PDA

Zobacz pełną wersję : Formowanka i otulacz na noc.



ania mania
13-11-2010, 09:56
Pomóżcie dokonać wyboru. Które formowanki wybrać na noc ? Beileshen czy Lulu Nature? Chciałabym też zakupić wełniany otulacz. Poradźcie który? Do formowanek to lepiej gatki czy otulacz na napki. Co lepsze na półroczną pupinkę?

I jeszcze chciałam Was podpytać, jaki rozmiar gatek Loveybums wybrać dla moich 8 kg? M czy już L? I jak to się ma z otulaczem BB? Otulacz, który będzie nakładany na formowankę lepiej wybrać większy, czy będzie przeciekał ?

AMK
15-11-2010, 19:54
formowanki o których piszesz dopiero do mnie przyszły i schną ale sądząc po grubości, bardziej chłonne powinna być Lulu - choć jak mam Bamboo,a nie natur

jeśli chodzi o moje typy, to na noc genialna jest bambusowa formowanka od Yetty z podwójnym bambusowym wkładem; Miły pije w nocy dużo i często,równie dużo sika - rano pieluchę można wykręcać ale od tyłka suchutko i na zewnątrz otulacza także
także popolini świetnie daje radę

co do otulacza polecam gacie typu storchenkinder (wychodzą większe; ja M kupowałam jak mały dobijał do górnej granicy wagowej, a nadal są dobre; aktualnie 12 kg)
bokiem czy nogawką nic nie wycieka,w nocy jak dziecko się kręci, pielucha nie ma szans się wysunąć - poza tym trzymają jak stal

ania mania
15-11-2010, 20:04
Ankamk, bardzo, bardzo Ci dziekuję za odpowiedź :) To zamawiam Storchena :) A o formowankach tak myślałam...i myślałam.... i wzięłam Baby beehinds. Następne będą więc Lulu :)

AMK
15-11-2010, 22:06
a jaką wzięłaś?
mam konopne i są bardzo chłonne
u nas sprawdza się rozwiązanie w wersji - sucho przy pupie; w innym razie skóra czerwona

ania mania
15-11-2010, 22:31
Wzięłam i bambusową i konopną... one chyba nie mają polarku przy pupie :/. Troszkę mnie zaniepokoiłaś. Tymek czerwoną pupką reaguje na PUL i pomyslałam, że naturalne materiały będą dla niego lepsze. Teraz już nie wiem. W razie czego mam wkładki sucha pielucha. Mam nadzieję, że będzie dobrze.

sharkah
16-11-2010, 00:02
Popróbujecie i zobaczycie co Wam najlepiej pasuje.

My na noc zakładamy właśnie formowanki z wkładem "sucha pielucha" z IV (te są takie bardzo cieniutkie, ale skuteczne) a na to storcheny albo otulacz wełniany BB. Storcheny rzeczywiście są spore, ale bardzo fajne, dlatego bez wahania mogę Ci je polecić :)

mirabel
16-11-2010, 00:32
Aniu Maniu
- jeśli chodzi o otulacze wełniane - polecam BBH szczególnie na noc- na Twoim miejscu wzięłabym już raczej L
- otulacze loveybums mają naprawdę sporą rozmiarówkę i M wystarczy Wam jeszcze na jakiś czas

BBH to otulacz pancerny, trzyma na mur beton, stosunkowo niewiele kosztuje i dość korzystnie go odsprzedasz w przyszłości.
Loveybums doś drogi, niekoniecznie przytrzyma całonocny wielki sik, jest stosunkowo drogi.
Gatki Storchenkiner wełniane są fajne i na pewno w dzień będziecie z nich bardzo zadowoleni a i w nocy potrafią fajnei trzymać.

Formowanki BBH - wybrałaś świetne! zarówno bambusowa jak i konopna są superchłonne.
Lulu Dodo (czyli te na noc z polarkiem przy pupie) są też doś fajne (my za nimi akurat nie przepadamy). Kupując zwróć uwagę że wersja konopna jest tylko do 13 kg, bambusowa do 15 kg.

ania mania
16-11-2010, 12:06
Ojej nie zdążyłam, nie załapałam sie na otulacz BBH L w :/

AMK
16-11-2010, 13:35
spokojnie Ania sklepu nie zamyka i pewnie znowu towar wróci na półki ;)

co do reakcji skóry, nic się nie martw, bo każde dziecko jest inne
w razie czego wkład "sucha pielucha" i po sprawie :)

AMK
16-11-2010, 17:38
nie wiem czy widziałaś:) http://www.chusty.info/forum/showthread.php?t=45066

ania mania
16-11-2010, 19:57
oooo dziękuję :) stanęłam. Choć już się przymierzałam do Amsterdama. BBh lepszy ?

