PDA

Zobacz pełną wersję : Tym razem tkana - moja pierwsza kieszonka #post15



ula1
17-12-2010, 23:29
Proszę o opinie na temat mojego wiązania.

Wydaje mi się że cos nie tak, bo kolanka są za nisko i nie ma tego C na plecach... jak mogę poprawić?


http://images43.fotosik.pl/472/b852ebd14955dfa8med.jpg (http://www.fotosik.pl)

http://images50.fotosik.pl/472/6a54d6402a4c544fmed.jpg (http://www.fotosik.pl)

http://images40.fotosik.pl/455/8125a208edb55927med.jpg (http://www.fotosik.pl)

http://images45.fotosik.pl/473/728e8bf9c17b39c7med.jpg (http://www.fotosik.pl)

charlie
17-12-2010, 23:32
Ja (jako mało doświadczona) przede wszystkim bym rozciągnęła te dwie wewnętrzne poły tak, aby sięgały od jednego dołu kolanowego do drugiego. Wtedy dzieć "wpadnie" w sam środek, a Tobie będzie łatwiej skorygować ułożenie nóżek :) A jak kolanka będą wyżej niż pupa, to kręgosłup sam się w C wygnie :)

Mayka1981
17-12-2010, 23:43
Ciaśniej :)

I rzeczywiscie chusta nierozciagnięta od kolanka do kolanka i synek Ci praktycznie wisi, co widać zwłaszcza na 1 zdjęciu.
Zobacz tę instrukcję http://www.jendrulino.pl/pl,info,Instrukcja-noszenia-w-chuscie-elastycznej

W elastyku nie zrobisz pozycji samą chustą bo brzegi nie są/mogą być bardziej dociagniete niz reszta, musisz zadziałać sama i ułożyć dziecko w prawidłowej pozycji - po włożeniu do chusty złap kciukami pod kolankami i podciągnij je do góry i do siebie, pupka powinna wpaść a kolana znajdować sie na wysokości pępka.

A wygodnie Ci z tą wysokością dziecka?

ula1
17-12-2010, 23:48
Ciaśniej :)
[...] po włożeniu do chusty złap kciukami pod kolankami i podciągnij je do góry i do siebie, pupka powinna wpaść a kolana znajdować sie na wysokości pępka.

A wygodnie Ci z tą wysokością dziecka?

no właśnie niezbyt - lekko duszno. ale może być jeszcze niżej? i jak to zrobić?

i z tymi kolankami - boję się trochę na siłę coś robić, żeby go nie "popsuć"... :lol:

Mayka1981
17-12-2010, 23:55
a czemu na siłę? usztywnia nogi? to spróbuj może tak "posadzić" Marcela na jednej dłoni, trochę odsunąć do od Twojego ała "na zewnatrz" i jednoczesnie lekko podnieść do góry przesuwając dłoń "do środka", tak jakbyś go głaskała i z z pleców dziecka przesuwała dłoń miedzy wasze ciała - powinien sam podnieść kolanka,
i nie bój się - o ile pediatra nie zauważył niczego niepokojacego i nie ma tu mowy o zbytnim napięciu - to nic nie robisz na siłę tylko dajesz lekki impuls :)

Moja Basia też już zaczyna prostować więc puściłam elastyka w obieg z tej okazji:)

A żeby zawiązać niżej to przed włożeniem dziecka wo chusty włóż ręce złożone jak do pacierza pod pionowe poły tak, że pasy chusty przechodzą Ci po nadgarstku a dłonie złożone robią amen :) na skrzyżowaniu pasów chusty i pociagnij na dół - żeby ten krzyż znalazł się niżej... Możesz też po prostu zebrać ręką nadmiar chusty z ramienia i ściągnąć go w dół - no ale chusta musi być ciasno...

ula1
24-01-2011, 19:20
Elastyk - chyba nie jest dużo lepiej... ja już sama nie wiem... pomocy!

