PDA

Zobacz pełną wersję : witam



mleczarenka
18-01-2011, 22:30
Witam chustomaniaków:)
Przez długi czas byłam chustosceptykiem:frown, aż na mojej drodze pojawiła się wspaniała osoba, jaką jest moja położna środowiskowa. Nie tylko pomogła mi przy karmieniu piersią, ale także namówiła mnie na noszenie mojego ssaka w chuście. Mój synek ma trzy tygodnie i powinien być szeroko pieluszkowany. Nie wiem w jakiej pozycji go nosić, bo zdania są bardzo podzielone. Mam nadzieję, że pomożecie chustonawróconej. Wczoraj zamówiłam moją pierwszą chustę i czekam na nią z niecierpliwością:lol:

opiuuum
19-01-2011, 00:09
witaj, witaj :)
Ja tam żadnym ekspertem nie jestem, ale na początek to kieszonka i kangurek będą najlepsze, chyba...

Mayka1981
19-01-2011, 00:12
Witaj,
jak macie być szeroko pieluchowani z racji bioderek, to noszenie w pionie w pozycji żabki - nie pozycje kołyskowe.

Pomożemy :D

mamaslon
19-01-2011, 00:18
witaj :) zgadzam sie z przedmówcą :)
najlepiej sobie zaczać od kieszonki:thumbs up:

rafandynka
19-01-2011, 10:31
Witaj, moja córeczka była noszona od 7 dnia w pozycji żabki w pionie, nie pieluchowałam szeroko, bo wystarczyło samo noszenie w chuście. Na drugim badaniu bioderka były ok.

mleczarenka
19-01-2011, 14:47
Wielkie dzięki za odpowiedzi.
Lekarz ortopeda , u którego byliśmy z moim Ssakiem, był bardzo nieprzyjemny i nieskory do rozmów o chustach. Powiedział tylko, że mogę jedynie małego nosić w kołysce i nie mogę go pionizować. Trochę mi zrobił zamieszania w głowie, dlatego weszłam na to forum. Moja wspaniała położna, która ma kręćka na punkcie Zawitkowskiego, który również twierdzi, że takie maleństwa należy nosić w kołysce, była na szkoleniu, na którym powiedzieli jej, że żabka jest najleprza i zdanie zmieniła. Jak dostanę chustę to zaraz z moim Sssakiem robimy żabkę i będziemy kumkać i rechotać:lol:.

Karusek
19-01-2011, 15:31
to miłego rechotania :D

panthera
19-01-2011, 16:30
zmieniłabym ortopedę, bo taki który twierdzi ze jest problem z bioderkami i każe nosić w kołysce...przeczy sam sobie. a jesli chodzi o pionizowanie - podejrzewam ze nigdy nie widział prawidłowo zawiązanej chusty, ma jakieś blade wyobrażenie ze to podobnie jak w takim wisidle nosidle sztywnym i boi sie o kręgosłup maleństwa.

mynia
19-01-2011, 16:54
Moja córka była ułożona pośladkowo. Biodra spory czas się wykształcały i nasz ortopeda doradził mi gdy Zosia była mała abym nosiła ją często w chuście ale wcześniej szeroko ją zapieluchowała... Dla mnie to miało sens i tak robiłam. Byłam spokojniejsza. Polecam stosowanie pieluch wielorazowych - i stosowanie szerokich składanych pieluszek. Dzięki temu nie będziesz przegrzewała pupy - szczególnie ze to chłopczyk a pieluchowanie będzie sprawą zupełnie naturalną.

mleczarenka
19-01-2011, 16:58
Kołysek to ja się w ogóle boję:frown, bo mam wrażenie, że dziecko podduszę. Mam nadzieję, że jak dostanę naszą chustę, to będę potrafiła dobrze kangurka zawiązać. Jak nie dam rady, to odrazu do doświadczonych chustomaniaków się zwrócę. Co prawda kupiłam taką z instrukcją wiązania na cd, ale grupa wsparcia też się przyda.

mleczarenka
19-01-2011, 17:01
Muszę się zorjętować w temacie pieluszek wielorazowego użytku. Dzięki za radę:D

mamaslon
19-01-2011, 17:20
My podobnie jak Mynia...tez tyleczkiem sie chciala kruszyna pchac na swiat, a co-skorpion:D
tak jak napisała, tez dostalismy polecenie szerokiego pieluszkowania, wiec tetra miedzy nogi, jak pampers, albo wielo z 2ma wkladami :) no i kieszonka na dwor na spacer, a kangurek w domu :))) kolyska odpada

mynia
19-01-2011, 17:27
haha ... mamaslon Zosia też skorpion :P

mleczarenka
19-01-2011, 18:03
Jak żabkę będziemy robić, czy tetrę między nogi też wkładać? A tak w ogóle to mój maluszek główką do dołu wisiał w brzuszku, ale tak się śmiesznie ułożył, że jeden policzek miał mniejszy i spłaszczony (asymetryczną buźkę miał i przez to zawiadiacko wyglądał:lol:), ale teraz jak przybrał na wadze to się wszystko wyrównało:lol:

mamaslon
20-01-2011, 19:02
jak żabkę bedziecie robic w chuście to wystarczy (juz bez tej tetry) :lol:
proponuje też tak jak my robimy, na noc ta tetrę...tz. ja w dzien wielo używam, a na noc jeszcze pamp. wtedy nakładamy (jak nie zapomnimy ;)) pieluszke wielo (bardziej prawidlowo otulacz, ale nie mamy) z tetra w środku. :ninja:
Pan dr. polecił własnie pieluszkowanie na noc, jak mu powiedziałam ze nosze w chuście :)

Livonia
20-01-2011, 21:24
witaj CHUSTONAWRÓCONA:)))

Ja myślę, że szerokie pieluchowanie nie zaszkodzi i do 6 tygodnia będą piękne 1A:)

mleczarenka
20-01-2011, 21:33
Dzisiaj dostałam chustę i już w praleczce się wiruje. Jak wyschnie to zaraz się z moim ssakiem zamotamy:lol:. Zoriętowałam się też w temacie pieluch wielorazowych. Ile takich pieluszek macie na stanie, żeby nie było problemu?

mamaslon
20-01-2011, 22:06
ja niedawno zaczełam przy sztuk 13 :D
ale dokładne wyliczenie to:
ile schodzi na dzien-razy liczba dni bez prania-plus jeden dzien suszenia :high: