PDA

Zobacz pełną wersję : MT Mio unico



darijah
15-10-2010, 23:59
Zapraszam do wpisywania swoich opinii na temat nosideł mei tai Mio unico :-)

Aniamama
16-10-2010, 20:12
ok miałam u siebie testowego mt ,wprawdzie moja córa za mała ale kolezanka potestowała i pzwoę sobie ją zacytować
"panel na długość za długi, ale można skrócić przez podwinięcie pasa biodrowego
panel na szerokość wydaje mi się za wąski jedna rączka Tosi cały czas uciekała, spadała i wisiała wzdłuż panelu
wygodny do założenia
nie czuć ciężaru dziecka"
milutki mnie się bardzo podobał :)

sakahet
03-11-2010, 17:36
ja też miałam u siebie testowe mt- niestety młodsza córa jest jeszcze za mała, a starsza okazała się za duża (myślałam, że z nią potestuję, ale panel okazał się za wąski więc skończyło się na przymiarce) więc wrażeń z noszenia nie napiszę
za to wykonanie jest bardzo staranne, przyjemny materiał; choć mi wydał się trochę sztywny- no ale to pierwszy mt jaki miałam w rękach więc może to jest ok

agnesjan
11-11-2010, 16:33
Troszkę spóźniona opinia, ale jakoś byłam przekonana, że już ją napisałam :oops:
Oczywiście na początku bardzo dziękuję za możliwość testowania!
1. Kolor – dwustronny: po jednej czarny z fioletowymi paskami, a po drugiej na turkusie napis (nie pamiętam co:P), mi się podobał, no ale mało jest takich kolorów co by mnie odrzucały;) o dziwo mój mąż stwierdził, że jak dla niego za ciemny :ninja: no muszę przyznać zdziwiłam się;) Ale dla mnie fajny – jak dziecko coś zabrudzi to tak szybko nie zostanie odkryte;)
2. Tkanina – sztruks delikatne prążki. I teraz nie wiem czy mietek nowiuśki i dlatego taki sztywny, czy jak? Obstawiam, że tak, no i chciałabym się przekonać po wszystkich już testujących czy coś zmiękł;) bo pomimo moich usilnych prób jego miętoszenia i dość intensywnego noszenia nie zauważyłam zmiany :( a szkoda, bo przez tę sztywność bardzo mnie bolały ręce (nie mam ich zbyt silnych) głównie jak dociągałam węzły, no słaba jestem wiem, ale naprawdę ciężko było! Za to przez tą sztywność wygląda na solidny i stabilny. Jednak do mnie nie przemawia, bo i ten sztruks – za duszno mi było i małej też (mi chyba jeszcze hormony po ciąży nie wróciły do normy, bo ciągle mi za gorąco, teraz chodzę w koszulce i polarze i jest mi ok.), to jedyny minus dla nas mietka jaki znalazłam.
Plus sztruksu był taki, że nie ślizgały się pasy i leżały tam gdzie je położyłam;) no i węzły jak je w końcu zacisnęłam, to nie było na nie mocnych;) Także nie same minusy w tym punkcie;)
3. Panel – super, że było wypełnienie pod nóżki, bo bardzo lubię, nie mam wtedy wrażenia, że się coś wpija w nóżki maluszkowi. Zdziwiłam się za to bo i pod karkiem maluszka odkryłam wypełnienie!;) a że nie było zagłówka, to się obawiałam jak z ta główką będzie i dzięki wypełnieniu miałam wrażenie, że ta główka jest stabilna;) Bardzo fajny pomysł! Do tego jest dwurozmiarowy – jak za duży można skrócić;)
4. Pasy – jak dla mnie trochę za długie, ale to nie problem;) oczywiście nie zmierzyłam, bo gapa totalna jestem i dopiero jak wyślę, to do mnie dociera, że chciałam zmierzyć :duh: Myślę, że odpowiednio wypełnione i odpowiednio szerokie, nic się nie wpijało i było wygodnie. Fakt tylko 8,5 kilowca nosiłam;) jednak trzymały dobrze i nic nie przeszkadzało!
5. Nośność – jak wspomniałam tylko malucha nosiłam, ale nie czułam jej wcale! Jak już sobie poradziłam z wiązaniem, to było mi wygodnie, nic nie uwierało, nic nie wrzynało. Małej też się podobało, choć czasem było za gorąco;)
A tu mała drzemie u tatusia – dobrze jej choć nie dokońca dobrze zawiązana, ale tatusiowi się wybacza:D
http://lh5.ggpht.com/_6gI5pom7uLg/TNv6g1e66AI/AAAAAAAAAgQ/YeGpBr9KR24/s144/DSC06393.JPG

