PDA

Zobacz pełną wersję : pieluchowanie noworodka - zbiór rad



Strony : 1 [2] 3 4 5 6 7

mamaUlki
30-03-2012, 19:17
Bo ta formowanka z 3 warstwami jest właśnie taka fajna cieniutka i nie robiłaby dużej pupy :) Pytam się bo ja zaczynałam małą pieluchować wielo jak miała 1,5 roku to już trzeba było trochę więcej tych warstw. Dzięki za odpowiedź :)

zielonosc
20-04-2012, 11:58
Witajcie ponownie.

Skompletowałam już pieluszki (zestaw noworodkowy, potem planuje dokupić kieszonki i kilka większych otulaczy).
Mam
tetrę:D
prefoldy ecopi,
kilka bawełnianych formowanek
4 otulacze PUL
2 otulacze wełniane
10 wkładów "sucha pupa"

Trochę mnie (i męża) przeraża ilość tego wszystkiego, co muszę zapakować na tę małą pupkę... w otulaczu tetra/formowanka/prefold + wkłądka sucha pupa + papierek na kupę (chociaż to podobno n apoczątku się nie sprawdza...?)

Zaraz wszystko będę prać. Rozumiem, że nic nie powinnam prasować? Czy warto wrzucać piłki tenisowe do każdego prania?

ewaibartek
20-04-2012, 15:18
ja tam suchej pupy wogole nigdy nie uzywałam,
jak dziec nie bedzie chciał czuc mokro czyli po kazdym siku jeczy to wtedy zacznij uzywać,im mniej na pupie tym lepiej,szczególnie ze polar to nie natura :)

papierek podobno sie nie sprawdza na poczatkowych kupach,dobrze myslisz:)

nic nie prasujesz tylko ładnie rozwieś :lool:

JoShiMa
02-05-2012, 23:21
A ma ktoś doświadczenie z otulaczami Alviva?

zielonosc
14-05-2012, 11:49
Ok, mam już noworodka( od ponad dwóch tygodni;) Po powrocie ze szpitala, zaczęliśmy używać wielorazówek.
I przyznam, że najleipej chyba sprawdzają mi się prefoldy z ecopi - są miękkie i przyjemne. Formowanki szyte może jeszcze za nowe (i za twarde)i dzieciak nie jest nimi zachwycony.
A tetra mi się nie mieści do otulacza... dlatego używam tylko do wietrzenia pupy - tzn zawijam małemu pupsko w tetrę i nic więcej i zmieniam po każdym bączku.

Wszystkie one size są jeszcze za wielkie.

an77
14-05-2012, 12:43
zielonosc, a jakiej tetry używasz? Lux? Jaka wielkość?

Selene
15-05-2012, 10:53
W naszym przypadku one sizy tez były za duże na początku (a mój Dzieć do drobinek nie należał - 4 kg po urodzeniu), zaczeły pasować na mojego tłuścioszka ze smoczym apetytem dopiero jak skończył 2 miesiące, wcześniej były wiecznie wycieki przy nóżkach.
Za prefoldami Ecopi nie przepadam (mam kilka z żółtym obszyciem), niemal ich nie używaliśmy, mam wrażenie, że nawet nowordkowa kupka wcale w nie nie wsiąkała, tylko rozmazywała się po pupie małego, otulaczu i wyciekała na ubranko...
Mam po jednej kieszonce i formowance z MioUnico - i te są super, gdzieś od 1,5 miesiąca używaliśmy, wąziutkie w kroku, zgrabne i nie powiększają pupy nadmiernie :)

Mama Lili
15-05-2012, 13:46
Polecam taką tanią tetrę na początek: http://allegro.pl/tetra-pieluszki-tetrowe-60x80-pieluchy-producent-i2317693360.html

Muśliny są zdecydowanie za duże na noworodka... Taka tania tetra idealnie mieści się w otulaczu np. Bambino Mio <5kg czy Bummis newborn (Bummis zdecydowanie bardziej mi przypasował :)) Lila była pieluchowana wielo od urodzenia, przy masie 2280.

Przynajmniej w naszym wypadku to się sprawdziło :)

zielonosc
15-05-2012, 17:56
dziękuję za odzew:)

zielonosc, a jakiej tetry używasz? Lux? Jaka wielkość?
mam podwójnie tkaną, chyba 80*80

Polecam taką tanią tetrę na początek: http://allegro.pl/tetra-pieluszki-tetrowe-60x80-pieluchy-producent-i2317693360.html

Muśliny są zdecydowanie za duże na noworodka... Taka tania tetra idealnie mieści się w otulaczu np. Bambino Mio <5kg czy Bummis newborn (Bummis zdecydowanie bardziej mi przypasował :)) Lila była pieluchowana wielo od urodzenia, przy masie 2280.

Przynajmniej w naszym wypadku to się sprawdziło :)
dzięki:)
ja mam otulacze szyte, od Sylviontka (kokosi). Bambino mio mam wełniane one size, jeszcze są za duże trochę.


W naszym przypadku one sizy tez były za duże na początku (a mój Dzieć do drobinek nie należał - 4 kg po urodzeniu), zaczeły pasować na mojego tłuścioszka ze smoczym apetytem dopiero jak skończył 2 miesiące, wcześniej były wiecznie wycieki przy nóżkach.
Za prefoldami Ecopi nie przepadam (mam kilka z żółtym obszyciem), niemal ich nie używaliśmy, mam wrażenie, że nawet nowordkowa kupka wcale w nie nie wsiąkała, tylko rozmazywała się po pupie małego, otulaczu i wyciekała na ubranko...
Mam po jednej kieszonce i formowance z MioUnico - i te są super, gdzieś od 1,5 miesiąca używaliśmy, wąziutkie w kroku, zgrabne i nie powiększają pupy nadmiernie :)
a czego używaliście przez te pierwsze 1,5 miesiąca?
Fakt, że przy prefoldach ta kupa się mocno rozmazuje po pupie...

Formowanki też mam szyte kokosi, ale są chyba jeszcze za twarde, Mały ma takie odgniecenia na nóżkach i brzuchu - chyba że go za mocno ściskam? (ale jak będzie lżej, to przecieka...).

I jeszcze jedno pytanie, jak często takiego malucha przewijać przy wielo? Co 2h? Częściej? rzadziej? Czy nasłuchiwać:D i po każdym kupsku? Trochę mi go szkoda budzić, jak np narobi podczas snu - bo często jest tak, że podczas przewijania zaczyna strasznie płakać...

Selene
15-05-2012, 20:01
Zieloność, my zanim Dzieć dorósł do pierwszych kieszonek, używaliśmy otulaczy i wkładów do nich różnego rodzaju.
Otulacze: 1. Bambino Mio (noworodkowy) - miałam wrażenie, że to sam plastik i jakiś taki sztywny był, poza tym Dzieć wyrósł z niego po 2 tygodniach używania. No i tylko najmniejsze ręczniczki z Ikei mi sie w nim mieściły; 2. PULowy rozmiarowy XS/Sod Babyetty - fajniejszy, ale często zdarzały się wycieki; 3. FLIP - i ten był w użyciu najczęściej, bo najbardziej się z nim polubiliśmy.
Wkłady - tetra zwykła najtańsza, prefoldy Ecopi, ręczniczki z Ikei te 30x30 i takie większe, prostokątne.
Do tego kilka wkładek polarkowych dla suchości i papierki.

Selene
15-05-2012, 20:04
aha, i ja przewijałam Dziecia po każdej kupie (chociaż na początku faktycznie baaaardzo protestował przy przewijaniu), a jeśli nie było kupki to gdzieś tak co 2h, no chyba że wcześniej przemókł...;)

asioczka
16-05-2012, 17:55
dziewczyny, nie chce sie bawic w tetre, mam dwie lewe rece do takich rzeczy ( do chusty przy pierwszej córze sie zniechecilam, bo motanie zajmowalo i duzo czasu i wysilku;/.

mam taki stosik dla corci, prosze o oceny, czego jest za duzo, a czego za malo?:
dodam, ze prawie wszystko z bazarku lub allegro
3 kieszonki S (2 SIO)

Formowanki:

3 flanelkowe handmade od forumki,
2 bambusowe tots bots i 6 flexi tots rozmiar 1

Otulacze:
2 s/xs PUL
2tots bots rozm 0, ale jakies duze mi sie wydaja,
1 Flip (one size)
i 1 bambino mio ( pisze na nim ze small a od 5 kg, jakos tak dziwnie).
i 8 kieszonek one size (1 SIO)

i do tego bardzo duzo roznych wkladow "kieszonkowych" (dostawalam jako gratisy) i SIO. czy takie wklady mozna dac do otulacza i tez bedzie ok? zamiast tetry skladanej w prostokat, czy reczniczkow itp?

mamaUlki
23-05-2012, 20:22
A ile u takich maluszków schodzi pieluszek dziennie?? Chciałabym sobie przygotować dobrą ilość :) trochę nakupowałam i wydaje mi się za dużo... To bym odsprzedała ;) Tak mniej więcej.

Wiewiórka
23-05-2012, 20:34
A ile u takich maluszków schodzi pieluszek dziennie?? Chciałabym sobie przygotować dobrą ilość :) trochę nakupowałam i wydaje mi się za dużo... To bym odsprzedała ;) Tak mniej więcej.
z 10-12. To nie przesada, też mi się tak wydawało, że Maciek aż tyle nie bedzie uzywał dziennie, pomyliłam sie:hide:

Kasia.234
23-05-2012, 20:44
wczoraj z ciekawości liczyłam pieluszki na suszarce, naliczyłam 27 sztuk (formowanki, kieszonki i tetra)
Agatka ma 4,5 miesiąca, zmieniam po każdym zmoczeniu jeśli oczywiście zauważę
piorę średnio co 2-3 dni, ostatnio raczej co dwa

mamaUlki
24-05-2012, 12:58
Dzięki :)

ewaibartek
25-05-2012, 09:55
po pieluchowaniu od 2 tygodni stwierdzam,ze najlepiej mi sie sprawdzaja:
-otulacz plus prefoldy
-AIO IB,roz S
-kieszonki jabłkowe :) a wlasciwie jedna sztuka :)
-i od 2 dni już zakładam CHB bo wreszcie jakoś wyglądają na tej ledwo 4kilowej pupie- i tez juz to dobrze wygląda,na plecach płasko

ps jednak tetra na razie na bok,bo nie mam takiej cienkiej tylko 80tki muślinowe,a to jest za duzo juz na pupie

mamaUlki
25-05-2012, 11:07
a jakie masz otulacze? Mam kilka ale wydają mi się duże.. A prefoldy w prostokąt czy spinasz snapi?

JoShiMa
25-05-2012, 13:44
a jakie masz otulacze? Mam kilka ale wydają mi się duże.. A prefoldy w prostokąt czy spinasz snapi?

Ja wczoraj próbowałam na mojej 10-cio dniowej kruszynce kombinacji: prefold ECOpi na zapinkę i otulacz IV i było OK.

margaretka
25-05-2012, 13:52
Ja wczoraj próbowałam na mojej 10-cio dniowej kruszynce kombinacji: prefold ECOpi na zapinkę i otulacz IV i było OK.
a które prefoldy, te z żółtym obszyciem? bo mam ich chyba 30, teraz nakupowałam wełniaków i zastanawiam się, czy prefold+snappi+gatki wełniane to będzie ok?

JoShiMa
25-05-2012, 15:24
Mam kilka z pomarańczowym obszyciem, ale skurczone do rozmiarów tych żółtych.

MiodowaKropelka
29-05-2012, 11:11
JoShiMa, a kupka nie wycieka? Zastanawiam się nad prefoldami i nad rozmiarem, czy te żółte, czy od razu pomarańczowe, skoro się kurczą...
Czytałam, że tetra w samolot lepiej zabezpiecza przed wyciekiem, ale chyba za gruba nie może być, bo jak to złożyć...ale prefold wygodny :-) Tylko czy otulacz do zmiany nie jest za każdym razem?

Jaka wełenka najlepsza dla leżącego maluszka? Bo majtki to potem, prawda?

Mama Lili
29-05-2012, 12:44
Na początek tetra+otulacz super się sprawdza. Na mojego wcześniaka (2280) najlepsza na początku była taka cieńka, tania z allegro, ponieważ nie robiła mrówczego odwłoku. Myślę, że dużo też zależy od płci (sposób składania) i wagi wyjściowej dziecka (grubość materiału), kiedy zaczynasz pieluszkować wielorazowo. No i najważniejsze - Twoich preferencji, popróbuj i prefoldów i tetry - przekonasz się w czym maluszkowi będzie dobrze i jak najkorzystniej dla Ciebie :)
Otulacze wełniane: Wolwikkelamsterdam lub Imse Vimse u nas się dobrze spisały, więc polecam :) Disanę też mamy sobie chwalą - nie miałam, więc ciężko mi się ustosunkować.

JoShiMa
29-05-2012, 14:03
JoShiMa, a kupka nie wycieka?
Nie wycieka. Ala na razie robi małe kupki. Ja stosuję jeszcze wkładki z polaru, żeby mi się pieluchy kupą za bardzo nie brudziły.


Czytałam, że tetra w samolot lepiej zabezpiecza przed wyciekiem
O mamo, nie wiem jak to jest "w samolot". Złożyłam sobie na próbę tetrę w origami. Mam dość cienką i taką 70x70 i stwierdziłam, że do kitu bo młoda ją przesika natychmiast, a to śpioch jest i lubi sobie pospać nawet 3-4h. Tetrówka by jej nie pozwoliła.


Tylko czy otulacz do zmiany nie jest za każdym razem?
Ja na razie zakładam wielo po południu (kiedy drzemki sa i tak krótsze) i używam do późnego wieczora. Schodzi mi tak 4-5 sztuk a otulacz świeży biorę dopiero następnego dnia. Na razie używałam pulowych IV.

ani.fa
03-06-2012, 16:32
Dziewczyny a co ze smółka? Czy jest sens uzywac wielorazowek w tym czasie? Czy smolka dobrze sie spiera? I z czego najlepiej?

Takie mam ambitne plany zaczac tym razem wielorazowo od poczatku ale mam sporo aIO i nie chcialabym zeby mi niespieralne slady zostaly

mamaUlki
03-06-2012, 16:41
chyba najlepiej zainwestować w tetrę na smółkę, albo coś czego nie będzie Ci żal ;)

Ania_MK
04-06-2012, 11:56
albo przez te pare pierwszych dni jednorazowki a po smolce wielo...

JoShiMa
04-06-2012, 17:39
Ja niestety zwykła tetrę uznałam za bezużyteczną przy pieluchowanie noworodka. To na jeden sik, podczas gdy moja Ala potrafi spać nawet 3-4h. Dziś postanowiłam wypróbować muśliny z Ikei. To jest to o co chodzi. Dostatecznie miękkie dla trzytygodniowego dziecka a jednocześnie wystarczająco chłonne dla mojego śpiocha.

Mama Lili
04-06-2012, 18:40
Ja niestety zwykła tetrę uznałam za bezużyteczną przy pieluchowanie noworodka. To na jeden sik, podczas gdy moja Ala potrafi spać nawet 3-4h. Dziś postanowiłam wypróbować muśliny z Ikei. To jest to o co chodzi. Dostatecznie miękkie dla trzytygodniowego dziecka a jednocześnie wystarczająco chłonne dla mojego śpiocha.

Muśliny z Ikea? Puść link z ich strony - jestem ciekawa co to, co się spisuje przy śpiochach :)

pennybelly
04-06-2012, 19:34
Czy o te chodzi ?

http://www.ikea.com/pl/pl/catalog/products/60203764/

JoShiMa
04-06-2012, 20:16
Czy o te chodzi ?

http://www.ikea.com/pl/pl/catalog/products/60203764/

Tak, chodziło mi dokładnie o te. Wprawdzie nie mam porównania do innych muślinów, ale bardzo mi podpasywały.

Mama Lili
05-06-2012, 01:18
Dzięki za link. Pomacam sobie jeszcze przy najbliższych zakupach ;) Nam bardzo spodobały się muśliny Kikko (super miękkie) i ECOpi (mega mięsiste i chłonne). Tylko nie w pieluchę, a jako ulewajkę czy do lekarza je używamy. Jako wkład do otulacza to Lenya (65g) przy 2-miesięcznym dziecku jest w sam raz :) W zasadzie to się zastanawiam czy takie 100g muśliny będę w przyszłościu Lilkowi upychać w pieluchę (?) czy już tylko na kieszonkach zostaniemy...

ewaibartek
05-06-2012, 09:17
prefoldy z żółtym obszyciem u mnie starczyły na miesiąc,teraz w ruch pomaranczowe, składam w prostokat, otulacz wełniany Franiszki i pulowy cotton bottoms roz 2-5kg

edoro
05-06-2012, 09:26
Dziewczyny a co ze smółka? Czy jest sens uzywac wielorazowek w tym czasie? Czy smolka dobrze sie spiera? I z czego najlepiej?

My od początku tetra+ wkładki polarowe (pocięte z koca) - jak się dało to spierałam, ale raczej wywalałam te wkładki do śmieci po prostu- kto raz próbował sprać smółkę ten rozumie :D Ale jak tetrę trochę pobrudziło to sprało się bez większych problemów...

ani.fa
05-06-2012, 22:57
Uhum,
Dzieki za pomoc dziewczyny. Czyli po prostu na te pierwsze dni najlepiej używać czegoś co i tak przeznaczone jest na straty :)

ewaibartek
06-06-2012, 06:33
dlatego prefoldy kupiłam uzywane z plamkami,tanio :) bede sprzedawac jakby co ;)

mamaUlki
06-06-2012, 15:12
załapałam się ;) a ile zapinek używałyście. Mam jedną i się zastanawiam czy dokupić??

Wiewiórka
06-06-2012, 15:46
ja miałam 2 i to była ilość optymalna, bo mi czasem snappi sie gubiła

JoShiMa
06-06-2012, 16:26
załapałam się ;) a ile zapinek używałyście. Mam jedną i się zastanawiam czy dokupić??
Mam dwie, używam jednej, ruga w razie urwania albo zapodziania pierwszej.

