PDA

Zobacz pełną wersję : Tetra bambusowa z Allegro - znacie?



Vena
03-11-2010, 14:25
Natknęłam się przed chwilą na coś takiego: http://allegro.pl/hit-pieluszki-pieluchy-bambusowe-i1297492781.html
70% bambusa, 30% bawełny, niebielone. Wymiary pieluchy 70 x 50 cm. Komplet 5 pieluszek za 30 zł + przesyłka. Czyli cena zachęcająca.

Długi i kwiecisty, ale mało rzeczowy opis produktu - brak informacji o pochodzeniu, producencie, itp.
Napisalam do sprzedawcy z pytaniami, czekam na odpowiedż.

Czy ktoś korzystał z oferty tego sprzedawcy i może coś powiedzieć o tych pieluchach?
Będę wdzięczna :) .

Dr.Obinka
03-11-2010, 14:35
Ja nie kupiłam, ale też się zastanawiałam. Napisz, co Ci odpisał :)

Wiewiórka
03-11-2010, 14:39
ja miałam kupić, ale jakoś tak wyszło, że kupiłam kieszonki. Jeszcze kilka mięsięcy temu taki komplet sprzedawany był za 50zł. Więc też jestem ciekawa...

klusiecka
03-11-2010, 18:48
ja miałam kupić, ale jakoś tak wyszło, że kupiłam kieszonki. Jeszcze kilka mięsięcy temu taki komplet sprzedawany był za 50zł. Więc też jestem ciekawa...
faktycznie, wtedy stwierdziłam, że to drogo za pieluchy o których nic nie wiem i kupiłam bambusy składane. Teraz cena jest bardziej przystępna.

Vena
03-11-2010, 19:29
Dostałam odpowiedź od sprzedawcy.

Mój email brzmiał tak:


Witam,
Jestem zainteresowana pieluszkami.
Bardzo proszę o informację o ich pochodzeniu, producencie, certyfikatach, itd.
Ponieważ nie ma o tym ani słowa w aukcji, podejrzewam, że są made in China? Ale przynajmniej - kto je robi i jakie jest pochodzenie składników (np. czy bawełna jest z upraw organicznych czy nieorganicznych i kto to gwarantuje).
Będę wdzięczna za odpowiedź.
Pozdrawiam
A oto odpowiedź:


Dzień dobry,

pochodzenie chiny
skład 70% bambus, 30%bawełna
certyfikatu nie ma, bardzo drogra sprawa

jak do tej pory ze strony klientów, pozytywne odzewy poza aukcją

Pozdrawiam

No i co o tym sądzicie?

martita
03-11-2010, 19:59
ja je mam ale za 50kupowalam.... :duh:
chwale je sobie, ale teraz z ta cena tyo nie kumam tego...

Wiewiórka
03-11-2010, 20:16
W ogóle się nie dziwię, że pochodzenie z Chin, przecież tam jest większość hodowli bambusa.Inne bambuski, nawet Itti Bitti są z Chin. Może sprzedającemu pieluchy nie schodziły, więc obniżył cenę (by się ich pozbyć)?

Dr.Obinka
03-11-2010, 20:18
Pewnie sam grosze za nie zapłacił :)

Dr.Obinka
03-11-2010, 20:21
ja je mam ale za 50kupowalam.... :duh:
chwale je sobie, ale teraz z ta cena tyo nie kumam tego...

Martita, a w ilu stopniach je pierzesz? w 60 może być? Bo ja na razie nie mam nic z bambusa, a to podobno w 40 powinno być prane. Jak jest ze sztywnieniem, kurczeniem itp?

mirabel
03-11-2010, 21:07
Dziewczyny - coś mi się tak kojarzy, że na początku tego roku był wątek o tych pieluchach na forum

edit - nie znalazłam, ale gna pewno coś tu bylo o nich.

A z cena faktycznie zjechała w dół

Vena
03-11-2010, 21:33
ja je mam ale za 50kupowalam.... :duh:
chwale je sobie, ale teraz z ta cena tyo nie kumam tego...

Martita, czy możesz napisać o nich coś więcej? Czy na opakowaniu była jakaś informacja o producencie? No bo jaka jest gwarancja, że pieluchy mają taki skład, jak podaje sprzedawca....
Jaki mają kolor? Białe czy wyraźnie niebielone?
No i wszystko, co Ci przy okazji przyjdzie do głowy na ich temat :) - z góry dzięki!

martita
03-11-2010, 21:33
mirabel byl byl..,.kojarze tez...

dr.Obinka wiec dotychczas pralam w 50, od jakiegos czasu w 40, czasem w 60, a od dzwona-czyt.strippingu-w 90..
skurczyc siue skurczyly, ale mysle ze gdybym prasowala-czego nie robie, to by znow wrocila im wielkosc...
miekkie sa ciagle i milutkie...
piore w orzechy+soda+nappy lu b bambinex+nappy

kilka sztuk musze ostrzej potraktowac,m bo je porzadnie zatluscilam uzywajac jako myjki do kapieli, a ja myje w oleju kokosowym i sa twarde, sztywne, takie pozolkniete nawet...ale to ewidentnie od oleju...no i bede je odtlusczac - tj.gotowac w garze - dam znac jak bedzie po ;)

Vena
03-11-2010, 21:34
Dziewczyny - coś mi się tak kojarzy, że na początku tego roku był wątek o tych pieluchach na forum
A pamiętasz w jakim kierunku się rozwinął i jakie były wnioski :) ? Trudno znaleźć cokolwiek w wyszukiwarce, bo nie znamy nazwy producenta.

blabla0
03-11-2010, 21:37
ja sie właśnie zastanawiam tez nad nimi... martita a dużo ci sie skórczyły? bo ja miałam tetre bambusową kikko i baaardzo mi sie skurczyła, o połowe na długości, boki takie pofalowane sie zrobiły, nie nadają sie juz jako pielucha bo sa za małe, acha jak je sie szarpie to taki dziwny odgłos wydają, jakby sie pruły:/

Wiewiórka
03-11-2010, 21:53
Dziewczyny - coś mi się tak kojarzy, że na początku tego roku był wątek o tych pieluchach na forum

edit - nie znalazłam, ale gna pewno coś tu bylo o nich.