monaliza
19-11-2010, 21:17
MT Mio Unico zrobił na nas (mój mąż też nosi) bardzo pozytywne wrażenie. Uszyty z cienkiego miłego sztruksu. Mężowi co prawda nie spodobały się te fioletowe prążki, ale to tylko kwestia gustu.
Panel ma fajne wypełnienie, pasy szerokie i nie wpijały się w ramiona. Ogólnie duży plus. Tak duży, że gdyby nie fakt, że jesteśmy posiadaczami dwóch sztruksowych mietków, mąż dałby mi pozwolenie na zakup MT Mio Unico :)

darijah
19-11-2010, 23:31
Bardzo Wam dziekuję za recenzję :-).

Dodam tylko, że mietki szyję z różnych materiałów, nie zawsze ze sztruksu ;-)

MonikaK
18-12-2010, 20:26
ja na razie napisze tylko tyle- nosiłam moje 12 kg półtorej godziny i nic nie czułam! Ostatni raz tak miałam daaawno temu gdy Ignacy był połowę mniejszy ;)

darijah
18-12-2010, 20:45
Ach dziękuję i cieszę się, że mogę pomóc. Swoją drogą w życiu nie powiedziałabym, że Ignaś waży 12 kg.

kiwka
27-12-2010, 11:25
no to my jeszcze raz dziękujemy za możliwość testowania:) co prawda Michu ciut za mały na ten model ale trochę tam ponosiliśmy;) w każdym bądź razie nosidło bardzo nam przypadło do gustu, aczkolwiek prążki niekoniecznie:twisted: byłam pod wrażeniem jak bardzo odejmują pasy ciężar dziecka - na początku wydawały mi się zbyt szeroki ale jednak stwierdzam że były w sam raz! fajnie że przy kolankach też jest wypełnienie. ogólnie duży plus!

daga
08-02-2011, 11:08
Dziękuję za możliwość testowania.
Nosidełko pięknie odszyte, kolorki przypadły nam do gustu. Panel już nieco za wąski dla nas, ale nosiło się świetnie, prawie nie czułam 13 kg na plecach. Nosidełko było sztywne, ale mi to nie przeszkadzało. Pasy naramienne świetnie wypełnione, ale dla mnie odrobinę za szerokie. Dociąga się dobrze.
Jeszcze raz dziękuję :)

panthera
25-02-2011, 22:28
dziękuję za możliwość testowania :)
noszony był Maciej 1,5 roku ok 10 kg.

najpierw plusy:

-znakomita nośność , na dłuższe wyprawy pod względem wygody noszenia wygrał z manducą
(nawet u mojego męża)
- szerokie pasy dobrze układają się na ramionach i nie uwierają, świetnie rozkładają ciężar
- węzły nie luzują się, pasy nie zsuwają nawet jak młody "skakał" i wiercił się w tramwaju.
- rozmiar dla Maćka był idealny ciut ponad ramiona
- jak spał główka leżała stabilnie mimo braku zagłówka
- kolor niby rzecz gustu ale mi i mężowi bardzo się spodobał taki zestaw kolorów.
- dość ciepły. wpisuję jako plus bo testowałam zimą, w duże mrozy i zdecydowanie było to zaletą.
- długie pasy. w nosidle testowym jest to zaleta gdyż może ponosić każdy niezależnie od gabarytów. jedno z nielicznych MT, które mąż mógł zawiązać "normalnie" czyli z dodatkowo skrzyżowanymi pasami pod pupą Maćka, co dodatkowo rozkłada ciężar.

co do minusów - tylko jeden
- dość sztywny materiał, niestety przez to bardzo ciężko zawiązać a węzełki spore i uciskały mnie jak zawiązałam synka z przodu i usiadłam w tramwaju.
przy dociąganiu jak to sztruks - trochę ciągnie (ściąga bluzkę) ale na kurtkę było ok.

