PDA

Zobacz pełną wersję : BB-slen - tkana chusta firmy Babylonia



Jazzoo
21-12-2007, 08:41
Zapraszam do dyskusji/recenzji chust BB-slen. :D
Zalety, wady...
Jak sie w niej nosi, jak sie material uklada...
Jaka jest Twoja opinia?

http://www.stellaris.se/webshop/bilder/bb_slen/fruitcocktail.jpg

hanti
21-12-2007, 08:48
jak tylko dorwę Mikołaja to napiszę coś więcej oprócz tego że kolory ma cudne :lol: :lol: :lol:

Anna Nogajska
22-12-2007, 14:43
nosilam kilka razy w plecaczku i jestem zachwycona. chusta mieciutka, malutki wezel, nie trzeba dociagac. kolor po prostu boski- fruit coctail :lol:
wkrotce zdjecia :lol:

dioneja
23-12-2007, 00:12
jak tylko dorwę Mikołaja to napiszę coś więcej oprócz tego że kolory ma cudne :lol: :lol: :lol:
a co, podejrzewasz Mikołaja, że chustę BB w worku targa??? ;)

trzy_misie
23-12-2007, 02:25
jak tylko dorwę Mikołaja to napiszę coś więcej oprócz tego że kolory ma cudne :lol: :lol: :lol:
a co, podejrzewasz Mikołaja, że chustę BB w worku targa??? ;)

a moze prezenty w chuscie :)

hanti
23-12-2007, 11:55
jak tylko dorwę Mikołaja to napiszę coś więcej oprócz tego że kolory ma cudne :lol: :lol: :lol:
a co, podejrzewasz Mikołaja, że chustę BB w worku targa??? ;)

tyle z Was pozamawiało chusty że postanowiłam napaść na Mikołaja pierwsza i opustoszyć worek :lol:

Jasnie Pani :)
08-01-2008, 21:07
No to jak juz was Mikolaj poodwiedzal to napiszcie jakie wrazenia, zwlaszcza chodzi mi o noszenie duzego dziecia, bo sie na BB czaje :wink:

hanti
08-01-2008, 22:07
ja jestem zachwycona :) pierwsza cienka chusta, która nosi ciężkie dzieci :) to moja faworytka na lato :D Mota się z zaskakującą łatwością, świetnie się dociąga (jak większość cienkich chust), ale ja nosze bardzo długo i naprawdę nie mogę narzekać na jakikolwiek dyskomfort.

serafinka
08-01-2008, 23:21
ja też chcę sobie sprawić BB na lato...

hanti
08-01-2008, 23:58
ja ubolewam nad tym że babylonia nie ma średnich długości...

Vega
09-01-2008, 00:14
Hanti, jakie to średnie - 4,2 czy 3,7... bo tak się zastanawiam, czy nie dać krawcowej do pociachania kilku chust 5,6... bo też mi brakuje tych długości... z reszty uszyje plecaczki albo jakieś podaegi lub MT.

Tylko czy ludzie będą zainteresowani takimi przeciętymi chustami...?

mango977
18-01-2008, 12:48
Nie wiem czy powinnam się wypowiadać po kilkugodzinnym noszeniu, ale często właśnie pierwsze wrażenie decyduje o tym, czy zapałamy do czegoś wielkim uczuciem, czy wręcz przeciwnie. BB to moja pierwsza chusta i uważam, że jest rewelacyjna. Dość śliska, cienka, dobrze sie dociąga, mięciutka (nawet przed pierwszym praniem) i ma piękne kolory. Mam chory kręgosłup i bałam się jak zniesie noszenie w chuście, ale jestem bardzo mile zaskoczona, bo w ogóle nie odczuwam ciężaru mojego 5kg synka. Myślę, że na pierwszą nie mogłam wybrać lepiej. Teraz czekam na Lilibullka Simona, więc będę miała jakieś porównanie.

Jasnie Pani :)
18-01-2008, 17:07
Swietna! W niczym nie ustepuje paskowemu Didymosowi, a jest ciensza!!! Malenkie wezelki. Super sie nosi :wink:
http://quick.holdthatpic.com/images/183881.jpg (http://www.holdthatpic.com/)
Free image hosting by http://www.holdthatpic.com/

Araminta
18-01-2008, 20:44
Hanti, jakie to średnie - 4,2 czy 3,7... bo tak się zastanawiam, czy nie dać krawcowej do pociachania kilku chust 5,6... bo też mi brakuje tych długości... z reszty uszyje plecaczki albo jakieś podaegi lub MT.

Tylko czy ludzie będą zainteresowani takimi przeciętymi chustami...?

Ciekawy pomysł :) Ciekawe ile taka chusta 3,7 by kosztowała.

wrzesniowka_1
11-02-2008, 13:00
chusta REWELACJA:-)

Trochę bałam się tkanych chust (na początek miałam elastyczną) ale Babylonia okazała się byc super miłą, bezproblemową chustą. Dobrze się wiąże, dociąga + piękne kolory.

Jestem tak zadowolona, że nie czuję potrzeby rozglądania się za nastepną chustą... (nooo.. poza kółkową Maya Wrap - ale to już inna bajka:-).

lee_a
13-02-2008, 19:37
Rewelacja! Nie da sie porownac z Hoppem, ktorego juz mi wcale nie zal. BB slen to miłosc od pierwszego wejrzenia. Miękka, cienka i bajecznie kolorowa. I rewelacyjnie sie wiąże. Mam Fruit Coctail i już ją kocham ;) A Ania wpatruje się w kolorowe paski jak zaczarowana. Lato bedzie kolorowe ;)

Malutkie (ale naprawde malutkie, prawie niezauwazalne) dwa minusy - instrukcja po angielsku (mi akurat nie przeszkadza, ale komu innemu moze) i słabo oznaczony srodek chusty.

Hermia
28-02-2008, 19:15
co to znaczy słabo oznaczony środek? moge poprosić o fotki? ja mam ostatnio psychoze na oznaczane środki chust.

