PDA

Zobacz pełną wersję : Prefoldy by Pieluszkarnia



mamuśka
08-01-2011, 13:36
Używał ktoś? Warto? Jak się sprawdzają w porównaniu do Bambino mio? Szyją aż 6 rozmiarów.

P.S. Pieluszkarnia uruchomiła serwis - pranie pieluszek z dowozem. Super, że w Polsce rozwijają się takie inicjatywy :-)

atelka
08-01-2011, 16:06
serwis rewelacyjnie że i w polsce działa, mi koleżanka mówiła o czymś takim w niemczech a tu proszę :)

prefoldów sama jestem ciekawa :)

mamuśka
08-01-2011, 20:12
Jesli dobrze zrozumiałam to co napisane na stronie, to przy wykupieniu usługi serwisu dowolną ilość prefoldów dostaje się gratis. :-) Trzeba sobie tylko dokupić otulacze i papierki.

aska.jb
08-01-2011, 20:17
Dostaje chyba nie do końca - dostaje w dzierżawę z tego co rozumiem;)
Jeżeli wykupujesz opcję np 50 pieluch tygodniowo to tyle dostajesz do użytku. Po zaprzestaniu wykupowania serwisu Ci je zabierają
A szkoda:P

mamuśka
08-01-2011, 20:52
Tak, tak. O to mi chodziło, że nie trzeba ich najpierw kupić. Chociaż napewno all included ;-)

Dorocie
13-01-2011, 23:15
hej, prefordów pieluszkarni używam od tygodnia i sprawdzają mi się super
są dużo bardziej chłonne od tetry, którą używałam do tej pory (co nie jest trudne) - materiału wszytego warstwowo jest tyle, że jest co przesikiwać
ładnie się dopierają, nawet po grubszym
schną długo niestety (pralka, wirowanie) - dlatego wieszam przy lub na grzejniku
schną szybciej niż wkładki bambusowe
mam z zielonym obszyciem i do otulaczy są za długie przy pieluszce all size (podwijam)

aginia
16-01-2011, 12:12
Ktoś jeszcze używał tych prefoldów? Bambino mio wydają mi się bardzo twarde, chętnie spróbowałabym innych:)

mamuśka
16-01-2011, 13:56
Jestem po pierwszych testach i wg mnie są REWELACYJNE! Przede wszystkim można świetnie dopasować rozmiar bo jest aż 6 do wyboru. Druga sprawa miękkość - kiedy dostałam je nowiutkie już były mięciutkie i miłe w dotyku, po praniu zrobiły się jeszcze przyjemniejsze. Mam czerwone (regular) dla 18 mies. dziecka, składam wzdłuż (więcej warstw chłonnych) i świetnie pasują. Jeśli chodzi o chłonność to mimo, że są cieńsze nie wiedzę różnicy w porównaniu do Bambino mio. Nie wiem jak będą trwałe - trzeba czasu żeby się przekonać. W każdym razie ogromny plus za małą pupę i miękkość. Jeśli ktoś się zraził do prefoldów używając BM, to tu będzie mile rozczarowany miękkością i wielkością - dopasowaniem pieluszki.

aginia
18-01-2011, 15:23
Dzięki za recenzję, w takim razie się skuszę tylko muszę pomyśleć nad rozmiarem:)

Wiewiórka
18-01-2011, 16:04
a wiecie jak wagowo się to ma do rozmiarów? bo mi nazwy niewiele mówią

aska.jb
18-01-2011, 16:08
Dziewczyny a jak myslicie- nadawałyby się jako wkłady do kieszonek albo formowanek?

Vena
26-01-2011, 18:04
Dołączam do pytań w ostatnich dwóch postach :) .