metis1
04-03-2011, 10:57
Dopisuję się dopiero teraz... Dziękuję za testowe MT - to był pierwszy mietek, jakiego miałam w rękach :) Myślałam, że może dlatego trochę się z nim miotałam, ale teraz widzę, że po prostu nie był to model dla nas. Przede wszystkim, chyba trochę za duży na moją kobietkę i na mnie, miałam wrazenie, że pasy-macki obejmują mnie z każdej strony i trochę trudno mi było je poskromić przez ich długość i sztywność (która do końca nie bykła sztywnością, bo wynikała z miękkiego wypełnienia... - trochę to się wyklucza, ale nie umiem inaczej określić tego zjawiska...)). Są za to fajnie wypełnione i dobrze ujmują kg, jak już się w końcu zawiąże, chociaż jak dla mnie trochę za szerokie. Węzły rzeczywiście duże, trochę mi się wbijały i przeszkadzały.
Materiał miękki i przyjemny, do kolorków nie miałam zastrzeżeń ;)
Jeśli miałoby ono rzeczywiście służyć na obie strony, to zdecydowanie wolałabym nie pokazywać światu tych haftów. Jakieś motywy roślinne itp (lub nic) - ok, ale nie tak wyraźne logo MioUnico.
Ogólnie: w tym MT czułam się trochę jak w pancerzu.
Dziękuję za możliwość testowania.

darijah
04-03-2011, 13:11
dziękuję za rercenzję :-) Wyhafotwane logo jest tylko na potrzeby testów. Nosidła na sprzedaż mają tylko małe metki. Szyte są też z różnych meteriałów, nie wszystkie są takie pancerne ;-) Aktualnie na stronie są dwa "lżejsze".

metis1
04-03-2011, 13:43
Aha, dobrze wiedziec :)
Recenzowałam to, które było w testach, absolutnie nie przekreślam wszystkich Twoich mietków ;)
Nie wiem tylko, jak kupujący przez internet ma wiedzieć, które jest jakie i jak się ma np. do tego testowego... :hmm: Gdyby wszystkie były jednakowe, albo jakoś pogrupowane w serie wg cech, nie byłoby problemu...:roll:

darijah
04-03-2011, 15:19
ach , właśnie , nie uwzględniłam z czego są uszyte w sklepie :duh:, zaraz poprawię, dziękuję za cenną uwagę

dorotea
19-03-2011, 12:15
Dopisuję swoje wrażenie z testowania.
Niestety, gdy wreszcie dotarło do nas nosidło, synek (18 m., 11 kg) akurat zdążył zachorować, więc nie mogliśmy nosić się daleko od domu. Z tych krótkich wypadów notuję:
- estetycznie: nosidło bardzo ładne, przyjemny ciemny kolor, no i paski, które skojarzyły mi się z męską koszulą; sztruks - więc może rzeczywiście materiał sztywniejszy i nie na lato, ale jest jeszcze jesień i zima ;) Nie wiem, jak jest przy innych materiałach - porównuję tylko z podem, ale tu pasy się nie zwijały, co znacznie ułatwia umieszczanie ich pod pupą.
- rozmiarowo: nie jestem szeroka w barkach, więc pasy wystawały mi poza ramiona :( , u męża natomiast wszystko leżało idealnie;
- odczuciowo: Adam był przeszczęśliwy, siedziało mu się wygodnie, podskakiwał i nie marudził (ale długo go nie nosiłam); ja: najpierw było mi wygodnie i ciężaru syna nie czułam; przy kolejnym założeniu musiałam źle dociągnąć pasy (ciężko szło), bo tak mi trochę zwisał w kierunku pupy. Żałuję, że nie zakładałam nosidła przy profesjonaliście, który od razu skorygowałby moje błędy.
- inne (marketingowo): ucieszyłam się, jak zobaczyłam w paczce ulotkę. Pomyślałam, że może to jakieś dodatkowe informacje - i faktycznie, ale o pieluszkach :( Tak sobie więc myślę, że przydałyby się dołączyć do nosidła wskazówki od producenta :) na piśmie (lub na stronie?), jak najlepiej je nosić. Wiem, że są w internecie filmiki i wskazówki do innych nosideł (i konsultowałam), ale może to pomogłoby takim początkującym użytkownikom jak ja? A zwłaszcza ich mężom i rodzicom niepodłączonym do sieci.
Podsumowując, mnie nosidło się podobało. Dziecku też.