Jasnie Pani :)
28-02-2008, 19:17
Hermia prawdopodobnie chodzilo o to, ze srodek oznaczony jest malą meteczka :wink:

tulipowna
11-03-2008, 00:27
przy okazji progessteronu mam mozliwosc przetestowania babyloni green paprika. chusta dostaje w rankingu 5 :)
a to dlaczego:

- super kolor
- tkanina - miekka i cienka - tego sie z poczatku obawialam, ale...
- swietna nosnosc - nic nie czuc mojego 9kilowego bobasa po 2 godz. noszenia
- swietnie sie wiaze i dociaga
- szerokosc chusty nie jest odczuwalna w motaniu

ponizej fotka zaznaczonego srodka - bardzo ladne i dyskretne zaznaczenie imho (cos mi didek nie pasuje z tymi dwiema czarnymi metkami na srodku z lewej i prawej strony chusty)

http://fotoforum.gazeta.pl/photo/7/ea/sh/8qha/cOPP71xV8FnEw2pvYX.jpg
dlatego - niezdecydowanym zdecydowanie polecam!!!

tulipowna
11-03-2008, 00:30
a tak przy okazji zerknelam na wyniki ankiety i zastanawia mnie, ze osoby, ktore ocenily te chuste na 2 nie zamiescily swojej recenzji - przynajmniej ja nie widze takowych, a chetnie poczytalabym, co w babyloni bylo nie halo.

kajkasz1
11-03-2008, 00:38
Jako szczęśliwa posiadaczka papryczki dałam jej ocenę 5. Tylko nie wiem, jak uzasadnić, bo dziewczyny wszystko już napisały. Chusta jest lekka, miękka, przewiewna, ma cudowne kolory, a nośność przeszła moje oczekiwania. Nie przesłania mi radości noszenia właśnie ta metka, której nie lubię (ale ja mam alergię na sztywne metki, właśnie przymierzam się do wyprucia środków z Lany i tego buraczkowego cudeńka BBslenu - ja z każdego ciucha odcinam metki więc to zbączenie niejakie jest - nie lubię jak mnie\dzieci coś uwiera) oraz zbyt długa (hihi) długość. Ta chusta jest the best, zwłaszcza, że ... pst ... Vega wie co.

lee_a
11-03-2008, 14:58
dlatego - niezdecydowanym zdecydowanie polecam!!!

ja też! a ja w mojej Babylonii Fruit Coctail i kolczykach od tulipowny to wyglądam jak Fruitella dosłownie. A jeszcze Ania ma kapciuchy w koloowe paseczki z h&m... bosssko..

anifloda
11-03-2008, 15:42
Metka to kwestia gustu. Mnie wkurzało, że jest taka mała i tylko z jednej strony (też testowałam z okazji Progressteronu), ale ja doszywam sobie do chust wypukłe i dość duże oznaczenia środka z obu stron i po obu stronach, czyli razem 4. Lubię wiedzieć, gdzie jest środek, jak wiążę plecak.

Poza tym Babylonia piękna, choć rzeczywiście dla mnie za długa, no i ja po tym co czytałam, spodziewałam się, że będzie cieńsza.

tulipowna
11-03-2008, 16:41
dlatego - niezdecydowanym zdecydowanie polecam!!!

ja też! a ja w mojej Babylonii Fruit Coctail i kolczykach od tulipowny to wyglądam jak Fruitella dosłownie. A jeszcze Ania ma kapciuchy w koloowe paseczki z h&m... bosssko..

to ja porposze takie zdjecie!!! bardzo jestem ciekawa jak moje wyroby wygladaja na zywo :)

Eyja
15-03-2008, 00:06
dzisiaj odebrałam przesyłke z moją Passion Fruit :P oczywiście nie wytrzymałam i zamotałam się przed praniem. chusta CUDOWNA :lol: :lol: :lol: dużo cieńsza niz moje Leo, super sie wiąże, ładnie dociaga i malutki węzeł. i nie traci wcale na nośności :!:
i do tego duuuuużo ładniejsza niz na zdjęciu w sklepie. Vega koniecznie zrób galerie zachustowanych na stronie, bo w realu te chusty duzo piękniejsze są niż na tej dziwnej pani :roll:
acha, do zakupu natchnęło mnie zdjęcie z progressteronu, gdzie "czekoladka" wisi na wieszaku za Mart i widać jej wszystkie piekne odcienie :P

lee_a
17-03-2008, 22:58
dlatego - niezdecydowanym zdecydowanie polecam!!!

ja też! a ja w mojej Babylonii Fruit Coctail i kolczykach od tulipowny to wyglądam jak Fruitella dosłownie. A jeszcze Ania ma kapciuchy w koloowe paseczki z h&m... bosssko..

to ja porposze takie zdjecie!!! bardzo jestem ciekawa jak moje wyroby wygladaja na zywo :)

mówisz i masz
http://images32.fotosik.pl/182/c8ef0f394e0928c4.jpg (http://www.fotosik.pl)

http://images26.fotosik.pl/178/2c1768613e5b2763.jpg (http://www.fotosik.pl)

suuuper te kolczyki, dzięki ;) najgorsze, że Anuli też się podobają i bardzo chce się nimi pobawić jak siedzi w chuście... a to już się robi niebezpieczne. Masz jakies zabawki dla dzieci z klipsem w tym guście? ;) hehe. Może nowy profil działalności?

trzy_misie
18-03-2008, 11:06
przy okazji progessteronu mam mozliwosc przetestowania babyloni green paprika. chusta dostaje w rankingu 5 :)
a to dlaczego:

- super kolor
- tkanina - miekka i cienka - tego sie z poczatku obawialam, ale...
- swietna nosnosc - nic nie czuc mojego 9kilowego bobasa po 2 godz. noszenia
- swietnie sie wiaze i dociaga
- szerokosc chusty nie jest odczuwalna w motaniu

ponizej fotka zaznaczonego srodka - bardzo ladne i dyskretne zaznaczenie imho (cos mi didek nie pasuje z tymi dwiema czarnymi metkami na srodku z lewej i prawej strony chusty)

http://fotoforum.gazeta.pl/photo/7/ea/sh/8qha/cOPP71xV8FnEw2pvYX.jpg
dlatego - niezdecydowanym zdecydowanie polecam!!!

im dluzej na nią patrzę, tym bardziej ją chcę bubuuu...
niech no ja tylko do pracy wroce!

pinaska
22-03-2008, 21:38
To teraz ja i moja świeżynka - Papryczka :).

Przede wszystkim wielkie dzięki Vega za pomoc. Zakup trochę "na wariata", a chusta przyjechała do mnie do domu przycięta u krawcowej na długość 4,6. Nie do rozróżnienia, która krawędź jest niefabryczna :).
Końce są ścięte pod mniejszym kątem niż w moim Hoppku, w związku z czym długość 4,6 obu chust ma się nijak do siebie, bo w BB żadne ogonki mi nie zostają.
Jak wczoraj zamotałam, jeszcze przed praniem, zaczarowała mnie totalnie. Panama to przy niej gruby koc, choć i tak mój Hopp do cieńszych raczej należał. Nawet mąż, laik przecież :D, stwierdził : "no, różni się i lekka jest :)". Jest tak cienka, że światło przez nią prześwituje


Zastanawia mnie jedna rzecz: zauważyłam, że w niektórych miejscach jakby niedokładnie jest tkana. To prawie minimalne "rozrzedzenia" tkaniny (nie wiem, czy rozumiecie, o co mi chodzi). Nie wpływa to na komfort noszenia i po zamotaniu niewidoczne. Mnie się rzuciło na oczy podczas prasowania. Ciekawe, czy to tylko mój egzemplarz...

