PDA

Zobacz pełną wersję : Kiedy odpieluchowanie?



Olapio
19-10-2010, 10:12
czy dziecko musi sygnalizowac zeby sie pozbyc pieluch? :ninja:
Bo moj Michal nie sygnalizuje ale trzyma dzielnie i robi na nocnik. Np nie robi przez 3 godziny a jak go posadze na nocnik to od razy robi.
Moczy zazwyczaj 1 pieluche dziennie jak ja zapomne go wysadzic
No i w nocy robi
Moze zabrac sie bardziej za wysadzanie i sciagnac pieluche? Zostawilabym tylko na spanie i na spacer. Ale to nie za wczesnie? Poza tym chyba bedzie mu w tylek zimno bo on siedzi wiecznie na kafelkach...

kammik
19-10-2010, 20:38
To mu ciepłe majtki załóż :) Jest szansa, że jak nie będzie miał pieluchy to i zacznie sygnalizować potrzebę.
Ja mam stracha przed wychodzeniem na dwor bez pieluchy. Mam wizję zasikanej i zmarzniętej dupinki, brrrrr.

erithacus
19-10-2010, 20:44
To zdejmij mu tą pieluchę i zobacz co się będzie działo. Spróbuj teraz, bo potem będzie Ci się mniej chciało z większym brzuchem, poza tym będziesz czuła większą presję, żeby "zdążyć" i będzie trudniej.
Nie bój się, że zmarznie. Jak mu będzie zimno, to nie będzie siedział na kafelkach. Dzieci nie są takie głupie ;)

Olapio
19-10-2010, 20:51
ok to musze najpierw kupic cieple majtki :D

demona
19-10-2010, 21:29
Maciek sie odpieluchował jak miał 15 m-cy. Wielo nie znałam, a pampersy trzeba było oszczędzać;) Teraz gorzej pojdzie hehe wszystko przez wielo:)

peluche
19-10-2010, 22:37
jak się tak szybko dziec odpieluchuje, to troche szkoda dla matki, bo przeciez takie piekne te pieluszki i jeszcze by sie tyle spróbowało, atu nie będzie już komu ich zakładac....

demona
19-10-2010, 22:51
Peliszku, ale Ola w ciązy, więc może:)

pawimi
19-10-2010, 23:55
moj nastarszy odpieluchowal sie za pomoca babci (niestety nie moge tego przypisac sobie:hide:) w wielku 13 miesiecy, swiadomie i z calkowitym sukcesem. Byl absolutnie do tego gotowy, tez z poczatku nie sygnalizowal ale dzielnie trzymal i chetnie korzystal z nocniczka, az zalapal o co chodzi w tym calym biznesie pieluchowo-nocnikowym. Byc moze twoj maluch tez jest jak najbardziej gotowy....kazdy dziec jest inny i nie mozna przykleic generalnej metki ze odpieluchowujemy po ukonczeniu dwoch lat, bo wczesniej dziecko nie jest gotowe i mozna mu zaszkodzic itd....Dla odmiany moj sredniak lal w gacie ponad trzy lata:roll: i wydawalo mi sie ze nigdy nie zrozumie do czego sluzy kibel. Probuj cieple majtochy i pobawcie sie w duzego chlopca. A noz widelec to jest wlasnie ten moment. Powodzenia zycze:mrgreen:

peluche
20-10-2010, 09:13
Peliszku, ale Ola w ciązy, więc może:)
no tak :duh: , przeciez pieluch to dopiero teraz do woli może kupować!!!!!

magnolia
20-10-2010, 10:00
ściągaj pieluchę, skoro sika na nocnik to po co mu pielucha:) u nas jest taka sama sytuacja choć mój dużo starszy... od 3 mcy bez pieluchy ale niestety nie sygnalizuje sam, ale trzyma więc jest ok, po prostu wysadzam i pytam często... i nie wiem kiedy zacznie sygnalizować sam, ale to nie ważne, sika na nocnik to pieluchy nie potrzebuje... (w nocy ma pieluchę, ale na spacerach też juz nie, sikamy pod drzewkiem:))

Gertruda
20-10-2010, 10:10
Ja zauważyłam, że Kajcik sygnalizuje jak ma majtki na tyłku, jak ma pieluchę to rąbie w nią aż miło - tzn kupę pokaże a o siku mogę zapomnieć. Więc zdjęłam mu pieluchy i lata w majtasach. Czasem się zabawi i pokazuje jak już robi. Pieluchę zakładam tylko na noc, bo zdarza się, że wstaje rano z lekko posiusianą pieluchą.