http://lh5.ggpht.com/_e-z47HAiIZY/TT2zjGHPj0I/AAAAAAAAAVk/lWtIK6Xiozc/s800/IMG_1512%20%28Medium%29.JPG

http://lh3.ggpht.com/_e-z47HAiIZY/TT2zjGwNHKI/AAAAAAAAAVo/hYJDEiyCgrE/s800/IMG_1515%20%28Medium%29.JPG

Dharma
24-01-2011, 19:44
coś jest nie tak... ale co? niech się mądrzejsze wypowiedzą. Coś z kolankami - powinny pójść bardziej w górę? A jakbyś pod kolankami chwyciła i uniosła nico do góry, żeby pupka wpadła w chustę? Moze byłoby lepiej? ale ja nie jestem spec.

pomidore
24-01-2011, 20:02
Więcej materiału pod pupę - między Małym a sobą powinnaś mieć trochę chusty, kolanka wyżej - na żabę i wtedy pupka powinna wpaść a plecki zrobią się okrągłe.
powodzenia :)

ula1
24-01-2011, 20:06
coś jest nie tak... ale co? niech się mądrzejsze wypowiedzą. Coś z kolankami - powinny pójść bardziej w górę? A jakbyś pod kolankami chwyciła i uniosła nico do góry, żeby pupka wpadła w chustę? Moze byłoby lepiej? ale ja nie jestem spec.
definitywnie tak, ale jak to zrobić? próbowałam już tak jak piszesz. stosowałam sie do wszystkich rad powyżej i nic


Więcej materiału pod pupę - między Małym a sobą powinnaś mieć trochę chusty, kolanka wyżej - na żabę i wtedy pupka powinna wpaść a plecki zrobią się okrągłe.
powodzenia :)
ale jak mam to zrobić? mam wciągnąć górną warstwę pomiędzy nas ręcznie?


a w ogóle poprawiło sie cośkolwiek od 1szego posta?

Winoroslinka
24-01-2011, 21:49
ulisia ja Ci za bardzo nie pomogę ale powiem ze z elastyczna mialam podobny problem ze nie moglam sobie z tymi nóżkami poradzic aby byly w zabke tak porządnie. Jak sie przesiadłam na tkaną to dopiero był raj!!!! Wówczas odetchnęłam, to była pestka w porównaniu do zrobienia żabki w elastyku!

Mayka1981
24-01-2011, 22:18
Jest troszku lepiej, bo na fotce w wątku to masz totalny zwis a tutaj już mniejszy ;)

Prostuje nogi? Potrafisz ułożyć je w żabkę w chuście (kolana wyżej pupy, a najlepiej na wysokości dziecka pępka) czy nie?
Próbuj już przy wkładaniu dziecka do chusty trzymać żabę - tzn jeszcze przed rozkładaniem materiału na pleckach posadź sobie dziecko na brzuchu z kolanami wyżej...
No a na koniec motania jeszcze raz złap pod kolankami i pociągnij do góry.

A tak w ogóle jak trzymasz na rękach to żabkę umiesz zrobić? Nie macie cuś z napięciem mięśniowym przypadkiem?

W elastyku czasem trudno o żabę jak model nie chce współpracować, może faktycznie przerzuć się na tkaną? Tam to nie ma bata, pociagniesz za szmatę i kolana same pojadą do góry...:)

Edit - a w ogóle to bym zamotała niżej...
Nie dałabys rady wybrać się na jakieś chustospotkanie/do doradcy? Najlepiej zawsze na żywo...

morepig
24-01-2011, 22:20
podciągnąć kolanka :)

myszka
24-01-2011, 22:59
no ja specem nie jestem, ale widze, ze podobnie wiazesz jak ja kiedys wiec sie wypowiem :) sprobuj te kolanka zdecydowanie do gory i tak na zewnatrz - zeby synek dotykal Cie wewnetrzna strona udek bardziej niz kolankami. i ja bym te zewnetrzna pole bardziej pod pupke wlozyla, bo tak tylko na wierzchu jest i malo podtrzymuje. moze to tez by pomoglo te nieszczesne kolanka podniesc.

ula1
25-01-2011, 00:30
ulisia ja Ci za bardzo nie pomogę ale powiem ze z elastyczna mialam podobny problem ze nie moglam sobie z tymi nóżkami poradzic aby byly w zabke tak porządnie. Jak sie przesiadłam na tkaną to dopiero był raj!!!! Wówczas odetchnęłam, to była pestka w porównaniu do zrobienia żabki w elastyku!

bardzo dziękuję! podniosłaś mnie na duchu!