O innych zaletach to już dziewczyny napisały.

Daję piątkę, choć dałabym szóstkę, gdyby można było :D

poniżej Krzyś w Papryczce pierwszy raz
http://fotoforum.gazeta.pl/photo/1/ri/fd/mm2p/MMNbh24wSvdYalbzCB.jpg

i jeszcze porównanie kolorów z Panamą, która już pofrunęła do nowego domu :)
http://fotoforum.gazeta.pl/photo/1/ri/fd/mm2p/W8VKwvCf2vzSyogWyA.jpg

lee_a
23-03-2008, 15:44
Zastanawia mnie jedna rzecz: zauważyłam, że w niektórych miejscach jakby niedokładnie jest tkana. To prawie minimalne "rozrzedzenia" tkaniny (nie wiem, czy rozumiecie, o co mi chodzi). Nie wpływa to na komfort noszenia i po zamotaniu niewidoczne. Mnie się rzuciło na oczy podczas prasowania. Ciekawe, czy to tylko mój egzemplarz...



Hmmm... ja też to zauważyłam, wczoraj mi się rzuciło w oczy, jak zaczęłam sie bliżej przyglądać tkaninie. Ciekawe czym jest spowodowane.
A co do długości - ja w ogole nie czuję róznicy między 4,6 metrowym Hoppem a 4,9 metrową Babylonią. Śliczne ogonki zostają, no może ciut za długie przy wiązaniu plecaczka, ale do tego celu i tak kupię jakąś krótszą chustę.

mama_jana
31-03-2008, 09:28
Jestem przed zakupem pierwszej chusty dla mojego 7 miesięcznego synka. Dzieki Waszym opiniom zainteresowałam sie babylonią- ma super kolory. Jednak mam niecałe 1,6m wzrostu, ciuchy w rozm. 36 i zastanawiam sie czy chusta babylonia nie będzie za długa? Polecono mi chusty w rozmiarze 4,2- ale babylonia nie ma takowej. Czy któras z Was ma podobny wzrost, czy 4,90 to nie za dużo?

I jeszcze pytanie o krawędzie- różnią sie na tyle że osoba z zerowym doświadczeniem sobie poradzi?

guldynka
04-04-2008, 09:44
Papryczka to jedna z moich trzech chust (didek żakard, didek indo, bb)- ale chyba najlepiej mi się w niej nosi. Bardzo łatwo się dociąga, mały węzeł, nie ma potrzeby dociągania na spacerze (7kg), śliczny kolorek.

Najczęściej noszę w kieszonce (164,36 rozmiar ubrań) i 4,90 jest idealna. Wisi mi piękny ogon (mniej więcej do kolan:)), którym mogę się chwalić. A do plecaczków kupię sobie krótszą BB.

mama40_2007
10-04-2008, 15:35
To moja jedyna chusta ŚLICZNA< SŁODKA< Babylonia Lychee, miałam przez jakiś czas dwie samoróbki i oczywiście tu nie ma porównania... zresztą może nie powinnam porównywać czy oceniać przy zerowym doświadczeniu, noszę około 9,5 kg dziecię, z różnym skutkiem- raz mi sie zawiąże lepiej raz gorzej, mam jedynie wrażenie jakby była ciut za szeroka, jakoś dużo tego materiału do rozciągnięcia pod pupą dzidzi i na moich ramionach też niemało, faktycznie jest szersza od hoppa, mierzyłam. Zostają nam spore ogony (4,9) ale mi to nie przeszkadza. A tak poza tym to też zauważyłam przy prasowaniu gdzieniegdzie jakieś jakby niedoróbki tkackie...
Vega- sorry, że dopiero teraz komentarz, ale w końcu musiałyśmy się trochę ponosić żeby móc coś powiedzieć (chustę mamy od lutego)... i przy okazji baaardzo fajną kurtkę, która ma w sobie tyle możliwości!!!!!!!!! :D :P

nudka
15-04-2008, 21:20
Testujemy właśnie paprike i jest cudna - taka wiosenna. Dla mnie ona jest "chłodna" i jest to zaleta (takie dziwne odczucie). Jest lekka i cienka. A węzeł - super malutki.

kropka
20-04-2008, 14:56
Hej

Czy właścicielka BB Lychee może wkleić jakieś zdjęcie? Ma cudowne kolory, ale chciałabym jeszcze zobaczyć dodatkowe zdjęcia.
Dzięki :)

jujama
20-04-2008, 19:44
Ja na razie poćwiczyłam motanie BB Papriki na miśku Julka a wkrótce... Nie mogę się już doczekać.

tulipowna
20-04-2008, 20:02
lee_a!!! dopiero zobaczylam twoje zdjecia - rzeczywiscie smakowicie wygladacie - jak cukiereczki :D bardzo sie ciesze, ze kolczyki tak podpasowaly :D

mama40_2007
21-04-2008, 12:42
Hej

Czy właścicielka BB Lychee może wkleić jakieś zdjęcie? Ma cudowne kolory, ale chciałabym jeszcze zobaczyć dodatkowe zdjęcia.
Dzięki :)postaram sie zmobilizować młodzież bo ja nie umiem :oops:

lesje
21-04-2008, 14:34
Jestem bardzo szczęśliwą posiadaczką Fruit Cocktaila i świetnie się w niej nosi. Bardzo łatwo się dociąga, mały węzeł, kolor to naprawdę jedna z wielu jej zalet :wink:. Kolor może niezbyt pasujący dla chłopczyka ale ... chusta musi też pasować do Mamy no nie? :lol:
Aha, polecam na ciepłe dni bo jest cieniutka.

agnieszkaa16
21-04-2008, 20:51
Chusta jest świetna, cieńutka, baaardzo miękka, super sie wiąże rewelacyinie dociąga. węzeł malutki zgrabny. Dla mnie rewelacja. Mam porównanie z hoppem, w kótrym przy BB slen nosiło się o strasznie źle... teraz to sama przyjemność.

mama40_2007
21-04-2008, 23:47
http://images31.fotosik.pl/159/36e4c703c2616a0c.jpg (http://www.fotosik.pl)

mama40_2007
21-04-2008, 23:50
O proszę bardzo, udało się.... ale nie wiem jakim cudem :rolleye:
To nasza LYCHEE

trzy_misie
27-04-2008, 11:52
Mam juz, mam! :lol:

Pierwszy wypad zaliczony, padło na zakupy w WolaParku w kieszonce :) Pierwsze wrazenia bardzo pozytywne, choc wydaje mi sie ze moglam lepiej dociagnac krawedzie, ale to moja wina a nie chusty. Nastepnym razem się poprawię. Pozniej jeszcze przetestowalam szybkie 2x wnosząc w nim syna po schodach. Super!!
Kolory przecudowne, takie wiosenne. Sam material cieniutki i mięciutki i chłodny w dotyku, węzeł malutki. Stawiam 5!!

