PDA

Zobacz pełną wersję : Pieluszkowy problem :(



muszka12
31-08-2008, 21:39
Od jakiegoś czasu używamy tylko pieluch wielorazowych różnego rodzaju łącznie z tetrą. Do tej pory nic się nie działo ze skórą mojego smyka. Od chyba trzech dni obserwuję u niego w okolicy pępka na całej szerokości brzuszka wysypkę i w niektórych miejscach na pupie też, zastanawiam się od czego to może być.
Cały czas pieluszki jak i pozostałe ubranka prałam w płynie cytrynowy Urlich Natuerlich a ostatnie dwa prania w orzechach czy to może być powód?
Od wtorku mój brzdąc dostaje też witaminkę C i syrop Drosetux, może to zmieniło skład moczu i dlatego taka reakcja skóry?

Nie wiem czym to smarować, pomóżcie

lalika
31-08-2008, 22:50
Tak mi przyszło do glowy, że mogłabyś zrobić próby uczuleniowe, żeby wiedzieć, która z tych rzeczy zadziałała. Tak kroplę Drosetuxu na nadgarstek, albo zgięcie łokcia, kroplę roztworu z orzechów na drugi nadgarstek, ewnentualnie posmaruj jeszcze taką nasączoną moczem pieluchą kolejny fragment skóry. A czym posmarować, to nie bardzo wiem...jak najwięcej wietrzyć i może na jakiś czas przejść na jednorazówki, żeby mocz nie drażnił skóry? Może sudokrem albo bepanten zadziała łagodząco.

natala
01-09-2008, 11:33
muszka12 a moze on zabkowac zaczal? wtedy sie cos dzieje z moczem, gorzej sie wchlania w pieluche, moze to od tego?

muszka12
01-09-2008, 18:48
faktycznie od jakiegoś czasu się ślini niemiłosiernie i dziąsła go swędzą bo wszystko ładuje do buzi. To może to faktycznie od ząbków :(

małpa
07-09-2008, 13:56
szymek ostatnio też miał czerwone miejsca i czasem krostki ja sypie teraz mąką ziemniaczaną i jest ok, żałuje że od początku tak nie robiłam tylko kupowałam te wszystkie kremy;)

polaquinha
07-09-2008, 16:35
Muszka -same orzechy razcej nie uczulaja (btw -podobno lepiej nie prac pieluch w orzechach bo same pieluchy traca chlonnosc ze wzg na lekkie natluszczenie materialu przez orzechy. Podobno pisze bo nie pralam jeszcze zadnych wielorazowek)

A czy do tego prania z orzechami moze dodajesz olejkow zapachowych?

Jakis czas temu wlasnie doszlysmy,ze uczulenie dziecka jednej z forumek musialo byc od olejku -te juz moga uczulac jak talala :)

Przyznam szczerze,ze przyzwyczailam sie do prania w orzechach bez olejkow i do zniesienia jest.

polaquinha
07-09-2008, 16:36
muszka12 a moze on zabkowac zaczal? wtedy sie cos dzieje z moczem, gorzej sie wchlania w pieluche, moze to od tego?

Mocz nabiera wiekszej kwasowosci (czy jakos to sie tam nazywa) w czasie zabkowania - w kazdym razie bardziej kwasny jest.

a-linka
08-09-2008, 15:39
rewelacyjne do leczenia skóry maluchów (i nie tylko, zresztą) są kosmetyki Weleda - na bazie nagietka. Dostępne są niestety nie we wszystkich aptekach ale tych bardziej "naturalnych".

agul
09-09-2008, 14:36
niestety weleda u mnie sie nie sprawdza, moj maly dostaje wysypki od mleczka jak go posmaruje, maka ziemniaczana najlepsza na swiecie jest, (ale skory niestety nie nawilzy, wiec tylko do pupki)

Anna Nogajska
09-09-2008, 22:03
ja do leczenia pupy polecam wełnę leczniczą. był już keidyś na ten temat wątek, ale nie mogę go odgrzebać.
pamiętam tylko, że serafinka na pytanie jak to wygląda trafnie napisała: jak brudna wata :).

oczywiście sprawdzi się w przypadku dziedci, które nie są na wełnę uczulone.

agul
09-09-2008, 22:12
welna rzecyzwiscie sie sprawdza, tylko u mnie musi ja ponosic caly dzien zeby bylo widac efekt lagodzacy, nie ma tak jak po kremie ze nasmaruje sie i juz gotowe

małpa
09-09-2008, 23:45
ja smaruje czasami swoim mlekiem odparzenia i jakies zmiany, krostki itp
też pomaga :D