PDA

Zobacz pełną wersję : Podaegi "My pod" by Nelles :)



salgonya
25-08-2008, 21:41
Właśnie ze zdziwieniem odkryłam, że nie ma tu jeszcze recenzji podzików od Nelles :shock:
Nie wiem, czy uda mi się stworzyć ankietę, ale do dzieła.

Podzika mam od kilku tygodni i jestem bardzo zadowolona. Miałam możliwość wyboru koloru paneli i pasów :) Ania szybciutko się uwinęła z szyciem. Pod jest bardzo starannie uszyty, ma uroczą torebeczkę do przechowywania. No ale to chyba wszyscy już wiedzą :lol: Co do przesyłki to nie wypowiem się, bo miałam ogromną przyjemność odbioru osobistego :)

Nosiłam do tej pory głównie z przodu, bo Matysia nie za bardzo lubi być noszona na plecach. Aż mi było z początku uwierzyć jak takie "coś" może tak fantastycznie nosić?? Było mi o wiele lżej niż w wiązance. Chociaż do wiązanki trudno porównywać, bo to jednak inny sposób noszenia, motania.
Pasy grubiutkie, mięciutkie, nie wbijają się nawet na milimetr :) Motania trzeba się nauczyć, jak przy każdym innym rodzaju chust czy nosideł, ale nie jest to jakaś wielka filozofia :) Z początku najlepiej korzystać z pomocy krzesła :) Nosiłam do tej pory max 1,5h i nic się nie "rozsypało".
Próbuję znaleźć jakieś minusy, żeby recenzja była bardziej obiektywna (jeśli to w ogóle możliwe ;) ), ale.... nic nie przychodzi mi do głowy.

Posiadaczki pozostałych podzików od Nelles do klawiatur! Trzeba uzupełnić recenzje :D

edit: no i nie wyszła mi ankieta :roll: proszę o pomoc....

Vega
25-08-2008, 22:08
Już jest :)

salgonya
25-08-2008, 22:14
Bóg zapłać Dobra Kobieto :mighty:

czukczynska
25-08-2008, 22:56
Faktycznie-cóż za niedopatrzenie :?
W podzie nosimy się od 5 miesięcy i bardzo to lubimy.Jest bardzo wygodny.Banalnie łątwy we wiązaniu.
Mniej się rzuca w oczy niż chusta (dobre dla nieśmiałych).
Kontakt z Nelles jest świetny,duży wybór paneli,wzorów itp.
My mamy nawet dodatkową torebkę dla Lu .
Świetna sprawa.

pinaska
26-08-2008, 23:23
poda od Ani mam już długo
kilka nieudanych prób wrzucenia Krzyśka na plecy, choć mart starała się jak mogła nas maluczkich uświadomić i nauczyć :D

aż dzisiaj.....
zrezygnowana wyciągnęłam go z dna szafy
celem obfocenia i wystawienia na chustostragan

jeszcze ostatnie pożegnalne zawiązanie i.....
no bomba !!!!!!!!!!

zawiązałam wysoko, aż Krzysiek przez ramię zaglądał
pasy bosko wypełnione, nic się nie wrzyna, nóżki nie sinieją
dziecko zadowolone z nowej perspektywy widokowej
ręce wystawił na zewnątrz
i inny trochę środek ciężkości, jak tak wysoko zawiązałam (inne mięśnie :roll: pracują?)

aż na spacer poszłam z nieco głupią miną
i bez torebki
40 minut chodzenia i nadal mocno siedzi, nic nie trzeba poprawiać

mimo, że pod dla jednych fartuszek jest
to wyjątkowo piękny i staranny ( mój design skandynawski jest from Ikea :))
kontakt z Anią superowy, polecam :D

więc pod nie idzie na sprzedaż
przynajmniej jeszcze nie teraz :D

mart
26-08-2008, 23:59
pinaska :applause: :applause: :applause:
wiedziałam, że w końcu "zaskoczy" - może fotki jakieś w odpowiednim dziale? :wink:

no to skoro się odezwałam to i ja o naszym podzie:
jest nietypowy bo w czarne kwiaty marimekko, sporoawdzone prosto z helsinek (o cenie za to byle płócienko wolę nie pamiętać.....)
panel mamy i dłuższy niż standardowy i szerszy.
szerszy bo chciałam zachować wzór na materiale, a dłuższy dla mojego poczucia bezpieczeństwa. fartuszek też mi się podoba:)

pasy wypełniane do końca - świetny patent podpatrzony u hanti - niebywale wygodne i na ramionach i jak sądzę pod pupą madzi :wink:
duży plus poda to jego dostosowywanie się do rozmiarów malucha - panel może przyjąć rozmiar dłuższy lub krótszy zależnie jak i jakiego dziecia zamotamy.