Jest troszku lepiej, bo na fotce w wątku to masz totalny zwis a tutaj już mniejszy ;)

Prostuje nogi? Potrafisz ułożyć je w żabkę w chuście (kolana wyżej pupy, a najlepiej na wysokości dziecka pępka) czy nie?
Próbuj już przy wkładaniu dziecka do chusty trzymać żabę - tzn jeszcze przed rozkładaniem materiału na pleckach posadź sobie dziecko na brzuchu z kolanami wyżej...
No a na koniec motania jeszcze raz złap pod kolankami i pociągnij do góry.

A tak w ogóle jak trzymasz na rękach to żabkę umiesz zrobić? Nie macie cuś z napięciem mięśniowym przypadkiem?

W elastyku czasem trudno o żabę jak model nie chce współpracować, może faktycznie przerzuć się na tkaną? Tam to nie ma bata, pociagniesz za szmatę i kolana same pojadą do góry...:)

Edit - a w ogóle to bym zamotała niżej...
Nie dałabys rady wybrać się na jakieś chustospotkanie/do doradcy? Najlepiej zawsze na żywo...

no byłam na spotkaniu - i tam było dobrze - to znaczy że przy pomocy doradcy umiem się zamotać :) o tkanej myślę ciepło :) może już niedługo... z napięciem mięśniowym mamy tyle, że ma mocniejsze mięśnie pleców i karku niż brzucha - odgina się do tyłu. wg neurologa. no i ma asymetrię. może to mieć jakieś znaczenie? nie wiem czy umiem tą żabkę... jak patrzę na niego z mojej perspektywy / z góry to mi się wydaje że jest dobrze... a na zdjęciu widzę że nie jest...


no ja specem nie jestem, ale widze, ze podobnie wiazesz jak ja kiedys wiec sie wypowiem :) sprobuj te kolanka zdecydowanie do gory i tak na zewnatrz - zeby synek dotykal Cie wewnetrzna strona udek bardziej niz kolankami. i ja bym te zewnetrzna pole bardziej pod pupke wlozyla, bo tak tylko na wierzchu jest i malo podtrzymuje. moze to tez by pomoglo te nieszczesne kolanka podniesc.
dziękuję!

ula1
02-02-2011, 13:59
No i dziś przyszła moja tkana... Już za pierwszym wiązaniem te kolanka lepiej się układają niż w elastyku. Ale do ideału brakuje.

Wielka prośba o ocenę i porady (wbrew temu co sugeruje to zdjęcie - nóżki są symetrycznie):

http://lh5.ggpht.com/_e-z47HAiIZY/TUlGgY8OBnI/AAAAAAAAAYQ/r4f7Usa--tU/s800/Kopia%20IMG_1536.JPG

nie mogłam zrobić więcej zdjęć bo bateria mi padła niestety... ale pewnie już i tak widać o co chodzi :)

morepig
02-02-2011, 21:55
wyżej kolanka może troszkę- łapiesz za poły pod kolankami i nóżki pod kolankami i myk jednym ruchem, symetrycznie do góry, wtedy pupka wpada, ciężar młodego się rozkłada lepiej i nie trzeba się odchylać :)
jak Wam było, wygodnie? nie musiałaś się odginać do tyłu?

ot- Czak ma na drugie marcel, u Was tez konczy sie na L ?

ula1
02-02-2011, 22:27
ot - tak, na L, nie na I :D

wiesz co, ja tak robię, i kolanka są dobrze, ale wtedy on zaczyna kopać strasznie i się wszystko psuje. Czyli niedociągniętą mam. Ale jak to zrobić i najważniejsze: w którym momencie...?


taaak, było mi wygodnie bardzo, ale jemu nie do konca chyba, bo kopał tymi małymi szkitkami... :P

