PDA

Zobacz pełną wersję : Jakie pieluszki lubicie najbardziej?



mama-donna
22-12-2010, 16:06
Jak w temacie :) Nie chodzi mi jednak o marki tylko o rodzaj, materiał, rozmiarówkę itp. Próbowałam znaleźć, ale nie znalazłam takiego zestawienia. Jak było to proszę skasować.

Ja osobiście to nie lubię żadnej froty, czy bambusowej, czy bawełnianej, bo nawet w zasadniczo miękkiej wodzi twardnieje i trzeba po każdym praniu trzeć w rękach żeby zmiękczyć. Tetra też twardnieje i jest jakaś taka szorstka.

Ostatnio najbardziej lubię rozmiarowe, nie twardniejące formowanki i otulacz. Formowanki najlepiej z wszytym wkładem, bo szybko i sprawnie się montuje. No i jak by nie było rozmiarówka lepiej leży na pupie. Lubię też PULowe kieszonki, bo są takie ładne, choć teraz w zimie to w sumie nie ma znaczenia, bo i tak są schowane.

A Wy jakie macie preferencje?

LidkaM
22-12-2010, 17:46
Rozmiaowe otulacze. Ubóstwiam BambinoMio za ten dodatkowy kawałek materiału przy nóżkach. Do tego cały czas tetra lub prefoldy + miękka wkładka z mikropolaru. Dodatkowa zaleta wg mnie w tych otulaczach to rzepy. Jakaś taka bardziej elastyczna regulacja pieluszki dzięki nim.

Do szału doprowadzają mnie natomiast otulacze Bumgenius Econobum, użyte zaledwie kilka razy i chyba spróbuję je odsprzedać. Moje dziecko to chudzina, nijak toto nie leży na pupie. Pewnie dlatego też nie przemawiają do mnie kieszonki - leżą i czekają. Może kiedyś.....

kasia wska
22-12-2010, 17:52
a ja uwielbiam kieszonki (pul lub minkee) z wkładkami mikrofibrowymi. inna sprawa, że jak już "weszłam w kieszonki", to nie próbowałam formowanek, muszę się przyznać;).
a jak jania była mniejsza (tak do 1,5 roku), to hitem był flip+tetra - ekonomicznie, nieprzeciekowo i dość przewiewnie:).

tra
22-12-2010, 18:27
Ulubiony zestaw już u drugiego dziecia: tetra + otulacz, ostatnio na noc odkryłam formowanki kieszonki + otulacz, ale mam ich dosłownie 3 szt., jak kieszonki to pul lub cienkie minkee ( tylko nie długie grube ciepłe futerko)

clarissima
22-12-2010, 19:03
Ja najbardziej lubię formowanki flanelowe (w domu często bez otulacza, bo stosujemy NHN) i tetrę bambusową-jest zawsze mięciutka plus otulacz pulowy albo polarkowy.

agahk
22-12-2010, 23:05
Ja najbardziej lubię tetrę (bawełniania lub bambusową) + otulacz IV rozmiarowy biały, bo jest cieniutki lub flip. Niespecjalnie lubię formowanki (duża pupa), ale mam kilka na noc i jakoś nie mogę przekonać się do kieszonek.

Mayka1981
22-12-2010, 23:18
suche :D

beawit
22-12-2010, 23:20
Ja lubię formowanki + otulacz. Mnie formowanki jakoś szczególnie nie sztywnieją, ale to kwestia wody. Z materiałów lubię te najbardziej chłonne: konopie (bo nawet niegruba warstwa dobrze chłonie) i bambus.
Formowanki mam rozmiarowe, na jednorozmiarowe jeszcze nie trafiłam i chyba bym nie chciała, bo za dużo materiału przeszkadza :D

Kieszonki też w użyciu, ja osobiście lubię nawet bardziej kieszonki, ale akurat kieszonki nam często przeciekają, więc dlatego polubiłam się i z formowankami, bo sa niezawodne!

dokebu
22-12-2010, 23:21
suche :D

A ja czyste :P i nowe ;)

AMK
22-12-2010, 23:21
a ja mam fazy przeróżne

a to na kieszonki
a to na formowanki i wełnę
a to znowu wracam do Flipa i tetry :)

madorado
22-12-2010, 23:26
U nas najczęściej flip i tetra, czasem plus jakaś wkładka dodatkowo.