Ps. Moj maz Bartek powiedzal, ze mam mu obiecac ze to moja ostatnia chusta :(. Jak mu wytłumaczyc po ludzku, ze 5 chust to nie tak duzo??
(ale zawsze jeszcze zostaly do kupowania MT i inne ergo he he... przecie to nie chusty :twisted: :twisted: )

A to paprykowi i zmęczeni zakupami my :) :

http://images29.fotosik.pl/202/e9e0d133ac8c8fbbmed.jpg

polah
28-04-2008, 17:10
trzy_misie ale ładnie Wam w papryczce! Bardzo mi się podoba! Kurcze, że mi w zielonym zupełnie nie do twarzy...
ale ja nie o tym chciałam
Dziś na spacerku dzięki uprzejmości chustomamy (Tolala, dzięki!) zamotałam się w Babylonię coctail fruit (chyba ten kolor). Nosiłam około godziny, więc nie będę oceny wystawiać, ale jestem pod wielkim wrażeniem! Chusta cieniutka, ale przyjemnie miękka, przy niej mój leo jest taki...szmatowaty. Mam takie wrażenie, że jest bardziej śliska od leo, węzełek mały. Łatwo się dociąga, bardzo wygodnie nosiło mi się 7,5 kg mojego synka :) Mały nie osiadł choć może po prostu dobrze zawiązałam...Musiałabym ponosić dłużej, ale jak na pierwszy raz, to wrażenie baaaardzo pozytywne!

lee_a
28-04-2008, 18:36
Mam juz, mam! :lol:


A to paprykowi i zmęczeni zakupami my :) :

trzy_misie
29-04-2008, 07:05
dzieki polah i lee :)

leea, ja jak zobaczylam kolory tez nie moglam o niej zapomniec, szczegolnie dlatego ze my w trojke mamy zielone oczy :)
dzieki za namowienie na babylonie :)

29-04-2008, 14:49
(...)

green
08-05-2008, 09:47
nie jestem moze oryginalna - CUDOOOOOOO! Doceniam ją tym bardziej ze od ponad 6 miesięcy męczyłam się z grubym hoppem, którego ogony zwisały mi aż do pół łydki. Papryką zawracałam głowę Vedze i męczyłam ją swoim niezdecydowaniem za co przepraszam :)

Poza pięknym kolorem atutem tej chusty jest jej lekkość i łatwość w "obsłudze". Jak tylko ją dorwałam zamotałam Ignasia na szybko (i trochę słabo naciągnęłam pod kolankami) ale był zadowolony. Ja z wrażenia w nocy spać nie mogłam. Jest tak zwiewna, że czuję jakby to była moja skóra.
Żałuję że tak długo zwlekałam z zakupem.
Jeszcze raz dziękuję Kasiu!

10-05-2008, 17:32
a ja się zastanawiam, jak ogony wiązać: z przodu czy z tyłu? moja papryka ma 4.9 m. i tak się składa, że z tyłu mi wiszą za długie, a z przodu jakieś kikutki się motają :-) poza tym zdania nie zmieniam. świetna chusta.

green
12-05-2008, 21:41
ja z ogonami nie mam problemu, sa w sam raz - chusta zostala skrocona do 4,4m :)

12-05-2008, 23:30
ucięłaś?
heh.
mnie trochę szkoda.

green
15-05-2008, 11:05
krawcowa Vegi to zrobila za mnie :D

fishmax
24-05-2008, 22:10
dla mnie chusta fantastyczna. przepiękna, mieciutka, super się nosi, nic nie osiada. no boska normalnie! na 5+

Mag
11-06-2008, 18:58
na świeżo-cieniutka,przewiewna, a w takie przedburzowe duchoty pot się z wszystkich leje, miękka i.... mam z niej chusto-mei taja :D :D :D
no i w konsekwencji po połączeniu najlepszych cech papryczki i mei taja daję 5+

sulianna
21-06-2008, 21:49
Mam papryczkę - mięciutka, milutka - dobrze się dociąga. Kolorki śliczne - po prostu chusta idealna.

malgosiak
23-06-2008, 19:57
dolączam do ochów i achów na temat papryczki - przesiadlysmy sie do niej z nati i nie ma porownania!!!
babylonie sama sie nosi, wiele wybacza, po prostu leciutka i latwiutka.
nic nie osiada, nic nie trzeba poprawiac, plecy nie bolą. polecam.

chuscioszek (http://fotoforum.gazeta.pl/3,0,1270395,2,1.html) wyglada na zadowolonego

rebelka
26-06-2008, 22:49
Zdecydowanie 5 :) Mój owocowy koktajl ma przepiękne kolory, jest mięciutki i cienki. Bardzo łatwo się dociąga, doskonale otula maluszka i nawet po 3godzinnym spacerze nic mi nie osiadło. Super!

agatkie
28-06-2008, 09:23
A czy Passion Fruit jest tylko i wyłącznie w długości 5,2?

lee_a
28-06-2008, 10:30
A czy Passion Fruit jest tylko i wyłącznie w długości 5,2?

Wszystkie Babylonie to długości 4,9 albo 5,6m.

agatkie
28-06-2008, 11:22
Dzięki...
Bo zachorowałam na BB...

anette27
10-07-2008, 10:51
kupiłam po lekturze teejże ankiety :D
wczoraj dotarła do mnie boska fruit coctail :high: i coż chyba nic nowego nie wniosę pisząc,że jest poprostu cudna :wink: mięciutka,łatwo się wiąże,super dociąga,zastanawiałam się czy nie bedzie za cienka jak na mojego 8kg dziecia,ale nie :nono: po 2 godz. noszenia nic nie czułam,nie musiałam poprawiać wiązania,jak dla mnie rewelacja,a i kolor mega fantastyczny :wink: i tak oto zaczęłam zdradzać swoją wierną przyjaciółkę Nati :wink:

agnieszkaa16
10-07-2008, 14:50
Aneta fajnie że BB ci spasowała,a ż mi się żal zrobiła że ja sprzedałam jak czytałam Twojego posta.... ech muszę coś nowego upolować, bo żal d... ściska:))

polah
11-07-2008, 16:27
a ja mam pytanie do dziewczyn (Vega, to przede wszystkim do Ciebie :) , które miały możliwość porównania różnych kolorów BB - czy chusty różnią się grubością między sobą? Ostatnio przeczytałam gdzieś wypowiedź, że lychee jest najcieńsza. To jak to z nimi jest?

kobra
01-09-2008, 19:15
moja ocena dla BB to 5+ :D Od paru dni nosze w pozyczonej papryczce i jestem zachwycona latwoscia z jaka wiaze sie w niej plecaczki, nareszcie skonczyly sie moje problemy z dociaganiem. Wyglada na to,ze musze jakas BB na wlasnosc upolowac i powiekszyc moj skromny stosik :)

Vega
01-09-2008, 22:31
a ja mam pytanie do dziewczyn (Vega, to przede wszystkim do Ciebie :) , które miały możliwość porównania różnych kolorów BB - czy chusty różnią się grubością między sobą? Ostatnio przeczytałam gdzieś wypowiedź, że lychee jest najcieńsza. To jak to z nimi jest?