Mama Lili
06-06-2012, 16:41
To zależy jak ogarnięta jesteś ;) Jak nie gubisz przedmiotów to i z jedną dasz sobie radę. Ja mam trzy - myślę, że tak jak piszą dziewczyny ilość sztuk 2 jest ok :)

Kasia.234
06-06-2012, 19:07
załapałam się ;) a ile zapinek używałyście. Mam jedną i się zastanawiam czy dokupić??

nie używałam wcale
mam jedną, miałam też formowanki IV, które wymagają właśnie snapi i jakoś radziłam sobie bez tego

mamaUlki
06-06-2012, 19:27
ok, dzięki :) myślę, że ta jedna starczy jak się zapodzieje to otulacz też przytrzyma.

mama_ania
12-06-2012, 17:48
Hej Dziewczyny :)

To mój pierwszy post na forum, ale i pewnie nie ostatni :)
Właśnie jestem w trakcie zaopatrywania się zestawu na początek i z tych wszystkich możliwości chciałabym się zdecydować na tetra+otulacze. Myślałam o 1 wełnianym i 3 pulach (jendak cena wełnianych mnie troszkę przerasta) i takich mniejszych bo te oneSize wydaje mi się, że mogą być za duże i tetry tak 20 sztuk. Zastanawiam się tylko co z nocami, jak często przebiera się takiego Maluszka. Czy wtedy np. dorzucić ręczniczek ikea dodatkowo?

Jak się na to zapatrują doświadczone Mamy? :)

Kasia.234
12-06-2012, 17:58
Hej Dziewczyny :)

To mój pierwszy post na forum, ale i pewnie nie ostatni :)
Właśnie jestem w trakcie zaopatrywania się zestawu na początek i z tych wszystkich możliwości chciałabym się zdecydować na tetra+otulacze. Myślałam o 1 wełnianym i 3 pulach (jendak cena wełnianych mnie troszkę przerasta) i takich mniejszych bo te oneSize wydaje mi się, że mogą być za duże i tetry tak 20 sztuk. Zastanawiam się tylko co z nocami, jak często przebiera się takiego Maluszka. Czy wtedy np. dorzucić ręczniczek ikea dodatkowo?

Jak się na to zapatrują doświadczone Mamy? :)

Ja na początku przebierałam przy każdym karmieniu, miałam tetrę i formowanki rozmiarowe.

Z otulaczy wełnianych w normalnej cenie polecam nowość forumową - ecodidi (tutaj wątek http://chusty.info/forum/showthread.php?t=78916), mam dwa i są świetne :)

mama_ania
12-06-2012, 18:53
Z otulaczy wełnianych w normalnej cenie polecam nowość forumową - ecodidi (tutaj wątek http://chusty.info/forum/showthread.php?t=78916), mam dwa i są świetne :)

Ooo... Dziękuję! Wygląda naprawdę super i cena rzeczywiście normalna :)

JoShiMa
12-06-2012, 19:29
Jako, że moja córka lubiła od początku pospać nawet3-4h na noc stosowałam jednak jednorazówki. Nie chciałam, żeby jej mokra pielucha przerywała zdrowy sen. Dodatkowe wkładki jednak za bardzo unoszą pupę malucha.

Mama Lili
12-06-2012, 22:46
Hej Dziewczyny :)

To mój pierwszy post na forum, ale i pewnie nie ostatni :)
Właśnie jestem w trakcie zaopatrywania się zestawu na początek i z tych wszystkich możliwości chciałabym się zdecydować na tetra+otulacze. Myślałam o 1 wełnianym i 3 pulach (jendak cena wełnianych mnie troszkę przerasta) i takich mniejszych bo te oneSize wydaje mi się, że mogą być za duże i tetry tak 20 sztuk. Zastanawiam się tylko co z nocami, jak często przebiera się takiego Maluszka. Czy wtedy np. dorzucić ręczniczek ikea dodatkowo?

Jak się na to zapatrują doświadczone Mamy? :)


Na samym początku są to tak małe siki, że nawet tetra na noc da radę.

Jakiego dziecka oczekujesz? Bo np. na wcześniaka nawet normalna tetra jest za duża, otulacze one size tym bardziej - myśmy stosowali na samy początku ręczniki Ikea, tetrę, ale taką mniejszą i cieńszą z allegro 60/70, otulacze Bambino Mio, Bummis newborn.

Ilość tetry = jak często zamierzasz wstawiać pranie - codziennie, co 2 dni? Dziennie min. 12 sztuk schodzi.

Formowaniki na noc się sprawdzają, albo AIO - u nas Tots Bots Teeny Fit to me dobrodziejstwo ;) Idealne na małe dziecię, całą noc w tym może przespać, bo bambus w środku.
Możesz pomyśleć o czymś bardziej chłonnym niż bawełna na noc - konopie, bambus itp.

Wełny na początek nie kupuj za dużo - sprawdź, czy Ci podpasuje (lanolinowanie, osobne pranie) -nie każdemu się chce ;) Mnie aktualnie szlag trafia, bo mała niezwykle często kleksuje wełnę i mam co robić ;)

Fajną sprawą są też papierki jednorazowe. Mniej zapierania kupki przed praniem, pupa ma uczucie suchości. Canpol ma fajne na początek (0-3 m-c.), nie każde papierki łapią mleczne kupki :)

Poćwicz sobie składanie tetry wcześniej, może klamerka Snappi?

Wiesz, na początek warto zakupić sobie po jednej sztuce formowanki, AIO, wełny, PUL-u itp. Sprawdzisz co Tobie i maluszkowi najbardziej się spodoba, bo tutaj na forum są to często subiektywne opinie - każdemu sprawdza się co innego, miłość do wielo jest kosztowna i baardzo uzależniająca ;)

mama_ania
13-06-2012, 09:17
Na samym początku są to tak małe siki, że nawet tetra na noc da radę.

Jakiego dziecka oczekujesz? Bo np. na wcześniaka nawet normalna tetra jest za duża, otulacze one size tym bardziej - myśmy stosowali na samy początku ręczniki Ikea, tetrę, ale taką mniejszą i cieńszą z allegro 60/70, otulacze Bambino Mio, Bummis newborn.

Ilość tetry = jak często zamierzasz wstawiać pranie - codziennie, co 2 dni? Dziennie min. 12 sztuk schodzi.

Formowaniki na noc się sprawdzają, albo AIO - u nas Tots Bots Teeny Fit to me dobrodziejstwo ;) Idealne na małe dziecię, całą noc w tym może przespać, bo bambus w środku.
Możesz pomyśleć o czymś bardziej chłonnym niż bawełna na noc - konopie, bambus itp.

Wełny na początek nie kupuj za dużo - sprawdź, czy Ci podpasuje (lanolinowanie, osobne pranie) -nie każdemu się chce ;) Mnie aktualnie szlag trafia, bo mała niezwykle często kleksuje wełnę i mam co robić ;)

Fajną sprawą są też papierki jednorazowe. Mniej zapierania kupki przed praniem, pupa ma uczucie suchości. Canpol ma fajne na początek (0-3 m-c.), nie każde papierki łapią mleczne kupki :)

Poćwicz sobie składanie tetry wcześniej, może klamerka Snappi?

Wiesz, na początek warto zakupić sobie po jednej sztuce formowanki, AIO, wełny, PUL-u itp. Sprawdzisz co Tobie i maluszkowi najbardziej się spodoba, bo tutaj na forum są to często subiektywne opinie - każdemu sprawdza się co innego, miłość do wielo jest kosztowna i baardzo uzależniająca ;)

Dziękuję Mamo Lili, dużo mi rozjaśniła Twoja odpowiedź :)

Widzę, że zaczynaliście od takich rzeczy o jakich też myślałam.

Czy będzie wcześniak, tego nie wie nikt, na razie się nie zanosi. Podobno rośnie duży Chłopak, więc i chyba z Tots Bots poczekamy do narodzin ;) O praniu tak dokładnie nie myślałam, pewnie wygodniej co 2 dni, ale pomyślałam, że na początek zobaczę na ile mi starcza tych pieluch i najwyżej dokupię, żeby codziennie nie prać. Z tego co piszesz to taki ruch będzie bardzo prawdopodobny ;)

Dobrego dnia!

Mama Lili
13-06-2012, 10:19
Dziękuję Mamo Lili, dużo mi rozjaśniła Twoja odpowiedź :)

Widzę, że zaczynaliście od takich rzeczy o jakich też myślałam.

Czy będzie wcześniak, tego nie wie nikt, na razie się nie zanosi. Podobno rośnie duży Chłopak, więc i chyba z Tots Bots poczekamy do narodzin ;) O praniu tak dokładnie nie myślałam, pewnie wygodniej co 2 dni, ale pomyślałam, że na początek zobaczę na ile mi starcza tych pieluch i najwyżej dokupię, żeby codziennie nie prać. Z tego co piszesz to taki ruch będzie bardzo prawdopodobny ;)

Dobrego dnia!

Jak już teraz wiesz, że duży chłopiec to ręczniki Ikea bym odpuściła - rozmiar się zmienił. Wcześniej były chyba o 20cm dłuższe. Na chłopca inaczej się podwija przy składaniu i nie wiem czy będą dla Ciebie w ogóle zdatne przy większym dziecięciu. Ani cieniutkiej tetry...

Tots Botsy są też EasyFit (3,7-16kg). Nie próbowałam ich jeszcze, dopiero zamówione na allegro :) Są w lepszej cenie niż w sklepach internetowych: 75zł jedna, czteropak 69zł/szt wychodzi. Bardzo fajny sprzedawca - 'Sklep Mamy' :)
Mogę później zdać Ci relacje jak wypróbujemy - Lila waży teraz prawie 4,5 kg, a zaczynałyśmy pieluszkować wielo od 2100 ;)

To jeszcze zapytam jaką tetrę planujesz zakupić? Tetra tetrze nierówna. Wariant ekonomiczny to taka tania tetra z allegro. Dla nas na teraz jest ok wariant 80/80 na dzień. Lepsze jakościowo są muśliny, ale to koszt min. 7zł/szt. Muśliny mniej się deformują po praniu (istotne przy składaniu kwadratów), niebielone, czyli mniej chemii i lepsza gramatura - nie wyglądają jak firanka = bardziej chłonne. Uwaga! Na początku mogą robić odwłok mrówki jak przesadzisz z za dużą grubością :D
Nasza pieluchoszafa jest totalnym miksem - tutaj znów sprawdza się rozwiązanie 'zakup różne warianty, sam się przekonasz' :) Zawsze jak przesadzisz z grubością czy rozmiarem możesz wykorzystać takiego muślinowego grubasa jako ulewajkę albo podkład na wyjścia do lekarza, na ważenie itp.

Nie wiem jak u Was z alergiami w rodzinie, ale przemyśl też a propos prania dzieciowych rzeczy jaki proszek zakupić. Nasz dom pełen alergików, Lowela dała radę, a moje i męża piorę już w normalnym proszku. Tylko jak się kangurkujemy to właśnie taki gruby muślin leci na nasze klatki piersiowe, a mała jest bez zbędnych wysypek.
Antyperspirant męża uczulał też masakrycznie - Lila dosłownie chwilę leżała na jego klatce i momentalnie całą buzię miała w krostach...

Również dobrego :)

mama_ania
13-06-2012, 12:42
Jak już teraz wiesz, że duży chłopiec to ręczniki Ikea bym odpuściła - rozmiar się zmienił. Wcześniej były chyba o 20cm dłuższe. Na chłopca inaczej się podwija przy składaniu i nie wiem czy będą dla Ciebie w ogóle zdatne przy większym dziecięciu. Ani cieniutkiej tetry...

Tots Botsy są też EasyFit (3,7-16kg). Nie próbowałam ich jeszcze, dopiero zamówione na allegro :) Są w lepszej cenie niż w sklepach internetowych: 75zł jedna, czteropak 69zł/szt wychodzi. Bardzo fajny sprzedawca - 'Sklep Mamy' :)
Mogę później zdać Ci relacje jak wypróbujemy - Lila waży teraz prawie 4,5 kg, a zaczynałyśmy pieluszkować wielo od 2100 ;)

To jeszcze zapytam jaką tetrę planujesz zakupić? Tetra tetrze nierówna. Wariant ekonomiczny to taka tania tetra z allegro. Dla nas na teraz jest ok wariant 80/80 na dzień. Lepsze jakościowo są muśliny, ale to koszt min. 7zł/szt. Muśliny mniej się deformują po praniu (istotne przy składaniu kwadratów), niebielone, czyli mniej chemii i lepsza gramatura - nie wyglądają jak firanka = bardziej chłonne. Uwaga! Na początku mogą robić odwłok mrówki jak przesadzisz z za dużą grubością :D
Nasza pieluchoszafa jest totalnym miksem - tutaj znów sprawdza się rozwiązanie 'zakup różne warianty, sam się przekonasz' :) Zawsze jak przesadzisz z grubością czy rozmiarem możesz wykorzystać takiego muślinowego grubasa jako ulewajkę albo podkład na wyjścia do lekarza, na ważenie itp.

Nie wiem jak u Was z alergiami w rodzinie, ale przemyśl też a propos prania dzieciowych rzeczy jaki proszek zakupić. Nasz dom pełen alergików, Lowela dała radę, a moje i męża piorę już w normalnym proszku. Tylko jak się kangurkujemy to właśnie taki gruby muślin leci na nasze klatki piersiowe, a mała jest bez zbędnych wysypek.
Antyperspirant męża uczulał też masakrycznie - Lila dosłownie chwilę leżała na jego klatce i momentalnie całą buzię miała w krostach...

Również dobrego :)

No zobaczę z tymi ręczniczkami, teraz są 30x30, więc jakby je tak w prostokąt na 3 to wychodzi taki rozmiar wkładek mini :) generalnie mieszkam 15 minut od Ikei, a koszt ich też nie jest duży, więc się zobaczy. Wszystko się okaże po narodzinach, bo z tą wagą z USG ponoć też bywa różnie ;)

Właśnie dziś przeglądałam te EasyFit i tak myślałam o nich na później, więc bardzo chętnie poczytam jak się sprawują :)

Co do tetry to właśnie planowałam zakupić różne warianty, trochę takiej normalnej o gramarurze 110 70x70 i tej lux gram.140 80x80, bo czytałam też o tych odwłokach. A chyba warto jednak, żeby maluszkowi nogi nie wisiały w powietrzu :)

Ronja
08-07-2012, 12:06
Ja na razie mam w szufladzie 4 otulacze PUL w rozmiarze noworodkowym i parę pieluch: tetra, muślin, flanela. Na pewno dokupię jeszcze tetry, ale zastanawiam się też nad bardziej chłonnymi wariantami.
Czy próbowała któraś z Was takich wkładów do utulaczy? http://www.maleme.pl/wklady-chlonne-do-otulaczy/146-wklad-do-otulacza-xs-s.html
Nie wiem, czy to ma sens, może lepsze byłyby prefoldy?
Co byście radziły dokupić na pierwsze 2-3 miesiące?
Dodam, że dziecię wychodzi w listopadzie i że to chłop :)

mamaUlki
08-07-2012, 12:46
ja mam dla mojego jesiennego chłopca kilka malutkich otulaczy, troszkę tetry, prefoldy, małe formowanki, małe kieszonki i aio, wszystko małe rozmiarowe a po trzech miesiącach pewnie przejdziemy na one sizy.

Ronja
08-07-2012, 13:13
A podpowiedz mi: jakie firmy szyją rozmiarowe AIO? Może bym się skusiła :)

Wiewiórka
08-07-2012, 13:16
na pewno itti bitti, jeszcze jakiś czas temu bumgenius

mamaUlki
08-07-2012, 13:18
Ja mam Bumgenius, Imse Vimse i Thirsten czy jakoś tak :) a są jeszcze Tots Botsy i Itti Bitti.

IwonaKM
08-07-2012, 13:44
A podpowiedz mi: jakie firmy szyją rozmiarowe AIO? Może bym się skusiła :)

poza wymienionymi wyżej miałam jeszcze rozmiarową AiO DreamEze
fajna, chłonna była, tylko dosyć sztywna ze względu na grubość wkładów

mamy też niezawodne rozmiarowe AiO Bambooty

dla noworodka w naszym przypadku najlepsze AiO były tots bots i bumgenius, Bambootów maleńkich nie miałam a też pewnie byłabym zadowolona
Imse Vimse mi nie podpasowała a Itti Bitti na początku ciekły bokami ale moje dziecko było i jest chudonogie ;)

tots bots mają dwa rozmiary, noworodkowy i one size powyżej chyba 4,5 kg

asioczka
08-07-2012, 13:50
Ronja drogi ten wklad. nie lepiej zamowic u ktorejs szyjacej mamusi z dzialu handmade? (sylviontko, schiselle, Agna i kilka innych :)

joasia
08-07-2012, 14:04
i jeszcze bianka ma fajne bambusowe;)
ale chłonność u noworodka to chyba mniej ważna sprawa;) ważniejsze by trzymała zawartość:)
mogę dodać tylko, że nie warto kupować zbyt wielu pieluch bo każdy maluszek inny i nie wiesz co Ci będzie odpowiadać, nie zawsze to co u innych sprawdzone sprawdzi się u Ciebie (ja tak miałam - ładne zachwalane, a u nas kompletnie się nie sprawdziły - oczywiście nie wszystkie)
tetra tylko ta mniejsza bo inaczej może okazać się za duża (w zależności od wielkości maluszka) oraz tak jak dziewczyny piszą na początek lepiej rozmiarowe:)

JoShiMa
08-07-2012, 14:52
ale chłonność u noworodka to chyba mniej ważna sprawa;) ważniejsze by trzymała zawartość:)
A różnie z tym bywa. Moja Ala potrafiła spać ciurkiem 3-4h a mokra pielucha wielorazowa skutecznie jej to uniemożliwiała.

joasia
08-07-2012, 16:54
A różnie z tym bywa. Moja Ala potrafiła spać ciurkiem 3-4h a mokra pielucha wielorazowa skutecznie jej to uniemożliwiała.
Widzisz już nawet wśród doradzających zdania są podzielone.
Nie rób więc nazbyt dużych zapasów bo lepiej dokupić niż się zniechęcić niepowodzeniami (z danym rodzajem pieluch) i wydaną kasą

Mama Lili
08-07-2012, 20:36
Ja na razie mam w szufladzie 4 otulacze PUL w rozmiarze noworodkowym i parę pieluch: tetra, muślin, flanela. Na pewno dokupię jeszcze tetry, ale zastanawiam się też nad bardziej chłonnymi wariantami.
Czy próbowała któraś z Was takich wkładów do utulaczy? http://www.maleme.pl/wklady-chlonne-do-otulaczy/146-wklad-do-otulacza-xs-s.html
Nie wiem, czy to ma sens, może lepsze byłyby prefoldy?
Co byście radziły dokupić na pierwsze 2-3 miesiące?
Dodam, że dziecię wychodzi w listopadzie i że to chłop :)

Mam i te wkłady i kieszonki xs/s małeme - stosujemy je na dzień. Mają zachwycające wzory, ale jeżeli chodzi o pieluszki wielorazowe na początek, to zdecydowanie wolę od nich Tots Botsy Teeny Fit. Wystarczyły nam do 5kg. Dziecię chude, więc pewnie dlatego ;) Są bardziej chłonne, nigdy nie przeciekły (małeme czasem nie dawały rady...). Wkłady chłonne to lepiej kupić jakieś tańsze od forumek :)

Na pierwsze 2-3 miesiące najlepiej posprawdzały nam się otulacze Bummis - rewelacyjne! Jak to będzie chłopiec w terminie, to zwykła tetra raczej da radę. Z muślinami poczekaj :)

Ronja
09-07-2012, 09:02
Wielkie dzięki za porady :)
A mniejsza tetra to jakie wymiary? Bo na razie znalazłam tylko 70x80 i 60x80, to chyba wielkiej różnicy nie ma? Chyba, że chodzi o gramaturę tkaniny?