jedyny minus to czerń materiału na pasach - niestety się spiera i blaknie.
ale oceny nie obniżam bo sama chciałam czarną bawełnę zamiast sztruksu. może kiedyś zrobimy z Anią pasy od nowa.

jak dla mnie piąteczka.

ps. mamy też torebkę na poda - i tak sobie myślę głośno, że właściwie mogłaby być ciut większa i może z jakąś klapką i rzepem...... 8)) i jeszcze z długim ramieniem zamiast krótkich..... ech, trzeba było pomyśleć przed zamawianiem :oops:

Nika
29-08-2008, 22:21
To i ja się dopisuję. Poda mam od niedawna i mistrzynią w wiązaniu nie jestem. Kupiłam go dla Zosi, ale ją wiążę na razie tylko z przodu i różnie to wychodzi-nie zawsze potrafię ją odpowiednio wysoko umieścić.
Właśnie zauważyłam, że 90% mojego postu o podzie "pożarło" gdzieś... Już nie pamiętam, co dokładnie pisałam, ale na pewno pozytywnie:) Starając się oddtworzyć dawne zapiski dodaję: jak na razie więcej nosiłam 3-latka Antka (14 kg), na plecach oczywiście. On to uwielbia i często korzysta (udając straszne zmęczenie;). Zasypia też-za czyjąś radą z jakiegoś innego wątku "przywiązuję" mu wtedy głowę szalikiem;) Mi jest wygodnie, on twierdzi, że jemu też. Na szybki bieg do autobusu lub szybki powrót z odległego przedszkola-super! Kontakt z Anią świetny, wykonanie też-dlatego po moim przerobionym Janie do przeróbki poszła też krótka Antigua mojej siostry:) No i namówiłam na kolejnego poda moją koleżankę-nosi w nim swoją 2,5-latkę. Jej poda oczywiście widziałam, ale w nim nie nosiłam, więc nie wypowiem się w kwestii porównania bawełny i materiału skośnokrzyżowego. Ale mego Jana długo nie oddam nikomu (a miałam już propozycję odkupienia go!) A, widzę, że o Zosi zapomniałam. Ją w podzie nosi moja mama-głównie, żeby ją uśpić w domu. Ja wolę do tego wiązankę, ale ona nie chce się motać, więc używa poda. I też bardzo zadowolona jest!

lemonka
30-08-2008, 09:54
Dziewczyny a może fotki wrzucicie? :)

Agmani
01-09-2008, 11:16
Ja tez bardzo prosze o zdjecia! Najlepiej w akcji!
Moze dolacze poda do listy krawieckich to do? Bylby gdzies piecdziesiaty :wink: , ale czyz noce nie sa od tego, zeby je zarywac?

basik
03-10-2008, 12:48
Wlasnie testuje i jestem zachwycona.
Piekny jest, pasy sa rewelacyjne - odpowiednia i szerokosc i grubosc. Nosilam glownie z przodu a wczoraj wrzucilam Mloda na plecy i ... w ogole jej nie czulam :D

09-10-2008, 15:25
Wlasnie testuje i jestem zachwycona.
Piekny jest, pasy sa rewelacyjne - odpowiednia i szerokosc i grubosc. Nosilam glownie z przodu a wczoraj wrzucilam Mloda na plecy i ... w ogole jej nie czulam :D

cudowny...
tylko dlaczego znowu mam za krótki pasy :( motam mikry supeł na plecach, chociaż całość poda dociągam bardzo dobrze. nie ma mowy o zamotaniu nosidła na kurtce/płaszczu.
poza tym sam plusy: wykonanie piękne, pasy znakomite, panele jak obrazki.
przykro mi jednak, że nosić nie będę mogła nosić amelki w ty cudzie :( :( :(

09-10-2008, 15:39
ps. a może to kwestia tego, że przywykłam do długich ogonów chustowych plączących się między nogami?

basik
09-10-2008, 18:34
Moze byc i tak. Ja do najmniejszych nie naleze a problemow nie mialam.

Meta
09-10-2008, 18:52
Przepraszam, że w recenzjach pytam :oops: ale powiedzcie mi proszę, czy wypełnienie do samego końca pasów nie utrudnia wiązania? Ja wiązałam MT z takim wypełnieniem i nie było to dla mnie super wygodne.

basik
09-10-2008, 19:54
Testowy pod nie miał wypełnienia do końca

Beotia
18-10-2008, 18:37
Przepraszam, że w recenzjach pytam :oops: ale powiedzcie mi proszę, czy wypełnienie do samego końca pasów nie utrudnia wiązania? Ja wiązałam MT z takim wypełnieniem i nie było to dla mnie super wygodne.

