PDA

Zobacz pełną wersję : kiedy kieszonki przeciekają



mał-gosia
31-08-2008, 23:51
to oznacza, ze co robię źle?
podpowiedzcie, proszę!
za długo czekam? raczej nie bo przewijam małą co 1,5 do 2 h a ona z tych nie tak dużo sikajacych...
owijam ją ta pieluszką dość ciasno.

zaczyna raczkowac i sporo się ruszać - może to to?

czy też miewacie takie problemy z kieszonkami?

Lulka
01-09-2008, 09:54
u mnie wycieki nocne z bumgeniusow... juz nie wiem o co kaman

ala
01-09-2008, 10:59
a rozmiary pieluszek macie dobre?

natala
01-09-2008, 11:32
nam czasem tez przecieka :(

czasem krzywo zaloze, zle dopne, za duzy luz kolo nog zostawie... w bum geniusie jest taki myk (nie wiem tylko jak to opisac), ze jak sie za malo 'dociagnie' z przodu, to wtedy gumka (ta kolo nog) jest za nisko, kawalek bez gumki znajduje sie wyzej i tym kawalkiem przecieka... :hmm: :duh: zrozumial ktos? raczej watpie.. ale u nas tak czasem przecieka.

no i ostatnio maly przesikuje sie czesciej - zwalam na zabkowanie (to chyba juz) - wtedy mocz zmienia wlasciwosci i podobno sie gorzej wchlania w pieluche...

Lulka
01-09-2008, 11:32
ja mam one size wiec dobre

Leika
01-09-2008, 12:39
Raz zdarzył nam się wyciek, po nocce. Młody wyjątkowo dużo nasiusiał i wkład nie wytrzymał.

A jaką masz kieszonkę? Jaki w niej wkład?

mał-gosia
01-09-2008, 13:52
mam BG i Nature Babies.
one size więc nie jest to kwestia rozmiaru

spróbuję mocniej dociągnąć z przodu jak mówi mama_frania ale z drugiej strony ona teraz dużo siedzi i zaczyna raczkować więc też nie mogę jej za mocno docisnąć bo będzie jej niewygodnie. :cry:

moze to rzeczywiście kwestia ząbkowania :?:

ko-zo
01-09-2008, 16:33
u nas właśnie przy ząbkowaniu baaardzo przeciekały pieluszki. Wcześniej nie wierzyłam, że to aż taka różnica, jednak....
Zwykle danusi zmieniam co 2-3 h i nic nie przecieka. Przy ząbkach po 30 min całe ubranko było do zmiany.

kobra
01-09-2008, 16:49
Gosiu, moze Tiny Tush lepiej Ci sie sprawdza. Ja na poczatku BG lubilam najbardziej,ale zaczynam zmieniac zdanie, jakos chetniej uzywam teraz Tiny Tush. Rzepy w Bg juz pare razy podrapaly Kajtkowi brzuszek.
Zamowilam jeszcze Happy Heinys, ciekawa ich jestem.

U nas roznie to bywa, w niektore nocki Kajtek sika duzo wiecej niz w inne, zdarza sie ze pieluche musze zmieniac juz o 2. Eksperymentuje z roznymi wkladami i sprwawdza mi sie najlepiej kombinacja 2 z mikrowlokna+ 1 konopny. Gruba ta pielucha jest na maksa,ale jeszcze ani razu mi nie przeciekla. Chce jeszcze wyprobowac wklady z bambusa

mał-gosia
01-09-2008, 21:24
ano, zobaczymy jak to będzie z TT :)

ciężko uwierzyć w te sprawę z zabkami, ale z drugiej strony idą jej teraz cztery naraz. więc może to to :?

natala
01-09-2008, 21:41
ja mam nadzieje, ze u nas to zeby... bo moje ulubione TT przeciekaja po godzinie, czasem nawet krocej :( do tej pory byly the best, mam nadzieje, ze te czasy szybko wroca...

fajerwerka_1
03-09-2008, 00:38
Moja teoria jest taka, że jeżeli przeciekło, to znaczy, że trzeba było wcześniej przewinąć.

wanderluster
03-09-2008, 07:56
U nas czasem wycieka przy nóżkach albo przy brzuchu. Zwykle kiedy jest niedokładnie zapięta, ale też czasem z tajemniczych powodów, bo pielucha przylega, sucha - ledwie założona, a przeciek jest. Mże jak dzieć się rusza, to i chwilowe szczeliny powstają?

mart
03-09-2008, 09:42
u nas przeciekały kieszonki, czasem przy pierwszym siknięciu bo były zatłuszczone eko-płynem do prania (sonnet i sodasan - do pieluszek odradzam).
pomaga namoczenie w ciepłej wodzie z płynem do naczyń - zarówno samą kieszonki jak i wkładkę.
teraz jest o niebo lepiej.

podejrzewam, że takie zatłuszczenie może spowodować np. oliwka lub krem do smarowania pupy - jeśli to robicie.

Bogusia
03-09-2008, 10:18
a u nas pampers od jednego siknięcia przeciekł - ale to mój małż zakładał
dlatego ja kocham wielorazówki jeszcze mnie nie zawiodły :)

myślę ze starsze dzieci nie posikują tylko trzymają i potem jak chlupnie - to przecieka- bo nie nadąża zbieraĆ

mał-gosia
03-09-2008, 20:42
dzięki dziewczyny za odpowiedzi.
u nas jest raczej tak jak pisze wonderlust pierwsze siknięcie i już jest przeciek choć staram się dopinac dokładnie.
niczym pupy nie smaruję a piorę w proszku bez płynów i tym podobnych więc nie powinny się zatłuścić...
hmmm będziem próbować dalej :)

małpa
24-09-2008, 20:19
mi ciocia przywiozła ze stanów BG i tak sie cieszyłam a tu pierwszej nocy przeciek...potem też sie zdazyło może faktycznie jakoś źle zakładam...

aggie
25-09-2008, 17:43
u nas przeciekały kieszonki, czasem przy pierwszym siknięciu bo były zatłuszczone eko-płynem do prania (sonnet i sodasan - do pieluszek odradzam).
pomaga namoczenie w ciepłej wodzie z płynem do naczyń - zarówno samą kieszonki jak i wkładkę.
teraz jest o niebo lepiej.

podejrzewam, że takie zatłuszczenie może spowodować np. oliwka lub krem do smarowania pupy - jeśli to robicie.
a szare mydlo?

konrad white
25-09-2008, 23:22
a szare mydlo?

no właśnie, moja żona zapiera tetry szarym mydłem(biały jeleń), wiem że mydło z wielbłądem ma dużą zawartość tłuszczy,ale szare jeleniowate chyba ok, zresztą w ulrich nat. też jest mydło szare w składzie.