PDA

Zobacz pełną wersję : Kilka pytań początkującej



kasia_mama_stasia
20-11-2010, 21:59
Niniejszym założę mój wątek z pytaniami.
Pieluchy przyjadą w poniedziałek, a ja już mam pytania.

Kupiłam na próbę 3 otulacze flip, jakieś tam formowanki (miałam wątek o tym co chcę kupić) i 3 kieszonki. Mam w domu jakieś tetry i kupiłam dziś te słynne ręczniczki w IKEA.

1. Przed użyciem wszystko wyprać, tak?

2. Pod otulacz daję formowankę lub tetrę, tak? A jak tetrę, to oprócz tetry coś jeszcze? A taki ręczniczek też mogę?

3. Jak działają kieszonki? Tzn. chodzi mi o to, że załóżmy, że ubiorę mu taką kieszonkę i wsadzę tam tetrę (lub ręcznik IKEA - styknie?) to powinnam wsadzić coś jeszcze? Oraz co mam zrobić jak się Staszek zsika. Zdjąć całość i wyprać? Czy wyciągnąć wkład z kieszonki i tylko to wymienić?

4. Czy w jakimś sklepie stacjonarnym mogę kupić te papierki do kupy? Bo kupiłam pieluchy w pieluszkarni, ale nie znalazłam tych bibułek (może źle szukałam), a nie opłaca mi się w innym sklepie zamawiać tylko tego. A może da się to czymś zastąpić?

5. Rozumiem, że posikaną pieluchę daję do wiadra bez namaczania, daję ten olejek (ile kropel?) i później piorę. Ale co zrobić jak na pielusze zastanę kupę? I nie będę miała bibułki lub będzie luźna i wyleci poza bibułkę? Mam zaprać tą pieluchę wtedy?

Na razie tyle, z góry dziękuję za pomoc.

kasia_mama_stasia
20-11-2010, 22:04
6.:) Na noc to najlepiej otulacz i formowankę? Coś jeszcze?

qmpeela
20-11-2010, 22:11
1. TAK
2. Pod/do otulacza dajesz to co akurat masz :) Tetra dużo nie chłonie, formowanka więcej na pewno. Tak samo ręcznik z IKEA jest bardziej chłonny jak tetra.
3. Do kieszonki spokojnie recznik z IKEA albo tetrę. Zwykle po zasikaniu wymieniamy całą, można jednak położyć jeszcze jeden wkład lub ręcznik lub tetrę na polar i użyć tedy kieszonki jako otulacza.
4. W dziecięcych napewno sa papierki Canpol babies. Poszukaj. (nie wiem czy są eko, ale mi bardziej odpowiadają niż IV są delikatniejsze i dają uczucie suchej pupy).
5. Ja daję 5-6 kropel :) Jeśli kupa zostanie spłukać prysznicem i pieluchę wrzucić do wiadra :)
6. Na noc możesz założyć otulacz i formowankę, chłonne AIO, pieluchę kieszonkę z wkładem konopnym, albo bambusowym (chłonie lepiej niż mikrofibra). Dobre są też woonderosy :)

Pentla
20-11-2010, 22:17
1. Koniecznie.
2. Tak. Można wkładkę sucha pielucha, kawałek polaru, dodatkowy wkład chłonny. Tak.
3. Lepsze niż tetra czy ręcznik do kieszonek są bardziej chłonne wkłady (mikrofibrowe, bambusowe), bo po zasikaniu powinno się zmienić całą kieszonkę, a nie tylko wkład (ale niektórzy ponoć nie wymieniają).
4. Nie wiem skąd jesteś, ale przypuszczam, że jest możliwość odbioru osobistego, po dogadaniu się z właścicielem sklepu internetowego. Tots Bots np. ma na Śląsku sieć partnerów, u których można kupić bezpośrednio.
5. Tak, kilka kropli. Kupę spłukać od razu po zrobieniu, można zaprać, ale nie mydłem.
6. Zależy od możliwości sikacza. U nas wytrzymują tylko bambusowe formowanki, na to wełniane gacie.

kasia_mama_stasia
20-11-2010, 23:13
A czym zatem różnią się kieszonki od AIO skoro jedne i drugie po zasikaniu powinno się wymienić?

effka
20-11-2010, 23:23
dziewczyny już wszystko napisały ja tylko dodam że kupkę koniecznie zimną wodą . a z tymi papierkami to może się wstrzymaj bo jak się wciągniesz to pewnie zaraz będziesz zamawiać kolejne pieluszki to przy okazji zamówisz sobie papierki.
kieszonka ma kieszonke na wkład (między pulem a polarem) możesz włożyć co chcesz a aio ma zszyte wszystko na stałe (pul i warstwe chłonną)

mTuśka
20-11-2010, 23:24
A czym zatem różnią się kieszonki od AIO skoro jedne i drugie po zasikaniu powinno się wymienić?

