PDA

Zobacz pełną wersję : Nati naturalny bambus - pasiaki, paprotki



abeba
24-11-2010, 01:23
Jak noszą? Jak z grubością, wielkością węzła, przewiewnością? dotąd wiem tylko że puchate a niegryzące, ale to akurat mało mnie osobiście interesuje.
czy to włókno ma "naturalne własciwości antybakteryjne" często cytowane przy bambusowych pieluszkach czy ubraniach?

peluche
24-11-2010, 09:39
nie wiem czy antybakteryjny, ale mam bambusowe avokado pozyczone i napiszę, że miła jest, mieciutka ta szmata, ładne ma kolory, dobrze sie dociaga, węzel nie za duzy. ale jednak z tych cieńczych, a ja ostatnio wole grubsze szmaty.

demona
24-11-2010, 10:09
IMO nosi super, jak wełna.

Granatu
25-11-2010, 20:00
mam amazonię od demony :) nosi super mojego dziesięciokilowego bobka, wydaje mi się dość cieńka i fajna na lato, na teraz wolałabym coś grubszego
węzeł wydaje mi się niewielki

abeba
03-12-2010, 11:48
Kurcze, pytam, bo mam szanse wymienic Zare na czerwone paprotki z bambusem - albo na Lane. Maz (w dlugiej nosimy rownoprawnie) sie uparl, ze nie chce brac chusty w ciemno, bo jednak na 14kg to juz pierwsza z brzegu nie da rady. Jakos nie uwierzyl opiniom nt. nosnosci Lany i powiedzial nie. Zostaje opcja paprotkowa do ostatecznej decyzji.... Myslicie ze to nie jest zbyt "romantyczna" chusta dla faceta? czekam na fotki w akcji, w dziennym sweitle tych bledszych paprotek ale jakos nikt nie wrzuca.

Vernea
03-12-2010, 13:14
Nie wiem jak paprotki (też mi się baaaardzo podobają) ale Lana jest suuuper. Ja noszę 10+ w kółkowej lanie i naprawdę nosi bosko (chociaż kółkowa to wiadomo, że tak parę godzin to trochę trudniej :-) )

asia889
03-12-2010, 13:48
Ja mam amazonię z bambusem. Jest nośna, mięciutka i milusia przez ten meszek, bardzo fajnie nosi. Mam tylko jedno ale jest za cienka, nie jest tak gęsto utkana jak mój ulubiony japan. To jedyne czego brakuje tej chuście.

charlie
03-12-2010, 16:41
Też mam amazonię z bambusem. Co do nośności się nie wypowiem, bo noszę raptem 5,5 kg. Ale jest milutka, bardzo fajnie się dociąga, węzeł zgrabny i nieduży. Fakt, że cienka, ale dla mnie, to - na razie - jest zaletą, a nie wadą.
Czy ma właściwości antybakteryjne? Trudno mi powiedzieć. Teraz chłodno i nie noszę golaska więc nie wiem jak skóra by zareagowała :hmm:

abeba
03-12-2010, 16:48
cienka, nie jest tak gęsto utkana jak mój ulubiony japan.
a z jakim Japanem porównujesz? Ja mam lnianego.

dzięki za polecenia, mi cienkość nie przeszkadza, bo mam ciut cieplejszy klimat. A cienkość w połączeniu z nośnością to jest to co mi się podoba....

asia889
03-12-2010, 18:19
a z jakim Japanem porównujesz? Ja mam lnianego.

Z lnianym. Nośność podobna. Mi trochę bambus sprężynował ale tak chyba jest tylko na początku noszenia.

dirk5
07-03-2011, 15:40
Z zainteresowaniem śledzę ten wątek, bo myślę o kupnie chusty na lato i właśnie bambus mi polecano. Nati sama sobie polecam:lol:- bardzo polubiłam moją debiutancką bawełnę tej firmy, no i ceny przystępne. Czy zdaniem Waszym, kochane Doświadczone, lepiej wybrać jednak na lato coś innego z Nati niż bambus? No i jak jest z praniem:hmm:?... Bo boję się czegoś zaniedbać, a nie chce mi się robić wokół tego szczególnych ceregieli (brak czasu:wink:).