Mnie nie przeszkadzało. Końcówki pasów, te, które... no... wchodziły w skład węzła ;), nie miały wypełnienia.

Miałam do testowania poda Salgonyi - nosił się optymalnie: niezwykle wygodny, łatwy i szybki do zawiązania, wykonany z najwyższą starannością (+ ta cudna torebeczka!), a przede wszystkim przepiękny, szczególnie na obecną porę roku. I jakiś taki... lekko egzotyczny-etniczny, co jest dodatkową atrakcją. Jakoś nigdy mnie nie ciągnęło do nosideł typu MT czy tym podobnych, a to naprawdę mnie ujęło - takie nosidło z charakterem ;)

Goska Sucharska
26-10-2008, 20:30
Pierwszy pod od Nelles, ze zwykłej bawełny urzekł mnie prostotą, szybkością zakładania. Co nieocenione przy dziecku, które zaczyna eksplorować świat na dwóch nogach. Zwykła bawełna a może przynieść tyle radości z noszenia :)

Do drugiego poda długo się przymierzałam. Przyszedł czas na wrzucenie dziecka na garderobę, więc nosidło musiało się wkomponować. Padło na jedną z moich ulubionych kolorystycznie chust, Timbuktu (http://www.chusty.info/forum/viewtopic.php?f=6&t=8908&hilit=timbuktu).

Okazało się, że Nelles wyczarowała z jednej chusty kilka przydasi :)
Pod ślicznie, równiutko uszyty. Pasy wypełnione dla mnie idealnie. Wygodnie, cieplutko. Dodatkowo fartuszek, który zwisa na poziomie nerek, gdy nosi się na plecach, grzeje, zasłania(jak się coś podwinie).
Na nowo okryłam tę chustę i to jest cudowne, bo z drżeniem oddawałam ją do pocięcia, choć wiedziałam, że w dobre ręce :) Dziękuję pięknie Aniu :)

Torebka jest fantastyczna, duża, pojemna a jednocześnie lekka. Mistrzyni ślicznie wkomponowała mi kieszonki na przydatki. Mam dużo przestrzeni a jednocześnie porządek. Wygodne ramię, które nareszcie mi nie opada, nie zsuwa się. znacie pewnie tę ulgę ;)
Mam niepowtarzalną torebkę, to dopełnia całość i moją sielankę :)

Woreczek do poda, pas tybetański i jeszcze skrawki do szycia zabawek zostały :)

lemonka
30-10-2008, 23:44
Całkiem niedawno mieliśmy okazje nosić się :) w cudnym podzie testowym od Nelles :) Dzięki wielkie kochana za tę możliwość :kiss:

Pierwszy raz miałam na sobie podaegi i jestem zachwycona. Mimo, że panel uszyty ze zwykłej bawełny to nosiło się idealnie. Nic nie osiadało, dziecko stabilnie siedziało. Cudnie! Nosiłam tylko z przodu, ale pewnie na plecach tez byłoby bardzo wygodnie.
Zakładanie poda nie jest wcale trudne, trzeba się tylko nauczyć. Tak jak z chustą :)
Dodam jeszcze, że testowy pod był bardzo ładny :)

Bardzo, bardzo przydatna torebeczka.
Staranne wykonanie. Podaegi i torebeczki :)

Świetna jest falbanka-spódniczka, która się robi po zawiązaniu :love:

http://images47.fotosik.pl/25/ac7a4c99849e8f2b.jpg (http://www.fotosik.pl)

http://images45.fotosik.pl/25/95452d01304e4694.jpg (http://www.fotosik.pl)

Beotia
01-11-2008, 09:07
Lemonka, ale PRZECUDNIE wyglądacie! I jaka piękna, urzekająca sceneria! - OT: można zapytać, gdzie to? :)

Joania
01-11-2008, 09:35
Lemonka, ale PRZECUDNIE wyglądacie! I jaka piękna, urzekająca sceneria! - OT: można zapytać, gdzie to? :)
mam takie samo wrażenie :D

lemonka
01-11-2008, 22:43
Dzięki dziewczyny :) Byliśmy w Szczyrku, pięknie tam :)

elbazetka
18-11-2008, 16:43
Dzis nam listonosz pan przyniosl naszego podzika.Cudo!Pierwszy pod Ani wykonany z mikny,ktore jest mieciutkie,cieplutkie,az sie chce golusienkie dziecko zamotac w niego.Pod pieknie uszyty,rowniutenko.Kontakt z Ania-rewelacja.Torebeczka bardzo ladna.No i wogole sama radosc!
Zalaczam fotki,niestety na razie nie mamy niczego w akcji,po weekendzie zapewne cos wpadnie.Jesli ktos ma ochote na poda,zachecam do zamowienia czegos z minky,swietna sprawa(a widzialam ze Ania jeszcze cos tam ma!).
Oto i fotki:
http://www.holdthatpic.com/photos/4464/51592.jpg
i ze szczesliwym dzieciakiem
http://www.holdthatpic.com/photos/4464/51593.jpg
POLECAM!!!