A z cena faktycznie zjechała w dół
To nie ten wątek http://forum.chusty.info/forum/showthread.php?t=10086&page=1 ?

mirabel
03-11-2010, 21:58
A pamiętasz w jakim kierunku się rozwinął i jakie były wnioski :) ? Trudno znaleźć cokolwiek w wyszukiwarce, bo nie znamy nazwy producenta.

No właśnie szukałam w recenzjach i nie znalazłam

Była mowa o tym, że pieluchy sprzedaje Znajomy jednej z forumek i przed sprzedażą dał jej te pieluchy do testowania; ta forumka raczej pozytywną miała o nich opinię
Dziewczyny próbowały dochodzić skąd te pieluchy (wiadomo było tylko, że z Chin) ale Sprzedawca nie bardzo chciał wyjawnić więcej szczegółów i to pod kątem obaw przed konkurencją
Tyle pamiętam, bo wtedy byłam jeszcze całkiem zielona w kwestii wielorazówek
W każdym razie uznałam wtredy, że skoro o tych pieluszkach niewiele wiadomo i kosztują 10 zł za szt to lepiej kupię bambusowe Kikko po 12 zł/szt

I Kikko miało rozmiar 70/70 w chwili zakupu - bo tak jak pisze blabla0 - w trakcie uzytkowania znacznie się "sprostokąciło" (u mnie nie trzeszczą bo nawet nie próbuję rozciągać).
No i ja tych bambsek nie oszczędzam - piorę normalnie w 60 st raz na jakiś czas w 90 st a nawet zdarzało mi się je wygotowwywać

mirabel
03-11-2010, 22:01
Bingo Wiewiórko!:applause:
Dokładnie ten temat (szukałam w recenzjach)

martita
03-11-2010, 22:20
hmmm...ja kupowalam pieluchu jakos w maju...? moze kwietniu tego roku...
uzywalam poczatkowo ze straszakiem, jako reczniczek do pach, pachwin i za uszkami- bo mial strasznie poobdzierane tam miejsca...
a potem juz jako pieluch normalnie na siuski ;) dla maluszka...

jak je kupilam to nie byly one w zadnym opakowaniu, tak jak np.kikko - ze sa opakowane w jakas folie, z etykieta, blablablabla...byly w folii 10sztuk, ja kupilam dwa komplety, i widac bylo, ze pieluchy byly wlozone do tej folii, badz jakas ich czesc byla z niej wyjeta...

pieluchy sa biale...powiem szczerze, ze na moj gust to to jest bielona bawelna...niestety...

nawet specjalnie dla opisu wzielam jedna pieluche i ja zmierzylam (coprawda nie mam miarki, centymetra pod reka, ale zmierzylam dlonia ;) - harcerski patent...)
pielucha po wieeeelokrotnym praniu ma ok.40x60...
czyli jakies po 10cm na brzeg sie skurczyly...ale szczerze mowiac - ja ich nie naciagalam teraz przy mierzeniu i ich w ogole nie prasuje...mozliwe, ze jakbym to robila, to bylyby wieksze...choc ja uwazam ze taki ich format jest w sam raz...

teraz wzielam i je tak szarpnelam w rekach, jak to Blabla0 opisala, i nie slysze jakeigos dzwieku - skrzypienia, prucia, itd...

w mojej ocenie pieluchy nie starcily na gramaturze - a mam porownanie, bo zwykla, bardzo tania tetra nam sie juz 'rozjechala' w wielu miejscach i ma sporo przetarc i w ogole taka ciensza jest, a ta nie...trzyma sie swietnie...

mam z bambusowych pieluch jeszcze kikko i...jak mam byc szczera...te lubie bardziej...w moim odczuciu sa milsze, moze grubsze troche...no, ale to subiektywna ocena ;)

Vena
03-11-2010, 22:28
Martita, wielkie dzięki za opis!

Przejrzałam tamten wątek i poprosiłam o świeże recenzje.
Co ciekawe - dziewczyny wcześniej też zadawały różne pytania sprzedawcy, m.in. o skład - i rok temu odpisywał, że to 100% bambus, a teraz, że 70%.......

mirabel
03-11-2010, 22:32
Martita, wielkie dzięki za opis!

Przejrzałam tamten wątek i poprosiłam o świeże recenzje.
Co ciekawe - dziewczyny wcześniej też zadawały różne pytania sprzedawcy, m.in. o skład - i rok temu odpisywał, że to 100% bambus, a teraz, że 70%.......

Może to inna dostawa po prostu - inny skład i stąd różnica w cenie:hmm:

Wiewiórka
03-11-2010, 22:42
Ja pamiętam, że te za 50zł to był 100% bambus

sznurka
13-07-2011, 18:19
Czy ktoś może pamięta jak sie nazywał sprzedawca?

Wiewiórka
14-07-2011, 12:10
ja nie pamiętam jak się nazywał, ale tej tetry nie ma na allegro od ponad pół roku, była ostatnio wtedy, kiedy były pisane ostatnie posty (a sama chcę ją kupić)

ania
14-07-2011, 12:43
ha, ja też bym chciała :) sprawdzam all regularnie ;)