PDA

Zobacz pełną wersję : Charlie Banana, kieszonka



Vena
03-11-2010, 15:17
Nie znalazłam wątku, więc zapytuję: czy ktoś już wypróbował Charlie Banana i może się podzielić spostrzeżeniami?

http://www.youtube.com/watch?v=AHRigzouD20&feature=player_embedded#!

ewaibartek
11-11-2010, 18:48
nikt jeszcze się nie skusił na nią?

sharkah
12-11-2010, 00:34
My mamy jedną Charlie Banana.

Wykrój mają identyczny jak Fuzzi Bunz, napki tak samo rozłożone, grubość PULu też podobna :) to czym się różnią to otwór na włożenie wkładu - w Charlie Banana jest z przodu, ale nie na samym brzegu pieluszki, więc polar nie wyłazi, tak jak w FZ.
CB mają fajną gumkę na plecach - jest szeroka i obszyta polarem, więc się nie wżyna w ciało. Na początku podobał mi się ten polar w środku, bo jest bardzo mięciutki, ale niestety nie odprowadza za dobrze wilgoci i zdarza się, że mały ma wilgotną skórę.

Generalnie CB mi się w miarę podoba, ale w sumie to jest taka ulepszona FB :)

kejt
12-11-2010, 00:51
To byla nasza pierwsza kieszonka. Miala byc mega wypasem :) nie byla... Przede wszystkim jest za niska dla synka (to chyba pieluszka dla dziewczynek) i podzielam zdanie sharkah - skora bywa wilgotna. I jeszcze jedno - moj syna ma 9 miesiecy, wazy ponad 10 kg - i charlie banana jest dla niego zbyt kusa:) Dle mnie o niebo lepsza (i polowe tansza) jest happy flute, a niby zupelnie nie ta klasa...

sharkah
12-11-2010, 11:40
Mój mały ma niecałe 8 kg i u nas zdecydowanie ta pieluszka nie jest za niska, raczej normalna jesli chodzi o wysokość (wyższa niż na przykład IB). Z happy flute też mam porównanie i nie wydaje mi się, że jest niższa, chyba, że HF będzie na maksa rozpięte, to wtedy tak :)

Em
05-01-2011, 23:54
Pokusilam się na CB. Narazie tylko raz uzyta. Bardzo mi się podoba jak leży. Mam rozmiar L na 10-11 kg syna (1,7 mca).
Ciekawa jestem czy onesize jest zbliżony do L? Lepiej lez cz gorzej?

mamru
06-01-2011, 00:01
i ja się na jedną skusiłam dawno temu i bardzo jestem zadowolona.Wg mnie lepsza niż fuzzi bunz a największym jej atutem dla mnie, że mały rozmiar czyli gumeczki na ostatniej dziurce jest naprawdę mały i na noworodku wygląda całkiem przyzwoicie - dopasowana, bez efektu dużej pupy. No i wykończenie pieluszki też na plus nie to co w Fuzzi Bunz

Wiewiórka
22-01-2011, 22:47
Jak przyszła kieszonka to byłam zaskoczona, że taka malusia i wąska w kroku, na noworodka na pewno będzie pasować. Na moją 10,6kg chudziznę zapinam na ostatnie napki

aginia
29-01-2011, 20:58
Póki co jestem zachwycona, świetna regulacja guziczkowa przy nóżkach, zgrabnie leży, nie powiększa pupy. Dla takiego maluszka jak mój ( 3 tyg:) ) idealna.

Mam tylko pytanie - czy na prawdę mam ja prać tylko w 40 st- tak jak zaleca producent?

IwonaKM
28-05-2011, 17:39
mamy w wersji rozmiarowej. S jest gigantyczna, wieksza niż niejedna M, dzięki temu mam nadzieję dłużej posłuzy. Używamy na noc.
Pieluszka miękka, chłonna, muszę pamietać, by dobrze poukładać przy udkach, bo inaczej nam wycieka przy leżeniu na boczku.
Wkłady z racji tego, ze są pojemne i puchate, dosyć długo schną.

ewaibartek
28-05-2011, 19:24
Póki co jestem zachwycona, świetna regulacja guziczkowa przy nóżkach, zgrabnie leży, nie powiększa pupy. Dla takiego maluszka jak mój ( 3 tyg:) ) idealna.

