PDA

Zobacz pełną wersję : Jakie kieszonki na noc?



kejt
08-11-2010, 15:16
Będąc na fali zakupów pieluszkowych i zachwytów nad nimi - robię kolejne zakupy. Do tej pory na noc zakładalismy raczej pampersiaki. Czy mozecie polecić kieszonki na noc?

blabla0
08-11-2010, 15:47
lepsze formowanki + otulacz, więcej pochłonie

Kasia.234
08-11-2010, 15:49
Potwierdzam, formowanka plus otulacz chłoną więcej. Jesli chcesz kieszonki koniecznie, to musisz mieć bardzo chłonne wkładki (u nas ostatnio działa połączenie kieszonek minkkee od yetty i wkładki z issy bear albo aplee check).

AMK
08-11-2010, 15:52
na noc zakładam formowane (bambusowe) kieszonki od BabYetty lub Baby Behinds AIO też dawało radę
jedna kieszonka raczej nie da rady

mirabel
08-11-2010, 16:00
Wonderoos to pieluszka szczególnie polecana na noc
u nas się sprawdziła

Dr.Obinka
08-11-2010, 16:25
U nas Wonderoos, do środka oba wkłady. Spokojnie wytrzymuje noc

qmpeela
08-11-2010, 16:26
Nie będę oryginalna wonderoos i dwa wkłady. Żadnych wycieków nie zanotowałam :)

ani.fa
08-11-2010, 16:31
U nas wonderoos, i Close Parents z wkladem dodatkowym.

stasiu-lova
08-11-2010, 17:24
dla nas juz najlepsza byla PD w kompletem wkladek plus dodatkowa konopna
ale i tak calej nicy nigdy nie przytrzymała
na drugim miejscu wonderek

jamamajka
08-11-2010, 17:30
Ja też polecam Wonderki, ale IMHO dla większych dzieci (są naprawdę wielkie i szerokie w kroczku). U mnie się sprawdziły za drugim podejściem, wcześniej Majka była do nich za mała. Formowanek przestałam używać, bo zmieniam pieluszkę w nocy i rozbudzałam Majkę zapinaniem najpierw pieluszki a później otulacza, kieszonki są pod tym względem jednak wygodniejsze.

effka
08-11-2010, 19:41
my też używamy wonderoosa tylko że tego nowego z bambusowym wkładem.Jest super chłonny i nie taki wielki jak starsza wersja. Używamy na zmianę z formowankami.

kejt
08-11-2010, 21:22
My zawsze zmieniamy pieluszkę w nocy, nasz synek nigdy nie przespał całej nocki na jednej. Myślałam, ze kieszonki będą lepsze, bo większość z nich przy pupie materiał dajacy poczucie suchości.
Z tego, co piszecie wydedukowałam, że wkłady bambusowe lub konopne są super chłonne? Więc może poszukam kieszeni właśnie z tymi wkadami.

Sroka
08-11-2010, 21:40
roomparoz byly u nas hitem z potrojna wkladka konopna i mikrofibra na wierzch

peluche
08-11-2010, 21:42
no a może issy bear z dwoma wkładami, pupa jak berlin, ale nockę bez problemu wytrzyma :P za to AIO babybeehinds nam przeciekła po całej nocce.

MonikaK
08-11-2010, 22:55
a mi wszystkie kieszonki jakie miałam przemakały- tzn CAŁEJ nocki nie wytrzymywały- tu sprawdzają się bambuski formowane + wełna :)

sylwiado
08-11-2010, 23:24
Z kieszonek na noc używam czasem fuzzi bunz rozmiarowe L (jest spore i sporo można wepchać) z oryginalnym wkładem+wkład nocny issy bear+wkład bambusowy z AIO Marsjanki - mega wielka pupa ale przecieków brak. Issy bear z dwoma oryginalnymi wkładami nam niestety przeciekało w nocy, ale ja mam issy dzienne z bawełnianym pokryciem. Używamy też AIO bambooty nocne - tam są 4 wszyte wkłady, pupka stosunkowo mała ale to taka bardziej gatkowata niska pielusia.

Ilka
08-11-2010, 23:33
U nas Tots Bots Flexi+otulacz lub wonderos strasza wersja (nowy nie daje rady). Nie zmieniam w nocy, bo mały się wybudza i po spaniu

kejt
09-11-2010, 00:22
Właśnie za Waszą radą zaczęłam oglądać te Woonderosy http://www.krainapieluszek.pl/index.php?route=product/product&path=47_37&product_id=58 i nie widzę (z opisu, bo nie z empirii przecież), żeby wyróżniały się czymś szczególnym na tle innych kieszonek. Chyba chodzi o ten wkład podwójny?
A powiedzcie jeszcze, czy macie doświadczenie z takimi kieszonkami http://www.wielorazowo.pl/pl/p/Pieluszka-kieszonka-Minky-z-bambusem/2 W nazwie jest określenie "z bambusem", ale znowuz chodzi o wkład. I drugie pytanie co to za materiał frota babmusowa, mnie wychodzi na to, że to ma dziecię przy skórze, czy ona też daje względne poczucie suchości?