pepekswiata
27-01-2011, 05:07
Ktoś jeszcze używał tych prefoldów? Bambino mio wydają mi się bardzo twarde, chętnie spróbowałabym innych:)

ja polecam muślinowe (uwielbiam teraz jak jest starszy - np. do kieszonek, jako wkład wymienny) z pieluszkarni - choć mogą być przyduże dla Twojego szkraba
te profordy chyba też kupię na próbę - skusiłyscie mnie :)

mamuśka
27-01-2011, 18:25
Dzięki za recenzję, w takim razie się skuszę tylko muszę pomyśleć nad rozmiarem:)


a wiecie jak wagowo się to ma do rozmiarów? bo mi nazwy niewiele mówią


Wg mnie nie ma co patrzeć na kg dziecka czy chłonność tych pieluszek (tzn. ilość warstw jest taka sama, oprócz tych najmnijeszych pieluszek - są ciensze). Ważne są wymiary tzn. długość dłuższego boku. Najlepiej po prostu samemu sprawdzić na pieluszkach jakie się ma, co będzie wysatrczające dla dziecka. Ja miałam duże Bambino mio i składając wzdłuż miałam o ok. 10-15 cm za długą. Wzięłam z tych pieluszkarniowych z czerwonym obszyciem - jest właśnie ok. 12 cm. krótsza. Zależy też jak chcesz składać na trzy - wzdłuż czy wszerz. Ja składam wzdłuż (więcej warstw na całej długości).

Weź np. zwykłą tetrę lub muślinkę lub pieluszkę flanelową złóż w prostokąt (żeby wyszła taka wkładka do otulacza) i przymierz dziecku. Wtedy się przekonasz jaka jest najlepsza długość pieluszki (żeby nie trzeba było zawijać nadmiaru, ale żeby też nie była za krótka i kończyła się w połowie pupy ;-) ), zmierz i następnie poszukaj wśród pieluszkarniowych prefoldów najbardziej zbliżonej długości. Pamiętaj, że ok. 2 cm. może się skurczyć po praniu - normalne z bawełną.

mamuśka
27-01-2011, 18:32
Dziewczyny a jak myslicie- nadawałyby się jako wkłady do kieszonek albo formowanek?

Teoretycznie tak bo można pokombinować ze składaniem. Ja do kieszonek używam małych BM i mi pasują ale mam kieszonki b. wąskie w kroku - szyte tak na zamowienie. Te pieluszkarniowe by chyba nie weszły (są proporcjonalnie szersze od BM). Natomiast do typowych, firmowych kieszonek myślę, ze byłyby ok. Najlepiej popatrzeć na ich wymiary i sobie przeliczyć, który rozmiar po złożeniu zmieściłby się w kieszonce.

Vena
27-01-2011, 19:29
Teoretycznie tak bo można pokombinować ze składaniem. Ja do kieszonek używam małych BM i mi pasują ale mam kieszonki b. wąskie w kroku - szyte tak na zamowienie. Te pieluszkarniowe by chyba nie weszły (są proporcjonalnie szersze od BM). Natomiast do typowych, firmowych kieszonek myślę, ze byłyby ok. Najlepiej popatrzeć na ich wymiary i sobie przeliczyć, który rozmiar po złożeniu zmieściłby się w kieszonce.
Mamuśka, a jak przeliczyć? Szerokość prefoldów podzielić na 3? Może to naiwne pytanie, ale nie miałam jeszcze nigdy w ręku prefoldów i nie wiem :) .

anitanelka
27-01-2011, 19:35
Mamuśka, a jak przeliczyć? Szerokość prefoldów podzielić na 3? Może to naiwne pytanie, ale nie miałam jeszcze nigdy w ręku prefoldów i nie wiem :) .

To tak jak ja... i też się skusze na nie, tyle, że ja do noworodka chcę to pewnie te żółte albo pomarańczowe byłyby ok??

pepekswiata
28-01-2011, 01:10
Ja miałam duże Bambino mio i składając wzdłuż miałam o ok. 10-15 cm za długą.


ja za namową właścicielki zawijałam te centymetry z przodu, żeby siusiek więcej się zmieściło ;)
ale to oczywiście przy chłopaku. no i nie bardzo przy małym niemowlaczku spiącym na brzuszku, ale przy starszakach fajna sprawa ;)

Vena
11-02-2011, 00:23
Dziś dotarła do mnie przesyłka z prefoldami - pomarańczowe i czerwone.
Za kilka dni dam znać, jak się sprawują.
Pierwsze wrażenia - hmm... Z jednej strony miękkość bardzo na plus. Z drugiej strony wydają mi się dość wąskie po złożeniu (oba rozmiary).
Przyłożyłam do Flipa - muśliny złożone w prostokąt ładnie wypełniają ten otulacz od gumeczki do gumeczki, natomiast prefoldy pozostawiają z obu stron marginesy ok.2cm gołego PULa przy nóżkach.
Czy też tak macie? Jak dzieci znoszą kontakt z gołym PULem otulacza? Czy przy wąskich prefoldach powinnam się spodziewać przecieków bokiem przy nóżkach?

mamuśka
11-02-2011, 09:31
Mamuśka, a jak przeliczyć? Szerokość prefoldów podzielić na 3? Może to naiwne pytanie, ale nie miałam jeszcze nigdy w ręku prefoldów i nie wiem :) .