Basinda
02-02-2011, 22:52
Spróbuj zawiązać kangurka. W kieszonce może być dużo błędów których na pierwszy rzut oka nie widać a potem ciężko poprawić. Kolanka są na pewno za nisko i dlatego plecki proste. Kolanka musisz wysoko ułożyć już przy wkładaniu dziecia do kieszonki i bardzo dokładnie dociągnąć a i tak nóżki będą za nisko. Za to w kangurku nóżki układają się automatycznie w dobrej pozycji, i tylko pozornie jest to trudne wiązanie :)

ula1
03-02-2011, 00:25
Basinda dziękuję! A jak jest w podwójnym X? Bo marzy mi się nauka tego wiązania...

pomidore
03-02-2011, 00:27
Basinda dziękuję! A jak jest w podwójnym X? Bo marzy mi się nauka tego wiązania...

nie i jeszcze dlugo nie 2X.

nie masz jakiegos doradcy pod nosem?

Mayka1981
03-02-2011, 00:28
nie i jeszcze dlugo nie 2X.
Albowiem ponieważ gdyż? :ninja:

Edit - w temacie ;) KOlanka wyzej for siur, a pionowe pasy masz w samych dołach podkolanowych? Bo w tych ciuszkach ja coś nie widzę, jakby za mało chusta była pod kolanami a bardziej pod udami...

pomidore
03-02-2011, 00:31
Albowiem ponieważ gdyż? :ninja:

bo, nie ma odpowiedniej pozycji bioderek - kolanka nigdy nie beda dostatecznie wysoko - nie bedzie prawidlowej "zabki".
poza tym za szeroko nozki beda -zawsze.
szczegolnie dla takiego malucha, nie polecam.

OT: mayka piszem do psze pani na gg ;) widziala ?

Mayka1981
03-02-2011, 00:32
Łeee zindoktrynowano cię widzę ;) jakoś wcześniej dopisku w sygnaturce nie widziałam - gratki!
I już milczę...

Edit - nie widziała bo ma wyłączony, już odpalam :)

JJ
03-02-2011, 00:37
ulisia - pieknie sobie radzicie :) sproboj jeszcze raz i raz a zobaczysz ze bedzie super

Mayka1981
03-02-2011, 00:39
ulisia - pieknie sobie radzicie :) sproboj jeszcze raz i raz a zobaczysz ze bedzie super

No i o to chodzi! Support! Właśnie w innym poście miałam napisać co by nie krytykować li i tylko a chwalic za postępy :)
Brawo Janisku :D

morepig
03-02-2011, 00:47
Basinda dziękuję! A jak jest w podwójnym X? Bo marzy mi się nauka tego wiązania...

tak samo, pod warunkiem że się umie zawiązać. We wrocławiu masz kilku dobrych doradców, na pewno Ci pokażą. inaczej- najprawdopodobniej czeka Cię ból pleców i wąsko między nóżkami dziecka :)

ula1
03-02-2011, 00:55
nie i jeszcze dlugo nie 2X.

nie masz jakiegos doradcy pod nosem?

no pod nosem to akurat nie :)

ale umówiona jestem wstępnie, tylko dla mnie z Dziubem to jest caaaaała wypraaaaawa do Wrocławia bez auta




Edit - w temacie ;) KOlanka wyzej for siur, a pionowe pasy masz w samych dołach podkolanowych? Bo w tych ciuszkach ja coś nie widzę, jakby za mało chusta była pod kolanami a bardziej pod udami...

thx! przyjrzę się...


ulisia - pieknie sobie radzicie :) sproboj jeszcze raz i raz a zobaczysz ze bedzie super

dziękuję!


tak samo, pod warunkiem że się umie zawiązać. We wrocławiu masz kilku dobrych doradców, na pewno Ci pokażą. inaczej- najprawdopodobniej czeka Cię ból pleców i wąsko między nóżkami dziecka :)

hmm... kusząca perspektywa...

