PDA

Zobacz pełną wersję : Bondolino czy marsupi?



ALiA
23-01-2011, 00:15
Dla maluszka,miesięcy 2, ważącego 5,5 kilo który lepszy - bondolino czy marsupi? Siostra chce nosić i nie wiem co jej doradzić... Clare napisała,że można w obu,nie wiem,które polecić siostrze :hide: :hide::hide::hide: Macie jakieś doświadczenie z tymi nosidłami?

p.s Ona boi się,że nie będzie umiała zamotać maluszka,dlatego chusta odpada.Siostra mieszka w Irlandii,a tutaj nikt jej nie pomoże.Dlatego szuka czegoś z czym sobie szybko poradzi :)

picikola
21-06-2011, 12:20
Podbijam temat bo też jestem ciekawa.

petisu
21-06-2011, 12:24
bondolino

ewaibartek
21-06-2011, 12:27
marsupi jest mega prostu w zakladaniu i dla takiego maluszka w sam raz,a bondek jest troche bardziej kobinowany,jakies regulacje i inne,odobiscie w bondku nie nosiłam tylko widziałam,ale takie sa moje spostrzezenia :)
masupi to wogole jest dla mnie cud wynalazek,żałuję,że dla wiekszych dzieci nie ma

czarna_zaba
21-06-2011, 13:29
Chusta. Podobno bondolino po dokładnym dopasowaniu... Warto poczytać dyskusje doradczyń o nosidłach dla tak małych dzieci, jest gdzieś przypięta.

petisu
21-06-2011, 13:44
marsupi jest mega prostu w zakladaniu i dla takiego maluszka w sam raz,a bondek jest troche bardziej kobinowany,jakies regulacje i inne,odobiscie w bondku nie nosiłam tylko widziałam,ale takie sa moje spostrzezenia :)
masupi to wogole jest dla mnie cud wynalazek,żałuję,że dla wiekszych dzieci nie ma
Ale dziecko ma już 2 m-ce i marsupi na długo nie starczy, a bondek i przedszkolaka poniesie.

agataamb
26-07-2011, 14:41
Podbiję wątek, bo tez chciałabym kopić jakieś nosidło dla Małego (2 msc i 5.5kg), (tak na szybkie wypady i dla Małża) oprócz chusty!!!!

Hania
17-06-2013, 12:17
Witam wszystkich i podbijam temat - potrzebuję nosidełka dla dziecka, które ma skończone 3 m-ce. Z chustą miałam przygodę przy pierwszym dziecku - takie motanie się nie jest dla mnie ;) . Dotychczas rozważałam nosidło Tula, ale podobno Marsupi jest lepsze dla takich małych dzieci? Doradźcie proszę!

natala
17-06-2013, 12:23
mam bondolino - marsupi jest rozmiarowe, bondolino nie, wiec na dluzej starczy. i tak - znam polskie stanowisko w sprawie noszenia niesiedzacych dziecy. i tak - nosilismy niesiedzacego W w bondolino (nie bardzo dlugo, glownie maz na spacery). noworodka bym w nie nie wsadzila, ale wieksze dziecko - takie kilkumiesieczne tak. ale to JA...

wiec ja bym proponowala bondolino. ale to znowu JA...

Magdal
25-07-2013, 12:03
Użytkuję Bondolino, ale mimo że niby jest od pierwszych dni życia my dopiero jak mały miał około 4 miesiące zaczęliśmy używać. Pierwsze dwa tygodnie po 10 - 15 minut dziennie, do skończenia 5 miesięcy za radą ortopedy nie nosiliśmy dłużej niż godzinę dziennie.
W tej chwili mały ma 6 miesięcy i uwielbia nosidełko:) Dla mnie nosidełko bardzo wygodne i łatwe w dopasowaniu polecam.