Tak, podzielić na trzy.

mamuśka
11-02-2011, 09:33
ja za namową właścicielki zawijałam te centymetry z przodu, żeby siusiek więcej się zmieściło ;)
ale to oczywiście przy chłopaku. no i nie bardzo przy małym niemowlaczku spiącym na brzuszku, ale przy starszakach fajna sprawa ;)

Też tak robiłam i to zdawało egzamin. Mam córeczkę ale sika jak chłopak - tzn. z przodu, w środku i z tyłu jest zawsze sucho ;-) Więc dodatkowy materiał z przodu fajnie chłonął, jednak denerwował mnie ten wałek wizualnie - wyglądał jakby mała miała z przodu garba ;-)

mamuśka
11-02-2011, 09:41
Dziś dotarła do mnie przesyłka z prefoldami - pomarańczowe i czerwone.
Za kilka dni dam znać, jak się sprawują.
Pierwsze wrażenia - hmm... Z jednej strony miękkość bardzo na plus. Z drugiej strony wydają mi się dość wąskie po złożeniu (oba rozmiary).
Przyłożyłam do Flipa - muśliny złożone w prostokąt ładnie wypełniają ten otulacz od gumeczki do gumeczki, natomiast prefoldy pozostawiają z obu stron marginesy ok.2cm gołego PULa przy nóżkach.
Czy też tak macie? Jak dzieci znoszą kontakt z gołym PULem otulacza? Czy przy wąskich prefoldach powinnam się spodziewać przecieków bokiem przy nóżkach?

U mnie ta "wąskość" jest właśnie na plus bo moja córeczka ma grubiutkie udka i szeroka pielucha robiła efekt żaby.

Co do Flipów, nie wiem jakie nóżki ma Twoje maleństwo, ale Flip jest tak szeroki, że przecież nie układa się gładko w kroku. Robi się z niego taki kokonik (jak z większości otulaczy), w którym sobie "wisi" pieluszka pomiędzy nogami (trudno to opisać, więc nie wiem czy wiesz o co mi chodzi ;-) ) Zatem skóra nie styka się z gołym PUL tylko z obszyciami/gumeczkami otulacza co jest konieczne, żeby nie było wycieków.

Ale jeśli jest dużo miejsca i dziecko ma bardzo chudziutkie nóżki, to i tak chyba przecieków nie powinnno być, bo to co ewentualnie spłynęłoby na otulacz, zaraz pochłonie bawełna z prefolda.

Vena
11-02-2011, 17:15
Dzięki, Mamuśka, za pocieszenie :) .
Nóżki (na razie) dość szczupłe. Prefoldy kończą się właśnie suszyć, więc dziś wypróbuję.

Mam w tej chwili tylko dwa otulacze, dwa następne zamówiłam - a Wy ile macie do prefoldów? Zastanawiam się, ile docelowo zgromadzić, czy cztery wystarczą (nie używam otulacza nigdy po raz kolejny, przy każdym przewinięciu zazwyczaj płuczę/zapieram ręcznie i wieszam do szybkiego suszenia, a co kilka dni wrzucam do pralki).

Vena
11-02-2011, 17:19
Aa, jeszcze były pytania o to, czy prefoldy nadają się do kieszonek.
Otóż według moich wstępnych obserwacji (przymierzałam przed praniem), pomarańczowe prefoldy mają wielkość zbliżoną do większości moich wkładek kieszonkowych i świetnie do kieszonek (one size różnych firm) pasują.

