(

No ja też nie wiem...

aniu, kiedy zamawiasz?

nemhain
12-03-2011, 10:46
Zamawiam w poniedziałek ale rzeczywiście to czy będą błędy to los na loterii, mam 2 terracotty z ostatniej przeceny i poza kilkoma prawie niewidocznymi supełkami są w stanie idealnym, jednak nie zmienia to faktu, że teraz Ellevill postawił na wyprzedaż i nie sprawdza chust (chociaż nie wiem czy kiedykolwiek to robili). Dystrybutorzy dostali maila żebyśmy to my dokładnie sprawdzały i w razie defektów oczywiście wszystko wymienią no ale może być taka sytuacja jak u Happymum czy z moim silverpinkiem- ta wymieniona była w gorszym stanie :(

happymum
12-03-2011, 10:48
wyprzedazowa czy nie, dopoki na stronie nie ma informacji:

obnizamy ceny tych chust ze wzgledu na takie i siakie niedorobki

to klient ma prawo oczekiwac produktu dobrej jajkiosci i tyle.

co do tego zebym sie ta chusta cieszyla i tyle bo nie powinna sie pruc...

no ja nie wiem

w chuscie jest dziura, taka na wylot, bo poprzerywanych jest kilka (tak ze 4-6) nitek tuz obok siebie. sprobowalam ta chuste naciagnac po skosie w okolicach tej dziurki zeby zobaczyc jak bedzie pracowac, i wydaje sie ze sie bedzie rozwalac dalej (splot jest na tyle rzadki).

tak jak juz nie raz powiedzialam, nie przeszkadzaja mi zupelnie tzw. babole, zgrubienia, nawet wpleciona nagle nitka innego koloru.

ale DZIURA ???

zobaczymy co mi odpowiedza...

happymum
12-03-2011, 10:50
aha nemhain, czy myslisz ze Tobie odpowiedzieli ze Ci wysla nastepna bo jestes dystrybutorem? czy kazdemu powinni?

aj jak ja zaluje ze w ogole sie zdecydowalam na zakup...

demona
12-03-2011, 11:02
A zapytam z ciekawości - kupowałaś bezpośrednio od nich? Płaciłaś bez ichszego VATu? Bo ja chciałam kupic, ale mi nie chcieli przysłać faktury 0% VAT :omg: to przegiecie!

happymum
12-03-2011, 11:03
tak, kupowalam bezposrednio ze strony ellevilla, i nie prosilam o zadna fakture, bo tez mi ona do niczego nie potrzebna, tak ze nie wiem jak to jest...

demona
12-03-2011, 11:05
Faktura nie jest potrzebna ale ich VAT zapłaciłaś a nie powinnaś. Powinni pomniejszyc kwote do zapłaty o VAT

happymum
12-03-2011, 11:14
nie nie zaplacilam ich VATU bo przeciez automatycznie po zarejestrowaniu sie na ich stronie pokazuja Ci ceny BEZ vatu i ostrzegaja ze byc moze urzad celny TWOJEGO kraju moze od Ciebie zazadac zaplaty odpowiednich lokalnych podatkow.

tak przynajmniej bylo jak ja kupowalam, ale kurcze teraz to sprawdzilam i przed i po zalogowaniu ceny sa takie same, nic nie rozumiem...

demona
12-03-2011, 11:20
tak przynajmniej bylo jak ja kupowalam, ale kurcze teraz to sprawdzilam i przed i po zalogowaniu ceny sa takie same, nic nie rozumiem...
no właśnie, więc poprosiłam o fakture bez Vatu i cisza.

happymum
12-03-2011, 11:22
a to pobombarduj ich troche prosba o odpowiedz, ja sie przekonalam ze odpowiadaja zawsze, choc przewaznie nie od razu...

ciekawe czemu to zmienili..

ale swoja droga to sluchaj, te ceny teraz sa takie jak byly kiedys po zalogowaniu, tak jakby juz mialy defaultowo odjety ten vat...:confused:

nemhain
12-03-2011, 11:30
Dziewczyny bo teraz jest właśnie przecena na wszystkie chusty - 20% a tyle wynosi ich VAT.

Demona podejrzewam, że wtedy musiałabyś opłacić certyfikat pochodzenia a to duzo większy koszt.

elenapogodna
12-03-2011, 11:54
na ile wiem, ta ich strona widzi IP-adres i już wiadomo z którego kraju wchodzisz na stronę. dla tego ceny są podane bez VAT nawet bez logowania

nemhain
12-03-2011, 11:56
na ile wiem, ta ich strona widzi IP-adres i już wiadomo z którego kraju wchodzisz na stronę. dla tego ceny są podane bez VAT nawet bez logowania

Jeszcze ze 2 tygodnie temu były ceny z VATem a dopiero po zalogowaniu on znikał.

happymum
12-03-2011, 12:08
nemhain czyli Tobie powiedzieli ze wymienia znowu?

to ja tez sie bede domagac :-x

elenapogodna
12-03-2011, 12:13
no chyba teraz jest tak, bo cena jest teraz mniejsza niż parę tygodni temu od razu. U nas dziewczyny też chciały zamówić, już się ucieszyły że wszystko teraz jest tańsze, myślały że jak się zalogują, jeszcze taniej będzie. no i nic - to samo zostaje.

