PDA

Zobacz pełną wersję : Formowanki na dzień i na noc



Wiewiórka
24-10-2010, 15:06
Myślę, że warto zrobić podział na formowanki na dzień i na noc. Proszę podać nazwę pieluszki, ewentualnie rozmiar, dodatek czy na dzień czy na noc się nadaje raczej
Ja może zacznę:
Imse Vimse flanelowa- na dzień
Bambusowa noc PD, przynajmniej 1- na noc, nie wiem jak 2

jadoma
24-10-2010, 15:56
Ja mam :
- IV frotowa - noc , bo duża i niewygodna
- Tot Bots Stretchie one size - na noc
- Bambinex bambusowa one size - używam na noc, ale wydaje mi sie ze nadzień tez o.k. dla sikacza, bo jest bardzo zagrabna, dośc wąska w kroczku i nie ogranicza bardzo ruchów.
Ja w ogóle formowanki wolę na noc, a wciągu dnia kieszonki i flipy z wkładami.

figa84
24-10-2010, 19:14
Thirstiest - dla mnie idealne na dzień, wąskie w kroku

ania
24-10-2010, 19:32
TB Flexi Tot, r. 2 - na noc
TB Stretchie, r. 2 - na noc
Lulu Double (konopne) one size - głównie na noc, ale też na wyjścia dłuższe w dzień ok, czy dłuższą drzemkę
BBH konopna one size - j.w.

Na dzień głównie formowanki handmade, np. z wkładem bambusowym ;-)

edit: oczywiście na dzień głównie używamy kieszonek oraz sio i aio, ale jeśli już formowanek to właśnie handmade ;-)

Anik801
24-10-2010, 20:00
U nas formowanki raczej na noc.Na dzień jeśli już to sckoon bawełna organiczna w gruszki i storchenkinder bawełna organiczna.

kubutkowa
25-10-2010, 15:18
Ja na noc Tosiowi wkładam albo
Lulu Dodo - ale dopycham jeszcze dodatkowy wkład, bo mi przeciekła
albo
Lulu Modulo Bio- bez przecieków, chłonie jak szalona ;-)

mirabel
25-10-2010, 15:41
U nas na noc Lulu (i Dodo i Bambou i Lucie ale ta ostatni ajak synek był malutki) i BBH.
I jeszcze Bambusowa Miłość Nature Babies.
Na dzień pozostałe formowanki;
I jeszcze jedno (już gdzieś o tym pisałam) - mój sikacz (obecnie 7 mies) od rana do południa wykazuje w tym względzie wybitną aktywność i wtedy lubimy Tetro - szybko się zkłada, sik i następna

ph78
25-10-2010, 18:20
U nas formowanki w użyciu w ogóle tylko nocą...
Tost Bots Flexi Tot (oba rozmiary), Lulu Nature Dodo, Bambusowa Miłość Nature Babies.

AMK
25-10-2010, 19:14
w dzień - konopna pszczoła BB
w nocy - niezmiennie bambusowa od BabYetty

smellson
02-11-2010, 12:26
a P'tit Dessous bambusowa, z dopinaną wkladką sie komuś sprawdziła? pytam, bo kupilam właśnie na noc i o 3 musiałam kompletnie mokre dziecko przebierac :(((

erithacus
02-11-2010, 12:32
Nową kupiłaś?

charlie
02-11-2010, 13:45
Dziewczyny, a jaki otulacz do formowanek Tots Bots? W innych tematach dotyczacych pieluch na noc na ogół były łaczone z Flipem albo IV. Czy któraś stosowała je z otulaczem TB?
EDIT: Jeśli otulacz Imse Vimse, to który?

mamru
07-11-2010, 10:57
a P'tit Dessous bambusowa, z dopinaną wkladką sie komuś sprawdziła? pytam, bo kupilam właśnie na noc i o 3 musiałam kompletnie mokre dziecko przebierac :(((
Olu kupiłaś nową pieluszkę, czy używaną? Bo nowa nie będzie tak rewelacyjnie chłonąć. Pieluszki nabierają chłonności w praniu.
A odpowiadając na temat wątku u nas od początku na noc sprawdzają się: imse vimse forotowe, flexi tot, babusy tots bots, bambuski by Yetta i MonikaK i bambuski P'titi Dessous, na dzień uwielbiamy storchenkindery i loveybumsy

blabla0
07-11-2010, 12:32
a co lepsze na noc: yettowe bambusowe czy TB flexi?
strietchie to raczej na dzien lub na noc ale dla mniejszego dziecka

neverendingstory
07-11-2010, 13:26
my używamy formowanek tylko na noc, w dzień założenie formowanki i otulacza na uciekający tyłek to trochę za wielkie wyzwanie dla mnie:D

mamy Naturebabies i tots bots bambusowe - obie świetnie się sprawdzają, a do nich otulacz z close parent SIO

mamru
07-11-2010, 14:01
a co lepsze na noc: yettowe bambusowe czy TB flexi?
dla mnie obie są super, najważniejsze to fakt, że mają kieszonkę i mogę upchnąć tyle wkładów ile chcę ;)

effka
07-11-2010, 14:41
my formowanek używamy na noc lulu dodo, konopną BBH, Nature Babies-bambusowa miłość ale zakupiłam gatki wełniane i właśnie rozglądam sie za formowankami na dzień mam nawet plan uszycia choć nie wiem co z tego wyjdzie bo to będzie mój szyciowy debiut

smellson
11-11-2010, 21:57
p'tit sessous kupiłam używaną, musze jeszcze spróbować polarek odtłuścić, może to coś da

Ilka
11-11-2010, 22:44
U nas TB flexi z flipem lub gatkami disany, i tak jak u dziewczyn formowanki to na noc, w dzień kieszonki