morepig
03-02-2011, 00:59
hmm... kusząca perspektywa...
a skąd jesteś, masz biedronkę pod wrocławiem... zalezy to tylko od tego z której Ty strony :P
poza tym, ekhem, to doradca dojeżdża :P przynajmniej ja. i tak, 2x jest warty konsultacji, pamiętam do dziś ból pleców w girasolku który nosił jak złoto tylko ja nie umiałam 2x

ula1
03-02-2011, 01:03
a skąd jesteś, masz biedronkę pod wrocławiem... zalezy to tylko od tego z której Ty strony :P
poza tym, ekhem, to doradca dojeżdża :P przynajmniej ja. i tak, 2x jest warty konsultacji, pamiętam do dziś ból pleców w girasolku który nosił jak złoto tylko ja nie umiałam 2x

no z przeciwnej niż Sobótka akurat... :)
ale z efunią będę się umawiać :)

tylko chciałam tak na szybko kilka porad, co by obciachu totalnego nie było... :D no i zanim się wybiorę... to trochę już ponosić bym chciała...

mart
03-02-2011, 01:06
ja tylko jeszcze dodam, że jak Marcel ma 3 miesiące to ta wkładka pod karkiem jest kompletnie niepotrzebna. Będzie małego drażnić i zamaskuje niedociągniętą krawędź.

jeśli chodzi o pozycję - przyjrzyj się w jakiej pozycji jest Marcel, jak dociągasz chustę - najlepiej gdyby miał cały czas tę prawidłową pozycję z zawiniętą miednicą i kolankami lekko wyżej niż pupa.
Ważny jest sposób podtrzymywania w trakcie dociągania - pod pupą a nie dociskając plecy, obojętnie czy nisko czy wysoko - wtedy zawsze nóżki opadną w dół.
I potem na końcu też mozna poprawić pozycję, jak pisały dziewczyny.

W dywagacje nt 2x nie wchodzę - bo już jeden dym na forum mamy;)
w każdym razie moim zdaniem spokojnie od etapu trzymania główki możesz próbować. Tylko faktycznie lepiej, jak ktoś to pokaże na żywo, bo to pozornie łatwe wiązanie.

morepig
03-02-2011, 01:08
no z przeciwnej niż Sobótka akurat... :)
ale z efunią będę się umawiać :)

tylko chciałam tak na szybko kilka porad, co by obciachu totalnego nie było... :D no i zanim się wybiorę... to trochę już ponosić bym chciała...

zrób my kz kolankami i na chwilę Ci pomoże a już efunia na bank Ci dobrze poradzi i pokaże! :)

ula1
03-02-2011, 01:19
ja tylko jeszcze dodam, że jak Marcel ma 3 miesiące to ta wkładka pod karkiem jest kompletnie niepotrzebna. Będzie małego drażnić i zamaskuje niedociągniętą krawędź.

ano wiem, ale on główkę mi przekręca w nie tą stronę (zresztą sama wiesz, pisałam w Twoim wątku o asymetri i napięiciu mięśniowym...) i to go tak trochę podtrzymuje...



jeśli chodzi o pozycję - przyjrzyj się w jakiej pozycji jest Marcel, jak dociągasz chustę - najlepiej gdyby miał cały czas tę prawidłową pozycję z zawiniętą miednicą i kolankami lekko wyżej niż pupa.
Ważny jest sposób podtrzymywania w trakcie dociągania - pod pupą a nie dociskając plecy, obojętnie czy nisko czy wysoko - wtedy zawsze nóżki opadną w dół.
I potem na końcu też mozna poprawić pozycję, jak pisały dziewczyny.

wielkie dzięki! tak zrobię :)


W dywagacje nt 2x nie wchodzę - bo już jeden dym na forum mamy;)

:D :D :D


zrób my kz kolankami i na chwilę Ci pomoże a już efunia na bank Ci dobrze poradzi i pokaże! :)

ok, dzięki! :)

morepig
03-02-2011, 01:22
W dywagacje nt 2x nie wchodzę - bo już jeden dym na forum mamy;)
.
:D

