PDA

Zobacz pełną wersję : Zafarbowałam pieluchy! Pomocy!



Wika
19-12-2010, 17:23
Przyplątała mi się czerwona sukienka do bambusowych bambinexów i są ohydnie, nierównomiernie różowe. Powiedzcie, że da się coś z tym zrobić! Błagam! Nie chcę takich!

mTuśka
19-12-2010, 17:26
a sa z pulem czy bez?

Wika
19-12-2010, 17:33
Bez pula, formowanki ulubione nasze

mTuśka
19-12-2010, 18:01
to do sody chyba nic sie znimi nie stanie,albo do sody i kwasku, ale sie nie znam,moze nasze pieluchowe guru sie wypowie :)

MonikaK
19-12-2010, 19:49
ja bym do kwasku cytrynowego w dużej ilości wymieszanego we wrzątku i na noc, lub nawet i pogotować :)

Mag
19-12-2010, 20:10
ja bym wzięła kwasek cytrynowy i moczenie,jak nie to to soda i moczenie (rzecz w tym,ze moczenie w chlodnej wodzie bo wysoka utrwala przebarwienia,więc i soda i kwasek nie mogą działać na 100% swoich mozliwości i może sie nie udać).kwasek i soda choć odmiennie pracują to są naturalnymi odplamiaczami i wybielaczami.
jeśli nie da rady to na noc w vanishu i potem pranie w pralce z vanishem i chłodną woda.
ewentualnie jest jedna rzecz,która na pewno usunie zabarwienie,chodzi o odbarwiacz dr beckmanna,stosowałam i po kilku minutach w chłodnym roztworze był efekt pozytywny,bez ruszenia oryginalnego koloru,w przypadku pieluch,które nie maja barwnika efekt powinien być zadowalający:)

Wika
20-12-2010, 00:12
Dziękuje Wam dziewczyny, zrobię co w mojej mocy i dam znać!

panthera
13-02-2011, 15:50
podnoszę - bo nie dała Wika znać a ja mam zabarwione konopne wkładki na różowo tez :(
soda - nie podziałała, vanischa się boje, młody delikatną skórę ma i nawet po dokładnym płukaniu może być problem. (wiem bo mi się 1 wkładka z mikrofibry wyprała z naszym praniem w zwykłym proszku i potem mimo płukania kilkukrotnego podrażniła :(

martita
13-02-2011, 17:18
kwasku duuuuzo na noc do moczenia w ZIMNEJ wodzie - wczesniej kwasek warto rozpuscic w cieplej, na taki syrop...
i potem prac w chlodnej wodzie - 30stopni, albo opcja wody biezacej od razu (u mnie tak mozna w pralce...) i tez kwasek dosypac, a njlepiej dodac jeszcze mydlo galasowe - w plynie ulrich naturlich, lub zetrzec sporo znanego dr beckmana...
jesli sie nie ma czasu na nocne moczenie mozna zaprac plamy, przebarwienia mocna warstwa mydla z zimna woda i wyprac j.w.
daj znac jak pojdzie!!!

panthera
14-02-2011, 19:31
po kwaskowaniu i praniu zbladły mocno ale biel to nie jest...trzeba będzie powtórzyć zabieg lub nabyć mydło galasowe :)

matka.kobitka
14-02-2011, 19:40
a kwasek to nie utrwala koloru?

agatha
14-02-2011, 21:38
W supermarketach widziałam jakieś odbarwiacze (mr beckman chyba firma się nazywa, mają to mydełko odplamiające) - może spróbować, a potem dobrze wypłukac.