PDA

Zobacz pełną wersję : wychodze z ukrycia



happymum
30-01-2011, 15:13
Witam chustomaniaczki :)

Zarejestrowalam sie wczoraj i zdazylam juz popelnic 3 posty, wiec chyba pora sie i przywitac :)

Chustujaca mama slodkiej dwulatki i babla plci nieznanej ktory sie ujawni w lipcu, ktora zycie zaprowadzilo na poludniowy kraniec Europy (poludnie Hiszpanii).

Podczytuje Was od 2 lat, kiedy to szukalam info przed kupieniem pierwszej chusty i trafilam na to forum pewnie przez dziadka google. Ale jakos nigdy nie bylo okazji zeby sie zrejestrowac, az wczoraj stwierdzilam ze dosc, ze czasami tez bym sie chciala odezwac :)

Niewatpliwie nie umywam sie do ekspertek w noszeniu, ale za to mam doswiadczenie w chustowaniu w czasie upalow, w razie czego sluze rada :)

Pozdrawiam :)

kitekno
30-01-2011, 15:26
Witam :) Super, że zdecydowalaś się ujawnić :) hihi ... i odrazu pytanie :) noszę się z zakupem chusty na lato :) co polecasz i od razu kilka rad dot. chustowania w upały .... chętnie wchlonę każdą cenną informację :)

rhodiana
30-01-2011, 15:28
:welcome:

happymum
30-01-2011, 16:42
kitekno, w upaly swietnie sie sprawdzaja mei taje i chusty z lnem, chyba wszystkie mamy z poludnia Hiszpanii maja jakas chuste z lnem, przewaznie indio, choc ostatnio widze ze natibaby robi sie tez dosc popularne. poza tym chwala tez mam eco, elastyk z 55% konopii, jak na elastyka dobrze nosi i ma wlasciwosci termoregulujace.

stosunkowa nowoscia dla maluchow jest hiszpanski elastyk bambuleo (100% wlokno bambusowe), cienki i niesamowicie jedwabisty w dotyku, ponoc jedyny (obok mam eco) elastyk ktory da sie uzywac przy tutejszych upalach. wlasnie dostalam jeden w prezencie i jestem oczarowana, juz sie nie moge doczekac uzywania go z nowym dzieciatkiem ktore sie urodzi w lipcu (ufff, juz sie boje koncowki ciazy). niemniej jesli Twoje dziecko latem bedzie mialo ponad rok (to jeszcze w sumie zalezy czy to klocek czy piorko ;)) to moze to nie byc najlepszy wybor, mysle ze bambuleo sie sprawdza tak na oko do 8 kilo.

osobiscie mam indio ecru z lnem edycja limitowana z 2009, wybralam go poniewaz jest jednym z cienszych indio z lnem, przez co ma pewnie gorsza nosnosc, ale jako chusta na upal sprawdzila sie rewelacyjnie. nosilam w niej nawet w ciagu dnia w lipcu i sierpniu dziecko okolo 10 kilo zamotane w kieszonke z rozlozonymi pasami bocznymi (co niby utrudnia wentylacje) i bylam zaskoczona efektem, prawde mowiac nie czulam roznicy miedzy chodzeniem bez dziecka ani chusty a byciem zamotana :)

wiem tez ze do lzejszych dzieci dziewczyny tutaj chwala sobie chusty gipsy mama, osobiscie nie probowalam. ponoc bardzo przewiewne.

hm na razie nic wiecej nie przychodzi mi do glowy.

peluche
30-01-2011, 17:33
witaj, fajnie, że w końcu się zarejestrowałaś :)

anoli85
30-01-2011, 17:35
Witaj :)

kitekno
30-01-2011, 18:26
Serdecznie dziekuję za odpowiedż :) Adaś to raczej klocek 8 miesięcy i 10 kilo zywego srebra :) Dziękuję za cenne wskazówki :) teraz zagłębimy się w lektórę i będziemy musieli coś wybrać bo mamy tylko bawełnany elastyk i wełenkę Babylonia a to nie najlepsz wybór na ciepłe dni :)

trzya
30-01-2011, 18:35
witaj:)

Andzia
30-01-2011, 19:51
Witaj

monika999
30-01-2011, 22:25
witaj na forum:) duzo mam nosi w chustach tam gdzie mieszkasz? pytam z czystej ciekawosci, bo zawsze Hiszpania jakos tak milo sie kojarzyla:)

happymum
30-01-2011, 22:37
dobrze Ci sie kojarzyla, Hiszpanie przewaznie sa bardzo mili, ale chusty niestety nadal sa dosc malo znane. nosi coraz wiecej osob, ale to jednak powolny proces.

plus jest taki (tego ze sa mili) ze ja osobiscie praktycznie nie spotkalam sie z nieprzyjemnymi reakcjami na moje chustowanie, za to z pozytywnymi - na kazdym kroku. Na polnocy kraju bywa roznie (wiem od internetowych chustujacych znajomych), ale tu na poludniu ludzie sa bardziej wyluzowani ;) Nikt nawet nie mrugnal okiem ze zdziwienia ze na chrzest tez przyszlismy zachustowani i nie wyjelismy mlodej do ostaniej chwili (a bylo sporo nieznanych nam osob, ktore nie byly oswojone z chustami).

dziekuje za przywitania :)

jul
31-01-2011, 00:30
fajnie, ze jesteś, jakoś nie kojarzę na forum nikogo z Hiszpanii - witaj :-)

demona
31-01-2011, 00:50
Hej kochana! Z Hiszpani mamy tu Krystynę, nie wiem czy jeszcze bywa... Ale znam kilka przemiłych hiszpańskich mam z naturalsów;)

b.szczelna
31-01-2011, 00:50
witaj;)
mam kuzyna ożenionego z Hiszpanką;)
Ona nosi w jakiejś mega kolorowej szmacie ale w czym to już nie miałam okazji dopytać;)

malkaz
02-02-2011, 14:17
Łał, witaj! Powinni Ci zmienić opis z chustonówka na chustoznawca, he!

happymum
03-02-2011, 11:24
malkaz, czy ja wiem, moze i zaczelam nosic 2 lata temu, ale wcale nie wyprobowalam tylu chust co niektore mamy testuja w pare miesiecy ;)

poza tym sama wiesz jak to jest na forum, licza sie posty hehe ;)

niemniej dzieki :)

Biedronka
03-02-2011, 11:30
witaj :)

goshya
07-02-2011, 15:16
Witaj:)

happymum
07-02-2011, 15:28
dziekuje za przywitania :)

JJ
10-02-2011, 17:02
:welcome:

mynia
10-02-2011, 17:12
witamy :)

mamaslon
10-02-2011, 17:24
wita kruszyna z mamuska ;)