Mama Lili
09-07-2012, 12:52
Wielkie dzięki za porady :)
A mniejsza tetra to jakie wymiary? Bo na razie znalazłam tylko 70x80 i 60x80, to chyba wielkiej różnicy nie ma? Chyba, że chodzi o gramaturę tkaniny?

Ta tetra 60x80 jest cieniutka jak firanka, sprawdza się doskonale przez pierwszy miesiąc, ale przy wcześniaku ;)

JoShiMa
09-07-2012, 13:13
Wielkie dzięki za porady :)
A mniejsza tetra to jakie wymiary? Bo na razie znalazłam tylko 70x80 i 60x80, to chyba wielkiej różnicy nie ma? Chyba, że chodzi o gramaturę tkaniny?
Ja kupowałam 70x70, ale cienka była na jeden sik. Bardziej mi odpowiadały muśliny z IKEI

joasia
09-07-2012, 13:58
właśnie gramatura zrobi dużą różnicę zarówno w chłonności jak i w możliwości założenia jej na pupę maluszka (prawdą jest, że wszystko będzie zależało od rozmiaru dzidziusia bo nawet dzieci terminowo urodzone mają różny "zakres" wagowo-rozmiarowy)
często w przypadku tetry pomocny okazuje się sposób składania

klusiecka
11-07-2012, 09:48
HA odkryłam w czym jest nam najwygodniej w te upały, składamy wielgachna muslinowa pieluche 80x80 cm w samolot i zapinamy snapi, bez otulacza- jak zmieniamy dość często to nie przecieka :) a jednocześnie skóra ma zapewniony dostęp powietrza.

mamaUlki
13-07-2012, 17:58
mam już chyba kompletną wyprawkę dla synka, ale się zastanawiam co by tu jeszcze?.. :hide::duh: Do mam pieluchujących maluszka jaka jest Wasza najlepsza pielucha? Co warto kupić? Mam prefoldy, otulacze, kiszonki, aio, formowanki... Z czym będzie Wam się żal rozstać? :) chodzi mi o konkretną firmę.

IwonaKM
13-07-2012, 18:10
Do mam pieluchujących maluszka jaka jest Wasza najlepsza pielucha? Co warto kupić? (...) Z czym będzie Wam się żal rozstać? :) chodzi mi o konkretną firmę.

Pieluchuję już nie noworodka ale jakiś rok temu nie mogłam się rozstać z Teeny Fit Tots Bots, uważam że to najlepsza pieluszka dla noworodka i małego niemowlaka. Niezawodna, mięciutka, chłonna. Idealna na wyjścia i noce.

mamaUlki
13-07-2012, 18:44
tej właśnie jeszcze nie mam... Jakoś nie mogę trafić na w miarę rozsądną cenę. Jeszcze mam troszkę czasu może się pojawi :)

IwonaKM
13-07-2012, 21:35
tej właśnie jeszcze nie mam... Jakoś nie mogę trafić na w miarę rozsądną cenę. Jeszcze mam troszkę czasu może się pojawi :)
w sklepie bio i eko są trochę tańsze ale dochodzi wysyłka
gdybyś zebrała jeszcze jakieś osoby chętne moglabyś kupić zestaw 6 sztuk http://dziecko.bioieko.pl/teeny-fit-zestaw-bialy.html, wychodzi mniej niż 50zł za nową sztukę, tyle że pieluszki białe bez wzorków
zaglądaj też na allegro, czasem pojawiają się nowe sporo tańsze niż w polskich sklepach

Kasia.234
13-07-2012, 22:00
mam już chyba kompletną wyprawkę dla synka, ale się zastanawiam co by tu jeszcze?.. :hide::duh: Do mam pieluchujących maluszka jaka jest Wasza najlepsza pielucha? Co warto kupić? Mam prefoldy, otulacze, kiszonki, aio, formowanki... Z czym będzie Wam się żal rozstać? :) chodzi mi o konkretną firmę.
ImseVimse, formowanka frotte i otulacz bawełniany

Mama Lili
14-07-2012, 17:06
Pieluchuję już nie noworodka ale jakiś rok temu nie mogłam się rozstać z Teeny Fit Tots Bots, uważam że to najlepsza pieluszka dla noworodka i małego niemowlaka. Niezawodna, mięciutka, chłonna. Idealna na wyjścia i noce.

Potwierdzam! Tots Bots TeenyFit naj naj! :)

do__ti
25-07-2012, 18:18
ja zacznę pieluchowanie wielorazowe jak moja kruszyna przyjdzie na świat

a w czym najlepiej pieluszki prać???

Wyga
27-09-2012, 11:56
Co polecacie dla maluszka, który ma się urodzić w maju? Chodzi mi o to aby było przewiewnie (ciepło itp) oraz chłonne, z uwagi na spacery. Trudno nie wykorzystać pogody ;)

aleocochodzi
27-09-2012, 13:24
Co polecacie dla maluszka, który ma się urodzić w maju? Chodzi mi o to aby było przewiewnie (ciepło itp) oraz chłonne, z uwagi na spacery. Trudno nie wykorzystać pogody ;)

O pieluchowaniu (nawet w lato) sporo jest na forum, ale ja odpowiem Ci, jak sprawa pieluchowania noworodka wyglądała z mojej perspektywy. Ja urodziłam na początku czerwca. Upały były ogromne. Małego ubierałam w samą pieluchę, najczęściej formowankę, albo prefold bez otulacza, podkładając wełniany kocyk. Na megachłonność się nie nastawiałam, bo dziewczyny z forum mnie uprzedziły, że takie maleństwo za dużo nie siusia, często robi kupki, więc i tak przewijać trzeba często. Na początku nie nosiłam synka w chuście, bo jeździłam z nim w wózku (i ja i Ignaś lubimy nasz wózek :) ), a taka śliczna formowanka pięknie się również prezentuje. To tak dla zaspokojenia własnej próżności. :ninja:

asioczka
27-09-2012, 13:26
Moja cora jako noworodek byla bardzo wrazliwa na mokro (urodzona w czerwcu). Wiec chlonne nie musialo byc, bo i tak trzeba bylo zmieniac po kazdym siku. Najpierw ubieralam Itti Bitti, bo maja fajna ta wkladke dajaca uczucie suchosci, ale kupa wyplywala, wiec przeszlismy na formowanki/ wklady i otulacz, taki z nogaweczkami (np bambino mio takie ma) lub flip.dobrze sie nam tez sprawdzala rozmiarowa kieszonka charlie banana.

edit- dobre rozwiazanie to kocyk polarowy pod pupe i tak smigac ;)

Wyga
27-09-2012, 13:45
Też myślałam o tym aby darować sobie otulacze na ten okres. Same formowanki lub pieluszki. Oczywiście jeśli pogoda dopisze ;)
Dzięki!

Mama Lili
27-09-2012, 13:49
Co polecacie dla maluszka, który ma się urodzić w maju? Chodzi mi o to aby było przewiewnie (ciepło itp) oraz chłonne, z uwagi na spacery. Trudno nie wykorzystać pogody ;)

Najlepiej postaw na naturalne tkaniny: wełna + tetra. Otulacz lub kocyk, tetra lub goła pupa jak najczęściej :)

Wyga
27-09-2012, 13:55
Najlepiej postaw na naturalne tkaniny: wełna + tetra. Otulacz lub kocyk, tetra lub goła pupa jak najczęściej :)

O, a co pod gołą pupę? Chodzi mi o to co ładnie wchłonie i nie spowoduje, że przecieki zaleją mi wszystko pod np: materac łóżeczka.
Może być np: kocyk polarowy, a pod nim ceratka?
Wiem, że nie da się znaleźć rozwiązania idealnego, ale jestem ciekawa Waszych opinii :)

Mama Lili
27-09-2012, 14:03
O, a co pod gołą pupę? Chodzi mi o to co ładnie wchłonie i nie spowoduje, że przecieki zaleją mi wszystko pod np: materac łóżeczka.
Może być np: kocyk polarowy, a pod nim ceratka?
Wiem, że nie da się znaleźć rozwiązania idealnego, ale jestem ciekawa Waszych opinii :)

Wełniany kocyk - nie wchłania zapachów, zalanolinowany nie przecieknie. Wełna jest polecana na zapalenia skórne ogółem. Na to tetra, jak chcesz mieć większą chłonność to muślin o jakiejś większej gramaturze i wystarczy na pewno :)

Wyga
27-09-2012, 14:15
Zalanolinowany? :omg:

Mama Lili
27-09-2012, 14:25
Zalanolinowany? :omg:

Potraktowany kuracją lanolinową lub samodzielnie przyrządzoną miksturą :)
Poczytaj na forum, bo każdy ma na to swój sposób. Wełniany otulacz czy kocyk będzie trzymał po dobrze przeprowadzonym lanolinowaniu na mur beton i wylewów nie ujrzysz ;)

jul
27-09-2012, 14:32
Zalanolinowany? :omg:

http://www.chusty.info/forum/showthread.php?t=49669&p=1042106&viewfull=1#post1042106, jak lubisz się bawić w alchemika może być też wersja na ciepło (ja na końcu nie "straszę", i tak dobrze trzymają) http://www.chusty.info/forum/showthread.php?t=8513

Wyga
27-09-2012, 14:45
http://www.chusty.info/forum/showthread.php?t=49669&p=1042106&viewfull=1#post1042106, jak lubisz się bawić w alchemika może być też wersja na ciepło (ja na końcu nie "straszę", i tak dobrze trzymają) http://www.chusty.info/forum/showthread.php?t=8513

Właśnie czytałam ten 2 wątek. Czyli kocyk mogę traktować tak samo jak otulacze z wełny?
Kieszonki od jakiego czasu jest sens zacząć zakładać? Bo ten rodzaj pieluch, wydaje mi się najbardziej wygodny.

Mama Lili
27-09-2012, 15:24
Właśnie czytałam ten 2 wątek. Czyli kocyk mogę traktować tak samo jak otulacze z wełny?
Kieszonki od jakiego czasu jest sens zacząć zakładać? Bo ten rodzaj pieluch, wydaje mi się najbardziej wygodny.

Tak samo. Kieszonki możesz od początku, ale szkoda ich na smółkę. Rozmiarowe nawet na wcześniaka się zdadzą :) My po wyjściu ze szpitala zaczęliśmy od tetry i otulacza rozmiar newborn, a na noc coś bardziej chłonnego, chociażby AIO Tots Botsa TeenyFit. Na wyjścia np. kieszonki MałeMe XS/S. Teraz podobnie tyle, że kieszonki one size i tetra o większej gramaturze.

aleocochodzi
27-09-2012, 20:44
Kieszonki od jakiego czasu jest sens zacząć zakładać? Bo ten rodzaj pieluch, wydaje mi się najbardziej wygodny.

My też kieszonek używaliśmy od początku, a synek miał 3 kg. Oczywiście wyglądał zabawnie, bo większość miał za duże, ale to w niczym nie przeszkadzało. Ignasiowi mokro nie przeszkadza, ale i tak przewijałam go co chwilę. Na noc nie potrzebowałam nic chłonnego, bo przebierałam mu pieluchę co karmienie, czyli nawet w nocy co dwie godziny. Po dwóch miesiącach mały zaczął mieć dłuższe przerwy między karmieniami, to inwestowałam w coś bardziej chłonnego. Mam ręczniczki bambooszki z May Lily (to ich nowy produkt). Wkładam je do kieszonek - są megachłonne.

Pat
29-09-2012, 21:23
O pieluchowaniu (nawet w lato) sporo jest na forum, ale ja odpowiem Ci, jak sprawa pieluchowania noworodka wyglądała z mojej perspektywy. Ja urodziłam na początku czerwca. Upały były ogromne. Małego ubierałam w samą pieluchę, najczęściej formowankę, albo prefold bez otulacza, podkładając wełniany kocyk. Na megachłonność się nie nastawiałam, bo dziewczyny z forum mnie uprzedziły, że takie maleństwo za dużo nie siusia, często robi kupki, więc i tak przewijać trzeba często. Na początku nie nosiłam synka w chuście, bo jeździłam z nim w wózku (i ja i Ignaś lubimy nasz wózek :) ), a taka śliczna formowanka pięknie się również prezentuje. To tak dla zaspokojenia własnej próżności. :ninja:

Hehe, uwielbiam teksty o tym, że noworodek nie sika dużo ;) Mój by się nie powstydził starszego brata :D Za to kupki rzadko sadzi. Tak czy siak, grube chłonne wkłady nie wchodziły i nadal nie wchodzą w grę, bo przy takim maluchu łatwo zrobić wielką pupę.

Ronja
02-10-2012, 11:10
Jak najlepiej składać tetrę dla noworodka? Wyciągnęłam z szuflady pieluchę i kombinuję z instrukcjami, ale wszystko mi mega wielkie wychodzi...

madorado
02-10-2012, 11:14
w prostokąt. można uzyskać każdą wielkość, tylko pielucha będzie różnej grubości wtedy

Pat
02-10-2012, 11:15
Jak najlepiej składać tetrę dla noworodka? Wyciągnęłam z szuflady pieluchę i kombinuję z instrukcjami, ale wszystko mi mega wielkie wychodzi...

Dla chłopca czy dziewczynki?

Ronja
02-10-2012, 11:16
Dzięki. Tetry mam różnej grubości, więc najwyżej te najgrubsze poczekają.

Wyga
02-10-2012, 11:24
A ja sobie robię na drutach mini kocyki pod tyłek. Zrobię kilka, w różnych kolorach, potraktuję lanoliną i będzie dobrze :-)
Zastanawiam się tylko nad wymiarem takiego "poddupniczka".

aleocochodzi
02-10-2012, 19:55
A ja sobie robię na drutach mini kocyki pod tyłek. Zrobię kilka, w różnych kolorach, potraktuję lanoliną i będzie dobrze :-)
Zastanawiam się tylko nad wymiarem takiego "poddupniczka".

Świetny pomysł. Szkoda, że nie wpadłam na to wcześniej, jak były upały. Ja na Twoim miejscu zrobiłabym od razu większy, taki rozmiarowo zbliżony do kocyka, czyli gdzieś 100x100, bo Ignaś bardzo szybko zaczął fikać nogami i skopywać wszystko, na czym leżał. Może nawet pomyślałabym na jakimiś rzepami albo wstążkami, żeby to przymocować. :) Teraz to wędruje po całym łóżeczku.

Gugu
02-10-2012, 20:48
Od samego początku (narazie) sprawdza mi się tetra, ale ta podwójnie tkana i 3 otulacze Flipa (żałuję, że One Size'y, powinnam była kupić mały rozmiar noworodkowy). Idzie zima, więc zaopatruję się w więcej otulaczy, też Flipy, bo bardzo u nas się sprawdzają i zaczynam testować wkładki i prefoldy, bo rzeczywiście tetra jest u nas cała mokra, mała sika dużo i codziennie robi po 3 duże kupy, pranie już tak nie schnie, więc otulacze sie przydadzą;)

Wyga
03-10-2012, 10:02
Świetny pomysł. Szkoda, że nie wpadłam na to wcześniej, jak były upały. Ja na Twoim miejscu zrobiłabym od razu większy, taki rozmiarowo zbliżony do kocyka, czyli gdzieś 100x100, bo Ignaś bardzo szybko zaczął fikać nogami i skopywać wszystko, na czym leżał. Może nawet pomyślałabym na jakimiś rzepami albo wstążkami, żeby to przymocować. :) Teraz to wędruje po całym łóżeczku.

O! W sumie, z tego co pamiętam z wyczynów mojej bratanicy to i noworodek potrafi fikać wytrwale i dużo. Dzięki za podpowiedź :)

mamaUlki
03-10-2012, 18:12
czym spieracie plamy po kupkach???

Mama Lili
03-10-2012, 20:24
czym spieracie plamy po kupkach???

mydło odplamiające IV

jul
03-10-2012, 20:30
spłukiwałam pod silnym strumieniem wody, tudzież pod kranem z pomocą szczoteczki do paznokci wydelegowanej w tym celu, i zapierałam jakimś mydłem galasowym z niemieckiego stoiska czy z eko-sklepu (synek był znacznie starszy od Twojego, ale jeszcze zupełnie kupo-mleczny na początku przygody z wielo); jak plamy zostają świetnie radzi sobie z nimi słońce, ale w nadchodzącym sezonie to może być towar deficytowy :(

asioczka
03-10-2012, 20:43
ja tez pod prysznicem, zimnym strumieniem wody. jak trzeba bylo, to szczoteczka. niczym nie zapieram. uzywam loveli (malutko) i miofresha i plamy nie zostaja.

Wyga
05-10-2012, 09:43
Jakie macie rozmiary tetrowych pieluszek? I ile jest dobrze ich mieć?

asioczka
05-10-2012, 10:11
ja mam 70x80, ale przy noworodzie warto miec mniejsze. ok.25-30 sztuk to moim zdaniem optymalnie, zalezy do czego chcesz uzywac. Mi duzo szlo/idzie na wycieranie buzi, zebiezpieczenie przy ulewaniu, przy przewijaniu, pod glowke w lozeczku/wozku lub czasem jako "szmatka" gdy np musze przetrzec wozek. Ich zywotnosc nie jest dluga, wiec smialo mozesz kupic mniejsze na poczatek, jesli chcesz ich uzywac na pupe.

mazumal
05-10-2012, 11:29
Mój maluszek dopiero w drodze ale napalona na pieluchy juz jestem więc kompletuje stosik i za poradą innych forumek nakupowałam róznych rodzajów i mam:
2 otulacze polarkowe malutkie
3 otulacze malutkie PUL (2 od Sylviontka, 1 bambino mio i jeszcze na jeden poluje na bazarku)
Na razie 1 kieszonka malutka
2 Formowanki welurkowe M
2 Formowanki bawełniane jedna OneSize druga M
Prefoldy
Stos ręczników z ikea
Tetry bambusowej sylviontka troche
Wkłady i ręczniczki bambusowe sylviontka
Tetra LUX 20szt (do kupienia w tym miesiącu)
Jakies 5 pieluch (formowanki i otulacze) w rozmiarze OneSize.