Mam tylko pytanie - czy na prawdę mam ja prać tylko w 40 st- tak jak zaleca producent?

ja piore wszystko w 60 i wszystko ok

Alkestis
28-05-2011, 19:28
ja piore wszystko w 60 i wszystko ok
Ja też piorę w 60 st. Zresztą wszystko tak piorę, nic się nie dzieje z niczym, a ja spokojniejsza :)

Aine
15-06-2011, 10:54
A ja uprałam w 60 stopniach i mi się pul posklejał :( Żałuję bardzo bo poza tym to świetna pieluszka. Zgrabna, nie ogranicza ruchów maluchowi, lubi ją zakładać bo sobie ogląda wzorek w czasie zapinania.
Używamy jej nadal tym niemniej na drugą się nie skuszę bo nie chcę prać w 40 stopniach pieluch.

elson
16-06-2011, 23:27
Ja mam ich kilka (pierwsze pieluchy) i jestem dość zadowolona. Miękkie, kolorowe, wygodne jeśli chodzi o rozmieszczenie zapięć i wejście na wkład. Martwi mnie jednak niewielki rozmiar i niski stan (a mamy one size). No ciekawe jak długo nam posłużą...

medżik
17-08-2011, 21:06
jakie macie doświadczenie z pieluszakmi
charlie banana?

Blanka_1982
17-08-2011, 21:09
"Szukaj" nie boli;): http://www.chusty.info/forum/showthread.php?t=44565&highlight=charlie+banana

medżik
17-08-2011, 21:18
byłam czytałam
i nadal nie jestem pewna:frown

rzeczywiście na maluszku miesięcznym leży świetnie, bo większość z tych co mam wciąż są za duże.
ale nie jestem pewna polarka, czy po dłuższym użytkowaniu mechacoi się czy zachowuje wciąż miękkość i strukturę?
i jak z jej chłonnością?

annia
17-08-2011, 23:04
Po trzech miesiącach użytkowania polarek wygląda bardzo dobrze. Z chłonnością nie zaobserwowałam problemów. Ja kocham CB za rozlokowanie napek, żadna inna pieluszka mi się tak dobrze nie zapina i dopasowuje do młodej.

sharkah
17-08-2011, 23:11
Ja też mam taką, ale nie jestem z niej bardzo zadowolona - pul mi się rozwarstwił, a wkładki szybko szarzeją (wydaje mi się, że bardziej niż w innych pieluszkach).

Krój CB jest praktycznie identyczny jak fuzzi bunz - różnica jest w sposobie dostępu do wkładu (w CB otwór jest z przodu, w FB z tyłu).

ewaibartek
18-08-2011, 12:21
ja tez love ChB

medżik
18-08-2011, 13:02
mi osobiście bardzo się podoba wkładaniewkładki od przodu, jakby w zamykaną kieszonkę,
dzięki temu wkładka nie wystaje z pieluchy z tyłu, jak to w niektórych bywa.
kupiłam narazie jedną
na mojej miesięcznej córeczce leży super, jest bardzo zgrabna,
choć nie wiem czy nie zabardzo obciska jej nóżek.
ciekawy jest sposów zmniejszania jej, poprzez wszytą gumkę i możliwość regulacji rozmS,M,L (tak jak w spodniach dziecięcych) mam nadzieję że te z CB są bardziej wytrzymałe niż te w spodniach
nie wiem tylko na jak długo starczą, bo w porównaniu z moimi starymi BG, Wood...są dość małe
jak zwykle, kwestia testu..;-)

fiolka
18-08-2011, 14:45
ja użytkuję ChB od 7 miesięcy, w zasadzie prawie codziennie, no....co dwa dni bo się pierze jeszcze przecież :D i jestem zadowolona z niej bardzo. Polar się mechaci, ale w każdej pieluszce się mechaci. Uczucie suchości jest, wkładki chłoną jak szalone, nic mi sie nie rozwarstwiło i na dodatek mają piękne wzorki :) Jestem zadowolona - to jedna z moich ulubionych pieluszek.