Aksamitka
07-03-2011, 16:27
Też mam w planie bambus i pranie bambusa :D

ania
07-03-2011, 18:04
chusty z bambusem są różne i nie da się ich generalizować to po pierwsze :)
miałam wcześniej diamentowego bambusa nati i ten rzeczywiście lekko sprężynował, teraz mam avocado z bambusem i jak się raz zawiąże to trzyma na mur beton ;) bardzo fajna chusta, nośna, mięciutka i przewiewna IMO.
a z praniem bambusa nigdy jakoś problemu nie miałam - zawsze stosowałam się do wszytej metki i dwóch zasad: prać w proszku i nigdy w pustym bębnie ;) nic się jak do tej pory żadnej chuście nie stało ;)

asia889
07-03-2011, 18:45
Amazonia z naturalnym bambusem - prałam w 40st w programie dla bawełny, wirowanie 1200. Oczywiście zbiega się po pierwszym praniu, po następnych już nie.

ania
07-03-2011, 20:56
Oczywiście zbiega się po pierwszym praniu, po następnych już nie.

No dokładnie, zapomniałam napisać ;)
Ale też są ze sporym zapasem cięte w związku z tym :)

dirk5
08-03-2011, 15:11
Dziękuję, Dziewczyny:D. Moje pytanie jest uzasadnione kuszącymi mnie baaardzo dwiema chustami z bazarku:wink:... A jeszcze odnośnie prania; w proszku- czyli w płynie do prania nie wolno? A płyn do płukania? Przepraszam za namolność:hide:...

s0nata
08-03-2011, 15:23
natalia odradzała płyny bo włókna robią się śliskie i mogą się zdarzyć przesunięcia. A na amazonii z bambusem jest info ze w 30 stopniach prac i ręcznie :)

s0nata
08-03-2011, 15:32
i powiem, ze pierwsze pranie zrobiłam ręcznie i skurczyła mi się tylko 10cm , drugie zaraz wstawiłam w pralce i znowu 20 cm. To mi akurat pasowało , bo kupiłam 4.2, a i tak jeszcze ma 4.6 po tych praniach i tak już na pewno zostanie. No i mnie trochę sprężynuje, ale jak mówię , ona jeszcze nowa. Zobaczę jak latem nosi się w niej, a jak w Japanie z lnem, już się doczekać nie mogę. Dirk5 no jak nie bambus to len :) A jak masz wątpliwości co do czegoś, w tym prania, to pisz po prostu do natibaby, dziewczyny Ci poradzą. Albo na forum... :-)

Aksamitka
08-03-2011, 16:05
Dziękuję za informacje o praniu :) Lubię czytać czyjeś spostrzeżenia o chuście w praktyce-to dużo daje.

dirk5
08-03-2011, 16:28
s0nata,:mighty:!!!

Natalia
08-03-2011, 17:23
Dziewczyny, informacje o praniu różnych chust Nati znajdziecie tutaj: http://www.natibaby.pl/pln/chusty/pranie.html

dirk5
21-04-2011, 13:55
Hej Kobiety! Przepraszam, że podbijam ten temat znów, ale już mam ten bambus avocado od miesiąca i leży, bo ja obchodzę go non stop dookoła w związku z tym, że... boję się go wyprać:duh:.
Instrukcje z Nati instrukcjami z Nati, ale jeżeli ja potraktuje tę chustę tylko proszkiem bez płukania w czymkolwiek, to przecież zamiast mięciuteńkiego bambusa będę miała sztywny i szorstki badyl:-?...

Zwracam się do Użytkowniczek tego tak kłopotliwego dla mnie cuda raz jeszcze:oops:. Czy używałyście płynu do płukania tkanin? Jeżeli tak- działo się coś? Jeżeli nie- czym ewentualnie zmiękczałyście wodę? Ja już w rozpaczy jestem z tych rozterek. Bawełnę wrzuciłam po raz pierwszy do pralki z całym innym praniem, bo nie wiedziałam o żadnych obostrzeniach odnośnie prania chust i błogosławiona ma ignorancja... A teraz to już nie wiem co robić.

Dzięki za wszelkie wskazówki i rady:mighty:...

s0nata
21-04-2011, 14:46
pierz w temp jaką podaje producent, do pustej pralki nie wrzucaj tylko z czymś np ręczniki niefarbujące. Do prania tylko proszek, nie używaj zmiękczającego środka. Moja tak prana i nie jest sztywna ;) Ja chusty zwykle wkładam do poszewki na poduszkę i do pralki :-)

dirk5
21-04-2011, 21:36
s0nata, po raz kolejny- dzięki, że chciało Ci się napisać na ten sam nudny temat :mighty:!
Rady zastosowane, a ze nie miałam ładunku na pralkę, chusta wyprana w ręce (ale to wyjątkowo:wink:). Bez zmiękczacza, suszy się. Jak na razie, gdy dotykałam, straciła tę swoją śliskość, bardziej szorstka się zrobiła... No, zobaczymy co dalej będzie.