magnolia
20-10-2010, 10:20
Ja zauważyłam, że Kajcik sygnalizuje jak ma majtki na tyłku, jak ma pieluchę to rąbie w nią aż miło - tzn kupę pokaże a o siku mogę zapomnieć. Więc zdjęłam mu pieluchy i lata w majtasach. Czasem się zabawi i pokazuje jak już robi. Pieluchę zakładam tylko na noc, bo zdarza się, że wstaje rano z lekko posiusianą pieluchą.

no u nas było identycznie, dopóki była pielucha to nic a nic nie sygnalizował, w dodatku sikał co 15min, od kiedy majtki to nawet jak zasika to od razu mówi, że siku zrobił i w dodatku zaczął normalnie sikać czyli co godzinę czy nawet 2-3 czasem wytrzymuje i to od drugiego dnia bez pieluchy...

Gertruda
20-10-2010, 10:46
no u nas było identycznie, dopóki była pielucha to nic a nic nie sygnalizował, w dodatku sikał co 15min, od kiedy majtki to nawet jak zasika to od razu mówi, że siku zrobił i w dodatku zaczął normalnie sikać czyli co godzinę czy nawet 2-3 czasem wytrzymuje i to od drugiego dnia bez pieluchy...

Dokładnie i widać baaardzo różnicę. Panie w żłobku zaproponowały nawet żeby przyprowadzić Kajtka bez pieluchy.

Olapio
20-10-2010, 10:57
polazlam dzis do sklepu a tam same majtki od 92 w gore
wiecie gdzie mozna kupic takie na mala dupine?

demona
20-10-2010, 11:11
Może kup wełniane Storchenkinder? Rozmiar M. Moj 10,5kg takie nosi. Koszt nowych z 50zł

Olapio
20-10-2010, 12:01
ale wtedy bedzie myslal ze ma pieluche bo on te gacie zna ;)

Gertruda
20-10-2010, 12:09
Olgapio na allegro patrzyłaś?? widziałam tam jakieś "mniejsze" majtki.

Mazi
20-10-2010, 13:14
HEY!
Z tego co wiem to małe rozmiary majtek mają w H&M :)
PZDR

magnolia
20-10-2010, 14:15
ja kupowałam na allegro, takie najtańsze bawełniane i super są:)

Pondo
21-10-2010, 13:06
Mój dylemat, odpieluszkować czy nie:) co ja pocznę bez pieluch?

agaja
21-10-2010, 15:57
ja kupowalam w tesco/realu małe majtki o takim typowo "meskim" kroju i kolorystyce. inne i kupowane gdzie indziej wisza mu do tj pory (a to bylo 1,5 roku temu)

Olapio
21-10-2010, 16:01
allegro przejrzalam i niestety w Michala rozmiarze tylko uzywane :(
przejde sie do tesco

agaja
21-10-2010, 16:09
przypomnialo mi sie ze czasem bywa te w lidlu (jak jest rzut dzieciowych rzeczy), wtedy sa fajne chlopiece komplety - 2 pary majtek i podkoszulek (granatowe, niebieskie), majtki rozmiar tak maly (ale rozciagliwy), ze nigdzie mniejszych nie widzialam

pelasia
21-10-2010, 22:54
allegro przejrzalam i niestety w Michala rozmiarze tylko uzywane :(
przejde sie do tesco
to jak będziesz w tesco, to nie szukaj na dziale 0-2 lata, tylko 1-6. ja szukałam i szukałam na dziale niemowlęcym, idąc logiką, że do rozmiaru 92 tam trzeba szukać, a majtki były na tym "starszym". całkiem fajne zresztą

kasku
21-10-2010, 23:34
u nas odppieluszkowanie w wieku rok i 3 miesiace, zdecydowanie latwiej na wiosnę, u nas w domu w zimie nie za cieplo i szkoda by mi trohce bylo mokrej dupinki.
przez jakis dłuższy czas pielucha na wyjscia i na noc

jamamajka
25-10-2010, 13:44
A u nas wygląda to tak: gdy Maj lata po domu z gołym tyłkiem to trzyma dopóki jej nie wysadzę. Ale w momencie, gdy ma na dupce cokolwiek (majtki albo same spodnie) to chyba myśli że można lać - i leje :roll: :D Więc dałam sobie spokój, bo jednak pora roku nie sprzyja lataniu na golasa, nawet po domu.
No i też miałam problem z małymi majtkami, więc kupiłam na ciuchach trochę spodni (takich "po domu", dresików) i krótkich spodenek.