Sylaba
22-12-2010, 23:28
muślinki lub tetra i otulacz Flip, oraz kieszonki kiedyś tylko minkee a teraz PUL-owe kolorowe i wzorzyste

ewaibartek
23-12-2010, 08:42
ja tez mam fazy,raz tetra + otulacz Bambino Mio,potem juz rzygam skladaniem tetry :)
wiec potem kieszonki
mysle,ze polubie formowanki latem jak nie bedzie trzeba zakladac otulacza,teraz tylko na noc ida,bo kieszonki mi przeciekaja :(

tonya
23-12-2010, 09:40
ja najbardziej lubię kieszonki one size najlepiej wielokolorowe w różne wzorki ale jednokolorowe też mam, a teraz powoli zaczynam się przekonywać do formowanek - w lecie jak było strasznie gorąco używaliśmy tylko formowanek bez otulacza albo tetra + otulacz i było super :)

mTuśka
23-12-2010, 11:41
miłam rózne okresy a to tetra i otulacz,a to kieszonki,aio,sio,teraz spodobalay mi sie formowanki a wczesniej ich nie lubiłam,wiec to sie u nas zmienia:)

klusiecka
23-12-2010, 15:55
rozmiarowe kieszonki
mój nie-mąż też,
i mama też
i niania też
inne pieluchy akceptujemy ale lubimy średnio
no chyba ze na noc wtedy to wełna i formowanka

mynia
23-12-2010, 16:14
ja mam za małe doświadczenie... ale mam ogromną ochotę wypróbować formowanke i wełne.
tymczasem u nas na ten moment najlepiej sprawdzają się SIO rozmiarowe. Ale te wąskie w kroku bo dziecię już chodzi. No i kieszonki na zmiane też są ok. Chociaż niania woli tetrę - sentyment ma kobieta :)

Guest
23-12-2010, 16:41
jestem nudna jak flaki z olejem
Aplle cheks

s0nata
23-12-2010, 16:42
u nas przede wszystkim te z welurkiem synt lub polarkiem od pupy. po naturalnych tkaninach częściej mamy odparzenie :roll: No i wolę onez size od rozmiarówek, bo taniej (chyba, że sama szyję rozmiarowe). Kieszonki od okazji tylko na razie, formowanki leiej nam się sprawdzają. Z otu;laczy Flip :-)

kasia_mama_stasia
23-12-2010, 17:00
Z formowankami średnio się polubiłam.
Jestem fanem IB SIO i kieszonek (zwłaszcza umiłowałam sobie Charlie Banana, mam też jedną Issy Bear - fajna, ale droga i wkład długo schnia).
Przez tetrę i flipa też przeszliśmy - było ok.

ani.fa
23-12-2010, 18:07
Ja lubie one size. Z materialow konopie lub bambus, byle chłonne. Na nocki formowanki plus otulacz. Ostatnio posmakowałam wełnianych gaci i otulaczy. Musze przyznac ze mi sie spodobały :)

mirabel
23-12-2010, 20:33
Do szału doprowadzają mnie natomiast otulacze Bumgenius Econobum, użyte zaledwie kilka razy i chyba spróbuję je odsprzedać. Moje dziecko to chudzina, nijak toto nie leży na pupie. Pewnie dlatego też nie przemawiają do mnie kieszonki - leżą i czekają. Może kiedyś.....

Hehe nasze ulubione otulacze (pomijając wełniane), stosowaliśmy Econobum już w szpitalu po porodzie.
W żaden sposób nie mogłam się natomiast przekonać do otulaczy ImseVimse.