AMK
16-11-2010, 20:01
nie wiem
nie miałam ani jednego,ani drugiego
ale pieluchowe guru,którego tu już nie ma, bardzo pochlebnie się o amsterdamie zawsze wyrażało :)

ania mania
16-11-2010, 20:11
Tak sobie myślę, że chyba lepiej kupić nowy otulacz w sklepie, bo w razie czego można reklamować. Gatki Storchena można kupić w tym samym sklepie co Amsterdama, a zawsze to jedna przesyłka :) Jeszcze pomyślę do jutra :) A miałaś może doczynienia z formowankami storchenwiege na troczki ? Kuszą mnie. Mam tetro na dzień, ale zdrobiły się twarde i troczki mają troszkę za krótkie. Ciekawa jestem tych storchenowych.

AMK
16-11-2010, 20:36
nie nie miałam, ja mam duże dziecko i muszą być napy :) w przeciwnym razie w momencie odpina

Kubiaczka
16-11-2010, 21:46
A powiedzcie co najlepsze do formowanki bambusowej z kieszonką? Znaczy się jaki wkład, bo mój 10 kg szkrab w nocy je butlę i niestety z wkładką z ręcznika z ikea przesikał doszczętnie, co w sumie było do przewidzenia. Akurat w domu nie mam innych wkładek po za mikrofibrą. Dopiero kompletujemy swój stosik. Mam trzy takie formowanki, wiem że jedna jest od yetty a pozostałe dwie to nie pamiętam...
Wkładki bambusowe czy konopne? Może jakąś firmę?

ania mania
17-11-2010, 10:01
Z tego co czytalam, konopna jest bardziej chłonna. Babykicks bym nabyła :)

mirabel
17-11-2010, 10:18
Wkładki konopne Lulu też sa baaardzo fajne, odrobinę (1-2 cm) mniejsze (krotsze, węższe) niż Babykicks

edit:
zmierzyłam dokładnie - Lulu Nature są jedynie krótsze o ok. 2 cm niz Babykicks, szerokość taka sama

mamru
17-11-2010, 10:24
A miałaś może doczynienia z formowankami storchenwiege na troczki ? Kuszą mnie. Mam tetro na dzień, ale zdrobiły się twarde i troczki mają troszkę za krótkie. Ciekawa jestem tych storchenowych.
to nasze ulubione formowanki! Są rewelacyjne, moim zdaniem dużo lepsze niż tetro. A co do wełniaków, to amsterdama bardzo polecam!

AMK
17-11-2010, 10:32
Kubiaczku genialne są podwójne wkłady bambusowe od BabYetty, są naprawdę bardzo chłonne.
Dzisiaj w nocy młodzież sikała na nocnej Lulu Bamboo - POLECAM!

Malina
17-11-2010, 11:34
Mysle, ze co osoba, to moze byc odrobine inna opinia:)
BBH mielismy bambusowa i byla genialna na noce, ale tak od 12 miesiaca przestala wystarczac:omg:
Tak samo Lulu konopna, ale moze ja swojej nie uzywalam na tyle dlugo, by zdobyla maksymalna chlonnosc.
Moja potrafi miec po nocy sucha pieluche, ale potrafi tez przesikac doslownie wszystko!!!
Najlepiej nam sie sprawdzaja Monkey snuggles nocne i holdens landing.
Poza tym, mam patent, ze praktycznie do kazdej pieluchy dodaje dodatkowy wklad, tzw booster, na zewnatrz pieluchy, tzn pomiedzy nia a otulaczem.

Jesli chodzi o welne to najlepsza na noc!!!
BBH sa ogromne, kupilam M i mloda dlugo sie w niej topila;), chociaz nawet wtedy trzymaly na mur beton!
sa tez genialne do tetry na dzien:D
Mam gatki loveybums, nie otulacz, w rozmiarze L od kilku dobrych miesiecy i jestem zadowolona bardzo. Nigdy nic nie przecieklo, mimo ze dosc cienki jest:)
Storchena nie mam i zaluje, bo mi sie podoba, ale juz raczej nie kupie, bo oprocz w/w mam jeszcze gatki z monkey snuggles, chyba maszynowo sa robione na drutach;) oraz gatki i dlugie spodnie robione na zamowienie ze snugglebots, te ostatnie sa dla mega sikaczy wrecz wymarzone!