darijah
20-03-2011, 23:42
dziękuję za rezencję :-)
Bardzo słuszna uwaga a propo instrukcji. Zbieram sie by ją zrobić od dawna ale od zawsze jak zwykle brak czasu mi w tym przeszkadza. Mam zamiar przygotować coś w plenerze jak już się zazieleni.

fizbach
01-04-2011, 13:00
Też dołączę swoją recenzję :) Nie nosiłyśmy się z córką dużo, bo ona ma ostatnio fascynaję wózkową i chustowanie jej nie isteresuje :hide:

Wygąd: kolory i materiał są super. Lubię sztruks i lubię paski - pod tym względem byłam w 100% usatysfakcjonowana

Nośność: materiał jest sztywny, o czym już pisały dziewczyny i to jest wg. duży plus jeśli chodzi o noszenie większych dzieci (Basia ma 17 miesięcy i ok. 11 kg). Nie czułam jej ciężaru i było mi wygodnie.

Uszycie: bardzo profesjonalnie wykonany. Jedynym minusem były dla mnie pasy. Za szerokie na moje wąskie ramiona i za długie. Ciężko się też je wiązało, ale to można by chyba poprawić, gdyby nie były takie grube w swojej dalszej cześci, która już nie opiera się na ramionach. Podobnie wiązanie w biodrac mogłoby być chudsze, wtedy łatwiej można by się ścisnąć.
:backcarry:

Podsumowanie: bardzo dobre nosidło, które chętnie bym zatrzymała na dłużej ;) Materiał jest świetny na zimę i jesień. Na lato może być za gruby.

cynthia
29-04-2011, 10:08
a więc...

dla mnie za szeroko rozstawione pasy ma nosidło ale mój mąż był zachwycony! nosił na plecach z pasami na klatce na krzyż... i mówi że bardzo stabilnie się czuł i wygodnie mu było - parę MT już przymierzał i to mu przypasowało najbardziej...

co do moich odczuć to nosidło bardzo ładnie zrobione - piękny sztruks, mimo że testowe żadnych śladów używania nie widziałam...

jedyny mankament że na mnie za szerokie i nie ponosiłam - ale jak szyte na wymiar to z relacji męża myślę że było by fajne :)

AgnieszkaJ
10-05-2011, 23:12
plusiki - fajny materiał i szeroki panel. Łatwe do zawiązania pasy

minusy - za szerokie pasy !!!! zdecydowanie... mimo ze jestem "duza" to i tak wpijały się w szyje ... do tego "za maly" zagłówek, i troszkę za miękki, adasiowi leciała głowa do tyłu.

ogólnie daje 4/6 :)

Dziękuje za możliwość testowania :)

kaja28
18-05-2011, 21:22
Dziękuję za możliwość testowania.:D
Plusem są miękkie wypełnienia na ramiona i biodra. Materiał super na chłodniejsze dni,Julci podobało się szczególnie na plecach.
Minusem są dla mnie za długie pasy, na początku bardzo mi się plątały.
Niestety nie wiem czy źle dociągnęłam czy to przez problemy z kręgosłupem ale po godzinnym spacerze bolały mnie plecy tym bardziej że moja córcia waży 10kg.Dodam że w chuście nie mam tego problemu.

kasiap34
30-05-2011, 23:23
bardzo dobrze uszyte nosidło- tylko podziwiać
materiał - solidny i mocny , kolorystycznie też super ( mnie te fioletowe paseczki się podobają a na całość i facet nie wybrzydzał)choc dla mnie za sztywne - chyba bym wolała jednak cos bardziej miękkiego..
nosiłam prawie dwulatke - 11kg i wydawało mi się idealne rozmiarowo ani duże ani małe
i zawiązałam ją z przodu - byłam w szoku bo nie czułam jej wagi a już dawno tak nie miałam(choć faktycznie pasy opierały się na szyi ale tu to nie przeszkadzało) za to na plecach nie było nam wygodnie bo jednak pasy są za szerokie i mi "zjeżdżały"albo ja jakos nie potrafiłam ich odpowiednio ułożyć
za eMa się nie wypowiem ale nie narzekał choć on mało noszący jest...ale na nim wyglądało lepiej;)

dziękuję raz jeszcze za możliwość testowania :)

darijah
31-05-2011, 01:40
dziękuję za recenzje :-)

tra
22-06-2011, 09:45
Dziękuję za możliwość testowania :D

Nie ma porównania do innego nosidła, więc mogę jedynie napisać własne spostrzeżenia.
Pasy długość ok. – dzięki temu zarówno ja jak i mąż możemy spokojnie się zamotać tzn dla mnie trochę długie, ale przecież dla męża nie będę zamawiać drugiego ;). Jedynie tam gdzie węzeł mogłyby być trochę cieńsze – trudno związać i mocno ścisnąć.