I raz jeszcze dzięki, bo wysyłałam nawet maila do Nati z pytaniem, ale mi nie odpisali (czemu nie ma tu ikonki z fochem :hmm:?). Zatem jesteś jedynym mym źródłem wiedzy :D.

Dzięki- :kiss:!

ania
21-04-2011, 22:08
ja prałam avocado normalnie w pralce (na programie delikatnym chyba z tego co pamiętam), w proszku, bez środków zmiękczających. twarde się nie zrobiło i przeżyło ;)
i dlatego wolę bawełnę, coby się z praniem nie cackać :mrgreen:

dirk5
21-04-2011, 22:34
Toteż pozbyłaś się tego, co ja właśnie nabyłam:lol:.
Ale tak zachwalano mi walory bambusa na lato... W sumie dla leniwych i niekumatych technicznie jak ja (nie znam za dobrze możliwości własnej pralki:hide:...) nie ma to jak czysta bawełna...

ania
21-04-2011, 22:39
Toteż pozbyłaś się tego, co ja właśnie nabyłam:lol:.
Ale tak zachwalano mi walory bambusa na lato... W sumie dla leniwych i niekumatych technicznie jak ja (nie znam za dobrze możliwości własnej pralki:hide:...) nie ma to jak czysta bawełna...

Nie no, chusta naprawdę świetna, nośna i w sumie to nawet troszkę żałuję, że już poleciała dalej... ale jest tyle innych do wypróbowania ;)
A powiem Ci w tajemnicy, że przed pierwszym praniem też się cholernie bałam co to będzie :duh:

dirk5
23-04-2011, 22:52
No to jesteśmy już zaznajomieni z bambusem:high:!

Aniu, muszę podzielić Twój zachwyt- a w zasadzie z wielką radością to czynię:lol:! Synio noszony dwa razy wczoraj i dziś, chyba też jest za, bo spał cudownie na dłuuuugich spacerach:D.

Cudownie łatwe dociąganie, nawet miotającego się Stwora, nic nie trzeba dociągać w czasie chodzenia. No i ludziom się chyba baaaardzo ten pasiak podoba- nawet, gdy dziś przez pomyłkę zamotałam te bladą część, która mi się mniej podoba, na górze- wszyscy patrzyli na nas jak urzeczeni;)...
Poza tym chusta po tym praniu wcale nie jest śliska, a tego się bałam nieco ze względu na rozsuwanie.

Stanowczo udany zakup:high:- ja się jej szybko nie pozbędę:P!

s0nata
23-04-2011, 23:55
że się powtórzę, też kocham mój bambusik ;)

Fusia
29-06-2011, 12:16
nie znalazł mi szukaj-chyba go źle używam w razie czego proszę o połączenie tematów!
kupiłam 3,7 z 2 reki nie wiele noszony Avocado z naturalnym bambusem!
dostałam chustę pocztą oczywiście paczka swoje na poczcie przeszła -dobrze ze chusta w pudełku ale to juz kwestia poczty!
chusta jest lekka jest prawie metr dłuższa od Grecji którą sprzedawałam ale jak dostałam paczkę to otwarłam przy listonoszce bo sie bałam ze coś na poczcie zrobili ukradli zawartość a wrzucili chusteczki higieniczne!
po wyjęciu-kolorki ładne choc na fotkach ciut bardzej soczyste-moze na fotkach jest bawełna :?:
ale śliczne chusta bardzo miękka i bardzo przewiewna ,cieniutka-jak na razie w kangurku nic mi się nie wrzynało!
w dotyku materiał jakby chłodny ale ciut włochaty-jak wełna więc fajnie trzyma!
a i węzeł malutki naprawdę jestem zadowolona z zakupu
nosze swoje 8kg jak moze niedługo wrzuce starszą10+ az załuje ze kupiłam krutką na plecaki bo zostaje mi kangur z przodu a ja lubie kieszonke -pozostaje mi kangura ćwiczyć
gratuluje fajnej chusty