marzen@
18-08-2011, 15:11
Ja tez bardzo lubię. Polarek faktycznie daje uczucie suchości - nie wszystkie polarki dają. Wkładki trochę szarzeją, ale przecież ich nie widać. Używamy już czwarty miesiąc, nic się nie rozwarstwia. Otworek na wkład z przodu bardzo praktyczny, dobrze skrojony - materiał w tym miejscu nie zwija się, jak to się niekiedy zdarza. kolorki i wzorki przecudne. Mam jedynie wątpliwości czy starczy na cały okres pieluchowania, jest zgrabna, ale dość mała

fiolka
18-08-2011, 15:50
Mam jedynie wątpliwości czy starczy na cały okres pieluchowania, jest zgrabna, ale dość mała
też się nad tym zastanawiałam, ale teraz Wicek zaczął się bardzo aktywnie przemieszczać i chudnie tu i ówdzie (a ma z czego ;) ) i tak jak wydawało mi się, że pieluszka pójdzie w odstawkę tak teraz jes znów za duża :)

panthera
18-08-2011, 16:15
pul mi się rozwarstwił, .
PUL - rozwarstwia się z 2 powodów :
1. złego "zgrzewu" - jest to wada fabryczna
2. zbyt wysoka temp prania
jeśli nie prało sie w zbyt wysokiej temp - trzeba pieluchę reklamować.
w temacie charlie - nie używaliśmy, oglądałam i macałam - podoba mi się bardzo.

sharkah
18-08-2011, 16:57
Wiem czemu się pul rozwarstwia ;) ale nie była traktowana inaczej niż pozostałe pieluszki, a tylko z tą się tak stało. Tak czy inaczej rozwarstwienie nie przeszkadza, bo pieluszka trzyma i jest ciągle w użyciu.

KaiDo
18-08-2011, 18:40
Pytanie do użytkowniczek ChB - wszystkie pierzecie je w 40 stopniach tak jak producent zaleca? Właśnie nabyłam jedną pieluszkę, i zastanawiam się jak prać. Standardowo wszystkie piorę na 60 stopni, ale kiedyś jedna chińska kieszonka mi się rozwarstwiła i stąd moje wątpliwości.
Wydaje mi się też, że chyba są dwie wersje ChB - niektórzy piszą o rozmiarach S,M,L przy gumkach, ja mam cyferki - może różnice są też w polarze i pulu?

kista1
18-08-2011, 19:56
Ja mam CB one size z regulacja gumek i jest świetna. Polarek się mechaci ale nie bardziej niz w innych pieluszkach. Pupka wygląda w nich bardzo zgrabnie i chłonie bardzo dobrze :). Piorę w 40 stopniach, czasem na 60 stopni i nic się z nimi nie dzieje.

marzen@
18-08-2011, 20:13
Wydaje mi się też, że chyba są dwie wersje ChB - niektórzy piszą o rozmiarach S,M,L przy gumkach, ja mam cyferki - może różnice są też w polarze i pulu?
Ja mam jedną (liliową) i tam są cyferki na gumkach, a na tej we wzorki (motyle) jest s m l, ale rozmiarowo czy funkcjonalnie się nie różnią. Są jeszcze ChB rozmiarowe

KaiDo
18-08-2011, 22:38
Marzen@, a pierzesz w 40 czy 60 stopniach?

sharkah
19-08-2011, 10:23
Ja mam z cyferkami i chyba z pierwszej partii pieluszek, jaka się pojawiła w PL.

Piorę normalnie z pozostałymi, ostatnio najczęściej w 60 stopniach - rozwarstwienie powstało już wcześniej (nie pamiętam dokładnie w jakich okolicznościach) i się nie powiększa, więc chyba 60 st im nie szkodzi ;)

KaiDo
19-08-2011, 15:45
Gdzieś przeczytałam, że wersja z cyferkami jest wcześniejsza, a z oznaczeniem S-M-L późniejsza.

Julla
24-09-2011, 13:40
Mam dwie od niedawna (one size) i bardziej mi się podobają niż Wonderoos. Na pewno są zgrabniejsze, bardziej dopasowane, węższe w kroku i napki łatwiej się zapinają.