Dementuję pogłoski jakoby kolory chust różniły się grubością :) Wszystkie są identyczne. Tylko z reguły ciemne kolory wydają się grubsze - a lychee jako najjaśniejszy wydaje się najcieńszy - nic z tego - są takie same :)

visenna2
02-09-2008, 16:37
Wreszcie się zebrałam żeby wystawić recenzję mojej Papryce :)
Cóż mam rzec - CUDO. Jest szeroka, łatwo się w niej plecakuje. Ciężkie dziecko nosi bajecznie, dla mnie porównywalnie ze starszą (grubszą) Nati (do tej pory Nati w moim osobistym rankingu nie miała konkurencji :D).
W dotyku jest jakby śliska, jak ją wyjęłam z pudełka to nie mogłam się oderwać, bo wolę gładkie chusty od flanelowo-mechatych :)
Nie wrzyna się, nie luzuje, wiazanie sie nie rozłazi.
Mam 5,6m więc po zawiązaniu zostają mi zamaszyste ogony, bardzo mi się to podoba.
IMO - chusta na piątkę. Zastrzeżeń póki co - brak:)
Juz ostrzę sobie zęby na kolejną Babylonię :D

Nata
03-09-2008, 15:57
I ja też pożądam :twisted:
Mam już kółkową Strawberry.
Marzy mi sie Pink Pepper(nie wiem,czy dobrze zapamiętałam nazwę) z nowej kolekcji.

Vega, a czy macałaś już te nowe?Czy materiał sie rózni,czy taki sam????

YPSI
01-10-2008, 14:05
Niestety ja chyba będę w zdecydowanej mniejszości nie-zwolenniczek BB :( A wielka to szkoda, bo kolory i rozmiar są fajowe ale za Chiny nie mogę się polubić z moją nową BB Turkish Delight. Kupiłam ja od joawoj z myślą o tym, że będzie nam się dobrze nosiło a tu klapa :? Totalnie nie mogę się z tą chustą dogadać. Nie mogę dociągnąć, dzieć mi osida, duży węzeł mi wychodzi, materiał się wpija. Nie jestem przeciez amatorką chuścianą wiec to chyba nie mój problem tylko chusty. Moze to jakiś kiepski egzemplarz albo poprostu chusta nie dla mnie :dunno:
Zdjęcia zrobiłam na pamiątke ślicznego koloru ale ja już nie chcę BB. Idę szukać czegoś nowego tylko czego ... :hmm:


EDIT
Mam teraz (08.2009) Babylonię BB Fruit Coctail i ona jest zupełnie inna niż wcześniej posiadana BB Turkish. Zdaje się, ze paski mają jakiś inny splot albo coś bo ta chusta świetnie się mota,ładnie wiąże się plecak prosty i z krzyżem, nie osiada mi dziecko, chusta nie wpija się w ramiona. Jest miękka choć ciężka i nieco spora jak się ją złoży. Kolory oczywiście śliczne :)

kappala
01-10-2008, 15:19
a ja mam BB Fruit Passion i po prostu mnie urzekła. Jest cieńsza niż Leo i Indio, więc mniemam że będzie się też dobrze nosić latem. Trzeba ją dobrze podociągać, ponieważ może dlatego że jest cienka, łatwiej o luzy, ale po dociągnięciu po prostu bajka. Noszę mojego ośmiokilogramowego brzdąca i nic mi się nie wrzyna, dziecko nie osiada i plecy nie bolą :)
A kolor jest przepiękny :love: :rolleye: Nie wiem jak reszta kolorów, ale FP jest dużo piękniejszy niż reklamowany przez panią na stronie. Powinni porobic jakieś nowe zdjęcia, gdzie kolor by dobrze widać, gdyż, wg mnie, zdjęcia są mało zachęcające :roll: 8))

anesha
01-12-2008, 23:30
Mam Babylonię Green Paprica od 3 miesięcy. Bardzo dobrze mi sie nosi, super dociąga.
Wg mnie jest troszkę grubsza od nowych Nati, ale dla mnie w sam raz.
Jedyny minus to długość(mały bo można uciąć :lol: ), mam 1,70m wzrostu i ogony do kostek jak się zamotam w 2x.
No i kocham te kolory... :love:

iffi
05-12-2008, 02:03
Uwielbiam moją papryczkę :love:
Jest super mięciutka, przyjemna w dotyku i w noszeniu, jak dobrze ją dociągnę, to nic nie trzeba poprawiać na spacerkach, cud miód malina ;)
Miałam też okazję ponosić chwilkę w passion fruit rebelki i baaaaaaaaaaaardzo mi się podobały te cudne, żywe kolory!
BB rulez!!! :thumbs up:

mimka
02-03-2009, 22:47
podpisuję się pod zwolenniczkami BB-slen! mam papayę (i kolorystycznie mi bardzo odpowiada :wink: ), cienka, przyjemna, nie wrzyna się, dobrze dociągnięta nie luzuje się. Ogony są, ale jakoś mnie to nie przeszkadza.
Zadowolona jestem z wyboru :)

Agakakaka
08-03-2009, 11:04
Ja mam turkish delight. Miałam chrapkę na paprykę, ale przy szlachetnym turkishu wydała mi się zgrzebna ;)
To zadziwiająca chusta, bo cieniusieńka, ale niezwykle nośna. Nosiłam ją w tym samym czasie co w indio i zdecydowanie wygrała z indio. Jest cienka, więc wydaje się nie można jej zamotać na szybko jak indio, które nigdy się nie wrzyna. A jednak, ta chusta wybacza nawet niedbałe motanie, czego mi już vatanai nie wybaczała. Jest absulutnie cudowną chustą. Nosiłam w niej blisko 12kg (ponad dwuletnia Basia) bez żadnego dyskomfortu.

lori
12-03-2009, 12:10
jak ja mogłam tak późno tu trafić???
tak więc mam od urodzenia F zieloną papryczkę. szybko zmiękła, kolory obłędne(dla lubiących zielenie), nosi bardzo dobrze, super się dociąga.
jedyny maciupeńki minusik to jest cięższa niż np Stoczki czy pawie
ale daje 5 :wink:

milorzab
13-03-2009, 11:37
Czy babylonie się mechacą? Ja mam ostatnio świra na tym punkcie. Proszę o opinie.

