PDA

Zobacz pełną wersję : jeszcze o hamalu...



skybear
07-09-2008, 18:50
witam :D mimo rad udzielanych przez obecne na forum Chustomamy mam jeszcze parę wątpliwości.czy dziecko które jeszcze nie siedzi MUSI mieć schowane rączki?i druga sprawa. kiedy noszę Bianeczkę na biodrze chusta wpija mi się w szyję a niestety nie można jej rozłożyć na ramię jak w innych kółkowych ponieważ jest tak uszyta że tworzy coś jakby pas przy kółkach.Nie wiem czy dobrze to tłumaczę jeśli któraś rozszyfruje moje pytanie to proszę o wskazówki.http://suwaczki.maluchy.pl/li-19927.png (http://www.maluchy.pl)

ithilhin
07-09-2008, 18:55
musi miec schowane raczki.

z tym pasem -to taka juz "uroda" hamalu. pomaga uplasowanie go dokladnie na ramieniu, a nie na szyi.

skybear
07-09-2008, 19:56
niby tak ale pas się mimo wszystko przesuwa blisko szyi i ciśnie. acha i jeszce jedno,w wątku pomocy (albo hamalu,nie pamiętam)napisałaś żeby mocniej dociągnąć materiał. w hamalu jest z tym mały problem gdyż materiał baaaardzo ciężko przesunąć przez kółka,próbowałam zgodnie z Twoimi instrukcjami a problem wydaje mi się że, tkwi w tym że, na brzegach są sznurki.myślisz że mogę je wyciągnąć bez ryzyka że chusta straci swoje kształty i "właściwości"?

landa
07-09-2008, 20:00
Ja bym sprzedała hamalu na allegro i kupiła fajną chustę kółkową, wtedy Twoje problemy przestałyby istnieć :D

anifloda
07-09-2008, 20:03
Sznurki możesz spokojnie wyciągnąć - ja tak zrobiłam. Tylko trudno to zrobić bez przecinania, ale mojemu mężowi jakoś się udało. Mi się tak o wiele lepiej nosiło. Jakbym miała odwagę, to poszłabym krok dalej i jeszcze rozpruła to wąskie ramię...

Agnen
07-09-2008, 21:06
sznurki wyciągnij koniecznie, tylko przeszkadzają.
Z ramieniem bez rozprucia nic nie poradzisz (może rzeczywiście zainwestuj w jakąś kółkową z normalnym ramieniem... albo rozpruj, bo im cięższa będzie Bianka tym gorzej będzie Ci się nosić)
No i rączki, jak napisała Ithilhin schowane, a chusta dociągnięta na całych pleckach
:)

skybear
07-09-2008, 21:26
no to nozyce jutro w ruch!a i ostatnie na dzis :wink: pytanie. podajcie mi proszę orientacyjnie dlugość i szerokość w innych chustach kółkowych. wiem ze to zalezy od firmy ale tak mniej więcej.bo moja ze dluuuga to przeboleję ale wydaje się taz za szeroka ale to moze wrazenie nowicjusza.dzięki ogromne :)

Vega
07-09-2008, 21:29
Szerokość w zależności od firmy - 60 - 70 cm. Długość też ruchoma BB ma 210cm, inne od 160 do ok 200.

skybear
07-09-2008, 21:30
Landa,hamalu to byl prezent.trochę głupio by mi było się jej pozbyć :?wyrzuty sumienia chyba by mnie zjadły

Anna Nogajska
07-09-2008, 21:31
nie szkoda ci ciąć, przerabiać itd...nigdy nie wiesz jaki efekt osiągniesz, a jak potniesz to już po temacie będzie...

nie lepiej po prostu sprzedać jak radzą dziewczyny? za uzyskane pieniążki na pewno kupisz fajną kółkową.
popatrz na allegro, pewnie oppamama coś wystawia, albo popytaj dziewczyny na forum.

visenna2
08-09-2008, 08:46
Landa,hamalu to byl prezent.trochę głupio by mi było się jej pozbyć :?wyrzuty sumienia chyba by mnie zjadły