Na moją 3latkę panel za wąski (11,5 kg), ale dla 8,5 miesięcznego synka – bardzo dobry. Super odejmuje ciężar – sztruksik boski, nic się nie ściąga i nie trzeba poprawiać. Mały spokojnie siedział i nawet z mamą odkurzył cały dom.
Super kolorek - ten sztruks, w ogóle fajne nosidełko i zaczynam rozpoznawać temat :mrgreen:

Anna H.
28-06-2011, 09:58
Dziękuję za możliwość testowania.:)

Nosidło bardzo starannie wykonane, wygodne, Kubusiowi bardzo się podobało mimo iż na krótko.
Jestem zachwycona MT i napewno niebawem sobie zrobimy taki prezent:)

Fajne wypełnienia pod kolankami , wygodne pasy NO!! Polecam:)

Mon
05-07-2011, 23:12
i my mieliśmy nosidło u siebie:)
myślę że na wstępie powinnam zaznaczyć że jesteśmy na tyle początkujący w tym temacie że był to dla nas "pierwszy raz" w jakimkolwiek noszeniu maluszka (ok. 11kg) ale MT jest łatwy w obsłudze, a nasze wrażenia i odczucia są następujące: solidnie uszyte i dopracowane, czułam że moje dziecko jest bezpieczne, a Filip - zero marudzenia, naprawdę podobało mu się, no i akurat mieliśmy pogodę troszkę chłodniejszą bo sztruks jest dość gruby.
ogólnie podróż autobusem do lekarza, była o niebo przyjemniejsza niż tarabanić się z wózkiem;-)

milmila
27-08-2011, 13:36
Dziękuję za testy :)

Ja nosiłam mojego prawie 2,5-latka (14,5 kg).

Materiał: bardzo miły, ładne, niebrudzące kolory. Chyba nie był prany, bo wyglądał jak nowy.
Wypełnienie i pasy: bardzo dobrze mi się nosiło. Mam porównanie, bo korzystam głównie z chMT a ten był o niebo wygodniejszy. Pasy przy panelu jak dla mnie trochę za szerokie, wystawały mi poza ramiona. Pas biodrowy super na dłuższych trasach też przetestowałam - świetnie trzymał :) Panel dla nas trochę za krótki - młodemu sięgał do łopatek. Ale mój i tak już nie śpi na spacerach prawie, więc nie było problemu.
Ogólnie bardzo mi się podobało. Estetycznie wykonane, mimo wypełnienia nie zajmowało zbyt dużo miejsca.

Jeszcze raz dziękuję za możliwość testowania.

hkama
27-09-2011, 12:58
Nosidło bardzo nam się spodobało, nosiło super, pomimo tego, że panel był dla malucha ciut za wąski.

Materiał milutki w dotyku, kolory fajne, ale to już kwestia gustu. Pasy idelanie się wiązały, wypełnienie w sam raz, nie za dużo, nie za mało, nie czułam malucha nawet przy dłuższym noszeniu.

Poszerzyłabym nieco panel, pomysł z możliwością podwinięcia super, z pewnością jest wygodniej nosić mniejsze maluszki.

Pasy dla mnie ok, choć do wysokich nie należę, za to maluch do dużych :)

Nosidło oceniam na 5, minus za zbyt wąski panel, co powoduje jednak pewien dyskomfort u dziecka.

Dziękuje za możliwość testowania. Pozdrawiam.

malutk_a
31-10-2011, 10:55
w koncu i ja cos skrobne, duzo nie ponosilysmy bo wyladowalysmy chyba 2 dni po przyjsciu nosidla w szpitalu i siedzialysmy 2 tyg. jak dla mnie troche za maly panel moze dlatego, zemoja corka dosc pulchna i wazy sobie troche. panel siegal jej ponizej szyi i troche latala jej glowa. nosilysmy sie glownie po domu i usnela w nim no i ta glowa tak troche nie bardzo byla usztywniona i nie miala oparcia. dziekujemy za mozliwosc testowania. u nas wygrywa nosidlo od pathi