Co do konkretnych pieluszek - zmieniają nam sie upodobania co jakiś czas.
Generalnie jestem wierna od początku naturalnym materiałom przy pupie - bambus, konopie
Lubię welurki pod wszelka postacią (bambusowe, bawełniane - od środka jak i na zewnątrz w formowankach).
Od urodzenia do ok. 8 mies życia byliśmy wierni formowankom.
Ostatnio coraz częściej lubię nakładać dziecku PULowe kieszonki.
Na noc tylko i wyłącznie formowanka + wełna.
Nie lubię formowanek z polarkiem od środka.

Ilka
26-12-2010, 23:27
Latem była tetra różniasta + otulacz, teraz w dzień kieszonki, łatwe do zakadania szczególnie dla taty i dziadka, jak ja jestem w pracy. Na noc głównie formowanki bambusowe i gatki wełniane, ale czasami też kieszonka, jak formowanki nie doschną.

margaretka
28-12-2010, 23:48
Nasze ulubione to kieszonki minkee z mikropolarem od wewnątrz, za milutki materiał zewnętrzny, sucho w środku i to, że do kieszonki można włożyć co jest pod ręką, otulacze Blueberry minkee + formowanki TB flexitot (jeszcze nam się nie zdarzyło, żeby coś przeciekło):)

peluche
29-12-2010, 09:50
to cięzko powiedzieć ulubione, bo kazda pieluszka sprawdza się na cos innego. na pewno hitem jest zwykły otulacz flip, na wszystkie formowanki pasuje. bardzo lubimy tez it SIO rozmiarowe, szczególnie nowe, są mieciutkie :D apple cheeks, za prostotę i cudny wkład, wełniaka storcha, bo fajnie leży i tez pasuje na każdą formowankę.... AIO made in la petite prairie lubimy za elegancję, wszak to pierwsze nasze biodrówki (pieluszki noszone są dośc nisko) ale mają cudne kolory :) jak widać nie da sie wybrac ulubionej jednej pieluszki :P

mamaHani
30-12-2010, 14:03
A my obecnie kieszonki z welurem lub mikropolarem od pupy one size, a także otulacz + pieluszki "poskładane" (obecnie flanelki, a na początku tetrówki - czyli przeszyta tetra gotowa do założenia, której nie trzeba składać cudo!). Zamiennie z kieszonkami formowanki rozmiarowe, także z welurkiem od pupy. Są super bo mają w środku mikrowłókno, które chłonie i sprawia że pieluszki są miekkie też po praniu, a do tego szybko schną :-)

Narnijka
07-01-2011, 00:32
My pieluchujemy od bardzo niedawna, ale już wiemy co lubimy:) Formowanki + gatki wełniane, na wyjazdy, spacer Close Parent bambusowa (dla nas rewelacja, nigdy nic nie przeciekło, nie ma odciśnięć na nóżkach), po domu gatki wełniane + tetra, albo otulacz CP i tetra. Kieszonki nam nie przypadły do gustu poza Babyettowymi:-) PULe nam jakoś nie podpasywały poza CP i kieszonkami minkee Yetty. Za kilka miesięcy też będziemy mogli obfocić stosik:-)

smellson
09-01-2011, 23:21
a ja najbardziej lubię Flipa z wkładem staydry- na każda okazję i IB SIO
zupełnie nie podchodzi mi zestaw formowanka w otulaczu, za kieszonkami tez nie przepadam
na noc posiłkuje sie pampkami:oops:

Aliszia
26-01-2013, 01:19
A ja najbardziej.... chciałabym przetestować wszystko, co Wy lubicie i Wam się sprawdziło 8))

kamilam
27-01-2013, 12:18
A ja najbardziej.... chciałabym przetestować wszystko, co Wy lubicie i Wam się sprawdziło 8))

Jak córa była młodsza to kieszonki a teraz formowanki wszelakie i otulacz najlepiej z dodatkowymi falbankami niezawodne :)

Ronja
27-01-2013, 20:25
Nie wszystkie opcje już przetestowaliśmy (np. gacie Storcza wciąż czekają, bo jakieś przyduże na tę chudą dupinę), ale póki co najbardziej lubię wzorzyste kieszonki z mikropolarem - za wygląd :)

sylvetta
27-01-2013, 21:33
A ja lubie Ittii Bitti. mamy chyba z 10 tych pieluch. Moim zdaniem to są pieluchy dla dzieci o grubych udach - czyli idealne dla mojej Rity...
Fajnie nam juz chłopną, przecieki są o wiele rzadziej niz w jednorazówkach.