pieczareczka
13-03-2009, 16:03
owszem mechaca; kupilam wlasnie passion fruit i jest zmechacona;miejscami sa to kuleczki (na brzegach) ale przewaznie taki wystajacy dlugi wlosek; chusta jest mieciutka i niesamowicie mila w dotyku; mysle ze ten mily wlosek wlosek chcial nie chcial mechacic sie chyba musi z czasem; mnie to nie przeszkadza chociaz nie wiem jak wyglada taka chusta po ladnych kilku latach; w kazdym razie moje 10 kg szczescia nosi idealnie a kolory ma przepiekne; akurat z tego wyboru jestem zadowolona; porownalam z Lisa didka ktora przy babylonii jest hm jak cienkie plotno przy miekkim sweterku ale zmechacen za to nie ma ani odrobine
nie wiem czy babylonie w innych kolorach sa takie same

lori
13-03-2009, 16:06
ja ma papryczkę - dość mocno eksploatuję ją od grudnia, prana 3 razy, zmechaceń nie ma żadnych :mrgreen:

Eyja
13-03-2009, 16:08
miałam passion friut. zaczęła sie mechacic, niestety.

13-03-2009, 16:39
miałam passion friut. zaczęła sie mechacic, niestety.
moja PF juz po pierwszym praniu skosmaciła się okropnie :evil:
a szkoda, bo to jedna z piękniejszych chust.

Nata
13-03-2009, 16:44
MIałam strawberry stripes.Zmechaciła sie po kilku miesiacach. Mam papryczke kólkowa od 2 lat-jak nowka!!!!Podobno strawbery,pasion friut i chyba ta niebieska sie mechaca bardzo. Reszta git.

rebelka
13-03-2009, 21:47
Mój fruit coctail kupiłam już używany, ja nosiłam w nim bardzo dużo i zmechaceń nie ma żadnych.

23-04-2009, 14:01
Mój fruit coctail kupiłam już używany, ja nosiłam w nim bardzo dużo i zmechaceń nie ma żadnych.
bo to pasiaczek.
a pasiaczki są super.

23-04-2009, 14:01
Mój fruit coctail kupiłam już używany, ja nosiłam w nim bardzo dużo i zmechaceń nie ma żadnych.
bo to pasiaczek.
a pasiaczki są super.

Agakakaka
14-05-2009, 20:46
Moja turkish delight nie mechaci się wcale.

madziuchna23
27-05-2009, 10:29
Chciałam dopisać się do wszystkich ochów i achów :D
mam BB Lychee i jestem w niej zakochana, nic to, że noszę w niej chłopaka :)
Teraz zastanawiam się nad dokupieniem kółkowej w bardziej "męskich" kolorkach )

garlicgirl
27-05-2009, 10:34
Chciałam dopisać się do wszystkich ochów i achów :D
mam BB Lychee i jestem w niej zakochana, nic to, że noszę w niej chłopaka :)
Teraz zastanawiam się nad dokupieniem kółkowej w bardziej "męskich" kolorkach )
ja tez mam Lychee (a do tego kółkową Papryczkę) :mrgreen:
jest świetna. większych różnic w stosunku do innych chust, które miałam nie zauwazyłam ale to chyba ja taka jestem, że mi ze wszystkim dobrze ;)
z pewnością jest jedną z cieńszych chust jakie miałam, idealna na lato: i struktura i grubość i kolor :)

edit.
po dłuższym noszeniu musze troche doprecyzować, że jest nieszczególna dla ciężarków. przy 11 kg córce w kieszonce osiadała dość mocno :( nie dało się dłużej nosić i sprzedałam.
ale jest fajnie śliska, i pomimo, że gęsto tkana to jest naprawdę cienka, taka aż chłodna w dotyku! z pewnością idealna na lato!

w ankiecie zaznaczę 4 (choć zastanawiałam się nawet nad 3 za nośność) ale to dlatego, że można ją traktowac jako chustę "sezonową" i tym zdecydowanie nadrabia ;) no i wybór kolorystyczny jest rewelacyjny.

madziuchna23
28-05-2009, 13:02
To masz dokładnie taki zestaw jaki ja bym chciała mieć :)
a lychee jest przepiękna

madziuchna23
15-06-2009, 20:12
wczoraj wrzuciłam na próbę na plecy moja 5 letnią córę, waży 21 kilo i co? BB ja utrzymała bez problemu, a ja prawie w ogóle nie czułam ciężaru, nie mam porownania z innymi chustami ale moja miłość do BB kwitnie

magi104
22-06-2009, 17:28
http://images31.fotosik.pl/159/36e4c703c2616a0c.jpg (http://www.fotosik.pl)


Jak miło widzieć kogoś z szeregu HD teachers w chuście :hello:
Znaczy, nie tylko ja wsiąkłam :lol::lol:

Hainaut
28-06-2009, 15:36
Nie macie pojecia jak ciesze sie, ze znalazlam ten watek. Przyznam, ze nie wiedzialam, ze jest tyyyyle roznych i rozniastych chust i jak maz stwierdzil, ze zamawiamy chuste i kazal mi wybrac kolor, to nawet nie sadzilam, ze powinnam jakos sprawdzic czy to aby dobry model.
Poki co jestesmy posiadaczami BB slen (granatowa, 4,90 m) i ciesze sie widzac tutaj takie pozytywne recenzje.

Ja dopisze swoje wrazenia, jak tylko mala pojawi sie na swiecie i bede ja w stanie (tzn. moje umiejetnosci na to pozwola, bo poki co to na razie tylko mnie przeraza to platanie) w taka chuste wsadzic.

JustNik
29-06-2009, 22:31
mam BB kolkowa PAPAYA - wielki sentyment bo to byla 1sza chusta
i wiazana LYCHEE - choć różowa to Pan Mąż sobie zakupil, żeby mu do koszul i garniturow pasowala.. (wiem smiesznego mam meza) ale ja i corka go uwielbiamy

i te BB chusty UWIELBIAM

1. miekkie
2. swietne kolory
3. nie trzeba prasowac po praniu

Liv
02-07-2009, 22:45
noszę w blue curacao - kolor, grubość idealne na lato, poza tym tkanina jest lekko śliska, jakby chłodna w dotyku. wspaniale nosi (z tym, że moja młoda waży dopiero 7 i pół kilo), pięknie się dociąga, układa i wiąże w zgrabny węzeł. generalnie piątka z plusem :applause:.

magi104
04-07-2009, 12:37
noszę w blue curacao - kolor, grubość idealne na lato, poza tym tkanina jest lekko śliska, jakby chłodna w dotyku. wspaniale nosi (z tym, że moja młoda waży dopiero 7 i pół kilo), pięknie się dociąga, układa i wiąże w zgrabny węzeł. generalnie piątka z plusem :applause:.