Padthai
03-02-2011, 01:49
Spróbuj zawiązać kangurka. W kieszonce może być dużo błędów których na pierwszy rzut oka nie widać a potem ciężko poprawić. Kolanka są na pewno za nisko i dlatego plecki proste. Kolanka musisz wysoko ułożyć już przy wkładaniu dziecia do kieszonki i bardzo dokładnie dociągnąć a i tak nóżki będą za nisko. Za to w kangurku nóżki układają się automatycznie w dobrej pozycji, i tylko pozornie jest to trudne wiązanie :)

oj, koleznaka cos demonizuje kieszonke
a wystarczy pionowe poly chusty wsadzic pod kolanka (czyli dalej niz pod uda), chwycic za golenie i podciagnac do gory kolanka, jednoczesnie lekko zblizyc nozki do siebie. Jezeli lekko pchylisz sie do przodu latwiej pojdzie, a pupa automatycznie sie zapadnie. Taki sam ruch wykonuje sie i w tkanej i elastyku.


bo, nie ma odpowiedniej pozycji bioderek - kolanka nigdy nie beda dostatecznie wysoko - nie bedzie prawidlowej "zabki".
poza tym za szeroko nozki beda -zawsze.
szczegolnie dla takiego malucha, nie polecam.


w 2 x kolanka mozna usttawic na dowolnej wysokosci, to kwestia docigniecia brzegow, ale oczywiscie najlepiej na wysokosci pepka. Owszem nozki szerzej rozstawione, ale to juz 3 miesieczniak.
Mozna sie zastanowic nad poczekanie z 2x ze wzgledu na asymetrie, bo do 2x trzba sie przylozyc, inaczej dzieci w tym wiazaniu zaczynaja uciekac w asymetrie.


zrób my kz kolankami i na chwilę Ci pomoże a już efunia na bank Ci dobrze poradzi i pokaże! :)

No to migusiem na spotkanie z Ewa lub dziewczynami, bo widzialam, ze sie umawialas. I nie ma co sie cykac. Po to jest odradca, zeby pomogl i nauczyl :)
to do Ulisi bylo, ale Ciebie (to do Morepig) chetnie ugoscimy we Wro :)

Padthai
03-02-2011, 01:56
:D

no i znowu nabroilam :P

ula1
03-02-2011, 02:00
:P

teraz lepiej...? chociaż troszkę...?

http://lh6.ggpht.com/_e-z47HAiIZY/TUnvxIug89I/AAAAAAAAAYY/M8cCnGMMk-E/s800/Kopia%20IMG_1539.JPG

jasenka
03-02-2011, 02:48
I tak jak jest teraz - złap go jednoczesnie za obie łydki i delikatnie unies nózki i popchnij pupkę do przodu. Pupka wpadnie w chuste i będzie git.
Ja już to pewnością gdzieś linkowałam, ponadto jest na forum zalinkowane już i przez innych, ale zawsze polecam, bo ja - oczytana, doradzona, po konsultacjach z doradcą - motać kieszonkę nauczyłam się dopiero dzięki temu filmikowi:
http://www.youtube.com/watch?v=KTRKAFiYAIc
Nie zrażaj się - obejrzyj do końca, nie trzeba znać niemieckieo ;).

Padthai
03-02-2011, 11:44
:P

teraz lepiej...? chociaż troszkę...?

http://lh6.ggpht.com/_e-z47HAiIZY/TUnvxIug89I/AAAAAAAAAYY/M8cCnGMMk-E/s800/Kopia%20IMG_1539.JPG


lepiej:D nogi juz nie wisza, poszly do gory, a plecy sie zokraglily:thumbs up:
teraz jeszcze (zolza jestem:mrgreen:)
- chwyc za nogi i w w gore kolanka - jeszcze odrobine wyzej, a pasy jeszcze troche bardziej pod kolanka, ale to juz "kosmetyka"
- mozesz tez pocwiczy ulozenie dziecka nizej - czolko na odleglosc calusa
- pozbadz sie walka spod glowki i pocwicz pociagniecie gornej czesci poziomego pasa (na ramionach dziecka i przy glowie- malenstwo bedzie cwiczylo i wzmacnialo miesnie karku i szyi, no i wiecej widzialo