visenna2
20-11-2008, 22:03
Mojego cudnego pomarańczowego poda z kwiatkiem dostałam w prezencie od Kajkasz1 ( :kiss: ). Położyłam do szafy, bo czekałam aż Ania osiągnie stosowny wiek. Ale wyciągałam go co jakiś czas, żeby pooglądać, bo piękny jest wyjątkowo.
Pewnego razu zapakowałam do niego próbnie starszą córę. I sie zdziwiłam pozytywnie :) Nawet nie przypuszczałam że to takie wygodne! A ja mam jeszcze pasy "stare" mniej wypełniane.
Podzik jest baaardzo starannie uszyty i super wytrzymały - 20 kilo nosi się znakomicie (chociaż panel juz prawie za mały ;) )
Własnie wybieram materiał na drugiego poda :)

salgonya
20-11-2008, 22:33
Zastanawia mnie jedna negatywna opinia o podaegi :roll:
Może autor/ka skomentuje, co się nie spodobało?

Eyja
27-11-2008, 11:03
ja już dawno powinnam sie wpisac w tym watku, ponieważ jestem wielka fanka poda :D przepraszam za niedopatrzenie.
Pierwszy nasz podzik od Nelles miał wypełnienia pasów pod pupą dziecka, był sztruksowy i faktycznie trochę trudno się wiazało.
ale teraz, jak Nelles uszyła nam poda takiego jak testowy, to juz wpadlam po uszy :love:
wiazanie trwa chwileczkę, dociaga sie pięknie, łatwo, otula jak wiazanka i nic sie nie osuwa. na dodatek można wiązać wysoko, Michał wszystko widzi i zadowoleni jesteśmy ogromnie!!!
Kontakt z Nelles przesympatyczny! pełna piatka jak dla mnie!
Nelles, ogromnie dziekujemy :kiss:

http://fotoforum.gazeta.pl/photo/9/af/ke/ofxn/0xG8twhbas03I7RbAX.jpg

elbazetka
03-12-2008, 15:20
Wklejamy sie z podem "w akcji" tak zwanej
http://www.holdthatpic.com/photos/4464/52213.jpg

nelles
03-12-2008, 20:04
Wow! Dziewczyny ale piękne te Wasze zdjęcia w podach, ślicznie wyglądacie!

kiribati
25-03-2009, 00:22
Zostałam szczęśliwą posiadaczką poda od elbazetki, tak więc na temat bezpośrednich kontaktów z Nelles się nie wypowiem, ale jej dzieło zachwyciło nawet mojego sceptycznego męża ;)

Po raczej nieudanych doświadczeniach z mei-taiami nie spodziewaliśmy się rewelacji, a tu okazało się, że podzik świetnie się wiąże i bardzo wygodnie nosi. Filip jest zachwycony "uefafą". Materiał mięciuteńki.

Jak uda nam się więcej pochodzić, to postaram się wypowiedzieć na temat nośności, trwałości wiązania i wygody po dłuższym spacerze. Wad jeszcze nie znalazłam, ale to świeży zakup, więc może coś "wyjdzie w praniu" ;)

lemonka
25-03-2009, 13:38
Niecierpliwie czekam na opis wrażeń z dłuższego noszenia, szczególnie na plecach bo zastanawiam sie nad kupnem nosidła. Może właśnie poda powinnam kupić bo szybciej sie zaklada i zdejmuje niż MT.

Gratuluję zakupu ślicznego podzika :)

Czy ktoś wie czy kapturek albo coś podobnego do podtrzymania głowy jak maluch zaśnie skomponuje się z podem jakoś sensownie? Może odpinany?

szokam
29-06-2010, 00:33
czy ktoś ma kontakt do Nelles? nigdzie nie mogę znaleźć a strona nie działa,

Ola
29-06-2010, 01:53
czy ktoś ma kontakt do Nelles? nigdzie nie mogę znaleźć a strona nie działa,

Ania już nie szyje :(
na forum już od roku się nie logowała, więc i na priv nie ma chyba szans