I szyje mi sie jeszcze troche u Sylviontka.
Czy mi to starczy okaże sie w praniu, jak coś mamy bazarek na którym będzie można sie szybko zaopatrzyć:)

Do prania kupię na próbę najpierw zachwalany tu bambinex a jak mi nie spasuje to dzidziuś/lovella + dodatek antybakteryjny a jak to mi nie spasuje to się będę zastanawiać. Mydło marsylskie i biały wielbłąd już jest, będę testować na plamy kupkowe :)

Gugu
08-10-2012, 22:22
Tetry mam 50 szt 70x80 i 10 szt 80x80. Część rzeczywiście leży nieużywana. Od samego początku używam proszku Biały Jeleń, piorę w 60 stopniach, raz w miesiącu "kuracja" 95 stopni, w pralce oczywiście. Kupa na pieluszce zapierana jest od razu, ale bibułki z celulozy odwalają prawie całą robotę. I tak mija 3 miesiąc...:thumbs up:

clatite
26-10-2012, 23:41
mydło odplamiające IV
Nam tez bardzo się sprawdza to mydełko

Ronja
27-10-2012, 12:31
Pisałam już w wątku o Storchenkinderach, ale zapytam jeszcze tu: jakie wymiary mają gatki noworodkowe? Bo kupiłam na bazarku nówki z metkami jako noworodkowe, nie oglądałam ich zbyt uważnie, a ostatnio je wyciągnęłam do prania i lanolinowania i jakieś takie wielkie mi się wydają, a na metce mają rozmiar przekreślony markerem. I w końcu nie wiem, czy nie powinny być mniejsze? :hmm:

Marciula
04-01-2013, 02:46
Mi zostało jeszcze nieco czasu do porodu, ale pieluszki wielorazowe już czekają na małą pupkę :baby:
Mój "starter" to:
2 otulacze Bummiś + 3 wkłady
4 otulacze ImseVimse + 12 wkładów
12 pieluch tetrowych muślinowych
4 kieszonki Nappime

Jeszcze przed porodem planuję uszyć wkłady z ręczniczków Ikeowskich i kupić kilka pieluch tetrowych cieńszych. Coś kurczę jak to wypisałam niewiele się wydaje.... No ale oprócz kieszonek to wszystko wystarczy na jakieś 2 miesiące, więc trzeba będzie niedługo już na coś większego polować :mrgreen: myślicie, że powinnam kupić jeszcze otulacze czy 6 wystarczy?

asioczka
04-01-2013, 11:02
mysle, ze 6 otulaczy wystarczy. a czemu wklady tylko na 2 miesiace maja starczyc?

Marciula
04-01-2013, 14:11
Chodzi o wkłady małe, do noworodkowych :) no i otulacze, bo to takie do około 6kg. W takim razie narazie się wstrzymam z zakupem kolejnego otulacza.

Ronja
04-01-2013, 19:15
Ja bym Ci radziła dokupić jeszcze 1 lub 2 takie naprawdę małe otulacze - u nas najlepiej się sprawdziły Bambino Mio, a Imse Vimse dopiero od niedawna używam, bo były trochę za duże na noworodka.

A tak w ogóle to dla maluszka (już formalnie rzecz biorąc nie jest noworodkiem, ale wciąż jeszcze w pieluchowej kategorii rozmiarowej newborn się mieści ;) ) nasze ulubione to: wspomniane już otulacze Bambino Mio + tetra bambusowa Kokosi lub prefoldy Ecopi, pieluszka AIO Bumgenius w noworodkowym rozmiarze (rewelacja! łatwo się zakłada, jak na AIO szybko schnie, nie było żadnych przecieków, nie zasłania pępka więc można jeszcze przed odpadnięciem pępowiny zakładać) i Teeny Fit, choć raczej polecałabym te z nowej serii, bo znacznie szybciej schną i lepiej się dopierają.
Teraz jak synek podrósł trochę, to lubię mu zakładać formowanki i otulacze Imse Vimse, bardzo dobrze się sprawdzają, nie ma przecieków.

Aha, i jeszcze jedno - na początku byłam załamana pieluchami wielorazowymi - ciągle coś przeciekało na ubranka, przebieraliśmy młodego prawie przy każdej zmianie pieluchy... A on tego nie lubi, oj nie. Nerwy stargane mieliśmy wszyscy :rolleyes: Ale po pierwsze trzeba było wyczyścić pieluchy (kupiłam używane i niektóre chyba były zatłuszczone, bo po kąpieli w płynie do prania zdecydowanie się polepszyło), a po drugie i chyba ważniejsze - nauczyć się dokładnie zakładać, układać przy nóżkach i pilnować, żeby nic nie wystawało z otulacza. No i jest dobrze, dziś Witek od rana w tym samym ubranku :)

Jean
05-01-2013, 19:15
Przeczytałam wszystko co napisałyscie.. bardzo ciekawe i przydatne informacje. Ja nastawiłam się na wielorazowe już na długo przed ciązą. Teraz mam 6-ty miesiąc i pieluszki już czekają w komodzie.
Jestem bardzo pozytywnie nastawiona, oczywiście trochę mnie to przeraża, ale wszystko co nowe, to musi się człowiek z tym oswoić.
W moich zasobach jest 8 otulaczy, oraz ze 40 wkładów z mikrofibry oraz ze 30 z bambusa. Mamy kupione wiaderko, oraz papierki na kupkę. Wstępnie moje wizje są takie, że będę zmieniać wkład w zależności od jego zamoczenia, a otulacz jeśli bedzie mokry/zabrudzony, bo wkłady będę kładła - w dzień na otulacz, w nocy jeden na, drugi bambusowy pod..
Jeśli myślicie że to zły pomysł, proszę o sprostowanie o rady.
Pozdrawiam

Ronja
05-01-2013, 21:00
Wstępnie moje wizje są takie, że będę zmieniać wkład w zależności od jego zamoczenia, a otulacz jeśli bedzie mokry/zabrudzony, bo wkłady będę kładła - w dzień na otulacz, w nocy jeden na, drugi bambusowy pod..

Ale jak to "pod"?:hmm: Nie wiem, czy dobrze rozumiem, ale w każdym razie wszystkie wkłady powinny być w środku otulacza. Zresztą, maluszka i tak ciągle się przewija, jeden wkład powinien wystarczyć, przynajmniej z mojego doświadczenia :)

Jean
05-01-2013, 22:55
Ale jak to "pod"?:hmm: Nie wiem, czy dobrze rozumiem, ale w każdym razie wszystkie wkłady powinny być w środku otulacza. Zresztą, maluszka i tak ciągle się przewija, jeden wkład powinien wystarczyć, przynajmniej z mojego doświadczenia :)

Pod w sensie jeden pod polarek, a jeden na, nie moze byc na?
Jeden wkład na ile srednio?

fiolka
05-01-2013, 23:07
Pod w sensie jeden pod polarek, a jeden na, nie moze byc na?
Jeden wkład na ile srednio?

dla noworodka to jeden powinien wystarczyć, tym bardziej, że chodzi o to, żeby nie robić dużej pupy, bo się wtedy odcinek krzyżowy kręgosłupa podnosi, a to może spowodować krzywizny (bo przecież takie małe się nie przewraca i leży głównie na plecach), a poza tym trzeba często zmieniać, więc też nie bardzo rozumiem, po co jeden wkład na polar. Polar ma dawać uczucie suchości, a wkład, jeśli to mikrofibra, lepiej włożyć do środka. Polar pomiędzy wkładami IMO to nietrafiony i nieprzydatny pomysł.

Jean
05-01-2013, 23:18
fiolka, ok skoro jeden włożony pod polarek wystarcza, to przy każdym siusianiu muszę zmienić i otulacz i wkład? Czy otulacz przepuszcza i pozostaje suchy?

fiolka
05-01-2013, 23:23
fiolka, ok skoro jeden włożony pod polarek wystarcza, to przy każdym siusianiu muszę zmienić i otulacz i wkład? Czy otulacz przepuszcza i pozostaje suchy?

jeśli masz taką pieluszkę z polarem, gdzie możesz wkład włożyć do środka to to nie jest otulacz, tylko pieluszka z kieszonką :) i tak, po siknięciu każdym się ją wywala do wiaderka :) z resztą sama się przekonasz, jak poczujesz zapach przesikanego polaru (chociaż u maluchów ten zapach nie razi). ale generalnie pieluszki z kieszonką są "jednorazowego" użytku. A jeśli masz otulacz PUL/wełniany/polarowy i do tego wkładasz tetrę albo inną pieluszkę składaną/formowaną to otulacz zostawiasz, wymieniasz tylko pieluszkę.
jak coś jeszcze wytłumaczyć, to pisz :)

Jean
05-01-2013, 23:32
fiolka a widzisz.. człowiek uczy się całe życie.. właśnie zburzyłaś moją idee :P
Mam pieluszki z kieszonką.. więc skoro mam ich 11 sztuk (policzyłam własnie dokładnie w szufladzie) to chyba muszę jeszcze dokupić z 5 conajmniej?
8 sztuk dziennie wystarczy?

sag8
06-01-2013, 06:35
fiolka a widzisz.. człowiek uczy się całe życie.. właśnie zburzyłaś moją idee :P
Mam pieluszki z kieszonką.. więc skoro mam ich 11 sztuk (policzyłam własnie dokładnie w szufladzie) to chyba muszę jeszcze dokupić z 5 conajmniej?
8 sztuk dziennie wystarczy?

z jakiego powodu chcesz pieluchować wielo?
bo wychodzi taniej?
bo moda?
bo ma być zdrowiej dla dziecka?

jeśli to trzecie...
to pomyśl czy chciałabyś mieć przy pupie przez 24h polar i do tego jeszcze zasikany?
pomyśl o formowankach, pieluchach składanych i otulaczach najlepiej wełnianych...
pieluchowanie wielo 'wymusza' na Tobie zmianę pieluszki po każdym siku, więc wkładki 'sucha' nie są potrzebne, a dla dziecka jest zdrowsze, bo ma same naturalne materiały przy pupie...
a kieszonki też jak najbardziej np. na wyjścia...
IMO, 11 pieluszek to stanowczo za mało, chyba, że będziesz prała co dzień lub półtora, ale i tak mało prawdopodobne, że następnego dnia będziesz miała wszystko suche, a pralki z 6 pieluchami raczej nie będziesz nastawiać....

inka
06-01-2013, 08:17
Jean najlepiej wstrzymaj sie z dokupywaniem dodatakowych kieszonek do czasu az je wybrobujesz.Moze sie okazac ze wam nie podejda( ja mam dwi kieszonki i uzywam sporadycznie). Dla nowordka najlepsza moim zdaniem jest tetra (moze byc bambusowa, albo musliny) i na to otulacz.Po za tym pieluszke zmieniasz po kazym siknieciu( w nocy tez), czyli jak dziecko nie spi to moze byc co godzine albo nawet czesciej .
Dolicz sobie tez ze czasem (czasem czesto) sie zdarzy ze przy zakladaniu pieluszki maluszek ja ubrudzi i wtedy dajesz nowa.
Co dla mnie przemawia za pieuszkami bez polaru to fakt ze moge je prac na 95 stopni bez obaw ze sie zniszcza.

Jeszcze dopisze: Zasada jest taka dziecko ma miec czysto i sucho przez caly czas.:)

pennybelly
06-01-2013, 09:56
Ja też pieluchę co siknięcie, kupa wiadomo, nie wyobrażam sobie trzymać dziecka zasikanego, czy tam z polarkiem czy bez. Ostatnio super wychodzi NHN więc zasikane są dziennie ze dwa, trzy wkłady tylko. Ale wcześniej, jak była maleńka to wychodziło i ze 20 zmian przez cały dzień, takie miała sikanie ;)

muzakate
06-01-2013, 17:43
Jak mi to wielopieluchowanie ciężko idzie! Mała jest jeszcze malutka i drobniutka (10 dni) i myślę, że muśliny i tetra lux jest za gruba dla niej... A tego mam najwięcej; Innych rozwiązań dla noworodków mam za mało:(
Czy Wam się tetra mieści w otulaczach noworodkowych Bambino Mio? Otulacz IV nieco większy, ale też jakoś nie tak... I Flipy też są za duże... Chyba,że ja źle wszystko robię :(

Ja złożyłam pieluszkę w trójkąt z plisą na środku (to jeszcze najlepiej mi wyszło), ale nie umiałam ładnie tego ułożyć między nóżkami, nie mówiąc o tym, że pielucha po założeniu otulacza wystaje górą :?
Poza tym pupę ma ogromniastą, wyżej głowy :?

Czy jak będę mieć pieluszki tetrowe o mniejszej gramaturze, to się w końcu uda? Tak się nastawiłam na te pieluszki, a tu póki co topornie idzie :( Póki co czekamy więc aż Maluszek urośnie jeszcze troszkę;

Ronja
06-01-2013, 18:34
fiolka a widzisz.. człowiek uczy się całe życie.. właśnie zburzyłaś moją idee :P
Mam pieluszki z kieszonką.. więc skoro mam ich 11 sztuk (policzyłam własnie dokładnie w szufladzie) to chyba muszę jeszcze dokupić z 5 conajmniej?
8 sztuk dziennie wystarczy?

U nas nie wiem ile dziennie schodzi, ale pewnie 12, jak nie więcej. No i często się zdarza, że w trakcie przewijania zabrudzi kolejną pieluchę, a jak mam pecha, to więcej niż jedną ;) Ja bym Ci radziła kupić malutkie otulacze i jakieś wkłady do nich: cienką tetrę, prefoldy dla noworodków czy malutkie formowanki. Zależy też, ile masz kasy: bardzo wygodne są pieluchy AIO, mój hit to ta: http://ekomaluch.pl/pieluszka-bumgenius-aio-rozmiarowa--noworodek-xs,p1815,l1.html



Czy Wam się tetra mieści w otulaczach noworodkowych Bambino Mio? Otulacz IV nieco większy, ale też jakoś nie tak... I Flipy też są za duże... Chyba,że ja źle wszystko robię :(

Potwierdzam, że tetra muślinowa się nie mieści. Zwykła, cienka - owszem. Ja lubię bambusową od sylviontko, jest bardzo chłonna a zajmuje mało miejsca w otulaczu, no ale tania bynajmniej nie jest... IV dopiero co zaczęliśmy zakładać, bo na początku był za duży. Flipy jeszcze czekają. Może kup sobie zwykłą tanią tetrę na allegro, albo te ręczniczki z Ikei, mieszczą się ładnie.


Czy jak będę mieć pieluszki tetrowe o mniejszej gramaturze, to się w końcu uda? Tak się nastawiłam na te pieluszki, a tu póki co topornie idzie :( Póki co czekamy więc aż Maluszek urośnie jeszcze troszkę;

Nic się nie łam, będzie dobrze :) Ja na początku byłam strasznie zniechęcona, a teraz to bardzo lubię. A cieńsza tetra będzie dla Malutkiej w sam raz :thumbs up: My składamy po prostu w prostokąt, samolot wychodzi mi za duży.

inka
06-01-2013, 19:37
Jak mi to wielopieluchowanie ciężko idzie! Mała jest jeszcze malutka i drobniutka (10 dni) i myślę, że muśliny i tetra lux jest za gruba dla niej... A tego mam najwięcej; Innych rozwiązań dla noworodków mam za mało:(
Czy Wam się tetra mieści w otulaczach noworodkowych Bambino Mio? Otulacz IV nieco większy, ale też jakoś nie tak... I Flipy też są za duże... Chyba,że ja źle wszystko robię :(

Ja złożyłam pieluszkę w trójkąt z plisą na środku (to jeszcze najlepiej mi wyszło), ale nie umiałam ładnie tego ułożyć między nóżkami, nie mówiąc o tym, że pielucha po założeniu otulacza wystaje górą :?
Poza tym pupę ma ogromniastą, wyżej głowy :?

Czy jak będę mieć pieluszki tetrowe o mniejszej gramaturze, to się w końcu uda? Tak się nastawiłam na te pieluszki, a tu póki co topornie idzie :( Póki co czekamy więc aż Maluszek urośnie jeszcze troszkę;

My mielismy tak samo, wszystko bylo za duze.Uzywalam jednorazowek ze wzgledu na zdrowie dziecka ( pupa za wysoko i wogole zle to wygladalo :hide: ).Poczekaj spokojnie zanim sie obejrzysz wszystko bedzie lezalo jak ulal.:kiss:

muzakate
06-01-2013, 20:42
Ronja, Inka - dzięki za wsparcie! Ręczniczki z Ikei mam, więc popróbuję z nimi; No i tą tetrę cienką kupię... Od Sylviontka bambusowej tetry mam parę sztuk, ale używam jej głównie do okrywania Malutkiej, jak będę mieć trochę kasy, to jeszcze dokupię!
W końcu wszystko się ułoży, wierzę w to dzięki wam:kiss:

Pat
06-01-2013, 22:05
muzakate, ręczniczki bambusowe od sylviontka sobie spraw!!! U nas tetra też była za wielka przy noworodku. Tu moja fotorelacja z września: http://www.chusty.info/forum/showthread.php/46894-**-Pieluszki-KoKoSi-**MA%C5%81A-ZAPOWIED%C5%B9-str-162**-ZAPRASZAM?p=1957054&viewfull=1#post1957054 ;)

Marciula
06-01-2013, 22:28
A czy otulacze one size się sprawdzają przy małej dupce? Może to będzie dobre rozwiązanie?

muzakate
06-01-2013, 22:34
One size są za duże na tak malutką dupeńkę...

U nas noc w pampie, wielo próbujemy znowu jutro! I do skutku;)

Pat007 - muszę obadać i te ręczniczki;)

Pat
06-01-2013, 22:37
muzakate, ja je lubię m.in. za chłonność. Mój młodszy sika więcej od starszego. Ręczniczki z Ikei (miałam dwa) były na "pół sika". Fakt, są tanie, ale mi się nie sprawdziły.
Powodzenia! :)

P.s. U nas pieluchy OS zaczęły pasować po przekroczeniu 4 kg, ale nie wszystkie.

franada
06-01-2013, 22:50
Mama miała mi kupić 10-15 pieluch tetrowych (wymagane chociażby u nas do szpitala). Kupiła 30, "bo tego tyle schodzi, zobaczysz". No dobra, czemu nie, zawsze coś się wymyśli. Jest cieniutka, nie jak muśliny, więc może da radę szybko z nią zacząć.

U nas rządzi wersja ekonomiczna, więc odpadają wszelkie zabawy w "tylko dla noworodków" na 1-2 miesiące. Nie wiem, kiedy przejdziemy na 100% wielo, ale ambicje są.

