PDA

Zobacz pełną wersję : Materiał filmowy z chustami w tle :)



truscaffka
24-11-2010, 13:26
Hej babeczki. Być może będziecie zainteresowane obejrzeniem krótkiego reportażu dotyczącego sytuacji kobiet-matek na rynku pracy. W reportażu jest Vipunia ze swoimi fantastycznymi projektami aktywizującymi młode mamy. No i jesteśmy też My, jako mamy, które zorganizowały się w stowarzyszenie. :) Chusty są raczej dodatkiem, bardziej chodzi o pokazanie, że można robić coś fajnego, działaś społecznie...niemniej - myślę, że warto obejrzeć :) Polecam serdecznie :)
Jestem też ciekawa Waszych opinii :)

Materiał został nagrany i wyemitowany pod koniec października w poznańskiej telewizji PTV:
http://www.tvp.pl/poznan/srodowisko-i-gospodarka/pracodawco-twoj-wybor/wideo/28102010/3154137

edit: niestety - dla cierpliwych - TVP ma zdecydowanie gorszy serwer niż np. TVN...materiał często jest nieaktywny i trzeba kilka razy odświeżać stronę :/

IzaBK
24-11-2010, 13:28
niestety ja widze napis "przepraszamy wystapił błąd" "material niedostepny"

Szczuru
24-11-2010, 13:28
nie śmiga link.

truscaffka
24-11-2010, 13:29
niestety ja widze napis "przepraszamy wystapił błąd" "material niedostepny"

no własnie, ja teraz też :( a przed chwilą był aktwyny, bo sama oglądałam ... :(

olka
24-11-2010, 15:20
Ja wczoraj oglądałam, materiał naprawdę fajny! Dziewczyny podziwiam Was! Żadnej tremy nie było widać, pełen luz, fachowość, konkrety :) I do tego śliczne :)

martajotka
24-11-2010, 18:07
ja też walczę i próbuję odtworzyć
...

truscaffka
24-11-2010, 18:18
ja też walczę i próbuję odtworzyć
...

ooo..ładuje się materiał...moze wreszcie odpali:ninja:

peluche
24-11-2010, 20:26
a mi smiga az miło. dziewczyny, świetny materiał, bo pokazuje ważny problem... problem pracy młodych mam. świetnie, ze pokazałyście, że można. brawo!

truscaffka
24-11-2010, 20:55
a mi smiga az miło. dziewczyny, świetny materiał, bo pokazuje ważny problem... problem pracy młodych mam. świetnie, ze pokazałyście, że można. brawo!


peluche, zgadza się - powrót na rynek pracy dla kobiety-matki to jest naprawdę problem, zwłaszcza w tych gminach zlokalizowanych wokół dużych miast - to, o czym w materiale wspomina Vipunia. W dodatku - tam bardzo często naprawdę nie ma co robić. O ile np. Poznań ma coraz więcej placów zabaw, klubo-kawiarń, zajęć dedykowanych rodzicom z dziećmi, plus kina czy ośrodki sportowe...o tyle w tych małych miejscowościach często ludzie mieszkają w domach jednorodzinnych z ogródkiem...wiec nawet możliwość poznania sie z innymi kobietami w podobnej sytuacji jest problemem - bo jak tu się spotkać na spacerze w piaskownicy, skoro można dziecko w wózku na drzemkę na ogródek wystawić, a i miejsce na prywatną piaskownicę, zjeżdżalnie czy huśtawkę też sie w takim ogródku znajdzie?
I to dlatego vipunai stara sie te środowiska wiejskie tak aktywizować - żeby babki same wzięły się do kupy i wspólnie coś podziałały. Może niekoniecznie od razu własna firma - ale - jakis klub dla mam, organizacja, akcja społeczna itp. .. Cokolwiek - byle wyrwać sie z domowego kieratu, spotkać z innymi ludźmi, rozbudzic w sobie na nowo zainteresowanie światem dookoła i drugim człowiekiem - nie tracąc jednocześnie z oczu dziecka i macierzyństwa.