Użytkowanie na razie krótkie, wiec co do walorów chłonięcia, wyciekania, prania jeszcze się nie wypowiem

alphax
29-09-2011, 09:28
Główne pozycje w naszym stosiku to charlie, naczytałam się wielu dobrych opinii i kupiłam kilka. Początkowo byłam rozczarowana bo albo miałam wycieki albo gumki odciskały się na nóżkach maluszka ale teraz po eksperymentowaniu z ustawieniem rozmiaru jest super. Nie zdarzyło mi się zeby mały miał wilgotną skórę,Polecam

Gardenia
29-09-2011, 23:05
Chyba już wszystko zostało powiedziane o Charlie. My mamy i uwielbiamy. Dobrze się spisuje. Obecnie stosujemy na nocki i nie zdarzyła sie nam jszcze żadna wpadka. Gdyby nie kusiło mnie testować innych kieszonek (nałóg to nałóg i już:) to wszystkie nasze kieszonki były by "bananami"

morla1
30-09-2011, 21:08
A ja się nie polubiłam z tą pieluchą...miałam dwie, poszły w świat. Nawet nie wiem czemu ale wydawały mi się jakieś sztywne. Wkłady jedynie mi się spodobały.

KaiDo
09-10-2011, 16:40
Najzgrabniejsza kieszonka jakiej używał mój synek.
Nie wiem, czy starczy do końca okresu pieluchowania (obecnie noszona przez 10kilowego roczniaka), ale zapewne będzie się ładnie układać na maluszku. Wkłady - chłonne, kieszonka jest tak zgrabna, że nieco ciężko umieścić je w środku. Jedyne co mnie rozczarowało, to polar - wygląda na średniej jakości, choć po trzech miesiącach używania nie widać specjalnie śladów zużycia.
Ogólnie wrażenie pozytywne.

Mayka
23-10-2011, 16:29
Kieszonka fajna, bardzo zgrabna, porządnie uszyta i wykończona,. Rozmiar One-size Bardzo dobrze nadaje się dla noworodka. Dobra regulacja gumek przy nóżkach- jednak często żeby nie bylo przecieków, trzeba tak mocno zwęzić, że na nóżkach zostają odciśnięte ślady. Nie wiem czy to kwestia jeszcze mało chłonnych wkładów,ale w nocy przemokła nam doszczętnie . także dla nas wersja tylko na dzień. Mam 5kg córeczkę.

DOMIKO
09-01-2012, 18:53
Pieluszkę CB kupiłam jako pierwszą. Bardzo fajna, zgrabna- wąska w kroku. Bardzo odpowiada mi ta regulacja gumkami. Polarek mógłby być trochę inny ( ja zdecydowanie wole taki jaki jest w BG). no i troche mała jak na ONE SIZE. W skali na 10 dałabym 8:)

Maminek
19-06-2012, 19:51
dla mnie bardzo dobra pielucha- zgrabna, system gumek jest dobry, raz ustawiam rozmiar i mam spokój aż córka podrośnie, bardzo chłonna przy dwóch wkładach - starcza na noc :)

Linus
27-07-2012, 14:34
to ja dołożę swoją (pozytywną) opinię
my mamy tylko CB i to prawie od początku pieluchowania
na dzień rewelacja. jak wychodzimy na spacer wkładamy dwa wkłady i spokojnie daje rady
jedynie na noc się u nas nie sprawdziła i właśnie szukamy alternatywy
po dopasowaniu nic nie wycieka no i pupa nie jest ogromna :)
także polecam w 100 %

Mama Lili
31-08-2012, 20:41
U nas używana jako pielucha dzienna. Na początku były wycieki, więc chyba się zraziłam i nawet na noc nie próbowałam... Myślę, że przy nóżkach polar się wywija (na gumkach) i stąd wypadki :) Mam one size, na mikrodziecię się ładnie dało dopasować. Wzory super, zwłaszcza 'budowa' :love:

dianek
31-08-2012, 21:24
Mieliśmy 3 kieszonki Charlie
niestety przy naszym synku nawet z dwoma wkładami na raz po jednym siknięciu był przeciek - albo przy nóżkach, albo górą

Kombinowałam z milionem ustawień, niestety albo gumki poodciskane, a i tak gdzieś cieknie, albo nic się nie odciska, a cieknie jeszcze bardziej.

Poszły na sprzedaż, może spróbujemy jak malec zacznie chodzić.

Jeśli chodzi natomiast stricte o wykonanie i jakość - są super według mnie jedne z najlepiej wykonanych.

