PDA

Zobacz pełną wersję : Nośna chusta - co wybrać?



sheep
19-12-2010, 20:38
Moja młoda ma 5 miesięcy, a waży już 8 kg. No i raczej mniej nie będzie ;-)
Na razie mam na radarze aare z wełną lub japan z lnem. Co lepiej poniesie?
dzięki
m.

rzufik
19-12-2010, 21:20
nie wiem czy lepiej, ale polecam dmuchawce nati len/bambus no i grubasy lniane 50% (rosalinda np)
japan z lnem da rade, z wełną też by dał :)
i stare grube lnaine 50% indioszcza typu rosenholz lub eibe czy zink (:love: )
najlepiej sprawdzaj po jednej :) i zmieniaj .

Karusek
19-12-2010, 23:51
najlepiej sprawdzaj po jednej :) i zmieniaj .

:thumbs up: Świetna rada :D

a na serio, aare z wełną rewelacja!

MartaS
19-12-2010, 23:54
dla mnie ostatnie żakardy didkowe 50% lnu, lana jeszcze i indio wełniane. podobno jeszcze indio 50% lnu, ale jak miałam eibe to się jakoś dogadać nie mogłyśmy. A tak naprawdę to to czy chusta jest nośna czy nie to sprawa mooocno indywiduwalna. dla mnie np. jade jeszcze fajnie nosi. I ja bym przy Twojej pięciomiesięcznej księżniczce właśnie jade sobie wzięła - jest mięciutka od początku i fajnie nosi. A i ceny nie powalają z nóg :) a jak chcesz pasiaka to weź sobie aprosas tęczowy albo lanę solara (tylko żeby złamana była)

aniakom
20-12-2010, 01:04
A ja wolę wełnę od lnu, ale "hiciorów" lnianych nigdy nie miałam. A wełenka mnie cudownie grzeje, no i Zosia też lubi :-)

Dagmara
20-12-2010, 01:07
nie wiem czy lepiej, ale polecam dmuchawce nati len/bambus .
A ja nie polecam, to dla mnie jedwabne motylki nati są już lepsze od tej chusty. W ciągu 6km spaceru z 8kg Lilą cztery razy musiałam poprawiać osiadającą chustę :( Za to jest piękna i mięciutka :)

pati291
20-12-2010, 08:11
Polecam lny 50%. Rewelacyjnie nośne chusty. Mojego dwulatka wcale nie czuję. Noszę go tylko w lnie.
Wg mnie len jest nośniejszy niż wełna. A 50% czy 55% lnu odejmuje rewelacyjnie ciężar.
Warto zainwestować, bo to dobrze wydane pieniądze. Sama myślę, że do trzech lat spokojnie ponoszę moje maluchy i tylko w lnie to sobie wyobrażam.

macierzanka
20-12-2010, 08:36
Polecam nowy len 50% Nati. Mam Kalahari. Super chusta.
Dla mnie zbyt długa, ale dajemy radę. Miękka, bdb się dociąga, wiąże.
Jestem z niej bardziej zadowolona niż z lnów Didka (indio i nowe 50%)
Sa jeszcze jakieś resztki na stronie Natibaby w okazjach cenowych:)

sheep
20-12-2010, 13:42
Dzięki, dziewczyny :-)
Przestawiam radar na len. Ale jeszcze prośba o podpowiedź, czego szukać. Namierzyłam na bazarku indio z 50% lnu Joawoj, no ale cena mnie powaliła.
Pasiaki Nati? A żakardy Didymosowe z lnem - co to może być na przykład?

rzufik
20-12-2010, 14:39
A ja nie polecam, to dla mnie jedwabne motylki nati są już lepsze od tej chusty. W ciągu 6km spaceru z 8kg Lilą cztery razy musiałam poprawiać osiadającą chustę :( Za to jest piękna i mięciutka :)
ja nosząc tośke 13 kg przez 2 godziny NIC nie musiałam poprawiać. a to było po jednym praniu zaledwie :)
i pięknie niosły :)
AA! zapomniałam o paskudztwach tegorocznych 55%. noszą swietnie ale trzeba nad nimi sporo popracować :)