I tak jak jest teraz - złap go jednoczesnie za obie łydki i delikatnie unies nózki i popchnij pupkę do przodu. Pupka wpadnie w chuste i będzie git.
Ja już to pewnością gdzieś linkowałam, ponadto jest na forum zalinkowane już i przez innych, ale zawsze polecam, bo ja - oczytana, doradzona, po konsultacjach z doradcą - motać kieszonkę nauczyłam się dopiero dzięki temu filmikowi:
http://www.youtube.com/watch?v=KTRKAFiYAIc
Nie zrażaj się - obejrzyj do końca, nie trzeba znać niemieckieo ;).

Jasenka nie wiem jak wyglada, w koncowym efekcie, Twoja kieszonka, ale nauki z tego filmiku nie moge polecic, chocby ze wzgledu na nozki.

procella
03-02-2011, 14:07
ot - piękna chusta .... tez taka mamy :)

powodzenia - ja tez się dopiero uczę

morepig
03-02-2011, 22:35
Btw- załóż mu większe spiochy bo te ma na lezaco pewnie akurat a po wlozeniu do chusty ma bidak naciagniete na paluszkach :)

Padthai
03-02-2011, 23:04
Btw- załóż mu większe spiochy bo te ma na lezaco pewnie akurat a po wlozeniu do chusty ma bidak naciagniete na paluszkach :)

spostrzegawcza jestes :)

jasenka
04-02-2011, 01:04
Jasenka nie wiem jak wyglada, w koncowym efekcie, Twoja kieszonka, ale nauki z tego filmiku nie moge polecic, chocby ze wzgledu na nozki.
Z góry przepraszam za OT. Ten filmik znalazłam na forum i polecały go dziewczyny mające w stopkach stopień doradcy, to myślałam, że dobry. I szczerze mówiąc - z kilkuset obejrzanych - ten jeden mi się na coś przydał. I poleciłam go wielu osobom. Ale jeśli jest coś nie tak, to mnie oświećcie - dlaczego nóżki źle (pomijając fakt, że to lalka, nie dzieckio ;) )?

BTW - moja kieszonka wyglądała podobno ok, choć nie ja oceniałam ;), ale już nie wygląda, bo moje 9 kilo raczej na plecach jeździ, a z przodu - odkąd zaczął sam siadać - jakoś nam wygodniej w 2x.

Padthai
04-02-2011, 11:18
wysmarowalam odpowiedz i mi ja zjadlo z pomoca malych raczek buuuuu

margeritta
04-02-2011, 11:26
Basinda dziękuję! A jak jest w podwójnym X? Bo marzy mi się nauka tego wiązania...
Mi też kieszonka nie wychodziła a podwójny X za pierwszym razem fajnie wyszedł, moim zdaniem jest łatwy i szybko sie dziecko wyjmuje w razie potrzeby :-) o wiele łatwiej dociągnąć, spróbuj!

morepig
04-02-2011, 23:08
spostrzegawcza jestes :)

bardzo często tak jest i maluch się wierci i pokwękuje a niby nic sie nie dzieje :)
a takie stopeczki maleńkie (AAAAAAAAAAAAAAAAA ja zdrabniam!) są bardzo podatne na ściskanie, w sensie że czułe są :)

ula1
04-02-2011, 23:46
spróbowałam 2x, wrzucę jak będę miała chwilkę.

mi jest lepiej niż w kieszonce. Dziubowi nie wiem, bo stękał na początku (może to znów śpiochy...? hmm, muszę zwrócić na to uwagę...) ale potem usnął, więc może coś z tego będzie... :)

kangurka też próbowałam, ale nie dałam rady na razie...

Padthai
05-02-2011, 01:43
bardzo często tak jest i maluch się wierci i pokwękuje a niby nic sie nie dzieje :)
a takie stopeczki maleńkie (AAAAAAAAAAAAAAAAA ja zdrabniam!) są bardzo podatne na ściskanie, w sensie że czułe są :)

i tu masz racje, czesto tak jest