PS. nam wszystkie kieszonki ciekną, a trochę już próbowałam różnych ;)

gilese
29-09-2012, 21:54
Mamy dwie jedną w roboty i drugą zwykłą żółtą mają dwa różne systemy regulacji gumek przy nóżkach (jedna na guziczki, druga ma takie malutkie szlufki jak przy regulacji np. szelek w spodenkach). Powiem szczerze, że średnio się lubię z tymi pieluszkami bo najpierw były za duże i robiły ogromną pupę, teraz mimo fajnej regulacji odciskają się na brzuszku i nóżkach, a pozatym jako jedyne zaczęły mi podśmierdywać i nie pomaga nic na to :-/ Podsumowując trochę się rozczarowałam, bo kupiłam jeszcze przed porodem i myślałam, że to takie pieluszki od urodzenia, raczej już nie kupię, są inne, lepsze. No i wolę bambus ;)

Eko Fantasmagorie
18-10-2012, 12:22
Mamy 14szt CB stosujemy je tylko na dzień. W nocy dawały radę ale tylko do około 5 miesiąca. Później zaczęły się przecieki, ale to i też dla tego, że synek pije po 5 razy w nocy pierś do tej pory więc ma dużą potrzebę siusiania:) Faktycznie polarek jest w nich cienki i czasem pupka jest mokra. Na szczęście synkowi aż tak bardzo to nie przeszkadza. Traktujemy to jako wstęp do odpieluchowania:) Regulowane gumeczki przy nóżkach są rewelacyjne! Napki solidne i pul mięciutki. Pieluszka bardzo zgrabnie leży na pupie.

aniaszew
19-10-2012, 09:10
Ja mam dwie CB, obydwie kupione uzywane. Dla mnie są super, jedne z moich ulubionych. Pięknie leżą na mojej córce, tworza zgrabną pupkę. Rzadko mi przeciekają, w zasadzie tylko wtedy gdy mała za długo w nich siedzi. Używam tylko w dzień.

spinek
24-10-2012, 12:30
rewelacyjna!

wspaniała w dopasowaniu (zarówno dla szczupłych, jak i grubych udek), łatwy do włożenia wkład, polarek nie szarzeje, zgrabniutka na pupie, nie przecieka

jedyne, co mogłabym jej zarzucić to ograniczenia jeżeli chodzi o wzór (z tego, co wiem występują jednokolorowe lub jedynie jednokolorowe z rysunkiem na pupie)

pielucha 10 na 10!

Julla
24-10-2012, 21:58
po już półtora roku stosowania różnych wielo, z pełnoą odpowiedzialnością stwierdzam, ze CB to najlepsze pieluchy, zaraz po nich Babyetty.

avelaa
06-11-2012, 15:18
Ja też miałam okazję jakiś czas temu wypróbować i też uważam, że jest to świetna pielucha. Fajny polarek. Jak dla mnie wkładanie wkładu może lekko nie wygodne bo ciężko było mi włożyć rękę w ciasną przestrzeń ale poza tym super. Nam przeciekają nieco przy nóżkach ale nam wszystkie kieszonki przeciekają więc żadna nowość. Choć trzeba przyznać, że CB najwolniej nam namaka ze wszystkich jakie miałyśmy. Poza tym jest to jedyne One Size jakie widziałam tak wąskie i tak ładnie dopasowujące się. Gumki też wydają mi się w miarę delikatne. Na moim dziecku się nieco odciskają ale na nim się wszystkie odciskają - pampki też. Ogólnie wydaje mi się, że pielucha godna polecenia.

egla30
19-01-2013, 14:14
To nasze jedne z ulubionych kieszonek dla dziecka do mniej więcej roku, potem okazały się za mało chłonne.
Zalety:
- OS nie są zbyt głębokie i przez to dziecku łatwiej jest nabyć nowe umiejętności typu obroty, pełzanie itd. śmiałam się, że to nasza pieluszka gimnastyczna
- polar bardzo szybko się nawet nie kulkuje tylko jakoś tak dzieli na części, nie wiem ja to określić bo on jest z takim dłuższym włosiem a nie krótki i to tak jakby się w grubsze pasemka zbijał ale t nie kulkowanie IMO
- kolorki rewelacyjne, wzorki tak samo, naprawdę piękne
- napy super, nigdy nic się nie zepsuło i nie rozpinało samo
- trochę gorzej jest z rozmiarowymi go one są już głębokie ale np. M są bardzo szczupłe w brzuszku. L za to są ogromne ;)

montmorency
16-02-2013, 00:48
do ilu Wam starczała ta pieluszka?
zastanawiam się nad onesizem, a moja klucha ma 6,5 mca i 9,2 kg i nie wiem czy nie będzie na króciutko...