AMK
17-11-2010, 12:18
Malinko, a wrzuciłabyś kiedyś fotę w akcji tych gaci z Monkey? pis plis plis :)

ania mania
17-11-2010, 13:45
Dotarły do mnie formowanki BBH :D. Mięciusie, szczególnie bambusowa. Jak je prać? Na 60 stopni? I pewnie delikatnie z wirowaniem? Formowanki dotarły, a otulacz L jest dopiero teraz dostępny. Buuu...I wraz będzie kolejna opłata za przesyłkę :/.
To zamawiam otulacz pszczółkowy rozm L na 8 kilowca. Będzie git tak?

nemhain
17-11-2010, 13:52
M będzie dobra i długo posłuży, mój ma 12 kg i M jest na styk.

ania mania
17-11-2010, 13:56
Aniu, to powiedz mi jeszcze jak z tym praniem bo już bym nastawiła :)

nemhain
17-11-2010, 13:58
Ja przeważnie na 40 stopni piorę z Nappy Fresh ale można i w 60.

ania mania
17-11-2010, 13:59
oki dzięki

AMK
17-11-2010, 19:32
ja piorę w 60 i nic się nie dzieje
nie dawaj dużo proszku, bo Ci się pieluchy bardzo spienią

mirabel
17-11-2010, 19:51
Malinko, a wrzuciłabyś kiedyś fotę w akcji tych gaci z Monkey? pis plis plis :)

Malino ja też proszę
Zawsze takie fajowe rzeczy pokazujesz:)

Malina
17-11-2010, 20:02
pokaze Wam, jak w koncu uda mi sie jakies zdjecie zrobic;)
Demona chyba pokazywala swojego czasu Wicia w akcji.
I koniecznie musze pokazac Wam moje, he he, HoldensLanding:D

natala
17-11-2010, 20:12
buuu, a ja to sie pozalic chcialam, ze moje mlode (mlodsze mlode ;)) przesikuje wszystko :( i to nie po calej nocy, nawet przewiniety kolo 2-3 w nocy (zanim pojde spac) rano potrafi byc przesikany... BBH konopna (no dobra, z mala wkldaka, duza jest jeszcze za wielka), Close Parents z dwoma bambusowymi wkladami, kieszonka z tym grubszym bambusowym wkladem z PD+ dodatkowy maly bambusowy, wszystko przesikane... bambusowa BBH na razie sie wyprala dwa razy, wiec zanim nabierze chlonnosci to ja chyba na dzien bede zakladala... zaden polarowy otulacz nie wytrzymuje nadrannego sikacza...

mirabel
17-11-2010, 20:22
Natala a czy po nałożeniu otulacza sprawdzasz, czy nie wystaje spod niego ani odrobina pieluszki?
Bo jeżeli wystaje choć kawałeczek to może przesiąkać na ubranka.
No i polarowy u nas w ogóle się nie sprawdzał u maluszka.

Malina
17-11-2010, 20:26
Natala, ja do Ciebie pisze i napisac nie moge...
Sluchaj to moze byc faza z tym przesikiwaniem, moze wkrotce minie. Mloda pare razy tez tak miala. Przebieralam ze dwa razy. Na noc zakladalam ok 22-23, a ok 2-3 mozna bylo wyciskac. Rano to samo. A probowalas welny? Nie wiem, jak Wojtek z uczuleniem... Doslac Ci dodatkowy wklad z cp do wyprowania? Tylko wtedy duza pupa;) I tak sobie mysle, BBH bez tego dodatkowego wkladu to na noc raczej za slaba bedzie:(
Zakladaj mu dodatkowy wklad miedzy otulacz a pieluche. Nie robi az tak duzej pupy, a zwieksza chlonnosc i to jak;)

natala
18-11-2010, 01:03
on tak leje bo je ;) w dzien "nie ma czasu", nocami nadrabia... rano wklady mozna spokojnie wykrecac ;) najbardziej leje nad ranem, a ja mam lenia, jak juz sie poloze to mi sie nie chce wstawac i przebierac (musze mlodego wyniesc do pokoju obok, zeby franka nie obudzil). i w sumie wszystko jedno - czy go przebieram kolo 12 czy 3 - i tak rano mokry jest. do BBH wkladam wklad, tylko ten mniejszy, sprobuje upychac duzy miedzy otulacz, zobaczymy czy pomoze... spi na takiej macie dla odpieluchowanych dzieci, to przynajmniej calego lozka nie zasikuje (a i przy ulewaniu pomaga, bo to polar, wiec mokrego nie czuc). i jakos mu to mokre nie przeszkadza... wszystko mija, wszystko mija, wszystko...