Kasia.234
09-11-2010, 00:23
te drugie mam, są dobre na dzień, na godzinkę, może dwie, później do zmiany.

tonya
09-11-2010, 00:40
I drugie pytanie co to za materiał frota babmusowa, mnie wychodzi na to, że to ma dziecię przy skórze, czy ona też daje względne poczucie suchości?

frota bambusowa nie daje poczucia suchości a wręcz przeciwnie - dziecko czuje że ma mokro

poczucie suchości daje polar, mikropolar, welur albo dryliner

pani_olo
09-11-2010, 00:44
a co założyłybyście dziecku, które całą noc spędza na brzuchu z tyłkiem w górze? znaczy ze zgiętymi kolanami i podniesionym tyłkiem? bo mojej wszystko wylatuje :(

Kasia.234
09-11-2010, 00:47
a co założyłybyście dziecku, które całą noc spędza na brzuchu z tyłkiem w górze? znaczy ze zgiętymi kolanami i podniesionym tyłkiem? bo mojej wszystko wylatuje :(

Złóż wkładkę na pół, będzie więcej z przodu pieluszki.

kejt
09-11-2010, 00:50
Dziękuje Dziewczyny, już wiem, czego nie chcę:)

kejt
09-11-2010, 00:52
a z tymi vonderosami ktoś mi odpowie?

tonya
09-11-2010, 00:54
te kieszonki co zalinowałaś z wielorazowo.pl na allegro są dostępne w wersji z polarem lub welurem od pupy

a wonderoos w starej wersji jest dużo szerszy od innych pieluszek, wkładki są naprawdę bardzo duże i chłonne - niektórym ta wielkość przeszkadza, bo dziecko np nie potrafi się w wonderoosie przekręcić ;) w tej pieluszce pupa jest ogromna ale jednocześnie nie ma przecieków - coś za coś :D

demona
09-11-2010, 00:56
Mi obecnie na noc to nawet tetra starcza:)
Ale jak nie starczała to formowanka konopna BBH lub Monkeysnuggles nocna + otulacz (u mnie gacie Storcheny lub wełniak BBH)

mirabel
09-11-2010, 10:51
Kejt a Twoje dziecko to jeszcze maleństwo?
U nas wonderoos był na 2,5 letnie dzzecko (córka załapała się jeszcze na ostatni iesiąc wielorazówek przed całkowitym nocnym odpieluchowaniem)
Z racji szerokości, o której pisze Tonya nie wyobrażam sobie tej pieluszki na 6-cio kilowym maleństwie

Demona - a czym się róznią nocne MS od dziennych? Materiał, ilość warstw?

A u nas znowu nocki się popsuły - mój syn częstoi budzi się po każdym nocnym siknięciu (formowanka+ otulacz wełniany) i musze zmieniać pieluchę ale nie mam sumienia ładować go do kieszonki

demona
09-11-2010, 11:02
Demona - a czym się róznią nocne MS od dziennych? Materiał, ilość warstw?
Materiał ten sam, tylko wkladki inne - podwójne. MEGAchlonne!

jamamajka
09-11-2010, 21:53
a z tymi vonderosami ktoś mi odpowie?

Wondery, poza tym że są NAPRAWDĘ gigantyczne, to mają także gigantyczne wkładki, wyprofilowane tak, że wypełniają praktycznie całą kieszonkę (a nie tak jak w innych, prostokąt i reszta pusta). No i poza tym są gigantyczne :D Mówię o V1, bo V2 nie testowałam.

omniemka
09-11-2010, 22:46
potwierdzam :) Wonderos starszy jest bardzo wielki i bardzo chłonny i właśnie to wyprofilowanie wkładki, daje chyba taką chłonność, bo wkładki są z mikrofibry. Od około miesiąca mam też pieluszkę Real Easy - ma wkład mikrofibrowy połączony z mikropolarem oraz drugi wkład konopny - w postaci takiego języka - i jeszcze można coś do niej włożyć i tez jest bardzooooooo chłonna, uzywam głownie na noc bo też spora pupę "robi"

Aniamama
09-11-2010, 22:52
ja szczerze polecam pszółkę Baby BeeHinds, jest niezawodna .

Mamusiaanusia
09-11-2010, 23:47
Moja gwiazda skończyła 9 miesięcy, w nocy budzi się często i ogólnie wisi na cycu, używam z kieszonek - starych Woonderków i Bumgeniusa, z formowanek konopnej Lulu dodo i bambusowej Nature Babies (z otulaczem oczywiście). Na razie nie przeciekamy, choć czasem rano pielucha mega napompowana!

kejt
10-11-2010, 00:29
Mirabel, moje dziecko to prawie 9 miesięczny, ponad 10 kilowy gostek, także duże nam nie straszne:) Drogawe te wonderosy, poczekam może ktoś na forum sie będzie pozbywa za mniejszą cenę...

jadoma
10-11-2010, 13:43
Ja potwierdzę -wonderoosy na noc. Ja mam nowsza wersje i używam przy 4 miesięczniakach tylko z wkładem bambusowym - starcza na całą noc. Nie robią dużej pupy i maja miękkie gumki, nie odciskają się na nóżkach. Kiedyś założyłam kieszonki BG z dwoma wkładami i nie dały rady:(

emmaline
12-11-2010, 23:37
my spimy razem, więc panna pije co 2-3h, śpi 10-12, i na tyle starcza nam bambusowa formowanka plus ręczniczek bambusowy, i wełniaki. plus oczywiśce wkladka polarkowa - pled irma z ikea rządzi :)
niedługo będziemy tetstować Lulu Dodo z nadzieją że styknie :P

emmaline
18-11-2010, 16:11
i co testujecie?

kejt
18-11-2010, 16:54
Jak naraie z tych kieszeni, które mam najlepsza jest charlie banana, zamówiony wonderos do nas leci.. Czekam i potestuję:)