Anyczka
04-03-2011, 17:08
Bardzo lubię pieluszkarniowe prefoldy - do ok. 3,5 kg używałam żółtych, teraz (4,5) pomarańczowych i czerwonych (te ostatnie ciut zawinięte). Mięciutkie, chłonne, naturalne. I tania to opcja w stosunku do formowanek, a dopasowanie do malucha lepsze.
Używam z wełniakiem Storcha albo z pulem by Littlepenguin, choć z wełną jakoś milej.
A, czasami wkładam do kieszonek, ale jest mi jakoś twardawo...

pewna_mama
13-04-2011, 10:31
Ja uzywalam żółtych. Od urodzenia aż do teraz 3 m-ce. Nadal pasują. Używam z tetra i otulaczem. Są chlonne, na minus można im zapisać jedynie, ze przy recznym zapieraniu po kupie, materiał się rozchodzi jak w zwykłej bielonej tetrze, warstw jest jednak tyle,ze w niczym to nie przeszkadza.

IwonaKM
13-04-2011, 10:46
po zakupieniu tych prefoldow wróciła mi wiara, że noworodka mozna pieluchować w prefold + otulacz. W ramach wyprawki kupilam pakiet BambinoMio do 5kg i o ile otulacze super pasowały na mała 3kg pupcię to prefoldy nadal są zdecydowanie za duże i za sztywne. Idealnie z otulaczem BM sprawdzają się za to żółte pieluszkarniowe, małe, mieciutkie, chlonne. Załuje, ze kupiłam tylko 5 sztuk i ze dopiero w 3 tygodniu domowego pieluszkowania.

kasia_B
06-05-2011, 14:14
kupiłam też pieluszkarniowe prefoldy- żółte i są super!!! Co prawda jeszcze nie miałam okazji wypróbować, bo synuś urodzi się w czerwcu, ale są już po pierwszym praniu bardzo miękkie i przyjemne w dotyku. Mam dla porównania prefoldy bawełniane kikki- tragiczne, sztywne i twarde.
A te pieluszkarniowe świetnie nadają się jako wkład do kieszonki- żółte idealnie pasują

nowa_aleksandria
09-05-2011, 19:48
mam kłopot z tymi prefoldami. mam ich 12, to nasza podstawa pieluchowa. mamy twardą wodę więc są szorstkie i sztywne :(
ale najgorsze jest to, że nie wiem jak je składać. tzn składam wzdłuż albo w poprzek, ale przy płynniejszej i większej kupie prawie zawsze mam zabrudzony otulacz. nie wiem jak mam składać te prefoldy, żeby się tak nie robiło. kłopot to, bo bywa że jednego dnia trzy otulacze mi schodzą, a mam cztery..

atelka
09-05-2011, 20:05
mam kłopot z tymi prefoldami. mam ich 12, to nasza podstawa pieluchowa. mamy twardą wodę więc są szorstkie i sztywne :(
ale najgorsze jest to, że nie wiem jak je składać. tzn składam wzdłuż albo w poprzek, ale przy płynniejszej i większej kupie prawie zawsze mam zabrudzony otulacz. nie wiem jak mam składać te prefoldy, żeby się tak nie robiło. kłopot to, bo bywa że jednego dnia trzy otulacze mi schodzą, a mam cztery..

sprzedaj mi :) u nas sprawdzają się rewelacyjnie
a papierków uzywasz? u nas kupa zatrzymuje sie na papierkach i nic nie brudzi, najwyżej samym mokrym

kawiareczka
04-06-2011, 16:16
dziewczyny, czy na 11kg te z czerwonym będą ok? bo ja mierzę to wychodzi mi ok 11-12cm szerokości a to jakoś mało, nasza tetra ma 16. Nie roluje się ten prefold? mam na myśli wkładanie do flipa nie do kieszonek.

