PDA

Zobacz pełną wersję : Porównanie dwóch chust BB-slen / babylonia



gingerr
07-12-2010, 15:44
Najpierw napiszę, że czytałam wątek o Babylonii :-)

Natomiast potrzebowałabym następującego porównania:
Jak się ma "tradycyjny pasiak" BB (typu BB Passion Fruit) do BB Green Peas (gładka z kolorowym fragmentem po jednej stronie)?
Coś mi się wydaje, że ta druga cieńsza, ale nie chciałabym źle doradzić osobie początkującej.

Będę wdzięczna za wszelkie informacje. :-)

Tau777
07-12-2010, 16:23
Gladkie babylonie lubia sie mechacic, czego w pasiaku nie zauwazylam.

gingerr
07-12-2010, 16:44
Dzięki!
A jak to jest z grubością?
Ja kiedyś miałam w rękach bb green paprika i wydała mi się trochę cieńsza niż mój bb passion fruit (lekko zmechacony) :-)
Natomiast zupełnie nie pamiętam, żebym miała w rękach coś w stylu blue curacao, turkish deligh czy green peas...
Poratujcie, wyjadaczki chustowe :-)

Kirah
07-12-2010, 17:12
imo passion fruit i green peas to obydwie są BB gładkie. pasiaki BB to paprika i fruit coctail.

gingerr
07-12-2010, 17:31
Kirah, czy to znaczy, że są takiej samej lub podobnej grubości?

Kirah
07-12-2010, 18:19
nie wiem, bo nowych (np. peas) nie macałam, więc z nimi Ci nie porównam.
Ale na pewno jest różnica między pasiakiem Paprika a gładką (w mojej opinii) Passion Fruit - papryka "porządniejsza", może trochę grubsza, ale za to "twardsza", passion fuit się mechaci, cieńsza, ale bardziej mięciutka.
Dla mnie pasiaki, to te CAŁE w paski.
Gładkie to te, co mają kilka pasków różnej grubości.

gingerr
07-12-2010, 19:22
rozumiem twoje rozróżnienie.
jednym słowem obie miałyśmy możliwość macania tych samych chust :-)
a ja szukam porównania do BB green peas (na przykład). :-(

gingerr
09-12-2010, 12:28
Hej, hej, a może jakaś dobra dusza miała jednak możliwość organoleptycznego sprawdzenia wszystkich trzech rodzajów chust tkanych babyloniowych?

Wika
04-03-2011, 00:47
Ja pasiaków nie miałam, za to Blue Curacao i Prunellę. zadna sie nie mechaciła, były gładziutkie i dość cienkie, fajne na lato, a do tego nośne. Blue Cur.miałam od nowości i od początku była miękka, dobrze dociągnietej nie trzeba było poprawiać. Dla mnie super!

darwinka
09-03-2011, 23:22
Hej, ja mam Babylonię green peas (druga właścicielka) i ostatnio właśnie zauważyłam, że zaczęła się mechacić. Poza tym jest mięciutka, chłodna w dotyku i dobrze nosi. Mam tylko pytanie- czy wszystkie Babylonie mają jakby takie delikatne prześwity pod światło, czy to mój egzemplarz taki ?:)

guzik
15-06-2011, 22:05
A moja green peas jest troszkę grubsza od passion fruit, ale jest od niej starsza, bo odkupiłam ją od kogoś. Passion fruit ma już jakby trochę sprane kolorki-zblakły. Za to groszek super zielony:)