w aio masz wszyty wklad i dlugo schcnie a z kieszonek wyciagasz wklad z kieszonki do prania i schnie szybciej bo wkald mozena suszyn na kaloryferze,ja np piore wiczorem,klady na kloryszer pul na linke i rano wszytko suche:)

kejt
21-11-2010, 01:58
Ja tylko na temat papierków. Też w pieluszkarnii próbowałam kupić... nie było. Dostałam sporo gratis, ale kiedy się skończyły, a zamówione jeszcze nie przyszły, mąż wymyślił taki patent - suszył mokre husteczki, które używamy do pupy. Nie powiem, dobre się sprawują, mało tego, trochę tego nasuszył i nawet kiedy przyszły bibułki z krainy pieluszek, używaliśmy jeszcze tych suchych husteczek i jakimś cudem osikane wylądowały w praniu z pieluszkami.. i służyły dalej! Polecam.

kasia_mama_stasia
21-11-2010, 09:24
Ja tylko na temat papierków. Też w pieluszkarnii próbowałam kupić... nie było. Dostałam sporo gratis, ale kiedy się skończyły, a zamówione jeszcze nie przyszły, mąż wymyślił taki patent - suszył mokre husteczki, które używamy do pupy. Nie powiem, dobre się sprawują, mało tego, trochę tego nasuszył i nawet kiedy przyszły bibułki z krainy pieluszek, używaliśmy jeszcze tych suchych husteczek i jakimś cudem osikane wylądowały w praniu z pieluszkami.. i służyły dalej! Polecam.

Opatetentować!!

tonya
21-11-2010, 10:04
ja tez polecam Ci wkładki Canpolu powinny być w każdym markecie z artykułami dziecięcymi
wyglądają tak:
http://www.dawidar.pl/galerie/w/wkladki-do-pieluszek-can_1383.jpg

plusem ich jest to że są mięciutkie, może nie są ekologiczne ale niektóre papierki do pupy mają fakturę papieru ściernego - mam jedną rolkę takich nawet nie wiem jakiej są firmy bo kupiłąm od kogoś na bazarku, porażka :(

blabla0
21-11-2010, 10:39
powiem tylko że na początku tez myslałam że "papierki to najważniejsze bo przecie co ja z kupą zrobie" hihi, teraz to ostatnie co mi sie chce to zakłądac papierek. kupe spłukuje prysznicem,mocnym strumieniem, nic nie zapieram, nigdy plama mi nie została

milorzab
21-11-2010, 13:50
Kupka - zimna wodą pod prysznicem.
Kieszonka jest fajniejza od AIO w tym, że sama kieszonka schnie szybko, wkłady wolniej, ale możesz do kieszonki napakować, czego chcesz.

Wiewiórka
21-11-2010, 15:08
no i papierki można kilkukrotnie prać, jeśli są tylko zasikane.

kasia_mama_stasia
23-11-2010, 13:08
Przyszły:)
Piorą się :)

kasia_mama_stasia
23-11-2010, 19:20
Czy te formowanki:
http://www.pieluszkarnia.pl/product-pol-1359--Tots-Bots-Pieluszka-Stretchie-.html
http://www.pieluszkarnia.pl/product-pol-29--Imse-Vimse-Pieluszka-Frotowa-Organiczna.html

Mogę wysuszyć na kaloryferze?
Czy nadają się na noc? Która bardziej?

Czy wkład kupiony z flipem mogę wysuszyć na kaloryferze?
Czy nadaje się na noc sam czy coś mam jeszcze dołożyć?

margherita78
23-11-2010, 19:50
formowanki -super ,

to zalezy od sikacza ale u nas sam 1wkład do Flipa na dzien to mało a co tu mowa o nocy ,ufff,i
ps
kiedy ona wstanie z sucha pupa?

Kasia.234
23-11-2010, 19:54
Czy te formowanki:
http://www.pieluszkarnia.pl/product-pol-1359--Tots-Bots-Pieluszka-Stretchie-.html
http://www.pieluszkarnia.pl/product-pol-29--Imse-Vimse-Pieluszka-Frotowa-Organiczna.html

Mogę wysuszyć na kaloryferze?
Czy nadają się na noc? Która bardziej?

Czy wkład kupiony z flipem mogę wysuszyć na kaloryferze?
Czy nadaje się na noc sam czy coś mam jeszcze dołożyć?

Można suszyć na kaloryferze obie.
Skoro są nowe, to najlepszą chłonność osiągną po kilku praniach, można oczywiście używać od pierwszego prania, ale na początku mogą chłonąć nieco gorzej.
Na noc polecam bambusową, frotte na dzień raczej. :)

kasia_mama_stasia
23-11-2010, 19:58
Dzięki, a te wkłady dodane do flipów:
http://www.pieluszkarnia.pl/product-pol-2474--flip-Otulacz-onesize-wklad-z-bawelny-organicznej.html

to lepiej na dzień czy na noc?

kasia_mama_stasia
23-11-2010, 20:02
I jeszcze jedno, ta formowanka Imse Vimse nie ma żadnych zapięć.
Mam ją czymś "zapinać" przez nałożeniem otulacza?

Kasia.234
23-11-2010, 20:04
Na flipach się nie znam, bo my nie używamy ;)
A ta pieluszka powinna być spięta, najlepiej klamerką snapi, można też doszyć tasiemki i wiązać.