blabla0
04-06-2011, 17:24
nasza waży troche ponad 9 kg i używamy tych z zielonym obszyciem do flipów i są idealne. nawet myślałam czy nie spróbować juz tych największych.
z czerwonym obszyciem pewnie będą jeszcze dobre ale na pewno bardziej chłonne będą nieco większe, a dziecko rośnie. wybrałabym większe na 11 kg szczęścia :)

kawiareczka
04-06-2011, 19:46
nasza waży troche ponad 9 kg i używamy tych z zielonym obszyciem do flipów i są idealne. nawet myślałam czy nie spróbować juz tych największych.
z czerwonym obszyciem pewnie będą jeszcze dobre ale na pewno bardziej chłonne będą nieco większe, a dziecko rośnie. wybrałabym większe na 11 kg szczęścia :)

hmmm tylko że w sklepie w moim mieście mają tylko z czerwonym, nie opłaca mi się zamawiać w pieluszkarni samych prefoldów;) i zielony chyba nie zmieści się do flipa, trzeba będzie zawijać (czego nie lubię, bo robi się zgrubienie i młody ma dużo między nogami). To nie kupię w ogóle w takim razie:-(

figa84
23-06-2011, 11:29
Używam 1 jako wkładki do kieszonki i tak sprawdza się rewelacyjnie. Tylko niestety po około 2 miesiącach używania zaczyna twardnieć...

mamaani
27-08-2011, 21:49
no właśnie...moje są już twarde, i zastanawiam się czy można coś z tym zrobić, bo szkoda mi wywalać...ma ktos może jakiś sposób??

blabla0
27-08-2011, 22:05
no właśnie...moje są już twarde, i zastanawiam się czy można coś z tym zrobić, bo szkoda mi wywalać...ma ktos może jakiś sposób??
prasowanie tej strony od pupy, ja prasuje juz złożoną, tylko ten pasek co pupy będzie dotykał, fajnie mięknie pod wpływem gorąca, a zajmuje zaledwie kilka minut wyprasowanie ze 20 sztuk :)

mamaani
27-08-2011, 22:25
prasowanie tej strony od pupy, ja prasuje juz złożoną, tylko ten pasek co pupy będzie dotykał, fajnie mięknie pod wpływem gorąca, a zajmuje zaledwie kilka minut wyprasowanie ze 20 sztuk :)

no super :) dziękuje bardzo, zrobie tak po następnym praniu :), na wszystkie prefoldy to działa??

blabla0
27-08-2011, 22:29
wszystkie :) bambino mio, których nie lubie tez ;) i rewelacyjnie miękną prefordy oryginalne z flipa, ale one za to tez są najtwardsze po praniu

mamaani
27-08-2011, 22:31
wszystkie :) bambino mio, których nie lubie tez ;) i rewelacyjnie miękną prefordy oryginalne z flipa, ale one za to tez są najtwardsze po praniu
a prasujesz na 1, 2 czy 3-ce???:ninja:

blabla0
27-08-2011, 22:36
zawsze na 3, to bawełna, nic im nie bedzie :)

mamaani
27-08-2011, 22:40
teraz sobie tak pomyslałam, a co z chłonnością??Bo w sumie splot jak w tetrze trochę, a tetra po prasowaniu traciła sporo chłonności, a może jak na jednej stronie to nie ma takiego znaczenia pewnie, tak czy siak,jutro zabieram się do roboty:ninja:

blabla0
27-08-2011, 23:13
nie zauważyłam różnicy w chłonności

alphax
13-10-2011, 20:11
Bardzo fajne pieluchy, bardzo chłonne i miękkie. dużo tańsze rozwiązanie w porównaniu do formowanek. Mnie najleiej sprawdzały się spięte klamerką snappy lub jako wkład do kieszonek. Do spinania klamerką lepiej kupić rozmiar większy.

negrita
13-10-2011, 20:37
Używam prefoldów z pomarańczowym obszyciem od urodzenia mojego skarba. Na początku składałam tak żeby zapiąć klamerkami snappi, teraz normalnie składam po przeszyciach. Jestem bardzo z nich zadowolona. Troszkę długo schną (ale to normalne) w porównaniu z tetrą. Dzięki przeszyciom nie ma problemu ze złożeniem ich nawet mój mąż. Teraz szczególnie używam ich na noc, kiedy szczególnie potrzebuję chłonnej pieluszki. Używam ich z otulaczami Imse Vimse i Econobum'ami.

mamaUlki
19-10-2011, 22:49
ja też jestem bardzo z nich zadowolona, dobrze chłoną, szybko schną i są w miarę miękkie w porównaniu z zwykła tertrą.

