PDA

Zobacz pełną wersję : Co dla starszaka?



Olapio
20-12-2010, 13:37
Co sie najlepiej sprawdzi od wiosny dla dziecka półtora roku?
takiego ktory bedzie zmierzal juz do odpieluchowania?

jak byl taki watek to prosze o usuniecie lub polaczenie
ja nie znalazlam :(

Olapio
20-12-2010, 18:47
no dziewczyny
bo naliczylam oprocz tetry 50 kieszonek, AIO i formowanek i musze sie czegos pozbyc :D

tonya
20-12-2010, 19:03
ja bym poszła w formowanki + otulacz oraz tetrę + otulacz a pozbyłabym się na początku AIO a potem powoli kieszonek -
właśnie do tego zmierzam bo też mam ponad 50 pieluch ;)

ale nie wiem co dla Ciebie bedzie wygodniejsze

espejo
20-12-2010, 21:23
Formowanki i inne mokroczule:)
u nas sprawdzają się formowanki tetro i zwykła tetra w wełnianych gaciach, do spania chłonniejsza formowanka bo choć juz był taki czas, ze poł dnia było sucho i suche drzemki dzienne to od kilku dni leje jak złoto - moze piątki w drodze:)
ale kilka kieszonek bym zostawila - przydają się na wyjscia bo jednak mniej w gaciach ;) przy tych wszystkich zimowych odzieniach:)
przydają mi sie też AIO - chyba ze 2 mam - nakładam na krotko w roli majtek treningowych - bez dodatkowych wkładek, tak na szybko, jak np został;o pol godziny do kąpieli - bo jednak wpadki się zdarzają a w ferworze zabawy wieczornej z tatusiem:) tym bardziej:)

v
20-12-2010, 21:32
ja mialam welniane gacie plus muslin
oraz AIO BG

plus od czasu do czasu dla kaprysu jakas kieszonke, co to na rynek PL wlasnie wchodzila ;)

Luthienna
20-12-2010, 21:51
u nas na dzień były Flipy ( wełna) + gruba tetra Kikko, na drzemki i nocne spanie formowanki ( pojedynczy lub podwójny wkład) + otulecze ( Flip lub wełenka)

Mag
21-12-2010, 11:10
to zależy czy Michał czuje mokro i pokazuje,że nasikał albo jakoś to widać,np. traci dobry humor po nasiusianiu.
jeśli tak to pewnie wszystko co daje to uczucie mokrego+nocnik,a jak nie to możliwe,że już mu tak zostanie i wtedy możecie lecieć do końca na tym co macie.Marysia miała w nosie mokro i nawet kupy,więc niezależnie co jej założylam,efekt był ten sam,po prostu jak miala dwa lata,zdjęliśmy jej pieluchę na dzień.za pół roku zrobi się bardzo cieplo,Michał będzie prawie dwulatkiem,w sam raz do treningu nocnikowego:).
a Marylka gdy nasikała to do roku czasu zaczynała popłakiwać wtedy,a od pół roku pokazuje albo sama po siku zdejmuje sobie pieluchę,często gania z gołą pupą i jest oswojona z nocnikiem,ale na razie najpierw nasika a dopiero po fakcie siada sama na nocnik. ma 18 miesięcy.

Olapio
21-12-2010, 11:39
no wlasnie Michal ma w nosie czy ma mokro czy sucho :D
czyli po prostu usune te po ktore najrzadziej siegam ;)
w sumie Michal glownie lata w tetrze i welnianym otulaczu
na wyjscia ma kieszonki
ale np latem zakladam mu same formowanki bez otulacza

czyli pewnie nie ma jednego przepisu co dla starszaka, a szkoda ;)

Mag
21-12-2010, 12:00
tak sobie dumam,że latem chyba formowanki już mogą w ogóle nie być Wam potrzebne,jak nadal będzie olewał czy mu mokro czy sucho to może trzeba będzie majtki/goła pupę wdrożyć,bo czasem dzieci źle reaguja jak im po nogach cieknie i same pchaja się do nocnika-tak znowuz mielismy z Majką,która tego nie znosiła i po kilku siusiu na podłogę sama leciała na nocnik,zreszta Marysia też tego nie znosiła i po każdym takim siku łatwo docierało do niej gdy tłumaczyliśmy(a w lipcu 2009 miała 21miesięcy),ze lepiej w nocnik.

morepig
21-12-2010, 12:53
Co sie najlepiej sprawdzi od wiosny dla dziecka półtora roku?
takiego ktory bedzie zmierzal juz do odpieluchowania?

jak byl taki watek to prosze o usuniecie lub polaczenie
ja nie znalazlam :(

ib aio :D
jesli chodzi o odpieluchowanie to trenerki do których można włożyć wkład.
ale nie licz na odpieluchowanie skoro Ci tak zależy, dzieci się odpieluchowują wtedy kiedy nam się ani nie chce ani nam to logistycznie nie pasuje :D

Olapio
21-12-2010, 13:52
mi tak mocno nie zalezy
ale Michal duzo robi na nocnik, kupy wszystkie, jak go sadzam to siku robi od razu, no ale teraz za zimno zeby sciagnac pieluche
pewnie sie skonczy na samych majtkach bo wtedy widzi ze robi siku ;)