PDA

Zobacz pełną wersję : polar osłonka czy golf??



klusiecka
04-12-2010, 12:13
Wiem, na zimę najlepsza jest kurtka. Niestety musze kupic cos tanszego. Nosze głównie na plecach, co polecacie, w czym bedzie nam najwygodniej i w miare cieplo?
A moze 3 w 1?

Karusek
04-12-2010, 13:33
Ja noszę z przodu co prawda. Chodzimy w polarze Gabi (tym ze starszej wersji, jest podobno grubszy niż nowa wersja). Jest cieplutko (choć sweter pod nim obowiązkowo, ale nawet przy -10 da się spacerować :)

skrzywka
05-12-2010, 00:39
ja dokładnie tak jak Karusek. dzisiaj było -13 i spokojnie daliśmy radę w polarze :)

klusiecka
05-12-2010, 10:31
Piszecie że w polarze da sie wytrzymać do - 10 , jak sie wtedy ubieracie? jakiej firmy polar macie?

madzior
05-12-2010, 14:13
ja wkładam na kurtkę jak noszę na plecach (tzn ja ubieram kurtkę i na to dzieć w Tuli). Bo mój Kuba już nie lubi pod kurtką być i często chce schodzić na ziemie.. ale to chyba też zależy od wieku dziecka?

Filippa
05-12-2010, 14:16
Ja podobnie, nie chcę kupować kurtki, więc spróbuję w polarze. Zamówiłam właśnie ten nowy cieńszy Gabi. Mam nadzieję, że zimą będzie do -3, a nie jak teraz -10 (przy tej temperaturze i tak nie wychodzę, bo mama mi odmroziła nos i mam uraz).

skrzywka
05-12-2010, 23:10
Dziś było -15, ja byłam ubrana w podkoszulkę na cienkich ramiączkach, cienki, bawełniany golf, sweter, Witek miał body z krótkim rękawkiem, bawełnianą bluzeczkę, polarową bluzę,pod spodenkami miał rajtuzki, na nóżkach buciki z futerkiem. Było nam ciepło. jak Witek zasnął osłaniałam mu buźkę ręką. Do domu wrócił z ciepłą buźką, noskiem i resztą ciała :) po jakichś 40 minutach. Mamy gruby polar Gabi. Dla mnie na zimę bomba.

horpyna
05-12-2010, 23:26
My też mamy polar i dajemy radę, o ile nie pada deszcze lub mokry śnieg :) Czasem wiążę chustę na kurtce, a Gabi ma wtedy swój kobinezonek.

budzynskamila
12-12-2010, 10:01
Ja właśnie zakupiłam Gabi, ale czekam już od tygodnia bo chyba gdzieś się zagubił w śnieżycy. W razie większego zimna mam mężową dużą kutkę, to ją zarzucę. Dam znać jak się nosi, jak tylko kurier z zaspy się odkopie;)

Tolanka
13-12-2010, 14:09
ja też szukam właśnie czegoś takiego chroniącego na zimę problem polega na tym że muszę odbierać lub zaprowadzać starszego syna do szkoły która jest po drugiej stronie ulicy - rzut beretem jak to się mówi - mieszkam na 3 piętrze więc bieganie z fotelikiem czy wózkiem nie jest przyjemne - mam dość kręgosłup mi odpada więc pomyślałam że fajnie byłoby właśnie zamotać się w chuście - tylko sama chusta to za mało w takie mroźniejsze dni a też nie chciałabym kupować kurtki zimowej na jeden sezon ..... więc może ten polar o którym piszecie byłby dobry? a powiedzcie mi jak duże dzieci w nim nosicie? bo z obrazka widzę że tam jest jakaś określona wielkość na maluszka......

Tolanka
13-12-2010, 14:13
Mam jeszcze pytanko jak duża jest L Polaru dla dwojga Gabi? bo nie wiem czy się zmieszczę ;)

Tolanka
13-12-2010, 14:20
znalazłam na allegro rozmiarówkę że L to damskie 42 - czy to się zgadza? bo czasem rozmiar rozmiarowi nie równy i nieraz rzeczy wypadają mniejsze lub większe, czy tak jest i tu?

