PDA

Zobacz pełną wersję : didki z dodatkam



winnie
13-12-2007, 22:45
Wybaczcie pytanie nowicjuszki, ale czym różnią się Didymosy z dodatkami lnu, wełny i konopi od tych zwykłych?

DonKaczka
13-12-2007, 23:38
ogólnie? lepiej sie nosza
welna jest upierdliwa w dbaniu, pranie na 30 stopni, bez wirowania
ale bosko miekkie sa te chusty w lecie przewiewne, w zimie cieplejsza

len i konopie usztywniaja tkanine, ciezej je zlamac, ale nosnosc maja super, jeszcze lepsza od bawelny

ja mam konopie w uzytku, cudnie sie dociaga, bwcc przykleilo mi 11 kilo do plecow jak superglue :)

DonKaczka
14-12-2007, 13:20
zapomniałam o jedwabiu :)

jedwab śliczny jest :) pojecia nie mam jak sie nosi, bo moj ciagle wisi na liscie "do kupienia"
z tego co piszą dziweczyny na TBW, jednawb jest mięciutki, przytulny, ale chusta jest nieco śliska i czasem trzeba dociągać


czyli jedwab i wełna milusie, len i konopie sztywniejsze, trudne do złamania, ale potem są bardzo milutkie, chusta robi się cienka a nie osiada wcale z wcale

winnie
14-12-2007, 14:04
A nadają się na lato? Ja już szukam kolejnej chusty (jedna to zdecydowanie za mało :D) i tak myślę że ze względów praktycznych powinna to być letnia chusta.

DonKaczka
14-12-2007, 15:24
dla ilu kiloskow?

jak niezbyt ciezkie dziecko to vatanai bym rozwazyla, sa przecudne

jedwab welna na lato raczej

Linda
14-12-2007, 16:19
Ja mam nino z welna, bardzo wygodna chusta, taka troche miesista, sprezynujaca, przytulna :) Kiedy idziemy na dlugi spacer w zimny dzien, motamy nino z welna i jest nam naprawde fajnie :)

DonKaczka
14-12-2007, 16:24
antracyt?
fajna welenka, tylko to pranie utrudnia zdecydowanie
odwirowalam lise i meszek sie na niej pojawil, nie sfilcowala sie ani nic, ale taka okocona sie zrobila
kolejnych nie zaryzykuje z wirowaniem, wiec bedzie zabawa z suszeniem 5 metrow wyżętej szmaty ;)

Linda
14-12-2007, 17:27
Tak, mam antracyt z welna :) Jeszcze nie pralam tej chusty, prala ja moja kolezanka, tez radzila, aby nie wirowac i nie suszyc w suszarce!

serafinka
14-12-2007, 18:08
ja już wcześniej o to pytałam ( o domieszki do chust) a teraz napiszcie jak je rozpoznaćktóre z czy ??? czy to są jakieś kolory ( i wtedy wiadomo ze taki kolor to z domieszka wełny) czy może serie czy napisane jest to gdzieś na opakowaniu??/

winnie
14-12-2007, 18:47
To niestety wełna odpada :( Ja z tych bardziej leniwych jestem.