PDA

Zobacz pełną wersję : fioletowe indio



nitka
28-08-2008, 03:24
Poradzcie i pomozcie, plllzzzzz!

Zachorowalam na fioletowe indio ;) W sumie podobalo mi sie juz wczesniej, ale teraz jestem przekonana, ze musze je miec w moim nowym stosiku ;) heheh [a zeby bylo ciekawiej to nie za nieziemskie pieniadze, bo tak to moglabym i tutaj cos znalezc]

Postanowilam czyhac na niemieckim ebay'u i jakies znalezc, ale tu pojawia sie maly problem - przewaznie one wszystkie sa z wysylka na terenie Niemiec :( Czy pomimo tego powinnam jednak licytowac i dopiero po wygraniu postawic sprzedajacego przed faktem dokonanym, ze ma mi je tutaj wyslac (oczywiscie pokryje koszty)? A moze ktoras z Was pomoglaby mi je zlicytowac jak juz je znajde? Czy ktos mieszka w Niemczech i moglby pomoc? Oczywiscie zwroce wszystkie koszty, moge tez pomoc zalatwic cos w zamian z US.

Poradzcie biednej chustoholiczce :)

kobra
28-08-2008, 16:57
Poradzcie i pomozcie, plllzzzzz!

Zachorowalam na fioletowe indio ;) W sumie podobalo mi sie juz wczesniej, ale teraz jestem przekonana, ze musze je miec w moim nowym stosiku ;) heheh [a zeby bylo ciekawiej to nie za nieziemskie pieniadze, bo tak to moglabym i tutaj cos znalezc]

Postanowilam czyhac na niemieckim ebay'u i jakies znalezc, ale tu pojawia sie maly problem - przewaznie one wszystkie sa z wysylka na terenie Niemiec :( Czy pomimo tego powinnam jednak licytowac i dopiero po wygraniu postawic sprzedajacego przed faktem dokonanym, ze ma mi je tutaj wyslac (oczywiscie pokryje koszty)? A moze ktoras z Was pomoglaby mi je zlicytowac jak juz je znajde? Czy ktos mieszka w Niemczech i moglby pomoc? Oczywiscie zwroce wszystkie koszty, moge tez pomoc zalatwic cos w zamian z US.

Poradzcie biednej chustoholiczce :)

nitka, a czemu na TBW nie poszukasz? tam maja naprawde duzy wybor, pewnie i na fioletowe indio trafisz

nitka
29-08-2008, 00:07
ach, kobra - patrze i szukam :) ale jak do tej pory albo tylko na wymiane, albo drogie cholerstwa. jakos strasznie tutaj je cenia ;) a moze to tylko te z czarnymi metkami, dlatego drozej? nie mniej oczy mam szeroko otwarte ;)

czy nikt nie kupowal nic na niemieckim ebayu, zeby doradzic jak zrobic z ta przesylka?

a-linka
29-08-2008, 01:40
kupiłam kilka chust na niemieckim e-bayu i wszystko zawsze odbywało się sprawnie i bez problemu :D
dogadać sie z nimi można po angielsku (ja po niemiecku niewiele rozumiem), przesyłka kosztuje okoo 10 euro i nie spotkałam sie z jakąś nieprzychylna reakcją.
najprościej jest chyba poprosić sprzedajacego o numer IBAN i zapłacić przelewem zagranicznym (koszt w mbanku ok 25 zł)
naprawdę prosta sprawa :D spokojnie dasz radę :D

nitka
29-08-2008, 03:29
a-linka - rozumiem, ze zawczasu pytalas sprzedajacego o mozliwosc wysylki do Polski? Bo ja ostatnim razem otrzymalam odmowna odpowiedz i dlatego nie probowalam nawet licytowac :( Bede dalej szukac szczescia ;)

Linda
29-08-2008, 09:16
Z mojego ebayowego doswiadczenia to jest tak... nie wszyscy chca wysylac do PL, wiec zawsze pytam, czy wysla do UK... czasem wola do UK, nie wiem cz maja jakies uprzedzenia do PL.... Niektorzy sprzedawcy wysylaja do PL, wtedy albo place paypalem, choc w DE to dosc malo popularna forma platnosci, albo tak jak

kappala
29-08-2008, 09:57
Nitka, ja kupiłam na ebayu leosia i nie uprzedziłam sprzedawcy o tym żem z Polski. Po wygranej aukcji napisałam z prośbą o podanie nr konta oraz doliczenie kosztów przesyłki do Polski i nie było problemu, tak jak

Linda
29-08-2008, 10:33
ja tez nie rozumiem tych preferencji... dlaczego niektorzy niemieccy ebayowicze boja sie wysylac do PL... nas taka sytuacja dwa razy spotkala, niestey....

nitka
29-08-2008, 13:53
dzieki dziewczyn - no wlasnie o to mi chodzilo, czy byloby wielkim swinstwem nieuprzedzenie kogos ze wysylka jest zagranice. Bo mam wrazenie, ze spotykalabym sie glownie z odmowami, nawet jesli tylko z racji wygody - chociaz co im za roznica - jedna wycieczka na poczte a i tak ja place?

No to moze nie bede pytac, tylko licytowac ;) hehe

a-linka
01-09-2008, 23:36
nitka, nie pytałam, po prostu licytowałam :lol:
udanych łowów :D

nitka
02-09-2008, 14:18
no dobrze, to zaczynam polowanie ;)

A czy ktos moglby mi pomoc z niemieckim? Bede baaardzo wdzieczna...

kappala
02-09-2008, 14:23
ja korzystałam z tego:
http://translate.google.com/translate_t#

rewelacyjnie nie tłumaczy, ale na pierwsze rozeznanie starczy :wink:
Powodzenia!

nitka
02-09-2008, 14:26
wow, jeszcze tej opcji nie widzialam - dzieki wielkie!

happy m
02-09-2008, 14:29
pisz na priva, do piatku jestem ale pozniej wyjezdzamy na 3 tygodnie, wiec dalej od pazdziernika.
czemu w polsce sie placi za przelew pieniedzy do niemiec?
uczciwiej jest zapytac wczesniej o mozliwosc przesylki do pl, skoro jest podane tylko do niemiec.ja sie raz nie zapytalam o austrie ale bylo tez ok.
i niech wysylaja ubezpieczone przesylki!!