PDA

Zobacz pełną wersję : wymiary prefoldów bambino mio



magnolia
12-01-2011, 21:42
jakie są wymiary prefoldów bambino mio 2? mógłby ktoś mi zmierzyć, proszę...

Jasnie Pani :)
12-01-2011, 21:44
50/33 cm

blabla0
12-01-2011, 21:45
Wymiary pieluszki: 36x53cm
wymiary z krainy pieluszek
ale od siebie powiem tak: zdecydowanie za duże sa te perfoldy, my obcinaliśmy pasek z jednej strony i jest ok

Jasnie Pani :)
12-01-2011, 21:46
no to moje sie pokurczyly :P

magnolia
12-01-2011, 21:54
Wymiary pieluszki: 36x53cm
wymiary z krainy pieluszek
ale od siebie powiem tak: zdecydowanie za duże sa te perfoldy, my obcinaliśmy pasek z jednej strony i jest ok


a jak je składasz? zawijasz z przodu czy nie? bo ja mam rozmiar 1 i tak się zastanawiam już na przyszłość, czy on nie wystarczy do końca pieluchowania, bo w sumie na mojego dwulatka jest też dobry, z tym że ja używając na maluchu zawijam jeszcze z przodu o tak:http://www.ekobaby.pl/ep_instrukcja_skladania.php (Instrukcja składania pieluszki BabyKicks Prefold oraz BabyKicks Duz-it-all: wersja dla chłopca) i dodaje to jeszcze chłonności trochę...

blabla0
12-01-2011, 22:31
składam na 3 i do flipa pakuje :) mam wkładke ok 33 na 12- 13 cm
dłuższy bok obcięlam o ok 10 cm
oryginalne wkłady nijak nam pasowały- złożone na 3 to mała miała nogi na boki że nie mogła sie ruszać, a składane na 4 to za grubo,

mamuśka
13-01-2011, 21:36
BM się kurczą po kilku praniach (najlepiej je oceniać po ok. 5-6 praniach) osiągają wymiary ok. 30-32cm. (szer) i 46-48cm. długość. Ale i tak są dosyć spore.
Ja dla mojej córki składałam na sposób "jak dla chłopca" tzn. zawijałam z przodu ok. 10 cm i składałam wzdłuż. Było ok, jeden mankament to fakt, że ta "zakładka" bardzo odstawała przy brzuszku.

Aktualnie jestem w trakcie testowania prefoldów z Pieluszkarni (mają aż 6 rozmiarów do wyboru !) tzn. dopiero je dostałam i są w praniu. Napiszę jak się sprawdzają.

mamuśka
13-01-2011, 21:37
oryginalne wkłady nijak nam pasowały- złożone na 3 to mała miała nogi na boki że nie mogła sie ruszać, a składane na 4 to za grubo,
U nmie było to samo :-) Dlatego składałam "jak dla chłopca".

blabla0
13-01-2011, 22:57
mamuska koniecznie napisz jak sie sprawdzają bo właśnie chciałam je kupic :)

mamuśka
14-01-2011, 20:18
Kiedy Pieluszkarniowe prefoldy dotarły wczoraj byłam zdziwiona ich miękkością i delikatnością (BM jako nówki przed 1 praniem są sztywne jak papier ścierny). Po praniu i wysuszeniu troszkę się skurczyły (noramlne przy prefoldach) i zrobiły jeszcze badziej mięciutkie i miłe. 1 już użyta - super się zakłada, zakładam wzdłuż (mam regular, czerwone obszycie) i super pasuje na 15 miesięczne dziecko. Nie trzeba nic upychać i pupa jest malutka (o takim efekcie można pomarzyć przy BM czy wkładzie org. Flip). Nie wiem jak z chłonnością bo to wymaga dłuższych testów. Na razie daję 6.