Toczka w toczkę to co ja chciałam napisać, tyle, że mam zielona papryczkę :ninja:.
Jeden mały minusik przy porównaniu z Natką, którą miałam wcześniej (i którą tez bardzo sobie chwaliłam) - nieoznaczone brzegi i słabo zaznaczony środek...:ninja::ninja::ninja:

b.szczelna
19-07-2009, 18:03
ja mam 2 babylonie lychee tkaną i taką samą kółkową, Moja Mała na widok szmaty się cieszy;)nosi mi się w obu super, materiał przyjemny, nie do zdarcia;))sprawdza się jako kocyk, przekąska hyhy, to ja zakochana nie oddam;)

Tau777
14-08-2009, 18:11
Dzisiaj przyleciala do mnie papryczka. Na pierwszy rzut oka, zdecydowanie grubsza/sztywniejsza od koiry, no i gdzie sa te pieknie sciete ogony jak u vatka?:cryy:
Ale za to kolory miodzio! :love:
Piekna jest!
O noszeniu nic jeszcze nie powiem, bo poki co zaliczylismy tylko jedno wiazanie.
http://img27.imageshack.us/img27/6457/ssa57043.jpg

skybear
01-11-2009, 14:41
piękne eibe poleciało do pięknej lemonki,a ja w zamian fundnelam sobie babylonie passion fruit:mrgreen:.
jestem zachwycona jej gładkością i miękkością,miła to odmiana po wielomiesiecznym uzywaniu miesistego indio. podoba mi sie stonowana kolorystyka,ale to juz sprawa gustu.
no i nadspodziewanie dobra nosnosc.
moim zdaniem o wiele lepsza niz pasiaki didka.
wezel wydaje mi sie dosc spory,ale to szczegół.
ogólnie chusta na piątkę:thumbs up:

figa84
03-12-2009, 18:37
Dziewczyny czy może określić bardziej miękkość tej chusty? Kupiłam na straganie mało używaną (wg. byłej właścicielki jeszcze nie złamana) i zastanawiam się czy i ile ona jeszcze zmięknie. Porównanie mam tylko z bawełnianą grecją Nati, ale ta była od wyjęcia z pudełka mięciutka. Czy ta Babylonia ma choć troche szans stać sie tak miękka?

neverendingstory
02-03-2010, 20:51
mój mąż jest zadowolonym posiadaczem BB passion fruit, a ja dzisiaj sobie pożyczyłam na godzinny spacer i wreszcie mogę coś napisać o tej chuście. Pierwsze wrażenia z macania super - chusta cieniusieńka, bardzo miła w dotyku, kolorystycznie przepiękna. Pierwsze motania "na chwilę" to był plecak i kieszonka. Bardzo fajnie się dociągało, szczególnie kieszonkę. Dziś próbowałam 2X i było ciut gorzej, po maksymalnym dociągnięciu, zawiązaniu węzła i "wpadnięciu" pupki powychodziły mi jeszcze spore luzy, które musiałam dociągnąć. Nie wiem dlaczego ubzdurałam sobie, że nie będzie dobrze nosić przez dłuższy czas (pewnie ze względu na cienkość), byłam pewna, że dzieć mi opadnie, a chusta zacznie się wrzynać w ramiona. Jakież było moje zaskoczenie, kiedy nic takiego nie miało miejsca:) chusta nosi bardzo przyzwoicie, w trakcie spaceru mała nie opadła a mnie się nic nie wrzynało, ani nie czułam za bardzo ciężaru. Jeden malutki minusik to taka "szmatławość" chusty - kupiłam używaną i jest ciut zmechacona. Ale to samo miałam z amazonią natki - chyba po prostu po intensywnym używaniu materiał się mechaci:/ szkoda, ale to naprawdę mały minus, zresztą meszek jest mniej widoczny po praniu i wyprasowaniu chusty:) oceniłam oczywiście na 5

i nadal papryczka jest moim niespełnionym marzeniem.....

jjuussttyynnaa
02-03-2010, 21:12
ja nie wiem czy ze mna jest cos nie tak ale dla mnie babylonia jest naprawde baaardzo gruba.
Mam fruit coctail , kolorki sa piekne moja mala na ich widok od razu sie śmieje:-)
Ale nie umiem sie z nia dogadac dam 4

ulijanka1977
05-03-2010, 18:33
A ja dam 5...za wszystko...wiem,wiem..malo to precyzyjne ale wiekszosc juz zostalo powiedziane... ;)

ania mania
07-05-2010, 19:41
Dzisiaj przyleciala do mnie papryczka. Na pierwszy rzut oka, zdecydowanie grubsza/sztywniejsza od koiry, no i gdzie sa te pieknie sciete ogony jak u vatka?:cryy:
Ale za to kolory miodzio! :love:
Piekna jest!
O noszeniu nic jeszcze nie powiem, bo poki co zaliczylismy tylko jedno wiazanie.
http://img27.imageshack.us/img27/6457/ssa57043.jpg

Piękne zdjęcie. Nie mogę się napatrzeć :)

maryjey
14-07-2010, 23:38
Fruit Coctail to moja pierwsza chusta. Na początku zupełnie się nie polubiłyśmy. Wydawała mi się za ciężka, za szeroka, za sztywna. Gubiłam się w "hektarach" materiału. Doceniłam ją dopiero po złamaniu (pranie i noszenie) i przy większym dziecku. Okazuje się, że jest całkiem miękka, trochę śliska, cienka i przewiewna ale nosi super. Wiele wybacza przy motaniu, dość łatwo ją dociągnąć. Jedyne co mi przeszkadza to duży węzeł i to, że nie jest poręczna - po prostu "kawał szmaty" (zarówno w dobrym jak i złym znaczeniu). Nowej nie poleciłabym jako pierwszej chusty - może zniechęcić. Na plus - śliczny kolor, brak zmechaceń i tendencji do odbarwiania na zagnieceniach.

Wika
15-07-2010, 09:03
Ja mam Babylonie Blue Curacao dla mnie super, śliczna a do tego nie za ciężko się dociąga, nośna, nic nie ugniata. Nawet w najgorsze upały myślałam, że będzie gorzej. Nie czuje, ze mi jakoś szczególnie gorąco, dopiero jak sciągnę z siebie chustę, to jestem mokra:)
Dla mnie 5

neverendingstory
15-07-2010, 21:42
spieszę donieść, iż od niedawna jestem posiadaczką papryki - jest absolutnie B O S K A pod każdym względem!!!