Foxy Lady
13-12-2010, 15:22
ja mam tylko polar (Gabi - grubasek stara wersja)
nie nosiłam prawie w nim na plecach
ja i mąż nosiliśmy w tym samym polarze - to jest L-ka była dobra na niego, dla mnie luźna, ale w miarę ok
ja bym kupiła polar, oczko za duży (dla męża będzie dobry) i wtedy wejdzie na niedużą kurtkę albo grubaśny sweter :)

Foxy Lady
13-12-2010, 15:24
a tu można sobie taki grubasek Gabi zamówić
http://www.chusty.info/forum/showthread.php?t=46594
to naprawdę ciepła rzecz

Tolanka
13-12-2010, 16:03
mąż jest spooro większy ode mnie i na pewno nie wejdzie ... Foxy Lady a nosiłaś go w zimę pod kurtkę?

22justyna
13-12-2010, 16:34
ja też czekam na polar gabi. czekam, czekam... i chyba sie nie doczekam:)

Tolanka
13-12-2010, 16:43
a jeszcze jedno mój maluszek jeszcze nie trzyma głowy to jak to rozwiązać? bo w tym polarze głowa do kaptura wchodzi........

Cobra
13-12-2010, 22:12
zależy czy dziecko musi mieć rączki na wierzchu czy nie. Ja nosiłam w polarze Pentelki, Gabi oraz w osłonce Hopka (BTW te nowe są dużo fajniejsze ale i duużo droższe niż stare). Osłonkę zakłada się baaardzo szybko i baaardzo szybko można ją zdjać (nie zdąży się dzieć spocić przy rozbieraniu tudzież obudzic jeśli zaśnie). Polar osłania Was oboje ale rączki w środku. Dodatkowo Pentelkowy ma rozciecie z boki mocno ułatwiające zakładanie (choć suwak powinien być imo wszyty inaczej) a Gabi jest grubszy (ja mam ten cienki, nowy) i ma superaśne ściągacze.

Kurtki nie miałam bo wydatek ponad 500 jest poza moim zasiegiem no i te rączki ;)

W zimę totalną to i tak nosimy się NA KURTKĘ MAMY.

mamuchap
13-12-2010, 22:30
ja ubierałam sie ciepło, obowiązkowo golf na szyje, mały w polarowym kombinezonie, wiązałam kieszonkę plus rozkładałam pozostałe poły chusty, na siebie kurtka a na małego uszyłam sobie osłonki polarkowe - tak nosiliśmy sie zeszłej zimy, nawet przy -15, bo starszego trzeba było do przedszkola odprowadzać

Tolanka
14-12-2010, 14:57
to który polar najlepszy?

Karusek
14-12-2010, 15:48
Tolanka, mam gruby Gabi, ta poprzednia wersja (ale podobno jakieś sztuki są jeszcze dostępne, jest gdzieś wątek, poszukaj, jeśli chcesz), cenowo nie najgorszy i chodzę w nim codziennie. Pod tylko cienka bluzeczka i rozpinany sweterek, który zapinam na nas dwojgu (dzięki czego Domiś też jest tylko w domowych rzeczach w chuście).
i jest ciepło, przy -10 też tak chodziliśmy 2 x dziennie do przedszkola.

Tolanka
20-12-2010, 14:03
A tak troszkę z innej beczki :) Czy wiecie gdzie i czy w ogóle można kupić osłonkę przeciwdeszczową /śniegową dla dwojga?

Cobra
20-12-2010, 15:27
A tak troszkę z innej beczki :) Czy wiecie gdzie i czy w ogóle można kupić osłonkę przeciwdeszczową /śniegową dla dwojga?

tak, ja widziałam w dwóch miejscach (poza allegro) - w Infancie (za 20 zł) i tublu (za 220 zł)

Tolanka
20-12-2010, 17:49
Cobra a mogłabyś przesłać linka do tej konkretnej strony bo nie mogę znaleźć :( Dzięki!

Tolanka
20-12-2010, 17:56
z infantu znalazłam ale tylko na dziecko... a taka dla dwojga tak jak są polary?

dankin-82
20-12-2010, 20:21
no właśnie też gdzieś widziałam ale chętnie przycupnę a byc może ktoś szybciej znajdzie ;)

Cobra
20-12-2010, 21:51
z infantu znalazłam ale tylko na dziecko... a taka dla dwojga tak jak są polary?

no tak, na przykład hopka (widziałam ją w sklepie tublu ale moze są gdzie indziej też). Na stronie Vegi też były kiedyś jakieś takie ale innej firmy