Ananke
12-03-2011, 12:42
Co do jakosci chust wyprzedazowych: mam jade spring i zare coffee i sa idealne. Natomiast moja bambusowa liberty kupiona w pelnej cenie ma kilka wystajacych nitek. To naprawde jest loteria.

nemhain
12-03-2011, 12:58
Co do jakosci chust wyprzedazowych: mam jade spring i zare coffee i sa idealne. Natomiast moja bambusowa liberty kupiona w pelnej cenie ma kilka wystajacych nitek. To naprawde jest loteria.

Twój bambusik był już z 20% przeceny, ostatnie zamówienie które robiłam w styczniu już podchodziło pod wyprzedaże. Prawda jest taka, że jakieś wystające niteczki czy supełki to już wg nich pod wymianę nie podchodzi.

HappyMum, zrobiłam zdjęcia, wysłałam i napisałam ze chusta jest w gorszym stanie niż ta reklamowana, mają mi z kolejnym zamówieniem nową przysłać, pisz i się upominaj.

Ananke
12-03-2011, 13:07
Twój bambusik był już z 20% przeceny, ostatnie zamówienie które robiłam w styczniu już podchodziło pod wyprzedaże. Prawda jest taka, że jakieś wystające niteczki czy supełki to już wg nich pod wymianę nie podchodzi.


Ej, no przeciez wiem, ze to nie twoja wina :-) I te nitki mi nie przeszkadzaja, nosi sie fajnie. Chodzilo mi tylko o podkreslenie, ze chusty 50% tansze niekoniecznie musza byc z wadami.

nemhain
12-03-2011, 13:10
Chodzilo mi tylko o podkreślenie, ze chusty 50% tansze niekoniecznie musza byc z wadami.

To prawda ;)

demona
12-03-2011, 13:54
Dziewczyny bo teraz jest właśnie przecena na wszystkie chusty - 20% a tyle wynosi ich VAT.

Demona podejrzewam, że wtedy musiałabyś opłacić certyfikat pochodzenia a to duzo większy koszt.
Dlatego u Ciebie zamówiłam, zamiast u nich :)

MonikaK
22-03-2011, 01:53
kurcze, a ja dziś sbie kupiłam jade brown u nich, jak zobaczyłam przecenę 50%. i teraz gryzę paznokcie, bo to moje jedyne chustowe szaleństwo.
czemu ja tu wcześniej nie przyszłam? :( Ale tak mnie ta brown za serce chwyciła....

green_naranja
22-03-2011, 03:07
naprawde nie ma sensu panikowac na wyrost.
ja zamawialam bezposrednio cale tabuny chust i ZADNA, ale to zadna z babolami nawet nie byla, ze o wiekszych wadach nie wspomne. teraz tez do mnie Ocean i Natur jadą z przeceny;)

owszem, moze sie zdarzyc, ale bez przesady, zreszta nawet na stronie startowej Ellevil jest napisane, ze kazda chusta z wyrazna wada ulega wymianie.

MonikaK
22-03-2011, 08:41
Dzięki green ;) to się uspokoiłam i spokojnie czekam :) Niech ona już przyjdzieee.... :duh:

happymum
22-03-2011, 16:02
Monika K, zdaje sie ze ja wyjatkowego pecha mialam.

niemniej trzeba przyznac ze z ellevilla jak do tej pory zawsze mi odpowiadaja i teraz tez negocjujemy jak rozwiazac kwestie tej drugiej wadliwej chusty.

upierdliwa ta cala sytuacja jest ale od odpowiedzialnosci sie wymigac nie probuja, tyle dobrego.

na razie czekam na kolejna odpowiedz.

happymum
07-04-2011, 15:02
obiecalam dac Wam znac jak sie cala sprawa skonczy.

dla przypomnienia: zamowilam jade spring, przyszedl dziurawy, reklamowalam go, odeslalam im, przyslali nowego. tez byl dziurawy. znowu do nich napisalam, bojac sie ze nie przyjma drugiej reklamacji, ale przyjeli.

po powolnej wymianie maili stanelo na tym , ze z paru tam wzgledow wysla mi inny model i inny rozmiar (na co sie zgodzilam). oddali tez kase za wysylanie uszkodzonego towaru z powrotem.

dlugo to trwalo, strseujace bylo, ale koniec koncow firma honorowa.

dzisiaj przyszedl jade plum. ma kilka wystajacych nitek, kilka supelkow, ale nie przeszkadzaja mi. zadnych dziur, chusta sliczna, ladnie sie mieni.

tylko przetestowac nie moge, bo starszaczka juz odchustowana, a babel nadal w brzuchu :duh:

hehe ale co tam, sprawa rozwiazana pomyslnie, ufff.

dziekuje Wam bardzo za Wasze odpowiedzi, rady i pocieszanie.

bardzo dziekuje nemhain za wsparcie mailowe.