Póki co mamy:
- otulacz one size małe me
- otulacz imse vimse chyba 5-9kg
- 6 prefoldów
- ręczniki ikei, najmniejsze 10 szt.
- 4 wkłady małe me (2x M, 2x L)
- 4 muśliny niebielone
- 30szt tetry :p
- pieluszki bambusowe kiko? (9?, nie odebraliśmy jeszcze ze sklepu)
- koc z ikei na "suchą pieluchę"
- otulacz z wymianki (nie wiem, jaki rozmiar)
- kieszonkę z wymianki
- formowankę kokosi (ale sztywna i duża, choć one size)
- małą kieszonkę one size, chyba nappi me
- tajemniczą formowankę z troczkami, chyba handmade

I będziemy testować :lol: Na pewno jeszcze musimy jakiś otulacz(e) kupić.

P.S. One Size od 4kg? To super, bo właśnie takiej pannicy się spodziewam ;)

muzakate
06-01-2013, 23:38
Franadko napiszę Ci, że pieluch tetrowych do innych celów u nas i tak idzie jak woda;) A mam ponad 30szt!
Np. kładę pieluchę na przewijak (ochraniacze kupione w Ikei leżą w szafie- po pierwszym przemoczeniu uznaliśmy,że są bez sensu,póki co) lub pod główkę do karmienia, i prawie zawsze jest do wymiany;) Tetra rządzi, choć póki co nie do celów podstawowych;

A napiszcie dziewczyny, jak się u Was ma sprawa przewijania i spania? Moja Mała za każdym razem się wybudza po zmianie pieluchy i automatycznie chce jeść- myślę, jak to będzie przy częstszej zmianie pieluchy? Czy się jakoś przyzwyczai w końcu? Jak to u Was jest/było?

Pat
06-01-2013, 23:43
Maks się wybudzał i wybudza. Lepiej chyba nie będzie ;) Gdy spodziewam się dłuższej drzemki (hehe), zakładam chłonniejszą pieluchę (np. formowankę z otulaczem). W nocy byliśmy już na wielo, ale Maks zaczął mi znowu wszystko przesikiwać i chwilowo jedziemy na jednorazówkach (nie jesteśmy u siebie). W sumie też je przesikuje, ale nie aż tak często ;)

Ronja
07-01-2013, 11:38
U nas OS jeszcze duże, Witek ma małą pupkę i szczupłe biodra i udka. To chyba bardziej zależy od kształtów dziecka niż wagi :)

Franado, ja bym Ci radziła polować na bazarku lub wymiankach na Bambino Mio NB lub inne małe otulacze. Można kupić bardzo tanio (widziałam nawet za 5zł!), a jednorazówki też kosztują. Potem sprzedasz, wymienisz albo poczekają na następne dziecko ;) Naprawdę onesize są ogromne dla noworodka. Nawet Imse Vimse noworodkowe są duże na początku.

franada
07-01-2013, 12:42
Hm :hmm: Może masz rację z tymi NB, myślałam o tym... W sumie pierwszy miesiąc pieluchowania jednorazowego to jakieś 100zł, a za to można mieć dwa nowe otulacze... Obawiam się, że jednorazówki i tak pójdą w ruch, bo nie wiem czy nam starczy samozaparcia (prędzej) i wkładów.

Czyli tetra się przyda. Ekstra, właśnie piorę.

Czy prasujecie tetrę? Moja mama marudzi, że przez 1-2 miesiące trzeba (tą do pupy). A ja nie wiem... W pralce mogę prać i na 90 st, i nawet na 95. Czy naprawdę jakieś bakterie to przeżyją?

Ronja
07-01-2013, 13:00
Czy prasujecie tetrę? Moja mama marudzi, że przez 1-2 miesiące trzeba (tą do pupy). A ja nie wiem... W pralce mogę prać i na 90 st, i nawet na 95. Czy naprawdę jakieś bakterie to przeżyją?

Tetra prasowana jest mniej chłonna. No i zaręczam, że będziesz miała ciekawsze zajęcia ;) Ja piorę z odkażaczem, na 40st, razem z ubrankami i PULem i żyjemy ;)

franada
07-01-2013, 13:34
Ja właśnie wiem, że będę mieć inne rzeczy do roboty, więc to prasowanie w ogóle mi się nie uśmiecha (a na dodatek nie mamy deski, więc na stole albo łóżku o.O). Argument o chłonności się przyda :)

Sysunia
07-01-2013, 13:38
Zelazko moim najwiekszym wrogiem, wiec na pewno ta opcja odpada.
Dokupilam sobie jeszcze 6 teterek bambusowych, pozniej sie pochwale moim zestawem dla maluszki :)

Pat
07-01-2013, 23:05
Hm :hmm: Może masz rację z tymi NB, myślałam o tym... W sumie pierwszy miesiąc pieluchowania jednorazowego to jakieś 100zł, a za to można mieć dwa nowe otulacze... Obawiam się, że jednorazówki i tak pójdą w ruch, bo nie wiem czy nam starczy samozaparcia (prędzej) i wkładów.

Czyli tetra się przyda. Ekstra, właśnie piorę.

Czy prasujecie tetrę? Moja mama marudzi, że przez 1-2 miesiące trzeba (tą do pupy). A ja nie wiem... W pralce mogę prać i na 90 st, i nawet na 95. Czy naprawdę jakieś bakterie to przeżyją?

Bambino Mio są super :)

Zamiast prasowania, które obniża chłonność, dodajesz odkażacza (np. Nappy Fresh). O prasowaniu zapomnij :)

kali
07-01-2013, 23:11
franada ja mam w domu część pieluszek min os, s i xs i porównując najmniejszy rozmiar os do s czy xs to niebo, a ziemia, jak nic na początek będą za duże ( zastanawiam się nawet czy niektóre s nie będą duże). Owszem zbieram one-size, ale to z myślą o późniejszym pieluchowaniu

Polecam bazarek, ja 99 % pieluch mam kupionych/ wymienionych i dopiero pod koniec ciąży chce dokupić to co zostanie z mojej listy chciejstw

A co do mojego stosiku, to nie pochwale się, bo jeszcze dojdę do wniosku, że mam już za dużo i nie kupie tego co planuje :applause:

ania mania
08-01-2013, 13:01
No dobra, to teraz powiem Wam co mam dla malucha, oświećcie mnie czy to już wystarczy bom zgłupła :)

- 2 flpy
- 1 otulacz Imse z bawelną S
- 3 kieszonki AppleCheeks 1 + 5 wkładów
- 1 JBD S
- 1 teeny fit
- 8 formowanek IV flanelowych
- 2 formowanki pupeko bambusowy puch,
- 2 formowanki babykicks + 2 wkłady konopne
- 8 muślin IV tych cieńszych
- 3 tetry bambusowe kikko
- 20 sztuk tetry od Sandry 80x80
- 4 muślinki z ikei
- 1 ręczniczek bambusowy od nappi me

no i mam w planach dokupić prefoldy z żółtym lub pomarańczowym obszyciem, dwa otulacze OS od ecodidi, i 3 wkłady mini bambusowe

co jeszcze......???? HELP!

a i jeszcze, chciałabym pieluchować od początku.... z tym zestawem mam szansę czy etam ?

Ronja
08-01-2013, 13:28
Ania mania, moim zdaniem potrzebujesz rozmiarowych otulaczy noworodkowych, bo nie będziesz miała z czym tych formowanek, tetry i wkładów założyć;) IV były dla mojego synka na początku za duże (miał koło 4kg jak zaczęliśmy), a Flipy i inne OS będą za wielkie na pewno. No i nie mam pewności, czy Twoja tetra nie będzie za gruba, ale nie znam wszystkich w/w rodzajów. Do tetry polecam Bambino Mio, naprawdę ładnie pasują na małą pupę, ale do formowanek mi się nie sprawdziły, nie zakrywały całej formowanki z boku (ale ja sama szyłam te formowanki, może "markowe" mają inny kształt).

ania mania
08-01-2013, 13:35
Ania mania, moim zdaniem potrzebujesz rozmiarowych otulaczy noworodkowych, bo nie będziesz miała z czym tych formowanek, tetry i wkładów założyć;) IV były dla mojego synka na początku za duże (miał koło 4kg jak zaczęliśmy), a Flipy i inne OS będą za wielkie na pewno. No i nie mam pewności, czy Twoja tetra nie będzie za gruba, ale nie znam wszystkich w/w rodzajów. Do tetry polecam Bambino Mio, naprawdę ładnie pasują na małą pupę, ale do formowanek mi się nie sprawdziły, nie zakrywały całej formowanki z boku (ale ja sama szyłam te formowanki, może "markowe" mają inny kształt).


Dzięki Ronja :) Miałam nadzieję, że AppleCheeksy będą mogły posłużyć za otulacze, wklady chciałam kłaść na wierzch. A ile otulaczy maleńkich będzie potrzeba? Synka zaczęłam pieluchowac wielo dopiero jak dorósł do one size, bo tylko takie mialam. Miałam jedna pieluszkę aio bambino mio i szybko sie pozbyłam, miala takie siermiężne rzepy. A może dokupić od ecodidi noworodkowe wełenki? Tak ze dwie np ?

Mała Mi
08-01-2013, 13:47
Ja zdecydowanie odradzam otulacze noworodkowe bambino mio. Są tak beznadziejnie sztywne, że jak kupiłam to zaraz szybko sprzedałam. Nie mogłabym ubierać dziecka w cos takiego.
No i nie zgadzam się, że wszystkie otulacze os będą na noworodka za duże - ja z powodzeniem stosowalam małeMe, które są naszymi ulubionymi do tej pory :)

kali
08-01-2013, 13:59
Nie wiem jak w praktyce, ale otulacze noworodkowe blueberry mają delikatny pul ( bambino mio j/w są sztywne) i są regulowane na napy, więc myślę, że ładnie otulą zarówno tetrę i formowankę.

franada
08-01-2013, 14:08
Ja zdecydowanie odradzam otulacze noworodkowe bambino mio. Są tak beznadziejnie sztywne, że jak kupiłam to zaraz szybko sprzedałam. Nie mogłabym ubierać dziecka w cos takiego.
No i nie zgadzam się, że wszystkie otulacze os będą na noworodka za duże - ja z powodzeniem stosowalam małeMe, które są naszymi ulubionymi do tej pory :)

Mam małe me :applause:
Poza tym kupiliśmy jakiś taki taniutki Alviva za 32zł i jeszcze kupię używkę bambino mio (sprany, ale działający - jak to na miesiąc czy dwa to wolę taniej).

I właśnie, czy kieszonek nie można w drodze wyjątku stosować jak otulaczy? Bo moje os nappmi jest takie tycie, że powinno dać radę od urodzenia.

Mała Mi
08-01-2013, 14:15
Mam małe me :applause:
Poza tym kupiliśmy jakiś taki taniutki Alviva za 32zł i jeszcze kupię używkę bambino mio (sprany, ale działający - jak to na miesiąc czy dwa to wolę taniej).

I właśnie, czy kieszonek nie można w drodze wyjątku stosować jak otulaczy? Bo moje os nappmi jest takie tycie, że powinno dać radę od urodzenia.
To tycie nappime kupiłaś chyba ode mnie, a ja chyba od wiewiórki :) oczywiście, że możesz stosować jako otulacz, jednak nie raz przmoknie ci zdecydowanie szybciej niż otulacz pulowy. Siczek wyjdzie trochę poza wkład i pielucha mokra :)

ania mania
08-01-2013, 15:00
Czyli dla noworodka małeMe otulacz one size polecacie? A jakąś małą wełenkę? Podpowiedzcie coś... ładnie proszę :)

Mała Mi
08-01-2013, 16:48
MałeMe może nie od razu po urodzeniu, ale po 3-4 tygodniach jak najbardziej :) ja często zakładałam synkowi małe formowanki bez otulacza, bo się nie opłacało :) dziecko sika co rusz, przynajmniej od razu widziałam, że trzeba je przewinąć. Bardzo lubiłam formowanki hand made kupione na bazarku, między innymi sylviontkowe na troczki :)
A może zamówiłabyś jakieś maleńkie otulacze u forumek szyjących?

ania mania
08-01-2013, 16:56
No właśnie chyba się zdecyduję na wełniane od Bianki. Tylko nadal nie wiem czy to co mam wystarczy na wkłady do tych malutkich otulaczy czy coś powinnam dokupić ?

Ronja
08-01-2013, 16:59
Ja zdecydowanie odradzam otulacze noworodkowe bambino mio. Są tak beznadziejnie sztywne, że jak kupiłam to zaraz szybko sprzedałam. Nie mogłabym ubierać dziecka w cos takiego.
No i nie zgadzam się, że wszystkie otulacze os będą na noworodka za duże - ja z powodzeniem stosowalam małeMe, które są naszymi ulubionymi do tej pory :)

Kto co lubi ;) Ja mam otulacz małeme os i jeszcze czeka w szufladzie, bo mi się wieeelki zdaje. Nie zauważyłam, żeby BambinoMio były sztywne :hmm: ale może racja. W każdym razie u nas OS jeszcze nie są w użyciu.

Pat
08-01-2013, 17:40
Mi się trudno pieluchowało wielo do momentu, kiedy odpadł kikut pępowinowy. Potem Bambino Mio były jak znalazł. Uwielbiałam je. Z PULowych tylko tych używałam. Te otulacze są niezwykle zgrabne i super leżą. ania mania, mogę Ci podesłać fotkę mojego Maksa w BM.

Do formowanek to ja tylko gaci wełnianych używałam - miałam jedne Storcheny. Tyle że formowanka + otulacz dają zwykle dużą pupę...

Ecodidi kocham miłością wielką. Generalnie przerzuciłam się jakiś czas temu na samą wełnę. Te noworodkowe są podobno super, ale według mnie Ecodidi bardziej nadaje się do wkładów aniżeli do formowanek. Trudno jest zakryć całą formowankę.

Kieszonki oczywiście można używać jako otulaczy. Jeśli tylko pasują, to nie ma przeciwwskazań ;) Mikropolar będzie się pewnie moczył, ale jak dla mnie to nie jest wielki problem. Do prania i już.

kali
08-01-2013, 18:16
Pat007 z tego co czytałam na forum i dziewczyny tutaj piszą bambino mio nie nadaję się do formowanek, więc co w takim razie najlepsze do nich ?
Ja na razie mam z noworodkowych otulaczy 1 bambino mio, 1 blueberry, 1 little lamb, do tego one size wełniak tetro, będe miała gdiapers i na pewno chce od sylviotka noworodkowy i może coś jeszcze ?
Wole wypróbować różne,a gdyby jakieś się nie sprawdziły pójda w świat. Tylko teraz zastanawiam się czy dokupić bambino mio, czy właśnie jakieś inne .
Formowanek mam dosyć dużo, począwszy od xs handamadowych z bazarku, skończywszy na little lamb i mather-easy i lollipop ( chce raczej stawiać na formowankach plus otulacz)

Pat
08-01-2013, 19:18
Jak już napisałam wyżej, ja do formowanek stosowałam i stosuję tylko gacie wełniane (np. Storchena, Loveybums czy inne). Dla starszego mam też jeden otulacz PUL - Blueberry, bo to jedyny otulacz, który mi zakrywa wszystkie formowanki. Ten One Size jest wielki ;) Z noworodkowym nie miałam do czynienia. Być może Mother easy też da radę, bo te otulacze są duże, ale nie wiem, bo nie próbowałam.

asioczka
08-01-2013, 20:50
ja mialam dwa otulacze noworodkowe od Mikulo. nadawaly sie i do wkladek i do formowanek :)

Mama Lili
08-01-2013, 20:55
Pat007 z tego co czytałam na forum i dziewczyny tutaj piszą bambino mio nie nadaję się do formowanek, więc co w takim razie najlepsze do nich ?
Ja na razie mam z noworodkowych otulaczy 1 bambino mio, 1 blueberry, 1 little lamb, do tego one size wełniak tetro, będe miała gdiapers i na pewno chce od sylviotka noworodkowy i może coś jeszcze ?
Wole wypróbować różne,a gdyby jakieś się nie sprawdziły pójda w świat. Tylko teraz zastanawiam się czy dokupić bambino mio, czy właśnie jakieś inne .
Formowanek mam dosyć dużo, począwszy od xs handamadowych z bazarku, skończywszy na little lamb i mather-easy i lollipop ( chce raczej stawiać na formowankach plus otulacz)

Polecam Bummis Newborn :)

muzakate
09-01-2013, 00:13
No i stało się :( Mała ma zaczerwienioną pupcię... Teraz b. często zmieniam pieluszkę - muśliny, t.bambusową, wkłady różne - ale ponieważ wszystkie otulacze mam "załatwione" i się piorą, pakuję jedną pieluszkę/ręczniczek/wkład/prefold z papierkiem na pupkę, a potem Małą razem z pieluchą zawijam do jeszcze jednej pieluchy tetrowej...Na nóżki skarpetki i żeby nie zmarzła do rożka;
Ogólnie dla mnie dramat ;( Pieluchę zmieniamy jak najczęściej, nawet co 15min jeśli jest potrzeba, ale się zastanawiam, czy taka częsta zmiana i pocieranie pupci czerwonej nie podrażnia jej jeszcze bardziej? Mała płacze przy zmianie pieluchy, a ja nad nią;( Co na noc jej założyć?

(Ależ jest późno - pisze na raty, a zaczęłam ok. 17...)

Mama Lili
09-01-2013, 00:44
No i stało się :( Mała ma zaczerwienioną pupcię... Teraz b. często zmieniam pieluszkę - muśliny, t.bambusową, wkłady różne - ale ponieważ wszystkie otulacze mam "załatwione" i się piorą, pakuję jedną pieluszkę/ręczniczek/wkład/prefold z papierkiem na pupkę, a potem Małą razem z pieluchą zawijam do jeszcze jednej pieluchy tetrowej...Na nóżki skarpetki i żeby nie zmarzła do rożka;
Ogólnie dla mnie dramat ;( Pieluchę zmieniamy jak najczęściej, nawet co 15min jeśli jest potrzeba, ale się zastanawiam, czy taka częsta zmiana i pocieranie pupci czerwonej nie podrażnia jej jeszcze bardziej? Mała płacze przy zmianie pieluchy, a ja nad nią;( Co na noc jej założyć?

(Ależ jest późno - pisze na raty, a zaczęłam ok. 17...)