Wika
30-12-2010, 13:31
Miałam blue curacao, teraz mam prunellę. Wzór ten sam,ale mam wrażenie,że prunella jakby cieńsza,lżejsza, prześwitująca, jak to się ma do noszenia jeszcze nie wiem. Kolor prunelli troszkę rozczarował, myślałam, że jest taki głębszy, ciemniejszy, ale to już kwestia gustu.

owieszka
02-05-2011, 23:40
Od niedawna mamy Fruit coctail :) Nasza pierwsza tkana po elastyku. Chusta super, miekka, latwa w wiazaniu, dociaga sie super. Dla mnie to milosc od pierwszego wejrzenia, dla corki tez, a dla meza niestety nie - chusta kolorystycznie nietatusiowa :duh:
Poki co to motal i polar zarzucal na wierzch ale jak sie zrobi goraco to nei wiem... Trza bedzie nowa kupic dla niego specjalnie :high:

ewaibartek
08-05-2011, 08:43
wczoraj właśnie zakupiłam FC i ...się przyzwyczajam :) tęsknię za Zarą,ale może tą też pokocham :)
na razie sie do mnie dostosowuje,fajna cienka,ale na razie mnie troche uwiera tu i tam :) no ale ponosze i się złamie

anasta
19-09-2011, 22:30
Moją pierwszą chustą była Babylonia Papaya 4,6 m. Kupiłam ją zachęcona opiniami na forum i dopóki była moją jedyną chustą, wydawała mi się ok, ale po doświadczeniu z chustami innych producentów porównanie wypadło niestety nie na korzyść Babylonii.

Jestem zdziwiona opiniami o cienkości Babylonii - moja była jedną z najgrubszych i najcięższych chust, jakie miałam (4,6 m ważyła ponad 900 g!). Chusta bardzo szeroka (75 cm) i dość luźno tkana, mięsista. Węzeł duży. Miałam problemy z dociąganiem (myślałam, że wynikają one z mojego braku doświadczenia, ale z didkowymi ninkami ani z Neobulle takich problemów nie miałam) - nie dało się tej chusty chwycić w garść i dociągać jednym ruchem, tylko na raty. Z malutkim dzieckiem cały czas miałam za dużo materiału w kieszonce, na swoich plecach, było mi gorąco. Kangurek nigdy mi z tej chusty dobrze nie wyszedł. Jak motałam cięższe dziecko (ok. 8 kg) chusta, mimo dociągnięcia, sprężynowała.

Zdecydowanie nie polecam tej chusty dla noworodka i dla niedoświadczonej mamy.

Parę słów o instrukcji. Niby szczegółowa, każde wiązanie pokazane na wielu zdjęciach, ale dla mnie nieprzejrzysta. Przy jednym wiązaniu trzeba przewracać stronę, co jest niewygodne. Rozwiązania pokazane w instrukcji też nie są najwygodniejsze. Na przykład, kangurka na biodrze, mimo szczerych chęci, nigdy nie udało mi się opanować na podstawie tej instrukcji :(

Jeżeli chodzi o plusy tej chusty, to bardzo podobała mi się kolorystyka i wzornictwo -według mnie wszystkie modele są udane, trudno wybrać jeden, kolory żywe, ale nie za jaskrawe.

Chusta bardzo przyjemna w dotyku, gładziutka, NIE GNIECIE SIĘ.

Moja ocena 3+, chusta dla doświadczonego użytkownika, do noszenia większego dziecka.

Selene
26-06-2012, 16:27
ananaska mam :) moja pierwsza i nadal intensywnie używana (przeze mnie i męża, no i dziecko), od prawie 4 miesięcy.
Kocham ją miłością wielką :beat: jest cudna, praktyczna, nie za sztywna (tygodniowe maleństwo otuliła milutko), świetnie się dociąga, nawet jako bardzo początkujący motacze daliśmy radę :) Jako kocyk posłuży, okrycie przy karmieniu, a jak się ogonami błotnisty chodnik omiecie albo je nawet przydepnie przy wiązaniu, to jej nie zaszkodzi.
Bałam się, jak zniesiemy w niej upały, ale też daje radę, jest o dziwo dość przewiewna.
Reasumując, bardzo i ze wszech miar godna polecenia :-)

słowianka
05-04-2013, 10:58
Jestem i ja posiadaczką bb slen w kolorze blue curacao i powiem jedno :heart: :mrgreen:. To moja pierwsza tkana chusta i jestem w niej zakochana...kolor jest po prostu boski i ciągle się w nią wpatruję :mrgreen:. Bardzo szybko nauczyłam się ją wiązać. Mam rozmiar 4,6m który przy moich 171cm wzrostu jest idealny. Poza tym jest mięciutka i łatwo poddaje się wszelkim zabiegom. Zdziwiłam się tylko bo mi sie wydawało, że ta chusta jest jedną z grubszych i myślałam, że muszę znaleźć cieńszą na lato, a tu słyszę, że jest ona jedną z cieńszych i w lecie nosi się super...8)). Dałam jej piąteczkę bo nie znajduję wad jako takich, wszystkie niedogodności wynikają z mojej jeszcze nie do końca dobrej umiejętności motania ;).

Kiddo1980
09-04-2013, 21:09
wiecie co, dla mnie to tragedia... napaliłam się na chustę, bo mam zapalenie ścięgien dłoni i nie mogę nosić niuni; a że nosidełka są tak bluzgane, kupiłam właśnie tą chustę;

motanie się jest proste, dziecko aprobuje, ale jest wada nie do przeskoczenia- z mojego dziecka pot leje się strumieniami :-(, ze mnie podobnie- jestem załamana, bo wydałam 300 zł na to coś; żałuję, bo są nosidełka, gdzie dziecko ma nóżki w pozycji żabki i ogólnie są dobre, bardziej "przewiewne" niż chusta trzeba tylko wiedzieć czego i jak szukać;

zawiodłam się na chuście, na pewno żadnej innej nie kupię- pieniądze wyrzucone w błoto

Elayla
02-09-2013, 17:11
ja mam od 8 miesiecy bb blue curacao. w miedzy czasie nosilam w indio przez ok. 3 mc i przetestowalam kilka innych chust. Pierwsze wrazenie po mega sztywnej chuscie jaka mialam wczesniej bylo bardzo pozytywne, jednak kiedy przetestowalam inne to doszlam do wniosku. ze bb jest dosc gruba i ciezka (Mam dlugosc 4.2) i ze zdecydowanie wole ciensze chusty. Tak bylo do czasu, kiedy chlopcy podrosli i zaczeli byc bardzo ciezcy (10 kg). Wtedy wrocilam do bb po kilku miesiacach noszenia krociutkiego indio i bylam zachwycona jaka wygodna jest babylonia. Nie czulam juz jej ciezaru ani ciezaru dziecka w niej. Okazuje sie wiec, ze grubosc i miesistosc chusty powinna byc dostosowana do wagi chusciocha. A ocena chusty moze sie bardzo zminiac w czasie nawet kilkakrotnie i maja w tym udzial rozne czynniki.