Co ciekawe przy Blance ten krój mi nie leżał.

Dewiś
27-01-2013, 21:34
kieszonki pulowe ...własne :applause: ups

agnbr
27-01-2013, 21:49
kieszonki pulowe ...własne :applause: ups

ooo, tak właśnie, najlepsze są te własnoręcznie uszyte pod konkretny "model"

Dewiś
27-01-2013, 21:51
ooo, tak właśnie, najlepsze są te własnoręcznie uszyte pod konkretny "model"
dokładnie , a szyte na wymiar więc idealnie leżą jak żadne inne ....no dobra dobra, bo w samozachwyt wpadniemy

Wiewiórka
27-01-2013, 22:27
Dwiś właśnie napisała co ja chciałam-te uszyte przeze mnie

*LOLA*
28-01-2013, 02:32
Najbardziej lubię ubierać synkowi kieszonki minkie zwykle z dwoma wkladami bo dobrze mi trzymają nigdy nie było przecieków,nawet w nocy potrafi przespać ładnych parę godzin,chyba całkowicie na kieszonki się zdecyduję zestw dzienny tetra plus otulacz przestały zdawać egzamin mały przesikuje to na wylot,w formowance i otulaczu cały czas myślę,że jest mu za ciepło mając tyle warstw na pupie,jednak jako rezerwę na noc czasem użyję.Narazie jednak muszę wykorzystać jednorazówki zanim mi młody z nich wyrośnie(mam czwóreczki dwie paczki)więc na noc i na dłuższe wyjścia ubieram mu jednorazówki,co zauważyłam mały nie budzi się tak często w środku nocy,z powodu dyskomfortu mokrej pupy.Muszę znaleźć jakiś zamiennik wielo na te nocki:duh:

Atorianna
29-01-2013, 22:36
te czyste ;)

a tak na serio to otulacze PUL, małe me i flipy. jak dla mnie to pieluszkowe must have :heart:

MonikaK
01-02-2013, 12:46
Do 8 miesiąca życia A. uwielbiałam otulacz + tetra. Teraz prawie tylko kieszonki :)

farfallina_07
01-02-2013, 12:49
Najbardziej minkowe kieszonki:)

_agata89
01-02-2013, 20:23
Do niedawna nr jeden był otulacz plus formowanka, ale trend zmienił się (a w sumie to Tośka sama wprowadziła zmiany) i teraz w ciągu dnia raczej rządzą kieszonki, bo mam tylko 5 sek na zapięcie pieluszki i młoda ucieka :D ale na dłuższe wyjścia jednak formowanki królują, bo mam komfort psychiczny ,że nic się nie wyleje z nich ;) na noc to wiadomo- formowanka plus wełniaczek, najlepiej Podaj dalej Magnolii ;) ale kryterium bardzo istotnym jest wygląd, muszą być piękne. wzorzyste i ładnie się dopasowywać ;)

Mlena
25-11-2013, 23:31
ulubiona pielucha zależy od tego kto zmienia:) Jak zmienia tata to kolorowa kieszonka jak ja to wełniak+formowanka:)
Lubimy i posiadamy chinki pupus, lulajbaby oraz ecobambino oraz formowanki zufizo, kokosi oraz motherease.

inek
25-11-2013, 23:50
Moim nr 1 sa zdecydowanie Tots Bots AIO ;)

melodi
02-12-2013, 22:25
Ja uwielbiam wszelkie wełniane gatki, oraz zwykłe kieszonki one size.