PDA

Zobacz pełną wersję : Co robię źle, że pieluchy przeciekają mi na plecach?



moli1978
02-02-2011, 16:42
Mam już dość przebierania. Czy ktoś tak miał, że mu pieluchy przeciekały górą na plecach? Za każdym razem wonderosy V2 i yettowa, a dzisiaj i nappime - dodam ze wszystkie minky. Inne mi nigdy tak nie ciekną.
Spać się dziecko boję położyć bo po max dwóch godzinach ma mokre całe plecy.
Córcia maleńka już nie jest, prawie 7 kg, no to chyba rozmiar one size powinien pasować?

pomóżcie, przecież to drogie pieluchy były.

ula1
02-02-2011, 16:44
no powinien... może głupie pytanie, ale czy ona czasami nie jest po prostu spocona...?

no chyba, że tak dużo sika... :D

klusiecka
02-02-2011, 18:23
spróbuj rozmiarowych, w wielo nie pielismy przecieków za to z pampersach tak- jak na moje chude dziecko zakładałam niby dobrą pieluchę, w rzeczywistości była za luźna, wtedy wszystkie kupy lądowały na plecach.

MonikaK
02-02-2011, 18:28
na plecach :omg:
A może faktycznie to spocone maleństwo?
A może jakaś fotka poglądowo?

ovejablanca
02-02-2011, 18:33
a może za luźno zapięta?
tak apropos, kiedyś teściowa zapięła kasi pieluchę tak, że trzymała się ona tylko dzięki rajstopom. jak je ściągnęłam - spadła ;-)

moli1978
02-02-2011, 22:00
Hm. Nie no na pewno nie spocona. Wygląda to tak: zazwyczaj układam ją na boku ale ona się po chwili przewraca na plecy, ale jednak na ten bok jest minimalnie przekręcona. I po jakims czasie ubranka całkiem mokre tu gdzie kończy się*pielucha u góry na plecach i rozlana to od środka pleców w tą stronę na który bok lekkie przechylenie było.
Ja już nie wiem, córcia z tych obfitszych raczej, zdecydowanie nie chuda, ma trzy miesiące i tydzień. Do środka wkładam już tak: dużą wkładkę z mikrofibry (taką*jak w większości pieluch) i na to wkładkę własnej roboty z bambusa - 4 wartswy, takie wkładki mam powszywane w aio własnej roboty i tam nie ma przecieków wogóle.
Nigdy kremów nie używałam, więc nic nie miało szans się zatłuścić, piorę w proszku Bio-D z dodatkiem proszku Nappy Fresh, prane już były ponad 10 razywięc i chłonność mają.

moli1978
02-02-2011, 22:02
A zapomniałam. Pieluchy mam jeszcze spięte napkami do najmniejszego rozmiaru. A zapinam chyba ciasno, na środkowe napy. Ciaśniej juz nie dam rady.
Czy to możliwe by trzymiesięczniak tyle sikał że w dwie godziny przesika wszystko aż wypłynie górą?

agni
02-02-2011, 22:16
może jak kładziesz spać to robi sobie na rozluźnienie taki potężny sik ;-D
z tego co pamiętam to ja rozpięłam najmniejszy rozmiar dość szybko - może faktycznie ta pieluszka leży za nisko i, obrazowo tłumacząc, między pośladkami małej wycieka - przetestuj zapięcie tak żeby było wyżej z tyłu i może włóż dwa wkłady normalne; albo tetrę zamiast? na pewno się problem rozwiąże :-)

ula1
02-02-2011, 22:24
może wkładka ci się przesuwa i na pupie zostaje sam PUL który łatwo przesikać...?

czarna_zaba
02-02-2011, 22:25
A zapomniałam. Pieluchy mam jeszcze spięte napkami do najmniejszego rozmiaru. A zapinam chyba ciasno, na środkowe napy. Ciaśniej juz nie dam rady.
Czy to możliwe by trzymiesięczniak tyle sikał że w dwie godziny przesika wszystko aż wypłynie górą?
Jeśli wkład w środku całkiem mokry to znaczy ze przesikuje, jeśli mokry częściowo, to przecieka górą

Tolusia30
02-02-2011, 22:27
a ja tak miałam i jak nawet jak ciasno spięłam to i tak wyciekało, ale robiło mi się tak tylko w handmejdach w innych nie. Też się stresowałam jak kładłam dziecko spać. Pytałam dziewczyn szyjących i wszyscy się dziwili... Jak wyjmowalam wkładkę to z przodu była sucha, a z tyłu mokra i mokre plecy. Pieluchy sprzedałam, kupiłam inne i mam spokój :)

lemniscus
02-02-2011, 22:29
moze za duzo wkladek i jak lezy to za nim zdazy sie wchlonac przelewa sie gora? bo nie ma zaglebienia gdzie siuski by spokojnie poczekaly az sie wchlona
nie wiem czy wiesz o co mi chodzi?
u nas sie tak zdazalo ale przy nogach jak majka lezala na boku

MonikaK
02-02-2011, 22:33
Moli ja bym na długości rozpięła- pieluszka wyżej będzie. A co do przesikiwania- może zawiązki zębów ? 2 godziny to jest realne żeby przesikać :)

moli1978
02-02-2011, 22:34
moze za duzo wkladek i jak lezy to za nim zdazy sie wchlonac przelewa sie gora? bo nie ma zaglebienia gdzie siuski by spokojnie poczekaly az sie wchlona


A o tym nie pomyślałam. Muszę jutro te zaszczane wkłądki wymacać porządnie gdzie mokre a gdzie suche. Bo już mi ręce opadają.
Kurcze to moje najdroższe pieluchy. Sama poszyłam sobie takie pokraki i tamte nie przeciekają. A tych się już boję do ręki wziąć...

moli1978
02-02-2011, 22:35
Moli ja bym na długości rozpięła- pieluszka wyżej będzie. A co do przesikiwania- może zawiązki zębów ? 2 godziny to jest realne żeby przesikać :)

Tak zrobię, jutro rozepnę.