Na noc przy nieciekawej pupie wełna + konopie/bambus najlepiej. Spróbuj przysypać mąką ziemniaczaną co przewinięcie. Może też pomóc olejek migdałowy lub nawet zwykła oliwa (przy PULu bez olejów). Jak masz ciepło w domu to skuteczne jest jak najczęstsze wietrzenie - pod pupę wełniany koc, na to tetra i dbaj aby cyrkulacja powietrza była swobodna :D

Będzie dobrze - skóra takiego maleństwa jest nieprzyzwyczajona do pieluch i sików. W Twoim brzuchu było duużo bardziej komfortowo ;) Za jakiś czas warstwa lipidowa się wzmocni i sama zauważysz poprawę :)

muzakate
09-01-2013, 00:58
Na noc przy nieciekawej pupie wełna + konopie/bambus najlepiej. Spróbuj przysypać mąką ziemniaczaną co przewinięcie. Może też pomóc olejek migdałowy lub nawet zwykła oliwa (przy PULu bez olejów). Jak masz ciepło w domu to skuteczne jest jak najczęstsze wietrzenie - pod pupę wełniany koc, na to tetra i dbaj aby cyrkulacja powietrza była swobodna :D

Będzie dobrze - skóra takiego maleństwa jest nieprzyzwyczajona do pieluch i sików. W Twoim brzuchu było duużo bardziej komfortowo ;) Za jakiś czas warstwa lipidowa się wzmocni i sama zauważysz poprawę :)

Właśnie olejkiem migdałowym smarowałam, spróbuję też z mąką i kocykiem; Konopnego nic nie mam, niestety, a bambuski w praniu; Tak bym chciała pomóc Maleństwu, że bardzo się niecierpliwię czekając na poprawę;

Dzięki za słowa otuchy!

Pat
09-01-2013, 01:09
Ale naskórek jest uszkodzony czy pupa jest jedynie zaczerwieniona? Jesteś pewna, że płacze z powodu nadwrażliwości akurat tego miejsca?
Jeśli często zmieniasz pieluszki, to może Mała ma uczulenie na coś? Jakich papierków używasz? Czym pocierasz pupkę? W każdym razie lepiej nie trzeć za mocno... Jeśli chcesz umyć pupę z moczu, to jedynie delikatnie przykładaj mokrą myjkę. Potem w podobny sposób osusz suchą myjką. Na pupę ja używam skomponowanej przez siebie witaminowej maści aptecznej, ale tutaj to już co kto woli. Byle nic wysuszającego.

Linus
09-01-2013, 10:31
Tońka miała problemy z odparzaniem od początku
nieważnie jakich pieluch używaliśmy, ciągle coś
nam najbardziej pomagała maść nagietkowa
kosztuje grosze i jest baardzo wydajna
do tego ja lubiłam jej zapach :)
tak naprawdę odparzanie skończyło się jak Młoda miała rok
teraz już nic się nie dzieje

Mama Lili
09-01-2013, 10:41
Właśnie olejkiem migdałowym smarowałam, spróbuję też z mąką i kocykiem; Konopnego nic nie mam, niestety, a bambuski w praniu; Tak bym chciała pomóc Maleństwu, że bardzo się niecierpliwię czekając na poprawę;

Dzięki za słowa otuchy!

Wiesz co, u nas jeszcze problem był właśnie z papierkami - któreś z tych eko robiły takie mikro pęknięcia skóry na pupie... Te canpola dla dzieci 0-3m wydają mi się najlepsze - naprawdę dobrze zabezpieczają. Przypatrz się zaczerwienieniom dokładnie :)

muzakate
09-01-2013, 16:02
Dziewczyny, dzięki za wskazówki, wszystko po kolei posprawdzam - piszę teraz, bo jak się domyślacie czasem ciężko odejść ;)


Ale naskórek jest uszkodzony czy pupa jest jedynie zaczerwieniona? Jesteś pewna, że płacze z powodu nadwrażliwości akurat tego miejsca?
Jeśli często zmieniasz pieluszki, to może Mała ma uczulenie na coś? Jakich papierków używasz? Czym pocierasz pupkę? W każdym razie lepiej nie trzeć za mocno... Jeśli chcesz umyć pupę z moczu, to jedynie delikatnie przykładaj mokrą myjkę. Potem w podobny sposób osusz suchą myjką. Na pupę ja używam skomponowanej przez siebie witaminowej maści aptecznej, ale tutaj to już co kto woli. Byle nic wysuszającego.

Teraz zaczerwienienie i podrażnienie powoli schodzi, ale było bardzo czerwone... Nie wiem, czy to nie uczulenie - czy miałaby inne objawy też? Bo nic niepokojącego nie zauważyłam, poza pupą czerwoną;

Papierki mamy celulozowe IV i wiskozowe BabyOno, używamy wymiennie, ale muszę to sprawdzić dokładnie; Myjemy wodą i myjeczkami frotowymi - myślę, czy ta frota nie podrażniła, teraz myję watą i wycieram do sucha też watą;

Ciężko mi ocenić, co nie gra, bo uczymy się siebie dopiero i nie wiem;(


Tońka miała problemy z odparzaniem od początku
nieważnie jakich pieluch używaliśmy, ciągle coś
nam najbardziej pomagała maść nagietkowa
kosztuje grosze i jest baardzo wydajna
do tego ja lubiłam jej zapach :)
tak naprawdę odparzanie skończyło się jak Młoda miała rok
teraz już nic się nie dzieje

Chyba kupię i tę maść nagietkową!


Wiesz co, u nas jeszcze problem był właśnie z papierkami - któreś z tych eko robiły takie mikro pęknięcia skóry na pupie... Te canpola dla dzieci 0-3m wydają mi się najlepsze - naprawdę dobrze zabezpieczają. Przypatrz się zaczerwienieniom dokładnie :)

Tym papierką też się muszę dokładnie przyjżeć!

Mama Lili
09-01-2013, 22:29
Nie dam sobie ręki odciąć, ale chyba właśnie papierki IV raniły pupę... BabyOno byłyby ok, ale na kupę starszego dziecka - takiego już na pokarmach stałych. Na mleczną kupę mają za dużą przepuszczalność i w sumie małe uczucie suchości zapewniają... Canpolowych wciąż używamy i są dla nas idealne :)

Pat
09-01-2013, 23:28
A z czego są te Canpolowe?

Wiewiórka
10-01-2013, 11:22
A z czego są te Canpolowe?
one są jak flizelina i dają nawet poczucie suchosci. A z czego to zaraz sprawdzę na opakowaniu, wiem, ze nie sa biodegradowalne

Sysunia
10-01-2013, 11:25
Do mnie wlasnie przyszly pieluszki bambusowe, o matuchno, jakie to mieciutkie i milutkie!!! ;-)

franada
10-01-2013, 11:55
Ja też kupiłam bambusowe, ale coś niedoczytałam i mają rozmiar 30x30, więc tylko jako wkład/myjka, bo zawinąć się w to dzieciaka nie da...

Czy widziałyście, gdzieś wątek o tym jak uszyć wełniany otulacz? Gosia z mojego wątku zimowego mówiła coś o tym, aby na początek zfilcować wełniany sweter (nie wiem, czy dobrze pamiętam)... I co, po prostu uszyć z tego otulacz?
Wolę szyć, bo mogę nawet ręcznie, a na drutach nie umiem.

Ooo, chyba znalazłam właściwy dział...

kali
10-01-2013, 13:30
franada w radosnej twórczości lilith83 szyła wełniaki, świetnie jej wyszedł taki ala tetro zajrzyj tam ;-)

ania mania
10-01-2013, 14:27
już nic :)

muzakate
10-01-2013, 18:53
Do mnie wlasnie przyszly pieluszki bambusowe, o matuchno, jakie to mieciutkie i milutkie!!! ;-)

No, te bambuski są świetne;) Czekam na fundusze, żeby dokupić!


one są jak flizelina i dają nawet poczucie suchosci. A z czego to zaraz sprawdzę na opakowaniu, wiem, ze nie sa biodegradowalne

To wiskoza

sakahet
10-01-2013, 22:04
muzakate - a musisz używać papierków? może spróbuj przez jakiś czas bez nich zakładać pieluszki i dużo też wietrz córę

muzakate
11-01-2013, 14:45
muzakate - a musisz używać papierków? może spróbuj przez jakiś czas bez nich zakładać pieluszki i dużo też wietrz córę

Dzięki za radę, Gosiu, póki co próbujemy różne rozwiązania;

Pupcia na szczęście doszła już do równowagi, ale trzeba jednak cały czas mieć oczy otwarte!

ania mania
11-01-2013, 18:10
Dziewczyny używające prefoldów pieluszkarniowych. Czy z prefoldu zapiętego na noworodku snappi, kupka nie ucieka na otulacz? Bo jeśli tak to nadal mam za mało otulaczy :/

Ronja
11-01-2013, 20:44
Ja nie próbowałam spinać prefoldów więc nie wiem, ale wypadki się zawsze mogą zdarzyć ;)
My na początku mieliśmy 3 otulacze, 8 aio i kieszonkę, no ale na noc szły raczej pampki.

mamaUlki
11-01-2013, 21:03
Dziewczyny używające prefoldów pieluszkarniowych. Czy z prefoldu zapiętego na noworodku snappi, kupka nie ucieka na otulacz? Bo jeśli tak to nadal mam za mało otulaczy :/

mi uciekała, tzn mojemu synkowi ;)

ania mania
11-01-2013, 21:51
mi uciekała, tzn mojemu synkowi ;)


czyli zakupów ciąg dalszy... bankructwo

Atorianna
22-01-2013, 14:52
mi też trochę uciekała ;/

Mat
24-01-2013, 01:30
Ja mam super otulacz wełniany od Magnolii z forum. Rozmiar S pasował na noworodka od początku (od 3,5 kg). Polecam takie rozwiązanie.

Tolanka
24-01-2013, 13:10
Witajcie!
Piszę tutaj bo dużo ostatnio słyszę o takim sposobie pieluszkowania i zaczynam się zastanawiać nad tym... to co mnie odpycha to chyba brak miejsca do suszenia i zastanawiam się czy przy 2 latku będę miała czas na bawienie się w spieranie kupy z... no właśnie... zaczęłam czytać ten wątek ale nie mam zielonego pojęcia czasem o czym piszecie bo jestem zielona w tym temacie i nie wiem co to kieszonki formowanki otulacze prefoldy o co chodzi z papierkami składanie w origami itp...? I już na 2 stronie czytania szczerze powiem że się zniechęciłam :( bo i tak nie wiem o czym czytam :(
Jak bym mogła to proszę Was o zestaw startowy dla noworodka urodzonego latem (TP 23.06) ile sztuk czego jakiej firmy i opiszcie co to i do czego służy... może jakieś fotki jak byście miały... może to rozjaśni mi sprawę...
Wielkie dzięki!

ewaibartek
24-01-2013, 13:34
ja gdybym zaczynała i nie miała miejsca do suszenia to stos tetry bambusowej(bo chłonniejsza) i otulacze wełniane( moj tym ecodidi) plus pulowe, na poczatek te roz S -xs( sylviontko np) :)
na wyjscia kup sobie ze 4 kieszonki , plus wkłady jakies mikrofibrowe, bo szybciej schną(lub bambusowe -bo chlonniejsze) dla noworodka i małego dziecia po jednym wkładzie wystarczy żyby nie miał za wysoko pupki :)

edit zobaczyłam kiedy rodzisz wiec wełniak jak znalazł, będzie cieszył oczy :) i dziecku bedzie wygodnie

kali
24-01-2013, 13:35
Tolanka chyba nie da się inaczej, jak przez wszystkie wiadomości przebrnąć - wbrew pozorom nie jest tego,aż tak dużo ;)
Każdy poleca/wybiera inny zestaw i inne pieluchowanie, a to ty musisz wybrać taki,żeby najbardziej Ci odpowiadał - tutaj są tylko podpowiedzi.
Dla mnie na początku to też była czarna magia, ale jak się wczytałam to w mam wszystko w małym paluszku :P
Wydaje mi się,że na początek najlepiej pokupować wszystkiego po trochę,żeby samemu wypróbować i wtedy zdecydować co dokupić :)

ewaibartek
24-01-2013, 13:39
Tolanka chyba nie da się inaczej, jak przez wszystkie wiadomości przebrnąć - wbrew pozorom nie jest tego,aż tak dużo ;)
Każdy poleca/wybiera inny zestaw i inne pieluchowanie, a to ty musisz wybrać taki,żeby najbardziej Ci odpowiadał - tutaj są tylko podpowiedzi.
Dla mnie na początku to też była czarna magia, ale jak się wczytałam to w mam wszystko w małym paluszku :P
Wydaje mi się,że na początek najlepiej pokupować wszystkiego po trochę,żeby samemu wypróbować i wtedy zdecydować co dokupić :)

ja nie polecam tego kupowania wszystkiego, bo szkoda szmalu, jakby potem cos nie pasowało
wg mnie zestaw podstawowy to otulacz i tetra bo najtaniej i wtedy mozna zdecydowac czy ta forma pieluchowania mi w ogóle odpowiada
no ale to moje zdanie

na pewno nie wchodz w formowanki , bo schna najdłużej

kali
24-01-2013, 13:43
Ja nie chciałam początkowo wchodzić w tetrę, coś tam jej mam, ale bez szału.
Można pieluszki na próbę upolować na bazarku i wtedy nie będzie, aż tak drogo, a nawet nowe można dalej puścić i coś kasy się zwróci.
U mnie najwięcej jest właśnie formowanek - tylko,że ja w zimę nie mam gdzie suszyć, ale latem już mogę śmiało wynosić wszystko na strych więc luzik. Mam też kieszonki i AIO, wszystko jednak wyjdzie w trakcie pieluszkowania i może być tak,że ja niechętna do tetry będę głównie ją używała ;-)

Co do samego zestawu to ilościowo nawet nie pisze, bo mam wszystkiego duuużo za duuuużo :duh: Jeszcze pupki do pieluchowania nie ma, a ja już mam mega uzależnienie :hide:

asioczka
24-01-2013, 13:48
Witajcie!
Piszę tutaj bo dużo ostatnio słyszę o takim sposobie pieluszkowania i zaczynam się zastanawiać nad tym... to co mnie odpycha to chyba brak miejsca do suszenia i zastanawiam się czy przy 2 latku będę miała czas na bawienie się w spieranie kupy z... no właśnie... zaczęłam czytać ten wątek ale nie mam zielonego pojęcia czasem o czym piszecie bo jestem zielona w tym temacie i nie wiem co to kieszonki formowanki otulacze prefoldy o co chodzi z papierkami składanie w origami itp...? I już na 2 stronie czytania szczerze powiem że się zniechęciłam :( bo i tak nie wiem o czym czytam :(
Jak bym mogła to proszę Was o zestaw startowy dla noworodka urodzonego latem (TP 23.06) ile sztuk czego jakiej firmy i opiszcie co to i do czego służy... może jakieś fotki jak byście miały... może to rozjaśni mi sprawę...
Wielkie dzięki!

jak nie wiesz co i jak wyglada, to najlepiej wejsc w watek ktorejs z dziewczyn szyjacych w handmade http://chusty.info/forum/forumdisplay.php/158-Pieluszki. sa zdjecia :) lub na stronke sklepu sprzedajcego pieluchy, maja fajne zdjecia i opisy co i jak. adresy znajdziesz na forum w temacie http://chusty.info/forum/showthread.php/9833-Sklepy-internetowe-na-forum-lista/page8

a i polecam poradnik http://chusty.info/forum/showthread.php/6847-PIELUSZKI-WIELORAZOWE-PORADNIK

Tolanka
24-01-2013, 14:05
Tylko ja nie wiem co w co się wkłada i czym od siebie różni :( bardzo dziękuję za linki i rady muszę zagłębić się w tym temacie :) najgorzej u mnie z suszeniem zimą bo latem to na balkon powieszę i nie ma problemu słonko daje tam ostro więc wszystko szybko schnie najgorzej zimą :(
A są tu mamy które mają 3 dzieci? w tym odstęp 2,5 roku od noworodka? Jak dałyście sobie z tym radę? tzn z pieluszkowaniem bo mam wrażenie że to trochę zabawy w tym jest? Wiecie jednorazówka wyjmuję z worka zmieniam i do śmieci i roboty nic przy tym nie ma a jak jest przy takim pieluszkowaniu?

A może jest tu jakaś mama z Torunia która miałaby czas i ochotę pokazać mi jak to wygląda na żywo?

jul
24-01-2013, 14:08
ja chyba bym proponowała zaczać od lektury słowniczka, są np tu (http://www.pieluszkarnia.pl/Rodzaje-pieluszek-cinfo-pol-48.html), tu (http://www.krainapieluszek.pl/pieluchowanie-co-wybrac) czy tu (http://www.ekopieluchujemy.pl/pieluchopedia.php?page=rodzaje.html) (IMHO żaden z nich nie jest idealny, chyba najbardziej rozbudowany ten ostatni, ale ma trochę nieścisłości żeby nie napisać błędów) no ale można sobie wyrobić pojęcie co jest czym)

ja jestem z tej opcji, co kali - jeśli nie stosowałaś wielorazówek, nie da rady wymyślić, co Ci będzie odpowiadać, poza tym czasem się stosuje kilka rodzajów pieluszek na zmianę (bo kieszonka/SIO/AIO wygodniejsze na wyjście (i z kieszonek z polarem/welurem wygodnie spiera się kupki), tetra ekonomiczniejsza po domu, dobra formowanka najchłonniejsza w nocy...). Gdybym zaczynała od tetry z otulaczem chyba bym się zniechęciła (próbowałam kilka razy na początku, kompletnie mi to nie szło). Teraz mimo, że pieluchowałam synka odkąd miał 4 m-ce nie jestem w stanie przewidzieć co mi się sprawdzi przy noworodku (stawiam właśnie na formowanki, które latem nie powinny aż tak długo schnąć, ja zaczynam nie latem, ale będę suszyć w suszarce bębnowej; niemal na pewno natomiast nie będę używać AIO bo IMHO niehigieniczne i długo schnące), ale pokupowałam pieluchy głównie na bazarku, jeśli mi nie podejdą (albo kiedy dziecko wyrośnie) to zawsze na tym samym bazarku mogę je odsprzedać dalej.

