PDA

Zobacz pełną wersję : Wyszłam na spacer w plecaczku, ale było ciężko



t_a_s
25-10-2010, 15:48
W końcu się odważyłam wyjść w plecaczku, bo zawsze w 2x, ale ciężko mi było. Czułam strasznie ramiona i bolała mnie okolica karku.

Czy to oznacza, że plecaczek prosty był źle dociągnięty, zdawało mi się, że jest ok. Chociaż u mnie dociąganie wygląda tak, że siłuję się z córą, która strasznie odpycha się rękoma.

Bardzie mi odpowiada plecak z krzyżem, ale zanim go zawiążę, to córa już zdąży ręce wyciągnąć, a na spacer jednak lepiej, żeby miała schowane. Ta pierwsza warstwa jest kluczowa? Aha i jakbym go nie wiązała, to węzeł później poddusza mnie :), bo jakoś tak wysoko idzie.

Czy plecak hanti da się zawiązać z rączkami wewnątrz, bo próbowałam, ale w żaden sposób nie udaje mi się tak zamotać córy, żeby rączki były jednak schowane.

ovejablanca
25-10-2010, 16:28
o dobry pytanie, czy ramiona bolą, bo plecak jest źle dociągnięty? mamy podobny problem.

martita
25-10-2010, 16:38
plecak hanti dasie z raczkami nwewnatrz :)

rosass
25-10-2010, 16:45
raczej na pewno ramiona bola z powodu niedociagniec,
ciezko jest tez dociagnac jesli wiaze sie na kurtke/kombinezon
lepiej jezt zalozyc kurtke np.
moze latwiej by bylo z pplecakiem prostym??
mniej manewrowania przy dociaganiu:)

t_a_s
25-10-2010, 17:03
Ja właśnie byłam w plecaczku prostym, a ćwiczę z krzyżem i chyba wiem, czemu w hanti nie udawało mi się schować rączek, zaczynałam go wiązać stanowczo za wysoko, o ile plecaczek prosty można na każdej wysokości, to wydaje mi się, że zarówno z krzyżem, jak i hanti trzeba wiązać niżej.

Agnen
25-10-2010, 17:07
Jeśli bolały Cię ramiona to pewnie było nierównomiernie dociągniete. Z tego co opisujesz wydaje mi się że problem może być też w samym momencie wiązania - jeśli dziecko sie odpycha, to jesteś za bardzo pochylona. Trudno jest zrobic tak, zeby być mocno pochylonym i prostym w miarę, więc może jakoś "nadrabiasz" właśnie karkiem i przez to później Cię boli. nie wiem czy tak jest u Ciebie, ale generalnie warto zwrócić na to uwagę.

t_a_s
30-10-2010, 17:29
Dzisiaj był plecak z krzyżem o niebo lepiej, aczkolwiek dalej miałam wrażenie, że góra słabo dociągnięta, muszę nad tym popracować.