PDA

Zobacz pełną wersję : Kangurek - poły mi spadają z ramion



agnieszkazd
05-11-2010, 21:33
Najpierw się pochwalę - zawiązałam dziś wreszcie jak trzeba plecaczek prosty. Hmmm... Chyba faktycznie jest on dość prosty, choć do tej pory wydawał mi się kosmicznie trudny:applause:
No i ćwiczyłam też kangurka - no i wsio piknie, tylko że poły mi spadają z ramion i robi mi się taki wielki nietoperz w rezultacie. Muszę krzyżować je na plecach, żeby było ok. A w plecaczku mi się tak nie robi - wszystko jest jak należy.
Myślałam, że Dzieć za wysoko - ale nie - jak zawiązałam niżej było to samo. Jeszcze mam teorię, że to za mało materiału pod pupką i potem na ramiona idzie...
No i tak oto kangurek awansował na najtrudniejsze wiązanie...:oops:

beannshi
05-11-2010, 21:35
Ale poły na plecach musza sie krzyzowac :)

agnieszkazd
05-11-2010, 21:37
Ale muszą muszą? Nie da się jak plecaka ich mieć?

A tak poza tym - rozumiem, że główna siła nosząca powinna być pod kolankami rozłożona. Czyli że krawędzie idące pod pupką powinny być od kolanka do kolanka, si?
A na tym filmiku: http://www.youtube.com/watch?gl=DE&hl=de&v=rfuoWaK9I7Q nie są. I mi się robi dokładnie to samo! Pod kolankami są dopiero te poły idące do wiązania. A nie powinno tu być podobnie jak w kieszonce? Że materiał idzie pod pupką od kolanka do kolanka, a poły wychodzące z tyłu z ramion powinny iść po tym właśnie materiale "poddupkowym?

neverendingstory
06-11-2010, 00:06
Ale muszą muszą? Nie da się jak plecaka ich mieć?

A tak poza tym - rozumiem, że główna siła nosząca powinna być pod kolankami rozłożona. Czyli że krawędzie idące pod pupką powinny być od kolanka do kolanka, si?
A na tym filmiku: http://www.youtube.com/watch?gl=DE&hl=de&v=rfuoWaK9I7Q nie są. I mi się robi dokładnie to samo! Pod kolankami są dopiero te poły idące do wiązania. A nie powinno tu być podobnie jak w kieszonce? Że materiał idzie pod pupką od kolanka do kolanka, a poły wychodzące z tyłu z ramion powinny iść po tym właśnie materiale "poddupkowym?

no raczej nie wyobrażam sobie, żeby chusty nie krzyżować na plecach, nie wiem dlaczego ale chyba się nie da jak w plecaku:)

a z tym materiałem pod pupką ma być dokładnie jak piszesz: od kolanka do kolanka, a poły po materiale:)

ithilhin
07-11-2010, 01:33
no na tym filmie to ladnie widac podstawowy blad - niedokladnie wlozony material pod pupe malucha. zanim Pani zaczela przekrecac poly powinna "usadzic" dziecko tak, zeby mialo prawidlowo ulozone nozki - a w tym pomaga dobre wlozenie materialu chusty pod pupe. pomocne jest robienie tego na siedzaca, z odchylonymi plecami. potem przy dociaganiu dziecko poszlo zbytnio do gory (tez z tego powodu co powyzej). i w rezultcie pasy chusty poszly po lydkach pod koniec. probowala to jeszcze poprawic, ale nie do konca wyszlo.

Kasia
23-11-2010, 10:21
Gocha, Ty wzorze metra z Sevres :) Rzadko na forum, ale konkretnie :)