Zaczynalam wielo młodszego z dwulatką w domu (ona do końca doleciała na jednorazówkach, a wtedy jeszcze była w pieluchach) - ale nie z noworodkiem z kupkami co 10 minut - i dałam radę, choć rzeczywiście stosunkowo szybko kupiliśmy suszarkę do ubrań.

edit - pytanie o mamy trójki i różnicę dwa i pół, i jak nam z wielo powtórz za jakieś 3 miesiące ;) Zapewne nie będzie znacznie gorzej niż przy poprzednim synku, ale ja nie cierpiałąm tych stosów pampków do wyniesienia, pranie przy tym nie aż takie złe ;)

kali
24-01-2013, 14:15
o dokładnie jak pisze jul.
Nie wiem czy można podawać linki, więc wejdź nawet na stronę pieluszkarni, tam też jest wszystko ładnie opisane :)

Ja podchodzę do wszystkiego na spokojnie, pampersy też będą zwłaszcza na pierwsze dni, kiedy jest smółka i w razie czego na wyjścia itp Jednak chciałabym jak najwięcej wielo.
U mnie początkowo mąż nie był przekonany, ale teraz widze,że coraz częściej zerka z zaciekawieniem na paczki, które przychodzą :lol: A syn wielopieluszkuje misia, tłumacząc,że musi wiedzieć co do czego,żeby brata przewijać :mrgreen:

Ja jak zaczełam wgłębiać się w tematy, to przeczytałam chyba wszystkie watki o pieluszkach, łącznie z mega długimi np i stripingu i im więcej czytałam, tym łatwiej mi było to ogarnąć ;-)

Tolanka
24-01-2013, 14:46
Jak ogarnę się w temacie co i jak to kupię kilka sztuk na spróbowanie tak oprócz jednorazówek i zobaczę jak mi to będzie szło czy będę chciała się bawić z praniem i suszeniem czy zostanę przy wygodzie... ja nie miałam nigdy problemu z odparzeniami u dzieciaczków przy jednorazowych pieluchach ale chciałabym spróbować jeżeli ma być to lepsze dla mojego dziecka i dla kieszeni ;) a jak mi się spodoba to kupię tego więcej! :)

Gdyby jednak jakaś mama się znalazła to proszę o priva :)

Dzięki dziewczyny!

kali
24-01-2013, 14:52
tolanka popatrz na bazarku jest dużo noworodkowych pieluszek w atrakcyjnych cenach ;) myślę,że na próbe najlepiej tam kupić.
Każdą pieluszkę możesz sprawdzić w recenzjach,żeby zobaczyć jakie są o niej opinie ;-)

Tolanka
24-01-2013, 15:07
tak zrobię tylko najpierw poczytam co czym się "je" ;) żebym już wiedziała na co patrzeć na tym bazarku :) najlepiej szybko schnące i żeby bokami się nie wylewało :)

A są w ogóle jakieś sklepy z takimi pieluchami żebym mogła dotknąć i na żywo zobaczyć?

Inkak
24-01-2013, 19:26
Tolanko - ja mogę Ci podesłac kilka rodzajów pieluszek, abys zobaczyła jak wyglądają, mam i kieszonki i formowanki i otulacze. kilka AIO, SIO. Uderzyłam ( i może to błąd ?:)) w większosc rodzajów abym mogła jak Hania sie już pojawi - wybrac co mi bardziej pasuje. Mamy jeszcze miesiąc, wiec jest czas abym Ci posłała a Ty abys mi odesłała :) Temat pieluszek to temat rzeka.......... co więcej wciąga niesamowicie :)

sakahet
24-01-2013, 22:23
Tolanko- ja mam między dziewczynami różnicę 2l i 8 m-cy i wg mnie pieluchowanie wielo wcale nie jest jakoś bardziej uciążliwe niż pieluchowanie jednorazówkami; teraz zaczęłam córę pieluchować zaraz po powrocie ze szpitala, bo przygotowałam sobie małe rozmiary pieluszek, czego mi brakło przy średniej córze, przy której odkryłam wielo pieluchy :)
zdecydowanie polecam ten sposób pieluchowania

Inkak
24-01-2013, 22:36
A powiedzcie mi Dziewczyny, czekałyście z wielo aż odpadnie kikucik ? Mam jeden otulacz który ma wycięcie na pępek, ale tylko jeden. Pampersa to jakoś się wywinie, a z pieluszką wielo już nie wiem czy sobie od razu poradzę. Jakieś rady kochane ?:roll:

sakahet
24-01-2013, 22:40
A powiedzcie mi Dziewczyny, czekałyście z wielo aż odpadnie kikucik ? Mam jeden otulacz który ma wycięcie na pępek, ale tylko jeden. Pampersa to jakoś się wywinie, a z pieluszką wielo już nie wiem czy sobie od razu poradzę. Jakieś rady kochane ?:roll:

nie czekałam, córa dalej ma kikucik; otulacze pulowe odwijam, a wełniany mam uszyty tak, że kończy się poniżej pępka więc o nic nie zahacza; a formowanki czy wkłady, które używam spokojnie można podwinąć z przodu

asioczka
25-01-2013, 08:18
Tolanko, zapomnialam napisac, ze ja nie zapieram kup. tylko splukuje pod prysznicem ( z wkladek sucha pupa polarowych schodzily raz -dwa). reszte robi proszek + miofresh lub nappy fresh, a w lecie dodatkowo sloneczko (swietnie wybiela i sprawia, ze plamy znikaja ;)
Inkak nie przejmuj sie, zawsze mozna pieluszke wywinac.maluszek na brzuszku malo czasu spedza, wiec nie bedzie uwieralo. duzo pieluszek od naszych dziewczyn forumowych to "biodrowki" i nie ma problemu :)

bzzzzzzz
26-01-2013, 17:35
Witajcie!
Piszę tutaj bo dużo ostatnio słyszę o takim sposobie pieluszkowania i zaczynam się zastanawiać nad tym... to co mnie odpycha to chyba brak miejsca do suszenia i zastanawiam się czy przy 2 latku będę miała czas na bawienie się w spieranie kupy z... no właśnie... zaczęłam czytać ten wątek ale nie mam zielonego pojęcia czasem o czym piszecie bo jestem zielona w tym temacie i nie wiem co to kieszonki formowanki otulacze prefoldy o co chodzi z papierkami składanie w origami itp...? I już na 2 stronie czytania szczerze powiem że się zniechęciłam :( bo i tak nie wiem o czym czytam :(
Jak bym mogła to proszę Was o zestaw startowy dla noworodka urodzonego latem (TP 23.06) ile sztuk czego jakiej firmy i opiszcie co to i do czego służy... może jakieś fotki jak byście miały... może to rozjaśni mi sprawę...
Wielkie dzięki!

Ja podobnie jak Ty mam dwójeczkę i czekam na trzeciego brzdąca, przy drugim się zniechęciłam bo zbyt to było skomplikowane i żałuję, teraz powiedziałam że nie odpuszczę, po krótkim rekonesansie zakupiłam ci ja używany zestaw różnych rodzajów pieluszek na start od forumowiczki i dalej zobaczymy co będzie po prostu i już. Myślę, że jak będę powoli się wdrażać przez praktykę to coś z tego wyjdzie. Nie zniechęcaj się i idź za ciosem, powodzenia :-)

Tolanka
27-01-2013, 13:11
Inkak bardzo dziękuję za zaufanie! Jednak chciałabym zobaczyć jak to wygląda na dzidziolku już, jak to przylega i tak wiesz w "w praniu" jak to się mówi... Mąż mnie zniechęca mówi że kolejną robotę biorę sobie na głowę a potem będę narzekać... z jednej strony chcę mu pokazać że sobie poradzę a z drugiej - a jak ma rację?... Ale i tak kilka sobie kupię takich używanych z bazarku jak mówiłyście :) na dużo pewnie nie bedę miała kasy bo w maju mam przyjęcie starszego syna w czerwcu rodzę więc też jeszcze troszkę trzeba będzie kupić potem wakacje więc i dzieciaki będą chciały gdzieś pojechać a potem wrzesień - książki do szkoły a młodszego chciałabym do przedszkola posłać więc... bankrut w tym roku jak talala :(

Dziękuję Wszystkim za wsparcie!

bzzzzzzz
27-01-2013, 16:48
Mój mąż też nie jest zachwycony, mówi żebym mu wyliczyła jak na tym oszczędzę, uwzględniając oczywiście koszty prania, jest naprawdę nastawiony anty, w dodatku twierdzi, że do dziś ma w pamięci odparzoną pupę swojej młodszej siostry, która była ( jak większość z nas pewnie) pieluchowana w tetrze, a muszę zaznaczyć, że teściowa jest naprawdę troskliwą osobą :D. Dziś na szczęście można spokojnie kupić używane pieluszki, na pewno nie wydasz na początek więcej niż 300 zł, potem można to puścić dalej, wiadomo pewnie trochę taniej, ale spora część Ci się zwróci, ja tam jestem nastawiona bojowo do tematu. Zapytam z ciekawości, ile miesięcznie wydajesz na pieluchy dla jednego dziecka?

Tolanka
27-01-2013, 19:03
Miesiecznie ok 80zl a przed swietami mialam promocje z karty i 68 szt kupilam za 30 zl wiec kupilam 5 paczek :) mam nadzieje ze za chwile mlody przestanie robic w pampery! Starszy w jego wieku juz na nocnik dawno wolal...

do__ti
27-01-2013, 21:17
a ja zrobiłam 3cie podejście i pasuje
chyba, że coś doradzicie, bo już nie mam pomysłu
moje dziecie ma 6kg
wcześniej myślałam, że jest za chudziutkie, ale teraz ma udka niczego sobie
i niestety kieszonki - nic innego nie wchodzi w grę
po godzinie, a czasem nawet i nie i tu mówię o nowych, przeciekają
nie chce mi się za każdym razem przebierać całego dziecka
czasem po 30 minutach moje dziecko jest przecikane w nóżkach
a kieszonka jest na najmniejszy rozmiar ustawiona
wkład w środku
na zewnątrz
albo tu i tu - nic to nie zmienia

poradźcie
bo i tak już część sprzedałam i będę chyba sprzedawać dalej bo nie widzę sensu wielo
a byłam tak bardzo optymistycznie nastawiona

kali
27-01-2013, 21:21
a próbowałaś wełniane gacie lub otulacze ? dużo dziewczyn poleca, więc moze u Ciebie się sprawdzi ?
Mnie dużo osób ostrzega, że kieszonki u maluszka mogą przeciekać, ewentualnie może rozmiarowe pieluszki zamiast one size

joasia
27-01-2013, 21:26
do_ti u mnie też na początku był koszmar - kupę kasy wydałam i cały czas maluch do przebrania.... później trafiłam na swoje (otulacze były lepsze...) ale czas szybko płynie i wydaje mi się, że im dziecko starsze tym łatwiej coś dobrać (no tylko chłonność tez czasami musi być większa)
może spróbuj czegoś innego, albo po prostu przeczekaj

owieczka33
27-01-2013, 21:30
Też polecam Ci otulacze. Jak masz problem przy nóżkach- ImseVimse rozmiarowane- mają taka fajną falbankę przy nóżkach.
Przyznam, że pomimo ponad roku stażu w wielu przy kieszonkach też zdarzaja nam się przecieki i dlatego u nas otulacze rulez od maleńkości! :thumbs up:

joasia
27-01-2013, 21:39
dodam jeszcze, że jak zaczniesz próbować to kup coś po sztuce bo wymienione wyżej IV u mnie się nie sprawdziło... również ze sprzedażą przemyśl bo później mogą okazać się dobre

ania mania
27-01-2013, 22:08
Wszystkie kieszonki u nas ciekły. Zrezygnowałam z nich na rzecz otulacza, flipa i było o niebo lepiej. Pewnie,ze zdażały się wpadki, ale rzadziej zdecydowanie. Wełna jak sądzę też powinna być ok. Do środka na nocki fomowanki a w dzień tetra, prefoldy lub co masz. Jeśli czujesz, że nie dasz rady to daj sobie oddech. Nie pozbywaj się wszystkiego, ja wielokrotnie zalowalam pochopnie sprzedanych pieluszek.

do__ti
28-01-2013, 11:46
dzięki dziewczyny za rady
ale ja tyle czasu spędziłam przy szukaniu tych pieluch, że teraz mi się po prostu nie chce
i nie mam kasy :(

nautika
28-01-2013, 12:10
Warto kupować jedną i sprawdzać - albo pożyczyć na tydzień od kogoś :)
Maluchy non stop cyckają i non stop sikają.
Teraz już wiem kiedy córa sika, więc wiem kiedy ją przebrać ( ew. zebrać siuski ) żeby nie było przecieku :)
I powoli z kieszonek chcę przejść na otulacz +wkład lub terta. Też zamówiłam jeden najtańszy, żeby sparwdzić czy i ja i dziecię się do tego nadajemy.

do__ti
28-01-2013, 13:07
może uda mi się z wymianki jeszcze coś upolować

bozenka151
01-02-2013, 12:40
A ja po przeczytaniu tysiąca stron i tak ciągle nie ogarniam do końca hi hi
Ale jestem pozytywnie nastawiona:)
Moja córcia przyjdzie na świat 17 marca:jump:wiec mam jeszcze troszkę czasu na skompletowanie pieluszek.

Wyciągając wnioski z doświadczeń innych mam pieluchujących wielo zakupiłam:
tetrę (mam dużo bo sporo od siostry dostałam - takiej sklepowej cieńszej i lux),
kilka pieluszek flanelowych, kilka muślinów i ręczników z ikea na jeden sik 30x50 i 30x30,
otulacze (bambino mio 0-5 -3 szt,bum genius 0-5, modern baby 0-9, otulacz od jednej z mam szyjących 0-6, tommee tippee 4-7- 2 szt,)
i w trakcje kupowania otulacz wełniany (od forumki)
kilka formowanek (bawełnianych i welurkowych z bazarku i od jednej z mam szyjących) i kieszonkę noworodkowa.
Mam także trochę wkładów noworodkowych do otulacza.
Zastanawiam się nad dokupieniem paru sztuk tetry bambusowej, prefordów i jakiś wkładów ciut chłonniejszych.
Doradźcie proszę co jeszcze?

A jak łapę jakieś wątpliwości to mąż mnie wspiera :jump: chyba się bardziej nakręcił niż ja he he

kali
01-02-2013, 13:50
bożenka151 ja do swojego noworodkowego stosu kupiłam ostatnio małe teterki bambusowe od kokosi 33x33 cm i małe wkłady bambusowe i zakochałam się:heart:
Chyba dokupię jeszcze tą tetre tylko w normalnym rozmiarze bo jest przecudownie milusia, wkłady to samo. O chłonności tylko czytałam same pozytywy, ale delikatność na prawdę powala

.FK.
01-02-2013, 14:18
To ja trochę napiszę o moim póki co niewielkim doświadczeniu w pieluchowaniu noworodka.

Kupiłam dla niego otulacze w rozmiarze s: IV, polarkowe i wełnane (ecodidi). I... zakoochałam się w tych wełnianych i pozostałe sprzedaję :)
Przewiewne, nie przemakają i nie zaśmierdują tak jak pulowe czy kieszonki (moje odczucie)!
Do środka idą ręczniczki Ikea lub tetra poskładana w latawiec (można wygooglać jak to wygląda), kupiłam do tetry klamerkę snappi aby łatwiej było zakładać. Problemem są kupy mleczne, które zawsze mi jakoś wyciekną (ale otulacz nie przywiera idealnie, myślę, źe czas zmienić na większy). I otulacz też zazwyczaj się pobrudzi, ale też tragedii nie ma, bo zapieram ręcznie i jest ok, szybko schnie. I generalnie na kupy staram się wysadzać.

Jeszcze szukam rozwiązania na wyjścia, chcę wypróbować formowanki i otulacz wełniany.
Z formowankami chyba jest łatwiej jeśli chodzi o to wypływanie mlecznych kup, bo dobrze przylegają.

farfallina_07
01-02-2013, 15:12
Ja polecam cottom bottoms otulaczyki dla noworodka-nam sie super sprawdzily:)

ewaibartek
01-02-2013, 15:37
A ja po przeczytaniu tysiąca stron i tak ciągle nie ogarniam do końca hi hi
Ale jestem pozytywnie nastawiona:)
Moja córcia przyjdzie na świat 17 marca:jump:wiec mam jeszcze troszkę czasu na skompletowanie pieluszek.

Wyciągając wnioski z doświadczeń innych mam pieluchujących wielo zakupiłam:
tetrę (mam dużo bo sporo od siostry dostałam - takiej sklepowej cieńszej i lux),
kilka pieluszek flanelowych, kilka muślinów i ręczników z ikea na jeden sik 30x50 i 30x30,
otulacze (bambino mio 0-5 -3 szt,bum genius 0-5, modern baby 0-9, otulacz od jednej z mam szyjących 0-6, tommee tippee 4-7- 2 szt,)
i w trakcje kupowania otulacz wełniany (od forumki)
kilka formowanek (bawełnianych i welurkowych z bazarku i od jednej z mam szyjących) i kieszonkę noworodkowa.
Mam także trochę wkładów noworodkowych do otulacza.
Zastanawiam się nad dokupieniem paru sztuk tetry bambusowej, prefordów i jakiś wkładów ciut chłonniejszych.
Doradźcie proszę co jeszcze?

A jak łapę jakieś wątpliwości to mąż mnie wspiera :jump: chyba się bardziej nakręcił niż ja he he

prefoldy bym sobie darowała, bo jednak jak sie złozy na 3 to troche na plecach jest, lepsza bedzie tetra bambusowa, moja miłość :)

a wkłady to oczywiście bambusowe, od Kokosi(fajne sa te składane na 3) albo ecodidi :)

kali
01-02-2013, 15:48
ewaibartek a używałaś może wkładów kokosi tych małych bambusowych ? Zastanawiam się czy dokupić teraz kilka większych - pojedynczych, czy lepiej te składane na 3.
(Chociaż chyba najpierw musze przeliczyć ile mam już na stanie, bo zaczynam przesadzać ze wszystkim).
I może ktoś doradzi, czy wkłady mikrofibrowe są dobre dla noworodka ? Tzn wydają się duże, ale może jakoś je podwijać ?

ewaibartek
01-02-2013, 15:59
mam taki wkład składany na 3, jest bardzo miękki i fajny dlatego ze jest prostokatem, jak złożysz z jednej strony to jest krotszy i fajny dla maluszka a jak z drugiej to dla starszaka :)
myślę,że już bym inwestowała a takie, chyba sie bardziej opłaca i potem jako dzienny spokojnie starczy, jak dołożysz jakąś wkładkę to i może na noc :)

edit . tych 33x33? mam takie od Demony, za bardzo chlonne to nie sa, raczej jako mały dodatek dla noworodka

kali
01-02-2013, 16:05
te 33x33 nawet cudowne będą do wycierania buźki czy tulenia, nie żałuje,że je kupiłam.
Chyba pomyślę nad tymi wkładami składanymi, te pojedyncze też fajne, ale jednak na krócej starczą, ewentualnie kilka ręczniczków bambusowych kokosi, ale to chyba wszystko zostawie na ostatnią chwile, jak mi wszystko dojdzie i będę wiedziała, czy w ogóle potrzebuje jeszcze

Atorianna
01-02-2013, 16:55
ja dla malenstwa polecam wkłady z male m, rozmiar s. mi jeszcze sluza - i jeszcze pewnie z 2 miesiace dadza rade.

farfallina_07
01-02-2013, 17:16
a ktoras z was uzywala moze aio noworodkowych?

do__ti
01-02-2013, 22:43
jak was czytam
to mi szczęka opada :szok:
ja tam nie ogarniam tego wielo
potrzebuje chyba doradce pieluszkowego ;)
ale zakupiłam kilka otulaczy i będziemy podchodzić po raz 4
jak się nie sprawdzi to może przy drugim się skuszę, albo i nie :ninja:

Wiewiórka
01-02-2013, 23:47
a ktoras z was uzywala moze aio noworodkowych?
tak, używałam IB AIO i swoje AIO handmade i jakieś jeszcze ale zapomniałam

kali
02-02-2013, 00:58
jak was czytam
to mi szczęka opada :szok:
ja tam nie ogarniam tego wielo
potrzebuje chyba doradce pieluszkowego ;)
ale zakupiłam kilka otulaczy i będziemy podchodzić po raz 4
jak się nie sprawdzi to może przy drugim się skuszę, albo i nie :ninja:

Chyba najlepszym "przewodnikiem" jest forum.
Ja podczas bezsennych nocek wertowałam od deski do deski, czy to wpisywałam kluczowe słowa w wyszukiwarkę, leciałam po kolei tematy, czy siedziałam w recenzjach i tak powolutku zaczełam wszystko ogarniać, poznawać i poznawać.
Nie wiem jak to się sprawdzi w praktyce, ale wiem,że teorię mam "obcykaną" :D

No i myślę, choćby czytając przygody i podejścia innych,że jednak warto na początek mieć różne rodzaje i firmy pieluszek,żeby dobrać ten odpowiedni ;)

Wiewiórka
02-02-2013, 09:43
aha, miałam jeszcze AIO Bambinex, ale nie polecam przy chłopcu

farfallina_07
02-02-2013, 09:45
tak, używałam IB AIO i swoje AIO handmade i jakieś jeszcze ale zapomniałam

a szylas z jakiegos konkretnego wykroju moze?