To chyba najlepiej przerobić :) Ja tak zrobiłam z moją hamalu - przerobiłam na "pływające kółka" i było fajnie. Na firmowym ramieniu nie dawałam rady nosić 13-14 kilo, zjeżdżało mi co chwila do szyi i bolała szyja i okolice.
Swoją drogą to ramię jest kiepsko pomyslane, trzeba mieć jakieś szczególne zdolności żeby móc w tym wygodnie nosić, o ile to jest w ogóle możliwe. Patrzyłam w necie na foty Hamalu i niemal wszędzie ludzie mają to ramie wbite u podstawy szyi. Wyjątkiem jest jedynie zdjęcie pani z bebelulu :lol:

skybear
08-09-2008, 10:57
desperacja wzięła górę nad rozsądkiem.Wyciągnęłam sznurki(pocięłam,a jakże!)i od razu widzę różnicę.Dzieć jeszcze śpi ale jak wstanie to od razu pakuję ją do "nowej"chusty i zobaczymy jakie będą efekty :)

babolek
22-09-2008, 16:56
he he ... sorki ale to zabawne :D ... może należałoby ten zabieg dopisać do instrukcji obsługi tej chusty :shock: :shock: :shock:

ithilhin
22-09-2008, 19:11
o regulacji materialem a nie sznurkami to akurat jest w instrukcji :-)

a nowe hamalu ma byc bez sznurkow

skybear
22-09-2008, 19:24
a nowe hamalu ma byc bez sznurkow :shock: serio???Rychło w czas...

ithilhin
22-09-2008, 20:14
ja powiedzialam "lepiej pozno niz wcale"
:-)

skybear
22-09-2008, 22:29
można też powiedzieć"musztarda po obiedzie" :D

ithilhin
22-09-2008, 22:54
:lool:

eeee niekoniecznie, zalezy jakie beda :-)

Maddleine
12-04-2011, 15:19
Dziewczyny, a jakie jest wasze zdanie na temat obecnej Hamalu? Czy jest już poprawiona i nosi się w niej wygodnie? Zastanawiam się nad kupnem, ale przeczytałam ten wątek i mam wątpliwości. Nie widzę jednak żadnych sznurków, a wypowiedzi są z 2008 roku, mozliwe, ze przez te 3 lata juz poprawili mankamenty i chusta sprawuje się dobrze.
Proszę o opinie.

kakot
12-04-2011, 20:09
jak własne echo powtórzę: miałam "starą" hamalu i bardzo ją lubiłam. Było mi z nią i w niej bardzo wygodnie, sznurki były zawadą, z którą dało się bez szczególnych problemów żyć.

Asiolek
13-04-2011, 02:31
Dziewczyny, a jakie jest wasze zdanie na temat obecnej Hamalu? Czy jest już poprawiona i nosi się w niej wygodnie? Zastanawiam się nad kupnem, ale przeczytałam ten wątek i mam wątpliwości. Nie widzę jednak żadnych sznurków, a wypowiedzi są z 2008 roku, mozliwe, ze przez te 3 lata juz poprawili mankamenty i chusta sprawuje się dobrze.
Proszę o opinie.

Hamalu (teraz) to zwykła kółkowa, bez żadnych udziwnień, z ramieniem zakładkowym. Nosi się w niej bardzo dobrze, bardzo fajnie i lekko się dociąga, przez co dziecko dobrze przylega. Przy dłuższych spacerach nie osiada. Z kółek które miałam, ta była moją ulubioną. Polecam nawet dla niewtajemniczonych.

Maddleine
13-04-2011, 09:59
Dzięki!

antonina
13-04-2011, 10:07
miałam hamalu..i było mi niewygodnie :roll: może przez ten typ ramienia :roll: miałam len - chusta bardzo ładna tyko dla mnie była niewygodna :roll: zraziła mnie do chust kółkowych....

Asiolek
13-04-2011, 14:34
No widzisz, a mi bardzo odpowiadała. Miałam kilka kółkowych, ale tylko w tej czułam, że dziecko przylega do mnie "jak druga skóra" i kółka były zawsze na swoim miejscu. Ale tak jak piszesz ważne jest, żeby dobrac sobie odpowiednie ramię.