Martulec
17-02-2013, 22:41
Przy zakupie CB powiedziano mi że na pewno do końca okresu pieluchowania nie starczy. Na razie synek ma prawie 8 kg i gumeczki są ustawione na S.

koleszna
22-02-2013, 21:00
Myślę, że starczy do końca. Malutka moja też grubasek:) Mam jedną, ale jestem bardzo zadowolona. Jeszcze spinam napkami na długość i na szerokość spory zapas, choć np. yetty mam rozpięte na długości na maksa. Może raz mi przeciekła. Używam na dzień:)Myślę, że wada to ten biały polarek, który u mnie zszarzał dość szybko, choć pieluchę mamy od nowości. No to jak bym się miała do czegoś przyczepić:hmm:

Julla
23-02-2013, 01:25
Ignaś ma ponad 14 kg i jeszcze jako tako starcza. Ale już na styk.

Mamy CB one size

NEMO
19-07-2013, 14:24
a powiedzcie mi jak się sprawują obrazki na pupie po dłuższym użytkowaniu? Mam dwie i chcę kupić sobie jeszcze, ale nie wiem czy lepiej zwykłą, czy w obrazkiem?

spinek
19-07-2013, 14:48
Ignaś ma ponad 14 kg i jeszcze jako tako starcza. Ale już na styk.

Mamy CB one size

my mamy jakies 14,5 kg i niestety w pasie już zbyt mała (moje dziecko pulchne jest), pielucha musi byś spięta na wszystkie 3 snapki zjednej str. 1 snapka nie daje rady, szkoda bo to najlepsza pielucha ever (imo;))

kate18
19-07-2013, 14:54
Rewelacyjna pielucha, mam 3 szt, młody wazy koło 14 kg, jest juz na styk, ale jeszcze ubiera, nie przeciega i super wygodna, zwłaszcza jak mały biega, wg mnie 10 na 10;)

Wiewiórka
19-07-2013, 16:39
a powiedzcie mi jak się sprawują obrazki na pupie po dłuższym użytkowaniu? Mam dwie i chcę kupić sobie jeszcze, ale nie wiem czy lepiej zwykłą, czy w obrazkiem?
mam jedną gładką jedną z nadrukiem, obie 2 lata użytkowane i są jak nówki (no prawie), kolory i nadruki jak u nówki

kate18
19-07-2013, 17:10
mam jedną gładką jedną z nadrukiem, obie 2 lata użytkowane i są jak nówki (no prawie), kolory i nadruki jak u nówki
u nas dokładnie tak samo, uzywamy 8 miesięcy,

Nathalia
09-03-2014, 21:10
Bardzo lubię te pieluszki. Mam kilka, kolory się nie spierają, polar jest w porządku mimo, iż czasem piorę je nawet w 60 st. Podoba mi się regulacja rozmiaru w OS. Używam prawie rok. Wkładki długo schną.

Nakinom
03-05-2016, 12:13
Bardzo mnie zaskoczyło że Charlie pasowały na moją chudzinkę już przy wadze 2,8 kg, pospinane na maksa wcale nie robią wielkiej pupy.
Jedyne co mi się nie podoba to pul który się jakoś dziwnie posklejał, ale tylko w jednej a wszystkie traktowane tak samo (pranie czasem na 40 czasem na 60stopni). Mimo tego ciągle nadaje się do użytku.

p_aula
04-08-2016, 15:31
Moje ChB też pasowało zaraz po wyjściu ze szpitala, jednak nie bardzo się polubiliśmy. Miałam wrażenie że w tej pieluszce małej jest niewygodnie, przestawała płakać gdy tylko ją ściągałam. Straszna szkoda bo fajnie wykonana. I super wkład! z chęcią dokupiłabym więcej wkładów tej firmy, ale nie mogę namierzyć sklepu który miałby w ofercie same wkłady. Póki co kieszonka leży na dnie stosiku i czeka- może jeszcze się do niej przekonamy.

kojotta
25-05-2017, 08:38
Pupa mojego b. dużego rocznika nie wystaje o dziwo. Cały czas mi się wydaje, że z nich wysrósł i jestem zaskoczona za kazdym razem jak zakładam, że nie!