Pastela
21-10-2011, 21:08
i ja polecam
mięciutkie choć sporo używane, dobrze chloną, moglabym mieć więcej

Mayka
23-10-2011, 22:13
Na początku były dość twarde (przy mojej wodzie jeszcze twardsze), ale po paru praniach przekonałam się, że są dużo przyjemniejsze i miększe.
TO moje pierwsze przygody z pieluszkami wielo i bardzo spodobało mi się używanie ich z otulaczem. kieszonek używam na spacery albo tych z większym wkładem na noc. Prefoldów na co dzień- jak na moje to na noc nie bardzo się nadają, bo chłonność jest sporo niższa niż wkładów np. bambusowych w kieszonkach.

Póki co używamy tych z żołtym obszyciem od urodzenia do ok.5,5kg teraz.

marglena
28-10-2011, 20:53
my mamy 2 z czerwonym obszyciem i 10 z zielonym, są dobre do otulacza; zielone podwijam z przodu dla synka; są chłonne :)

mamaani
28-10-2011, 21:31
no właśnie...mnie też się wydaje, że moje prefoldy są teraz miękkie bardziej, niż kiedyś

Paulinina
17-04-2012, 17:20
U nas po paru miesiącach użytkowania prefold nie wygląda już zbyt dobrze - materiał na wierzchu w tej środkowej części się jakby poprzecierał... (niecałe 5 m-cy używania) Nie zauważyłam przy tym jakiś zmian w chłonności, ale i tak to raczej pieluszka na mniejszy sik.


Nie roluje się ten prefold? mam na myśli wkładanie do flipa nie do kieszonek.

Odpowiem dla innych czytających;): roluje się! Niezbyt przyjemne jest też chyba stykanie się pupy z gołym pulem...

Tylko niestety po około 2 miesiącach używania zaczyna twardnieć...
Albo i nie :rolleyes: Wydaje mi się, że teraz jest bardziej miękka niż po pierwszych praniach.

petruska
18-05-2012, 22:35
uzywalam ich na poczatku, gdy Sara sie urodzila. bardzo mi odpowiadalo to rozwiazanie, bo i tak trzeba non stop zmieniac pieluchy. jest to wiec tansze kupic duzo prefoldow niz duzo formowanek. nie mialam innych prefoldow, wiec nie moge porownac z innymi. te sa chlonne i cenowo bardzo przystepne. mi twardnialy z czasem, ale to woda i pewnie trzeba strippingowac. wygotowac tez je mozna, prawda? nie probowalam, ale pewnie by przezyly:)

Maminek
19-06-2012, 19:46
są bardzo dobre, ale dla dużego sikacza szybko "wymiękają".
u mnie 3 msc niemowlak potrzebował już czerwonych wkładów - ale te byly dla niego za duze

dianek
31-08-2012, 21:39
używamy prefoldów ecopi od urodzenia
te żółte szybko odpadły - za małe

na pomarańczowych jesteśmy do teraz (młody ma 8kg i nieźle leje;)), składamy wzdłuż szwów, powoli zaczyna z nich wyrastać niestety, ale na 2 siknięcia jeszcze starczają

powolutku przechodzimy na czerwone, też składane wzdłuż szwów - są jeszcze trochę za długie, ale chłonność super

niestety z czasem robią się strasznie "chropowate" :/

ania mania
15-01-2013, 10:13
To które lepsze dla noworodka do zapinki snappi ? Żółte czy pomarańczowe?

Wiewiórka
15-01-2013, 11:33
ja używałam żółte, są wspaniałe. Dla tradycyjnego noworodka pomarańczowe będą za duże i niepotrzebnie za grube

ania mania
15-01-2013, 11:45
Wiewiórko i mniej więcej do kiedy żółte Ci wystarczyły? Jak długo da się je zapiąć snapką?

Wiewiórka
15-01-2013, 12:15
Wiewiórko i mniej więcej do kiedy żółte Ci wystarczyły? Jak długo da się je zapiąć snapką?
ja je do tej pory używam. Teraz lubię wkladać 1-2 jako wklady do otulacza tetro, są idealne do niego. Nigdy nie spinałam prefodów snapką więc ci nie odpowiem na to pytanie

egla30
19-01-2013, 14:04
mu już używamy zielonych, czerwone były za małe. Nawet je lubię, czerwone wspaniale się sprawdziły w okresie letnim gdy nie chciałam zakładać Kasi mikropolaru od pupy.