Ronja
02-02-2013, 11:20
Ja miałam dwa rodzaje AIO - Bumgenius, który był rewelacyjny, ładnie leżał, szybko wysychał i nic nie trzeba było przy nim majstrować, i Teeny Fit, które mnie troszeczkę rozczarowały poza jedną pieluszką z nowej generacji (mniej przecieków, ładnie się dopierała i szybciej schła).

do__ti
02-02-2013, 16:52
Chyba najlepszym "przewodnikiem" jest forum.
Ja podczas bezsennych nocek wertowałam od deski do deski, czy to wpisywałam kluczowe słowa w wyszukiwarkę, leciałam po kolei tematy, czy siedziałam w recenzjach i tak powolutku zaczełam wszystko ogarniać, poznawać i poznawać.
Nie wiem jak to się sprawdzi w praktyce, ale wiem,że teorię mam "obcykaną" :D

No i myślę, choćby czytając przygody i podejścia innych,że jednak warto na początek mieć różne rodzaje i firmy pieluszek,żeby dobrać ten odpowiedni ;)

mi brakuje czasu i cierpliwości do czytania i przeglądania :mrgreen:

mikakrolikowa
03-02-2013, 21:53
Prosze o rade co zrobic z odparzoną pupa mały drze sie w niebogłosy pupa wygląda strasznie i nic nie pomaga jutro dzwonie do pediatry a wszystko zaczełosie po użyciu wkładki sucha pupa od babyetty i co ja zrobiłam mojemu dziecku płakac mi sie chce

kali
03-02-2013, 22:19
Prosze o rade co zrobic z odparzoną pupa mały drze sie w niebogłosy pupa wygląda strasznie i nic nie pomaga jutro dzwonie do pediatry a wszystko zaczełosie po użyciu wkładki sucha pupa od babyetty i co ja zrobiłam mojemu dziecku płakac mi sie chce

próbowałaś zasypywać pupkę mąką ziemniaczaną ? Jeśli nie to spróbuj i wietrz jak najwięcej. Możesz też smarować innym kremem niż stosujesz zazwyczaj - polecałam już w innym watkumBubchen specjalny krem na odparzenia u nas pomógł, gdy inne kremy i maści nie dawały rady

mikakrolikowa
04-02-2013, 11:56
Wietrze uzywam pudru od wczoraj i kupilismy bepanten teraz smaruje nim na zmiane z wczesniejszym bo jest z cynkiem czyto odparzenie oznacza koniec z wielo niechciałabym bardzo ale to chyba byłjednak efekt tej wkładki a mam kupione kilka kieszonek ktore czekaja az may dorosnie do nich i chyba wywaliłam pieniądze w błoto

fiolka
04-02-2013, 19:12
odparzona pupa nie musi oznaczać koniec z wielo....dlaczego w sumie miało by to być równoznaczne?
u nas własnie wielo działa cuda na odparzenia, ale ja używam tetry i muślinów. może do polaru maleństwo musi dorosnąć? albo spróbuj z samą tetrą i mąką ziemniaczaną? to na serio działa cuda. często zmieniaj, myj samą wodą (ja to robię pod kranem :) ) i wietrz.
kremy się u nas nie sprawdzają.

mikakrolikowa
04-02-2013, 19:46
wiem jak pupka sie zagoi to farmowankaplus otulacz pujda w ruch ale obawiam sie o kieszonki ktore kupiłam w zasadzie spróbuje jak pupka bedzie ładna bo jeszcze podejrzewam proszek ale mniej i musze cos wyeliminować
a do wielo tak na codzień pudru czy maki mogeuzywac nie zmniejsza to chłonosci ewentualnie bepanthen on nie jestr taki tepy jak inne kremy na pupę

do__ti
05-02-2013, 21:54
kieszonki zawsze będziesz mogła sprzedać na bazarku ;)


ja zakupiłam kilka otulaczy i podchodzę do wielo po raz 4
OSTATNI :ninja:

carolina01
05-02-2013, 22:55
Dziewczyny czytam ten wątek i inne z tego działu i widzę, że mało króra stosuje kieszonki. Ja chciałam zacząć pieluchować wilo i kupiłam parę kieszonek poużywałam i je polubiłam, nic nie przecieka, mnie obciska, pupa zgrabna, nie odpażona, sucha i nie rozumiem dlaczego są tak małom popularne. Czy jest w tym jakiś haczyk? Bo dokupiła bym sobie więcej.

joasia
06-02-2013, 09:35
Dziewczyny czytam ten wątek i inne z tego działu i widzę, że mało króra stosuje kieszonki. Ja chciałam zacząć pieluchować wilo i kupiłam parę kieszonek poużywałam i je polubiłam, nic nie przecieka, mnie obciska, pupa zgrabna, nie odpażona, sucha i nie rozumiem dlaczego są tak małom popularne. Czy jest w tym jakiś haczyk? Bo dokupiła bym sobie więcej.
Są różne etapy pieluchowania, każdemu też pasuje coś innego. Zobacz na stosiki pieluszkowe jest tam dużo kieszonek. No i tu zazwyczaj mamy piszą o noworodkach a przy takim maluszku to rozmiarowe (co się nie bardzo opłaca) i lepiej chyba otulacz. Kieszonki OS z kolei często są za duże i w związku z tym są przecieki.

carolina01
06-02-2013, 09:58
Aha, rozumiem, bo już zaczełam myśleć, że kieszonki są z jakiegoś powodu blee;)
Moja Michalina ma już 2,5 miesiąca, a dosatkowo urosziłam się z wagą 3900 więc duża i teraz OS są jak najbardziej dobre.
Dzięki za odpowiedź.

joasia
06-02-2013, 10:02
Aha, rozumiem, bo już zaczełam myśleć, że kieszonki są z jakiegoś powodu blee;)
Moja Michalina ma już 2,5 miesiąca, a dosatkowo urosziłam się z wagą 3900 więc duża i teraz OS są jak najbardziej dobre.
Dzięki za odpowiedź.
kieszonka, otulacz, aio - wszędzie pull - nie każda mam też lubi część woli np wełnę (ale beee to na pewno nie)

carolina01
06-02-2013, 10:29
kieszonka, otulacz, aio - wszędzie pull - nie każda mam też lubi część woli np wełnę (ale beee to na pewno nie)

Rozumiem, że dlatego, że pul jest sztucznym materiałem, a wełna naturalnym.

do__ti
08-02-2013, 18:10
no to nasze podejście numer 4

Otulacze
mother-easy po 2h przesikane, ale nie ma przecieków, choć są dość odciśnięte gumki

otulacz Agny materiałowy z dopinanym wkładem składanym na 3, po 2h przesikany razem z ubraniem

co robić
testujemy 3 otulacz


ciąg dalszy:

Popolini rozmiar s mały przeciek po niecałych 2h
Otulacz Agny z wszytym wkładem takim składanym na 3 po 20 minutach przesikana pielucha i ubranie

na dziś mam dość wielo :/

Mama Lili
08-02-2013, 19:37
no to nasze podejście numer 4

Otulacze
mother-easy po 2h przesikane, ale nie ma przecieków, choć są dość odciśnięte gumki

otulacz Agny materiałowy z dopinanym wkładem składanym na 3, po 2h przesikany razem z ubraniem

co robić
testujemy 3 otulacz

Ile waży dziecko i ile miesięcy? Może Bummis? U nas na początku się sprawdził wzorowo :)

do__ti
08-02-2013, 22:05
Ile waży dziecko i ile miesięcy? Może Bummis? U nas na początku się sprawdził wzorowo :)

Zuzola ma skończone 5 miesięcy waży 6800. Jestem chwilowo zniechęcona wielo, bo wydaliśmy na pieluszki kieszonki, teraz wydaliśmy na otulacze. Nie mam już sił ładować kolejnej kasy. Widocznie wielo nam nie pisane. Zostało mi jeszcze pare pieluszek do przetestowania, jak tak dalej pójdzie to rozstajemy się z wielo raz na zawsze.

Mama Lili
09-02-2013, 12:20
Zuzola ma skończone 5 miesięcy waży 6800. Jestem chwilowo zniechęcona wielo, bo wydaliśmy na pieluszki kieszonki, teraz wydaliśmy na otulacze. Nie mam już sił ładować kolejnej kasy. Widocznie wielo nam nie pisane. Zostało mi jeszcze pare pieluszek do przetestowania, jak tak dalej pójdzie to rozstajemy się z wielo raz na zawsze.

Kurcze, no to może otulacz wełniany - dobrze zalanolinowany nigdy nam nie przeciekł :)

tytanowa@
09-02-2013, 13:19
Zuzola ma skończone 5 miesięcy waży 6800. Jestem chwilowo zniechęcona wielo, bo wydaliśmy na pieluszki kieszonki, teraz wydaliśmy na otulacze. Nie mam już sił ładować kolejnej kasy. Widocznie wielo nam nie pisane. Zostało mi jeszcze pare pieluszek do przetestowania, jak tak dalej pójdzie to rozstajemy się z wielo raz na zawsze.

Ciekawe to przesikiwanie pieluchy, może za słabe wkłady dajesz do środka? Może córa dużo sika tera? Jakieś zęby czyc oś? Nie wiem. Albo masz pecha :) Tylko, że ja np dzieciaka w tym wieku przewijałam chyba częściej niż co dwie godziny (rzadziej w nocy, ale przewijałam też)- mam do tej pory mała schizę na tym punkcie hehehe :) dlatego nie mogę stwierdzić czy to przesikiwanie nienormalne czy nie :). No niestety wielo ma tez wady- trzeba dobrze dobrać do dziecka pieluchy, sporo na ten temat wiedzieć (czytaj, czytaj :) bez tego ani rusz ;)) i raczej częściej przewijać niż w jedno...

asioczka
09-02-2013, 13:26
no to nasze podejście numer 4

Otulacze
mother-easy po 2h przesikane, ale nie ma przecieków, choć są dość odciśnięte gumki

otulacz Agny materiałowy z dopinanym wkładem składanym na 3, po 2h przesikany razem z ubraniem

co robić
testujemy 3 otulacz


ciąg dalszy:

Popolini rozmiar s mały przeciek po niecałych 2h
Otulacz Agny z wszytym wkładem takim składanym na 3 po 20 minutach przesikana pielucha i ubranie

na dziś mam dość wielo :/
a moze pielucha jeszcze nie zlapala chlonnosci? albo smarujesz czyms tlustym pupke i jak sie to odbije na pieluszce, to siki zamiast wsiakac- splywaja?
albo zle zapinasz otulacze. moze trzeba je zmniejszyc przy nozkach?

ale jak otulacz materialowy??? moze to formowanka jest i trzeba na nia zalozyc PUL lub welniaka??

a w ogole to czemu zmieniasz na godziny, a nie po siku? ja co jakis czas sprawdzam, czy mala zrobila( wkladam palucha :P) i zmieniam. nie patrze ile czasu minelo.

fila
09-02-2013, 20:45
Zaczęłam pieluchowanie po wyjściu ze szpitala- czyli 3 dni temu i mam pewne obserwacje. Okazuje się, że mój mały (3 kg na starcie) ma chudą dupkę i jedyny otulacz, który dobrze leży to bambino mio, a wełniane IV i Loveybums są trochę za duże, a już gatki Storcheny są gigantyczne.
Nakupowałam formowanek bambusowych, ale one też są strasznie duże. Eksperymentuję na razie z ręczniczkami z ikei i wkładami chłonnymi, i z muśliną ecopi. Mały wygląda jakby miał jakiś stelaż wokół bioder. Czasami są przecieki, czasami nie i nie wiem czy sobie odpuszczać i poczekać aż synek urośnie, czy kombinować i zrobić sobie jakieś mniejsze wkłady, np. z flanelki?

do__ti
09-02-2013, 22:43
Nie smaruje niczym pupki
Czasem posypie pudrem
Raczej za lekko nie zapinam bo sa mocne odciski przy nozkach
Na noc nie ruszam malej przez 10-12h bo inaczej koniec spania wiec wielo odpada

Dzis testowalismy formowanki a na to pusta kieszonka :) i trzymalo
Robie to godziny bo jakos mi tak na poczatku latwiej

No coz maz mnie zniecheca bo jak widzi przecieki i odciski to strasznie sie wkurza

oli-vka
10-02-2013, 22:10
Mam do was pytanie. Nie dałam jeszcze rady prześledzić całego tematu, więc przepraszam jeśli powtórzę coś, co było wyjaśnione. Mój syneczek waży 3,4 kg, ma 53 cm, próbujemy wielo z otulaczem Tetro, ale o ile siku wytrzymuje (z ręczniczkiem z Jysk w środku), o tyle kupa wyp[ływa bokami. W ogóle te boki wydają mi się ogromne.
Próbowaliśmy dać do środka formowankę, ale otulacz jej nie przykrywa w całości, więc byłby kontakt z ubraniem :mad
Tetra na Naszego noworodka jest chyba za duża, bo nie dajemy rady upchnęć jej do otulacza, poza tym pupa wtedy tak wysoko...
Jakie otulacze wełniane proponujecie dla noworodka? Czy komuś sprawdzały się te Tetro?

sakahet
10-02-2013, 22:18
Mam do was pytanie. Nie dałam jeszcze rady prześledzić całego tematu, więc przepraszam jeśli powtórzę coś, co było wyjaśnione. Mój syneczek waży 3,4 kg, ma 53 cm, próbujemy wielo z otulaczem Tetro, ale o ile siku wytrzymuje (z ręczniczkiem z Jysk w środku), o tyle kupa wyp[ływa bokami. W ogóle te boki wydają mi się ogromne.
Próbowaliśmy dać do środka formowankę, ale otulacz jej nie przykrywa w całości, więc byłby kontakt z ubraniem :mad
Tetra na Naszego noworodka jest chyba za duża, bo nie dajemy rady upchnęć jej do otulacza, poza tym pupa wtedy tak wysoko...
Jakie otulacze wełniane proponujecie dla noworodka? Czy komuś sprawdzały się te Tetro?

tetro wg mnie się dla noworodka nie nadają; ja go używałam przy Marysi, ale jak już była starsza; używałam np. formowanek tetro lub wkładów tetro, ale chyba wtedy nie zakładałam już ubranek na pieluszkę
nie pomogę Ci odnośnie wełniaka dla noworodka, bo mam tylko taki, który sama uszyłam :) ale może inne dziewczyny mogą coś polecić

Wiewiórka
10-02-2013, 23:26
mi sie wełniak tetro u noworodka świetnie spisywał, co prawda kupa często brudziła otulacz, ale to samo miałam w innych otulaczach. Nie nadaje sie do formowanek. Lubiłam do niego wkładać prefoldy pieluszkarniowe albo frotki kikko. Sama tetra w prostokąt do tetro to za duzy odwłok. Miałam jeszcze loveybums i polecam wełniak. Tetrę najlepiej składać w samolot, wtedy nie jest taka duża.

Mama Lili
11-02-2013, 16:49
Mam do was pytanie. Nie dałam jeszcze rady prześledzić całego tematu, więc przepraszam jeśli powtórzę coś, co było wyjaśnione. Mój syneczek waży 3,4 kg, ma 53 cm, próbujemy wielo z otulaczem Tetro, ale o ile siku wytrzymuje (z ręczniczkiem z Jysk w środku), o tyle kupa wyp[ływa bokami. W ogóle te boki wydają mi się ogromne.
Próbowaliśmy dać do środka formowankę, ale otulacz jej nie przykrywa w całości, więc byłby kontakt z ubraniem :mad
Tetra na Naszego noworodka jest chyba za duża, bo nie dajemy rady upchnęć jej do otulacza, poza tym pupa wtedy tak wysoko...
Jakie otulacze wełniane proponujecie dla noworodka? Czy komuś sprawdzały się te Tetro?

Wełniak IV newborn :)

oli-vka
11-02-2013, 16:57
Dzięki, dziewczyny. Na razie próbuję jeszcze Tetro z dwoma ręczniczkami z Jyska złożonymi na pół. Zobaczymy, zdam relację. Formowanki do tego otulacza rzeczywiście się nie nadają. Jadą za to do mnie gatki Storchenkinder roz. I i "sfilcowane bbh" - próbujemy :)

asioczka
12-02-2013, 12:42
a moze cos ekodidi?

Ania_MK
12-02-2013, 14:19
Tetro u nas sie sprawdzal dosc wczesnie ale Natka robila kupy co pare dni, ktore dosc szybko zaczelam lapac wiec nie bylo problemu. Do niego zlozone prefoldy Ecopi super pasuja. Ale rzeczyscie - to wersja tylko na siku, kupa przejdzie bokiem jak nic.

oli-vka
12-02-2013, 15:18
Tetro u nas sie sprawdzal dosc wczesnie ale Natka robila kupy co pare dni, ktore dosc szybko zaczelam lapac wiec nie bylo problemu. Do niego zlozone prefoldy Ecopi super pasuja. Ale rzeczyscie - to wersja tylko na siku, kupa przejdzie bokiem jak nic.

U mnie po kilka kup dziennie, no i na razie nic nie udało mi się złapać.
No i wczoraj przemokły mi oba otulacze Tetro, więc muszę zalanolinować. Póki nie przyjadą nowe zamówione, to jedziemy na jednorazówkach...